Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom, ennek okára szeretnék tippeket. Van egy 7 éves 3 ajtós Corsa-m, és amióta megvan, az autó hátsó feléből kb. 80 fölött süvítő hangot hallani. Nekem, eddig úgy tűnt, hogy belülről jön, talán a levegő cirkulál furcsán, ezért pótoltam is a hiányzó kalaptartót, de semmi sem változott. Nem volt esetleg valakinek hasonlóval dolga? Valami ötlet?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom, ennek okára szeretnék tippeket. Van egy 7 éves 3 ajtós Corsa-m, és amióta megvan, az autó hátsó feléből kb. 80 fölött süvítő hangot hallani. Nekem, eddig úgy tűnt, hogy belülről jön, talán a levegő cirkulál furcsán, ezért pótoltam is a hiányzó kalaptartót, de semmi sem változott. Nem volt esetleg valakinek hasonlóval dolga? Valami ötlet?

Előre is köszi a segítséget!

Én gyanítom, hogy v.melyik kasztnielem nincs a helyén tökéletesen, és ott süvít a szél.Pl. csomagtérajtó, hátsó lökös, ilyenek....Át kell bögölni sztem...

Link to comment
Megosztás:

Én gyanítom, hogy v.melyik kasztnielem nincs a helyén tökéletesen, és ott süvít a szél.Pl. csomagtérajtó, hátsó lökös, ilyenek....Át kell bögölni sztem...

Az antenna volt a hibás... Már csak azt kell kitalálnom, hogy hogyan szüntessem meg, mert ez elvileg egy gyári antenna, nagyon jól szól, így levenni nem szeretném, de nem hiszem, hogy mindenkinek így süvítene.

Link to comment
Megosztás:

Tudom perverz dolog, de nekem tetszik.No meg 100, hogy nem jönne szembe itthon az utcán 1 ilyen sem! :( Ergo, egyedi verdám lenne! :P

Link to comment
Megosztás:

Az antenna volt a hibás... Már csak azt kell kitalálnom, hogy hogyan szüntessem meg, mert ez elvileg egy gyári antenna, nagyon jól szól, így levenni nem szeretném, de nem hiszem, hogy mindenkinek így süvítene.

Nekem is fütyült de rendesen. Én azt csináltam vele, hogy egy háztartásiban vettem szilikonos tömítő pasztát, és kivettem az antennát. A lyuk körül jól letakarítottam, és bekentem ezzel a pasztával. Visszaraktam az antennát, és vártam, míg a paszta teljesen meg nem száradt, leszedtem a fölös szilikont, és már kész is a hang megszűnt. én kb 3 órát szántam rá, és minden az eredeti állapotába került vissza... szóval nem siettem el a dolgot. :(

Link to comment
Megosztás:

Hy a Corsába szertnék műszerfal és a többi fényizzót kicserélni sárgásról más színűre pl. piros,kék.Azt kérdezném

tudtok-e vmilyen internetoldalt vagy inkább boltot ahonnan be lehetne ilyet szerezni.

Válaszokat előre is thx!

Hy én is megcsináltam a műszerfalat kék ledekkel, de én készen vettem a ledeket tuning boltban. Sikeresen szétszedtem, meg össze is raktam, csak a közép konzol szivatott meg egy kicsit. ott kikeményedtek a foglalatok, és ahogy kiszedtem őket, szét is tört. Vigyázz :( , mert a foglalatokba az izzók be vannak forrasztva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fütyült de rendesen. Én azt csináltam vele, hogy egy háztartásiban vettem szilikonos tömítő pasztát, és kivettem az antennát. A lyuk körül jól letakarítottam, és bekentem ezzel a pasztával. Visszaraktam az antennát, és vártam, míg a paszta teljesen meg nem száradt, leszedtem a fölös szilikont, és már kész is a hang megszűnt. én kb 3 órát szántam rá, és minden az eredeti állapotába került vissza... szóval nem siettem el a dolgot. :(

Köszi, megpróbálom, remélem nekem is beválik!

Link to comment
Megosztás:

Köszi majd utána nézek. :(

Esetleg tudom még ajánlani a használtautón lévő bontásra ítélt verdákat.Ott azért v.mennyivel olcsóbban is hozzá lehet jutni, de némely emberke nagyon tisztában van a bontós árakkal.Szal többet fel kell hívni.

Pontosabbat azért nem tudtam mondani, mert Magyarországon bárhol lehetsz. :P

Link to comment
Megosztás:

Esetleg tudom még ajánlani a használtautón lévő bontásra ítélt verdákat.Ott azért v.mennyivel olcsóbban is hozzá lehet jutni, de némely emberke nagyon tisztában van a bontós árakkal.Szal többet fel kell hívni.

Pontosabbat azért nem tudtam mondani, mert Magyarországon bárhol lehetsz. :(

Nógrádmegyében vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én egy új corsa tulajdonos vagyok.

Végigolvastam az egész forumot figyelmesen hogy ne tegyek fel buta kérdéseket, és igérem hogy én nem leszek olyan aki kérdez egyet aztán lelép! :(

Eddig nekem francia autom volt és ráadásul 1.8-as diesel most pedig egy 1.2 benzines b corsa c12nz motorkoddal.

Segítségre szorulnék pár dologban:

-Az alapjáratom nem egyenletes de ez nem tulzottan jelentkezik csak minimálisat ingadozik. Akkor az olvasottak szerint az alapjárati motorom lenne koszos vagy rossz??? --->kontroll lámpa nem gyullad ki

-Ez az alapjárati motor a karburátorban van ami a levegőszűrőhöz csatlakozik?

-a karburátorombol /ha a fennt említett lenne az/ zörgő hangot hallok.

-Hidegen a motor 3-4 tekerés után indul. Melegen egy fél után. Ez normális vagy a már korábban a technikai forumban említett hőmérséklet jeladóm lenne rossz???

-Lenne valakinek a motorház aljára felfogatható hangfogója? ---> Mert nekem nincs és igy hangos picit a kicsike.

Bocsánat a tudatlan hozzáállásért de egyrészt még fiatal vagyok, másrészt még soha nem volt benzines autom...

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.