Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Akkor nem jó a termosztátod. Vegyél gyári Wahlert, az 92°-on nyit (illetve van belőle egy szakarai éghajlatra való is, 82°-os nyitással). Vagy az órád pontatlan.

Wahlert vettem bele én is, tavaly lett cserélve, valószinű h akkor az óra pontatlan :P

Esetleg nem tudja vki h 5ajtós b corsa-hoz kédergumit jol lehet kapni?

Bontóba kérdezősködtem de ahol volt, na az sem volt patika :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy Opel Corsa B, 1999-es, X10XE jelölésű motorba gyárilag milyen gyertyák valók?

Előre is köszönöm szépen!

GM 1214000

https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=141145&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---

CSAK gyári ,semmi mást ne tegyél bele ...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Wahlert vettem bele én is, tavaly lett cserélve, valószinű h akkor az óra pontatlan :P

Esetleg nem tudja vki h 5ajtós b corsa-hoz kédergumit jol lehet kapni?

Bontóba kérdezősködtem de ahol volt, na az sem volt patika :P

Az óra csal kicsit de ez inkább azért van hogy nyugiba legyél. Nyomás alatt a víznek/hűtőfolyadéknak megváltozik a forráspontja is! (magasabb lesz)

Mikor megvettem a corsa b et szinte egyből kicseréltettem a szélvédőt és a gumit is. Akárhogyan csinálod mindenképpen gyári gumit vegyél! Nem tudom h érdemes bontóba nézni, de az tuti h ki kell venni hozzá a szélvédőt és újra berakni tehát ragasztó is kell. Elvileg nyúlnak is így lehet nem fog úgy állni mint kéne ha bontottat veszel szerintem :(

Link to comment
Megosztás:

Enyhe nyikorgást észleltem mikor alacsony fordulaton "erölködik" a kicsike. Pl mikor gáz nélkül 1 esbe indulok vagy váltások közt amikor a fordulatkisebb vagy egyenlő 1000 errel... Mi okozhatja? Van köze az elhasználódott vezérműhöz?

Folyamatos vagy pillanatnyi a nyikorgás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem tulajdonosa egy corsa b-nek 1.2 8v nem sok lovasnak. :)

Egy szerviz manualt tudna valaki linkelni nekem?

Lenne pár apróság amit ki kéne cserélnem rajta.

Vagy igazítanom.

Pl milyen olajat javasoltok a motorba, váltóba?

Segítségeteket köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az imént takarítottam ki szeretett kis Corsamat, és megdöbbenve látom, hogy penészes a csomagtér kárpit és a csomagtérajtó kárpit borítása. Gondolom a víztől penészedik, csakhogy víznek nyomát sem látom! Mi okozhatja ezt? Télen olyasmit figyeltem meg, hogy a hátsó ablak belül fagyott le és mikor leolvasztottam, folyt le az ablakon a víz! Valakinek tapasztalat? Előre is köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Az óra csal kicsit de ez inkább azért van hogy nyugiba legyél. Nyomás alatt a víznek/hűtőfolyadéknak megváltozik a forráspontja is! (magasabb lesz)

Mikor megvettem a corsa b et szinte egyből kicseréltettem a szélvédőt és a gumit is. Akárhogyan csinálod mindenképpen gyári gumit vegyél! Nem tudom h érdemes bontóba nézni, de az tuti h ki kell venni hozzá a szélvédőt és újra berakni tehát ragasztó is kell. Elvileg nyúlnak is így lehet nem fog úgy állni mint kéne ha bontottat veszel szerintem :(

Okés, viszont nekem az ajtókban lévők kellene körbe, nem a szélvédőnél lévő.

Sajna gyárit nem találtam még, bontottat tudnék most, igaz 3 ajtósét de jobb állapotban van mint ami most van benne :P

Kíváncsi lettem volna, hátha vki tud valahol üzletet ahol esetleg méretre lehet kapni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az imént takarítottam ki szeretett kis Corsamat, és megdöbbenve látom, hogy penészes a csomagtér kárpit és a csomagtérajtó kárpit borítása. Gondolom a víztől penészedik, csakhogy víznek nyomát sem látom! Mi okozhatja ezt? Télen olyasmit figyeltem meg, hogy a hátsó ablak belül fagyott le és mikor leolvasztottam, folyt le az ablakon a víz! Valakinek tapasztalat? Előre is köszi! G.

csomagtartóban tartasz téli ablakmosó lét??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az imént takarítottam ki szeretett kis Corsamat, és megdöbbenve látom, hogy penészes a csomagtér kárpit és a csomagtérajtó kárpit borítása. Gondolom a víztől penészedik, csakhogy víznek nyomát sem látom! Mi okozhatja ezt? Télen olyasmit figyeltem meg, hogy a hátsó ablak belül fagyott le és mikor leolvasztottam, folyt le az ablakon a víz! Valakinek tapasztalat? Előre is köszi! G.

Mindenféle képpen valami beázásod van! vagy lentről a pótkerék dob ból vagy a tető felöl.

Nézz alá vagy bele a dobnak és keress fekete kis műanyag "kupakot" ha nincs ez a baj....

A tetőnél 2 dolog is lehet, vagy eső, vagy hátsó ablakmosó víz.

Ha eső akkor vagy az oldal ablaknál vagy a hátsó ajtóba bemenő kábelköteg átvezető gumicsőnél.

Ha ablakmosó akkor szakadásod van a hátsó ablakra menő spricni csőnél. az megint a kábelköteg gumicsőben megy, ott be tudsz nézni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy corsa x12xe -es autóm. A következő hiba jelenséget produkálja.

Az autó minden átmenet nélkül leáll. Nem indul újra.Eltelik 1-5-10perc néha fél óra,és pöc röf indul.Megy rendesen semmi hiba jelzés majd menetközben újra leáll,meg se nyikkan.

Tartalék kulcsal is próbáltam indítani, azzal sem megy.Szikra ilyenkor nics a gyertyákon.

A riasztó caesar ct-211u.Ezt is megnéztem.

Az indítás tiltás kimenet átad rendesen,acc csatlakozásnál is meg van a 12v. Rablásgátló nincs bekötve.csatlakozókat átmozgattam.Semmi

Aztán gondol eggyet és megy rendesen.Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit eltüntem, de van fejlemény a hibámmal kapcsolatban.Tegnap lecseréltem az olajat TOTAL QUARTZ 7000 10W-40-es olajra+szürő, csere után kivettem a gyertyákat leellenőrizni, hogy milyenek és sajnos az egyiket leejtettem, persze el is sz@ródott ugyhogy ma vettem 4 teljesen újjat (GM opel gyertya),kicseréltem és megoldódott a probléma. Tökéletes az alapjárat, egyenletes a motor járása. Erre nem gondoltam volna, hisz új NGK gyertyák voltak benne, valószinűleg gyárihibásak vagy nem megfelelő hőértékű. Szóval köszönök minden segítséget, a gyertyák voltak a hibásak!!! icon_e_smile.gif

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy corsa x12xe -es autóm. A következő hiba jelenséget produkálja.

Az autó minden átmenet nélkül leáll. Nem indul újra.Eltelik 1-5-10perc néha fél óra,és pöc röf indul.Megy rendesen semmi hiba jelzés majd menetközben újra leáll,meg se nyikkan.

Tartalék kulcsal is próbáltam indítani, azzal sem megy.Szikra ilyenkor nics a gyertyákon.

A riasztó caesar ct-211u.Ezt is megnéztem.

Az indítás tiltás kimenet átad rendesen,acc csatlakozásnál is meg van a 12v. Rablásgátló nincs bekötve.csatlakozókat átmozgattam.Semmi

Aztán gondol eggyet és megy rendesen.Valami ötlet?

Meg kellene próbálni elöször is kiiktatni a riasztót. nem e az kavar be! Ha nincs szikra az lehet több dologtól is, főtengő jeladó nem ad jelet, akkor az ECU nak esze ágában sincs szikrát adatni a gyertyáknak me minek ha nem megy a motor... pl..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit eltüntem, de van fejlemény a hibámmal kapcsolatban.Tegnap lecseréltem az olajat TOTAL QUARTZ 7000 10W-40-es olajra+szürő, csere után kivettem a gyertyákat leellenőrizni, hogy milyenek és sajnos az egyiket leejtettem, persze el is sz@ródott ugyhogy ma vettem 4 teljesen újjat (GM opel gyertya),kicseréltem és megoldódott a probléma. Tökéletes az alapjárat, egyenletes a motor járása. Erre nem gondoltam volna, hisz új NGK gyertyák voltak benne, valószinűleg gyárihibásak vagy nem megfelelő hőértékű. Szóval köszönök minden segítséget, a gyertyák voltak a hibásak!!! icon_e_smile.gif

pfff :)

egyébként az a moci nem szereti az NGK-t

csak bosch vagy gm veszi be a gyomra

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy corsa x12xe -es autóm. A következő hiba jelenséget produkálja.

Az autó minden átmenet nélkül leáll. Nem indul újra.Eltelik 1-5-10perc néha fél óra,és pöc röf indul.Megy rendesen semmi hiba jelzés majd menetközben újra leáll,meg se nyikkan.

Tartalék kulcsal is próbáltam indítani, azzal sem megy.Szikra ilyenkor nics a gyertyákon.

A riasztó caesar ct-211u.Ezt is megnéztem.

Az indítás tiltás kimenet átad rendesen,acc csatlakozásnál is meg van a 12v. Rablásgátló nincs bekötve.csatlakozókat átmozgattam.Semmi

Aztán gondol eggyet és megy rendesen.Valami ötlet?

Esetleg holtpont jeladó?

Más márkánál hasonló hibát produkál. Melegen kitágul a repedés és leáll a gép vagy nehezen indul hidegen semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem tulajdonosa egy corsa b-nek 1.2 8v nem sok lovasnak. :)

Egy szerviz manualt tudna valaki linkelni nekem?

Lenne pár apróság amit ki kéne cserélnem rajta.

Vagy igazítanom.

Pl milyen olajat javasoltok a motorba, váltóba?

Segítségeteket köszönöm előre is.

Remélem erre kapok egy kis segítséget. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Mindenféle képpen valami beázásod van! vagy lentről a pótkerék dob ból vagy a tető felöl.

Nézz alá vagy bele a dobnak és keress fekete kis műanyag "kupakot" ha nincs ez a baj....

A tetőnél 2 dolog is lehet, vagy eső, vagy hátsó ablakmosó víz.

Ha eső akkor vagy az oldal ablaknál vagy a hátsó ajtóba bemenő kábelköteg átvezető gumicsőnél.

Ha ablakmosó akkor szakadásod van a hátsó ablakra menő spricni csőnél. az megint a kábelköteg gumicsőben megy, ott be tudsz nézni...

Ezt sajnos nem nagyon értem! A hátsó ajtónak mi köze van a csomagtérhez? Nem hinném, hogy az ablakmosó, mert ha mosom, nem folyik sehol a folyadék, csak kívül az ablakon! A gumidugókat megnézem, és jelzek! Bocsi az értetlenkedésemért! Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Nos, le is fotóztam az alját, így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/view/130310/2013-03-10_09.40.01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van benne valami rendellenes? Arra gondoltam, hogy a szövetszőnyeg miatt nem lehet ilyen gond? Ugyan is eddig minden télen gumiszőnyeg volt benne, csak most nem, és eddig egy télen sem volt ilyen, csak most. Lehet emiatt? Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.