Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Holnap felszabályozzák a dobot. Akkor, ha nem tévedek, új fékpofákat kell vennem. Így van? Milyen márka megbízható? Ezek közül válogathatok: http://kepfeltoltes.hu/view/130122/fekpofa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a "betéttel" megjegyzés mit jelent? Köszi szépen! G.

Én vagy textar-t vagy brembot használok azokkal nem szokot gond lenni ami még jó lehet az az ate vagy ferrodo, nekem a boshrol már kétszer is leugrott a ferodo, modjuk elvileg ez egy dob fék nincs akkora erő lehet hogy az olcsobb is jo lehet de ha van valakid akinek van kedvezménye akkor erdemes a jobbat venni.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan jelentkezik a lemerülés ? feltöltött akku 2 hét mulva nem indit? vagy méred? az öninditó nem perselyes? nehezen indul hidegen de 2 perc mulva fürgén teker ?

Minden rendben, az új akksi volt a bűnös.

Az önindytóval semmi gond, pöccre ugrik még hidegen is.

Azért kösz.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha a z elvileg hozzáértő villanyász a helyszínen nem talált hibát, akkor jól feladtad a távgyógyítóknak a segítséget. ;)

Tegyük fel, hogy az akku jó, töltés rendben (ellenőrizve?!), valamint nem heti egyszer indítod be másfél kilométerre az autót.

Tehát valami tényleg lopja az áramot. Én a helyedben elővenném a multiméterem, és a pozitív akkusarut levéve nyugalmi áramot mérnék az akkusaru és a levett kábel között. Ha számottevő áram folyik, miközben nincs fogyasztó bekapcsolva, akkor folytatnám a biztosítéktáblán: árammérő marad, fél szemem rajta, miközben egy-egy biztosítékot kiszedek a helyéről. Ahol leesik a mért érték, ott lesz a bűnös.

Kösz a tippet, végigmértem mindent.

Az új akksi volt a bűnös.

Még, jó, hogy garanciális.

Pár ezer forintot fizettem rá és kicseréltem egy Boschra inkább.

Köszönöm a segytséget!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Köszönöm a segytséget az akkumerüléssel kapcsolatban.

Viszont most jelentkezett egy másik probléma.

Mivel az autót most egy jó pár napig nem használtam és némi hó is esett rá, miután elolvadt, a víz befolyt az utastérbe.

A kesztyűtartó alatti "polcon" állt a víz.

Ez hogy lehet???

Végignéztem fenntről az egész kocsit, de semmi folyást nem találtam.

Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Köszönöm a segytséget az akkumerüléssel kapcsolatban.

Viszont most jelentkezett egy másik probléma.

Mivel az autót most egy jó pár napig nem használtam és némi hó is esett rá, miután elolvadt, a víz befolyt az utastérbe.

A kesztyűtartó alatti "polcon" állt a víz.

Ez hogy lehet???

Végignéztem fenntről az egész kocsit, de semmi folyást nem találtam.

Mi lehet a gond?

Valahol befolyik a víz, meg kell találni, hol. Távolról nem fogjuk ezt meggyógyítani neked.

Link to comment
Megosztás:

Részleteznéd bővebben?

Hidegen, melegen, indulásnál, terhelés elött, után, közben, alapjárat egyenletes, vagy akkor is puffog néha, hírtelen gázadásra, vagy kis gáznál is....

Hali,

szóval,nem tudom behatárolni, egyszerűen van hoyg állandó 90-es tamponál ránt egyet, aztán megy tovább gond nélkül.

Múltkor alapjáraton is észrevettem hogy volt egy jelenség,mint egy pillanatra nem lett volna gyújtás.

De van hogy 2 rángás között elemgyek vele 200 km-t.

Már gondoltam a trafósor cserére is,de hát nem biztos,hogy ez a gond és ugye ez nem pár ezer forintos tétel.

Csak nekem az a fura,hogy nem folyamatos rángatást produkál,hanem csak 1x-1x megrántja magát!

Csak azért dobtam fel a dolgot,hátha tapasztalt már valaki hasonlót.

üdv.

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Hali,

szóval,nem tudom behatárolni, egyszerűen van hoyg állandó 90-es tamponál ránt egyet, aztán megy tovább gond nélkül.

Múltkor alapjáraton is észrevettem hogy volt egy jelenség,mint egy pillanatra nem lett volna gyújtás.

De van hogy 2 rángás között elemgyek vele 200 km-t.

Már gondoltam a trafósor cserére is,de hát nem biztos,hogy ez a gond és ugye ez nem pár ezer forintos tétel.

Csak nekem az a fura,hogy nem folyamatos rángatást produkál,hanem csak 1x-1x megrántja magát!

Csak azért dobtam fel a dolgot,hátha tapasztalt már valaki hasonlót.

üdv.

Zsolti

Ilyen kismértékü hibánál elég nehéz diagnózist állítani, talán ha sürübbödik a probléma akkor lehet jobban kideríteni mi a hiba.

Amúgy a gyújtás körül lesz valami, de mivel néha néha csinálja...bármi lehet!

Talán kontakthiba valahol.

Link to comment
Megosztás:

A szóban forgó motor 1.0 12V ecotec. Tipikus probléma 1.2 16V-ba szerelt társukkal egyetemben,meg g-astrába szerelt 1.4 16V-nél is sűrűn előforduló probléma és főleg városban használt egyedek között,hogy nem zárnak a kipufogószelepek mert bekokszosodtak.

Dortmuller C12NZ-jére akartam válaszolni... :)

Link to comment
Megosztás:

Át volt szakadva a fékrásegítő membránja.

De a fék meg fogot mint állat, még az ABS is dolgozott!és nem volt nehéz nyomni.

Amúgy ez befolyásolhatta a motor alapjáratát, össze vissza járt. és néha gondolt egyet és felpörgött 2-3e re!

Nameg az erejét? olyan gyengusz volt szegény hogy előzést meg kellett gondolni..

Forgó rotoros volt álítottam is rajta jobban is ment de olyan hangos csörgő hang jött ki a motor térből főleg hegynek(terheléskor) hogy inkább lesz gyengébb de nem csörömpöl....

Vagy lehet a klíma kompresszor is fogott rajta?...passz

Link to comment
Megosztás:

De a fék meg fogot mint állat, még az ABS is dolgozott!és nem volt nehéz nyomni.

Amúgy ez befolyásolhatta a motor alapjáratát, össze vissza járt. és néha gondolt egyet és felpörgött 2-3e re!

Nameg az erejét? olyan gyengusz volt szegény hogy előzést meg kellett gondolni..

Forgó rotoros volt álítottam is rajta jobban is ment de olyan hangos csörgő hang jött ki a motor térből főleg hegynek(terheléskor) hogy inkább lesz gyengébb de nem csörömpöl....

Vagy lehet a klíma kompresszor is fogott rajta?...passz

ABS-nek semmi köze hozzá.

Igen ha a membrán át van szakadva tud falsot szívni,főleg alapjáraton,amikor nagy vákuum van a szívócsőben.

Ha szegény keverékkel jár egy henger ,akkor gyenge a motor.

Igen, ha sok az előgyújtás,akkor csörög.Ezért szokták addig állítani,amíg adott oktánszámú benzinnel éppen már nem csörög be. Ha a jelen hagyod az NZ-k gyújtását, akkor kb. 91-es benzinnel is vígan megy,még a 95 is pazarlás bele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat,

akkor várok még, max öntök bele tankoláskor szeleptisztító adalékot, azzal nem ártok neki.

más:

lenne még 1 kérdés, cserélt-e már valaki 165 mm-es első hangszórót, milyen beépítő keret kell bele, illetve,hol tudom beszerezni.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat,

akkor várok még, max öntök bele tankoláskor szeleptisztító adalékot, azzal nem ártok neki.

más:

lenne még 1 kérdés, cserélt-e már valaki 165 mm-es első hangszórót, milyen beépítő keret kell bele, illetve,hol tudom beszerezni.

Üdv.

Ne a tankba,az nem sokat ér. Olyat amilyet szívócsőbe kell járó motornál befújni,be is linkeltem.

Lóghat még a vezérműláncod is,nem csörög?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy az akadozó zárakkal mit lehet kezdeni?

A zárolajozó segít neki vagy cserélni kell? A csomagtér ajtó nagyon akad a többivel nincs probléma esetleg arra gondoltam hogy egy távirányítós központi zár beszerelése segít rajta mondjuk kicsit költségesebb megoldás, de ha megoldja a végelgesen a problémát akkor még komfortosabb is mint állandóan bezárogatni az ajtókat.

Esetleg valakinek van tapasztalata ezekről az utángyártott kp. zárakról vagy érdemesebb bontani egyet?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én Combo-ba szereltem utángyártott, HD márkájú központi zárat, de már 5. éve tökéletesen szolgál, semmi probléma nem volt még vele. Szerintem nyugodtan vágj bele, mert, ahogy írtad is, sokkal komfortosabb lesz a kocsi, nem kell kulcsozni, és télen sem kell jégoldózni a zárakat. A kis Corsam-ba gyári központi volt, de kulcsos, abba tettem egy riasztót, aminek csak a központi vezérlés része van bekötve, és az is hibátlanul teszi a dolgát, már 4.éve. G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nézegettem a használtautón Corsa-kat, és találtam egy Swing felszereltséget, ABS-sel és vezető oldali légzsákkal. Gondolom gyárilag nem létezett ilyen, mert nekem is Swing van, és sajnos ez nincs benne. Utólagos lenne? G.

:) Gondolom neked nincs 100 millió forintod, de attól az létezik és valakinél ott van!

Szoszo gyártottak ilyeneket is, enyimbe volt Vezető légzsák, ABS, Klíma, elekt.tükör, fűthető tükör, elekt. ablak, központi, és csak 1.4-es volt!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.