Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A kompresszió viszony növelés vihar a biliben. Nagyjából ha 10ről 11-re növeled kb. 1-2% teljesítmény növekedést ígérnek. 11 fölé mész azzal meg terheled a csapágyakat dugópalástot,gyűrűket..stb. Aztán 12sűrítés felett meg már 100-as benzin is esélyes,h becsörög.

Szívószelepek mérete is egyforma 1.2-14nz -si esetében. Az si-knek 30mm-es szívószelep csatornája van az 1.2-1.4-1.6 központisoknak meg 30X27mm-es négyszög kerek sarkokkal. Biztos van olyan pontos fékpad,ahol két szívósor különbsége (Nz-Si) kijön,szerintem felesleges b*szakodni vele.

Motorvezérlőt nem,1.2 1.4nz ecu 1.2injektorral is csúnyán bezabál,1.4-1.4 meg már be sem indul. Esetleg 3baros pumpát a 0.75ös ablakmosó-szivattyú helyett. Az előrelépés relatív,még 65le vel is beállsz a kamion mögé 80nal aztán ha sehol senki akkor eszedbe juthat megelőzni.

A központi injektorosban az a jó,hogy no pénzből lehet húzni,kabival sokkal erősebbek voltak ezek a blokkok,takarékra rakták őket,nyilván a legolcsóbban így tudták hozni az eur1-2őt.

Nekem 16szr+1.6si tengely+1.8injektorfej kompletten a nagy pillangó miatt+3baros pumpa van. (tényleg tegyél rá 1.4 injektorfejet kompletten a nagyobb pillangó miatt) Az x14xe korzámat 1mp-el elveri 0-100as sprintben,csakúgy mint egy gyári 1.6 16V f-g astrát gyorsulásmérővel mérve,innen gondolom,h megvan 100le környéke.

Kicsit nehéz követni a gondolatmenetedet :) Szóval maradna a C12NZ motorvezérlő, 14NZ injektorral, de jobb, ha az egész befecskendező rész szívósorral együtt cserélve van C14NZ-re?

Itt a pillangószelep jeladó, alapjárati motor, injektor csatlakozó kompatibilis? Felteszem rádugom?

Meg persze a vezérműtengely.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, Haka! Szeretlek olvasni, de ezektől az adatoktól még nem egyenesen arányos a 100Le.

x14xe korzám háromajtós,tehát nagyjából azonos súly rövid váltóval 12.4 0-100 ennél jobbat nem tud. 120ekm van benne,meg mol 99 benzint raktam bele. A másik meg hosszú váltóval tud 11.3-at. Teljesen azonos körülmények között egymás után megmérve őket.Tehát az azért látszik,hogy 90le-nél erősebb. F-astra x16xel-t,A-veki c16se-t nem én mértem,mások próbálták a saját gépeiket okostelefonnal. Astra 12.4 veki c16se-vel meg 12.6-ot tud. x16xel németországból származó 170ekm-t futott b-veki meg 13.2nél nem tud jobbat,szintén azonos körülmények között,szélcsend..stb.,de az már 1100kg.

Már gondoltam rá,hogy ugye f-astra,a-veki kb. 150kg-val nehezebb,két haver együtt 160kiló,tehát beülnek és ha 12.5nél nem fut rosszabbat,akkor 100%,hogy megvan 100le. :D Csak vagy a szél nagy, vagy csúszik mostanában.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit nehéz követni a gondolatmenetedet :) Szóval maradna a C12NZ motorvezérlő, 14NZ injektorral, de jobb, ha az egész befecskendező rész szívósorral együtt cserélve van C14NZ-re?

Itt a pillangószelep jeladó, alapjárati motor, injektor csatlakozó kompatibilis? Felteszem rádugom?

Meg persze a vezérműtengely.

Szívósor ugyanaz szerintem meg a fej is totál kompatibilis.

Meg Si tengely,igen.

előgyújtás+95nél jobb benzin.

ezekkel kb. 65le-t tudnia kell.

Ha nem hiszed,próbáld ki. :D

Link to comment
Megosztás:

Szívósor ugyanaz szerintem meg a fej is totál kompatibilis.

Meg Si tengely,igen.

előgyújtás+95nél jobb benzin.

ezekkel kb. 65le-t tudnia kell.

Ha nem hiszed,próbáld ki. :D

Köszi, meglátom, mi lesz a projektből :) Igazából C14NZ befecskendezőt lesz a legkönnyebb szerezni, mert annyi van belőle, mint égen a csillag. Az 1,4 SI vezérműtengelyt lesz nehéz előhúzni a zsákból...

Értem a lényegét a dolognak, több benzint adunk a gépnek az 1,4NZ injektorral, illetve több levegőt a szintén NZ pillangószeleppel. Ennek az útját a henger felé pedig megnyitjuk az SI vezérműtengellyel. 95-ös benzinnel kb a C14NZ szintét hozza a gép, de kevésbé lesz környezetvédő :)

Link to comment
Megosztás:

Itt találsz egypárat, gyártófüggő a a cikkszáma de ezek jók hozzá:

http://www.bardiauto...ozekai/vizpumpa

Vezérműtengelyből vagy az eredeti vagy mondjuk egy 1.4Si tengely is jó bele. Ha véletlenül vezérműházastól vennéd akkor figyelj rá, hogy NE DIS kockás verzió legyen, maga a tengely ugyan az csak a háza más, ne legyen rajta csavarozási pont.

Köszönöm az infót már nézem is!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, meglátom, mi lesz a projektből :) Igazából C14NZ befecskendezőt lesz a legkönnyebb szerezni, mert annyi van belőle, mint égen a csillag. Az 1,4 SI vezérműtengelyt lesz nehéz előhúzni a zsákból...

Értem a lényegét a dolognak, több benzint adunk a gépnek az 1,4NZ injektorral, illetve több levegőt a szintén NZ pillangószeleppel. Ennek az útját a henger felé pedig megnyitjuk az SI vezérműtengellyel. 95-ös benzinnel kb a C14NZ szintét hozza a gép, de kevésbé lesz környezetvédő :)

Tökéletes összefoglalás.

1.4 injektorfej 4-5eft kompletten,az Si tengelyt meg ritkán de azért lehet találni, én pont annyiért adtam tovább a sima SZ tengelyemet,mint amennyiért SI-t vettem. Szal nem volt egy drága project.

Viszont az alapjárat kicsit darabolósabb lesz, itt jön ki a központi injektor hátránya,hogy nem bír alapjáraton kevés anyagot olyan pontosan adagolni,mint a hengerenkénti,ennélfogva az emissziós mérést én nem erőltettem a műszakin.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!a kijelzot sikerult megcsinalnom egyuttal kicsereltem a konzolon az izzokat is + az uj magnot is a helyere raktam,minden rendben ment, utolag is koszi a tanacsokat........egy dolog nem stimmel sajnos,a kulso homerseklet mero ossze vissza jelez....gondolom a jeladonal lesz vmi......cseres lesz vagy lehet tisztogatni ill hol talalom a jeladot(1.5td)?azota lettek egyeb problemak is:)a dudank nem szol... mikor nyomom akkor a bizti tabla kornyeke felol halk kattanas(biztositekok jok).....illetve gondolkoztam a masik hibammal kapcsolatban is(vizhofok-futes kerdes),teletankoltuk az autot teljesen fullra(44liter)es az uzemanyagszint mero nem ment fel csak a 35-40 koze......ugye a vizhofok muszerem sem megy fel a helyere + hidegen a fordulatszammero sem mukodik megfeleloen(nyomom a gazt elindul felfele a mutato de aztan visszaesik az alapjarathoz mikozben a motor magasabb fordulaton porog,mikor bemelegszik akkor jol mukodik kb 1 perc utan)....nem lehet testelesi problemam vagy vmi ilyesmi?merre talalom a testelesi pontokat ill. milyen csatlakozoknal kellene elkezdenem szimatolni?meg esetleg meg a motorhofok jeladot meg a hutonel a jeladot letesztelnem hogy rendben vannak e.....esetleg ebben is tudnatok segiteni hogy merre keressem oket?bocsanat a hosszu commentert es a sok kerdesert de igerem nem fogok ketszer kerdezni semmi miatt.....meg hat most baratkozunk a kicsikevel es nem ismerem meg annyira:):):)elore is koszonom a segitseget!:)

Link to comment
Megosztás:

Tökéletes összefoglalás.

1.4 injektorfej 4-5eft kompletten,az Si tengelyt meg ritkán de azért lehet találni, én pont annyiért adtam tovább a sima SZ tengelyemet,mint amennyiért SI-t vettem. Szal nem volt egy drága project.

Viszont az alapjárat kicsit darabolósabb lesz, itt jön ki a központi injektor hátránya,hogy nem bír alapjáraton kevés anyagot olyan pontosan adagolni,mint a hengerenkénti,ennélfogva az emissziós mérést én nem erőltettem a műszakin.

Haka, az 1,4 SI tengely egy az egyben megegyezik az 1,2NZ-vel?

Mármint a bütykök geometriáját kivéve értem természetesen...

Gondolok itt a csapágyak méretére, a vezérmű szíjtárcsára (ez retesz kötéses vagy kúpos?), és a tengely csatlakozásra a a rotoros gyújtáshoz?

Egyébként az alapjárat az jelenleg is picit darabos, meg durrog a kipuffogó, ami szerintem szelepzárási hiba miatt van. Szóval majd idővel fel kell újítani a HF-et először.

sziasztok!a kijelzot sikerult megcsinalnom egyuttal kicsereltem a konzolon az izzokat is + az uj magnot is a helyere raktam,minden rendben ment, utolag is koszi a tanacsokat........egy dolog nem stimmel sajnos,a kulso homerseklet mero ossze vissza jelez....gondolom a jeladonal lesz vmi......cseres lesz vagy lehet tisztogatni ill hol talalom a jeladot(1.5td)?azota lettek egyeb problemak is:)a dudank nem szol... mikor nyomom akkor a bizti tabla kornyeke felol halk kattanas(biztositekok jok).....illetve gondolkoztam a masik hibammal kapcsolatban is(vizhofok-futes kerdes),teletankoltuk az autot teljesen fullra(44liter)es az uzemanyagszint mero nem ment fel csak a 35-40 koze......ugye a vizhofok muszerem sem megy fel a helyere + hidegen a fordulatszammero sem mukodik megfeleloen(nyomom a gazt elindul felfele a mutato de aztan visszaesik az alapjarathoz mikozben a motor magasabb fordulaton porog,mikor bemelegszik akkor jol mukodik kb 1 perc utan)....nem lehet testelesi problemam vagy vmi ilyesmi?merre talalom a testelesi pontokat ill. milyen csatlakozoknal kellene elkezdenem szimatolni?meg esetleg meg a motorhofok jeladot meg a hutonel a jeladot letesztelnem hogy rendben vannak e.....esetleg ebben is tudnatok segiteni hogy merre keressem oket?bocsanat a hosszu commentert es a sok kerdesert de igerem nem fogok ketszer kerdezni semmi miatt.....meg hat most baratkozunk a kicsikevel es nem ismerem meg annyira:) :):)elore is koszonom a segitseget! :)

Hőmérő az első rendszám mögött van.

Fordulatszámmérő hiba: A generátorról veszi a jelet, szerintem csúszik az ékszíjad hidegen.

Motorhőfok jeladó: A termosztátházon van. A hűtőn a hőgomba van.

De ha a műszeregységen több funkció is szarakodik, akkor érdemes a csatlakozást ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Haka, az 1,4 SI tengely egy az egyben megegyezik az 1,2NZ-vel?

Mármint a bütykök geometriáját kivéve értem természetesen...

Gondolok itt a csapágyak méretére, a vezérmű szíjtárcsára (ez retesz kötéses vagy kúpos?), és a tengely csatlakozásra a a rotoros gyújtáshoz?

Egyébként az alapjárat az jelenleg is picit darabos, meg durrog a kipuffogó, ami szerintem szelepzárási hiba miatt van. Szóval majd idővel fel kell újítani a HF-et először.

Szerintem a kisblokk tengelyek egyformák,leszámítva a rotor tengelyét,ami úgy megy fel a DIS kockás tegelyre,hogy ki kell fúrni a végében a golyót.

Alapjárati durrogást hidrotőke csinált nálam. Kitisztítottuk őket meg ami reménytelenül nézett ki azt kicseréltük bontottra és megszűnt a probléma. Ha amúgy szólnak a tőkék,akkor érdemes lehet ilyet megejteni neked is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kisblokk tengelyek egyformák,leszámítva a rotor tengelyét,ami úgy megy fel a DIS kockás tegelyre,hogy ki kell fúrni a végében a golyót.

Alapjárati durrogást hidrotőke csinált nálam. Kitisztítottuk őket meg ami reménytelenül nézett ki azt kicseréltük bontottra és megszűnt a probléma. Ha amúgy szólnak a tőkék,akkor érdemes lehet ilyet megejteni neked is.

Pont azon csodálkozom, hogy nincs tőkehang se indításkor, se egyébként.

Sőt, amíg emelt alapjáraton megy, addig se lehet semmit észrevenni. A meleg alapjrárat kicsit egyenetlen, motorféknél enyhe rángatás van, amikor a fordulatszám alapjárat közelébe ér, meg enyhén durrog a kipuffogó. Alapjáratit tisztítottam, gyertyákat cseréltem, maradt minden.

A HF már volt leszedve az biztos, mert sima 6 lapfejű csavarokkal van rögzítve a gyári torx helyett.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, meglátom, mi lesz a projektből :) Igazából C14NZ befecskendezőt lesz a legkönnyebb szerezni, mert annyi van belőle, mint égen a csillag. Az 1,4 SI vezérműtengelyt lesz nehéz előhúzni a zsákból...

Értem a lényegét a dolognak, több benzint adunk a gépnek az 1,4NZ injektorral, illetve több levegőt a szintén NZ pillangószeleppel. Ennek az útját a henger felé pedig megnyitjuk az SI vezérműtengellyel. 95-ös benzinnel kb a C14NZ szintét hozza a gép, de kevésbé lesz környezetvédő :)

Most őszintén, itt már mit számít a környezetvédelmi besorolás? Eleve pirosat kap, ennél rosszabbat már nem fog, feketét csak a dízelek kapnak úgy tudom, tehát vesztenivalód nem igen van, max nem engednek át műszakin, de ahhoz nem babrálja eléggé a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!a kijelzot sikerult megcsinalnom egyuttal kicsereltem a konzolon az izzokat is + az uj magnot is a helyere raktam,minden rendben ment, utolag is koszi a tanacsokat........egy dolog nem stimmel sajnos,a kulso homerseklet mero ossze vissza jelez....gondolom a jeladonal lesz vmi......[...]

Szia, nálam a Corsáknál 100%-os típushiba volt, hogy elengedte a forrasztás magát kijelzőnél. Mivel ellenállásmérés elvén dolgozik az egység, és a rossz forrasztás átmenete folyamatosan változott, össze-vissza ugrált az érték.

Érdemes ellenőrizni, akár nagyítóval is a forrasztást. A képen lévőnél jobban ne szedd széjjel, ha nem akarod kockáztatni, hogy újat kelljen venned.

2351_csati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia, nálam a Corsáknál 100%-os típushiba volt, hogy elengedte a forrasztás magát kijelzőnél. Mivel ellenállásmérés elvén dolgozik az egység, és a rossz forrasztás átmenete folyamatosan változott, össze-vissza ugrált az érték.

Érdemes ellenőrizni, akár nagyítóval is a forrasztást. A képen lévőnél jobban ne szedd széjjel, ha nem akarod kockáztatni, hogy újat kelljen venned.

Ez típushiba igen, vagy inkább kijelző hiba, az összes kb fellazul, én is ledezéskor leforrasztottam őket, mert az összes egytől-egyig elengedte.

Link to comment
Megosztás:

Most őszintén, itt már mit számít a környezetvédelmi besorolás? Eleve pirosat kap, ennél rosszabbat már nem fog, feketét csak a dízelek kapnak úgy tudom, tehát vesztenivalód nem igen van, max nem engednek át műszakin, de ahhoz nem babrálja eléggé a dolgokat.

A vesztenivaló az, hogy nem kap zöldkártyát.... :)

Mert ugye a rendszer nem úgy működik ahogy kellene, ha x-et teljesít, akkor fekete, ha y-t, akkor piros és így tovább, hanem be van sorolva egy kategóriába, ha megüti a szintet, akkor megfelelt, ha nem, akkor megbukott :)

Feketét az Euro1 és alatta lévő dieselek, és a karburátoros, szabályozott katalizátor nélküliek.

Pirosat meg az Euro1-es benzinesek, amik injektorosok, meg a karburátor+lambda szondával szabályozott katalizátoros.

Link to comment
Megosztás:

Tökéletes összefoglalás.

1.4 injektorfej 4-5eft kompletten,az Si tengelyt meg ritkán de azért lehet találni, én pont annyiért adtam tovább a sima SZ tengelyemet,mint amennyiért SI-t vettem. Szal nem volt egy drága project.

Viszont az alapjárat kicsit darabolósabb lesz, itt jön ki a központi injektor hátránya,hogy nem bír alapjáraton kevés anyagot olyan pontosan adagolni,mint a hengerenkénti,ennélfogva az emissziós mérést én nem erőltettem a műszakin.

Ezek a "tuningok" pont szép és jók, de semmit nem érsz vele.... Felesleges pénz kidobálás az ablakon mert nem lesz olcsó mire összehozza... és ugyan olyan lomha marad... Normális motor beleépít egy az egyben.... vagy elad és vesz nagyobb motoros autót... Ez sajnos csak egy gányolt autó lesz ilyen formában és sosem lesz tökéletes... Sajnos fel kell ébredni az álom világból.. 1.4 SI motor bele vagy 1.6 SI és csókolom...

Link to comment
Megosztás:

Ezek a "tuningok" pont szép és jók, de semmit nem érsz vele.... Felesleges pénz kidobálás az ablakon mert nem lesz olcsó mire összehozza... és ugyan olyan lomha marad... Normális motor beleépít egy az egyben.... vagy elad és vesz nagyobb motoros autót... Ez sajnos csak egy gányolt autó lesz ilyen formában és sosem lesz tökéletes... Sajnos fel kell ébredni az álom világból.. 1.4 SI motor bele vagy 1.6 SI és csókolom...

Leírtam,hogy két dologot kell szerezni hozzá és ha eladod a saját cuccaidat és magadnak csinálod akkor pont semmibe nem kerül kb,hogy beleteszel +20lovat.

Gyári alkatrészekből van összerakva,ezért nem értem mitől gányolt,ennyi erővel a 256fék korzára is gányolás....Nekem is ilyen a motorom és azon kívül,hogy "nagytengelyes" alapjárata van semmilyen hátrányt nem tapasztaltam majd egy év alatt. Haveromnak is így lett megcsinálva az x14sz corsája,90lovas honda 1.5lsi-től 400m-en 1 autóval kapott ki és kb. 300m után kezdett elmenni a honda. Gyári 60le-val köze nem lett volna hozzá.

Demo öccsének a korzája is ilyen tuningolt c14nz úgy tudom.

Motorcsere kisblokknál is tud szívás lenni, de igen,ha már eszedbe jutott,hogy kevés a 45 akkor kevés lesz a 60-65le is.

Link to comment
Megosztás:

Leírtam,hogy két dologot kell szerezni hozzá és ha eladod a saját cuccaidat és magadnak csinálod akkor pont semmibe nem kerül kb,hogy beleteszel +20lovat.

Gyári alkatrészekből van összerakva,ezért nem értem mitől gányolt,ennyi erővel a 256fék korzára is gányolás....Nekem is ilyen a motorom és azon kívül,hogy "nagytengelyes" alapjárata van semmilyen hátrányt nem tapasztaltam majd egy év alatt. Haveromnak is így lett megcsinálva az x14sz corsája,90lovas honda 1.5lsi-től 400m-en 1 autóval kapott ki és kb. 300m után kezdett elmenni a honda. Gyári 60le-val köze nem lett volna hozzá.

Demo öccsének a korzája is ilyen tuningolt c14nz úgy tudom.

Motorcsere kisblokknál is tud szívás lenni, de igen,ha már eszedbe jutott,hogy kevés a 45 akkor kevés lesz a 60-65le is.

Akkor is tartom az álláspontom a fentebb leírtakhoz... Normális motort bele akkor nem lesz gond... vagy normális autót kell venni.... Sajnos csak pénzből lehet tuningolni ha nincs el lehet felejteni.. :) 45 lóerős motorokat felesleges piszkálni nem erre találták ki... Sajnos ezt nem nagyon értik meg az emberek de ez van. Tanul a saját hibájából megépíti ezt az álom motort és rájön, hogy teljesen felesleges volt... Utána meg jön a szokásos duma, hogy huhhhh ez sokat eszik... huh ez nem megy át a vizsgán huhhhh.... Igazából már akkor erre kéne gondolni amikor megveszi az ember.. Előre látásból, mire kell majd mit vár el... Szvsz ennek az átalakításnak semmi értelme, akkor inkább maradnék a gyári motorral és nyugodtan aludnék 1ftot sem dobáltam ki az ablakon... Vagy gyűjtenék valami értelmes alternatívára...

Link to comment
Megosztás:

Akkor is tartom az álláspontom a fentebb leírtakhoz... Normális motort bele akkor nem lesz gond... vagy normális autót kell venni.... Sajnos csak pénzből lehet tuningolni ha nincs el lehet felejteni.. :) 45 lóerős motorokat felesleges piszkálni nem erre találták ki... Sajnos ezt nem nagyon értik meg az emberek de ez van. Tanul a saját hibájából megépíti ezt az álom motort és rájön, hogy teljesen felesleges volt... Utána meg jön a szokásos duma, hogy huhhhh ez sokat eszik... huh ez nem megy át a vizsgán huhhhh.... Igazából már akkor erre kéne gondolni amikor megveszi az ember.. Előre látásból, mire kell majd mit vár el... Szvsz ennek az átalakításnak semmi értelme, akkor inkább maradnék a gyári motorral és nyugodtan aludnék 1ftot sem dobáltam ki az ablakon... Vagy gyűjtenék valami értelmes alternatívára...

Kinek a pap, kinek a papné.

Ezen órákig lehetne vitázni, olyan, mint a: turbó VS szívó.

Amit haka csinál, az opel szívó motor lego tuning.Olcsón összehozható, egy nagyobb motorra való csere kb ugyanott van árban és szenvedésben is.

Link to comment
Megosztás:

Kinek a pap, kinek a papné.

Ezen órákig lehetne vitázni, olyan, mint a: turbó VS szívó.

Amit haka csinál, az opel szívó motor lego tuning.Olcsón összehozható, egy nagyobb motorra való csere kb ugyanott van árban és szenvedésben is.

Attól függ mit értünk "Haka-féle tuning" alatt.

Ha azt, ami az én kérdésemből indult ki (tengely és befecskendező csere), azt ne hasonlítsuk se árban, se szenvedésben a motor cseréhez.

Egy B Corsa nekem nem ér annyit, hogy másik motort vegyek bele, a beszerelésével szenvedjek, és azt még le is papíprozzam.

10-15 E Ft-ot viszont lehet, hogy nem sajnálnék rá, hogy befecskendezőt és vezérműtengelyt cseréljek rajta, ha ennyivel előcsalogatható belőle +25-30% teljesítmény.

Tudom lehet jönni azzal, hogy miért nem lett véve erősebb, de ez van, ebből kell főzni.

Van akinek az okoz örömet, ha 2-3 szorosára tuningolja a kocsiját sok pénzből, van aki megelégszik kicsivel is, hogy az autó kicsit erősebb legyen a mindennapi használatban.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mit értünk "Haka-féle tuning" alatt.

Ha azt, ami az én kérdésemből indult ki (tengely és befecskendező csere), azt ne hasonlítsuk se árban, se szenvedésben a motor cseréhez.

Egy B Corsa nekem nem ér annyit, hogy másik motort vegyek bele, a beszerelésével szenvedjek, és azt még le is papíprozzam.

10-15 E Ft-ot viszont lehet, hogy nem sajnálnék rá, hogy befecskendezőt és vezérműtengelyt cseréljek rajta, ha ennyivel előcsalogatható belőle +25-30% teljesítmény.

Tudom lehet jönni azzal, hogy miért nem lett véve erősebb, de ez van, ebből kell főzni.

Van akinek az okoz örömet, ha 2-3 szorosára tuningolja a kocsiját sok pénzből, van aki megelégszik kicsivel is, hogy az autó kicsit erősebb legyen a mindennapi használatban.

Óóóó azért örülök,hogy célba ért a mondókám.

Nagyrészt SI tengelycsere+nagyobb injektorfej,esetleg előgyújtás jobb benzinhez meg még a légszűrőház kinyitása és simán meglesz +25% egy gyárilag viszonylag sok kiaknázatlan tartalékkal rendelkező központi injektoros motorból. Meg igen, legrosszabb esetben 20eft befektetés,ami visszajön ha eladod az nz tengelyed meg a kisebb injektorfejedet. Tehát pici pénzből és kínlódással látványos javulás.

Viszont egy SI vagy netán XE motorból sokkal-sokkal több szívás és pénz kihozni +25%-ot.

Én is megcsináltam ezeket a beavatkozásokat egy 57e mérföldet futott jobbkormányos 2000-es évjáratú g-astrából származó x16szr motoron,amiről senki meg nem mondja,hogy nem az eredeti x12sz. Nekem elég az ereje,mert jobban megy gyorsulásmérő szerint is,mint az x14xe rövidváltós korzám és kb. 7decivel fogyaszt többet,mint az x12sz.

Link to comment
Megosztás:

Óóóó azért örülök,hogy célba ért a mondókám.

Nagyrészt SI tengelycsere+nagyobb injektorfej,esetleg előgyújtás jobb benzinhez meg még a légszűrőház kinyitása és simán meglesz +25% egy gyárilag viszonylag sok kiaknázatlan tartalékkal rendelkező központi injektoros motorból. Meg igen, legrosszabb esetben 20eft befektetés,ami visszajön ha eladod az nz tengelyed meg a kisebb injektorfejedet. Tehát pici pénzből és kínlódással látványos javulás.

Viszont egy SI vagy netán XE motorból sokkal-sokkal több szívás és pénz kihozni +25%-ot.

Én is megcsináltam ezeket a beavatkozásokat egy 57e mérföldet futott jobbkormányos 2000-es évjáratú g-astrából származó x16szr motoron,amiről senki meg nem mondja,hogy nem az eredeti x12sz. Nekem elég az ereje,mert jobban megy gyorsulásmérő szerint is,mint az x14xe rövidváltós korzám és kb. 7decivel fogyaszt többet,mint az x12sz.

Mondjuk te motort cseréltél, és még azt tuningoltad tovább :) Oké, hogy senki nem mondja meg, hogy az nem X12SZ, de a motorszámmal mit csináltál? A motorkódon, és a motorszámon is látszik, hogy nem típusazonos a motor. És ha nem típusazonos, akkor már majdnem mindegy, hogy az eredeti 45 helyett 75, 82 vagy 90 LE-s motor megy bele.

Lehet, hogy a helyedben én egyből egy C14SE, X14XE, vagy X16XEL motort pattintottam volna be, és a tuningolás árából lepapíroztam volna. És akkor ugye van zöldkártya, nincs a többletfogyasztás, sima az alapjárat, meg minden egyéb :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk te motort cseréltél, és még azt tuningoltad tovább :) Oké, hogy senki nem mondja meg, hogy az nem X12SZ, de a motorszámmal mit csináltál? A motorkódon, és a motorszámon is látszik, hogy nem típusazonos a motor. És ha nem típusazonos, akkor már majdnem mindegy, hogy az eredeti 45 helyett 75, 82 vagy 90 LE-s motor megy bele.

Lehet, hogy a helyedben én egyből egy C14SE, X14XE, vagy X16XEL motort pattintottam volna be, és a tuningolás árából lepapíroztam volna. És akkor ugye van zöldkártya, nincs a többletfogyasztás, sima az alapjárat, meg minden egyéb :)

A motorszám lekopott,arrafelé többet sóznak. (nem kellett rásegíteni).

Többletfogyasztás minden motorral lesz az 1.2hez képest. Ezzel a felállással jobb,mint x14xe motoros korza, astra x16xel-nél is 1mp-el jobban gyorsul 100ra,tehát nagyjából ott lehet teljesítményben. Az a jó benne,hogy hiába nézi meg esetleg egyszer valaki valamiért az x12sz-ről készült fotókat a műszaki vizsga adatbázisban,annyi különbséget fog látni,hogy az alu szelepfedél ki lett cserélve műanyag szelepfedélre.

Ha muszáj lesz,akkor le lesz papírozva A "motorszám természetes elhasználódás miatt nem olvasható" szöveggel a forgalmiban. Max eredet vizsga előtt kell ilyet csinálni,műszaki sima ügy,meg az úgyis csak egy adó. Ha úgy állsz hozzá,hogy jónapottipusazonosmotortakarokcserélni...na azzal nem szívatom magam.

Alapjárat meg egyenletesnek egyenletes. Nagyjából így jár alapjáraton,nekem tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Műszerfalvilágítást szeretnék cserélni a 1999-es corsámban, meg is vettem hozzá a ledes izzókészletet. Valaki aki csinált már ilyet meg tudná írni hogyan áljak neki, milyen sorrendben, esetleg képekkel. Nagyon hálás lennék érte.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mit értünk "Haka-féle tuning" alatt.

Ha azt, ami az én kérdésemből indult ki (tengely és befecskendező csere), azt ne hasonlítsuk se árban, se szenvedésben a motor cseréhez.

Egy B Corsa nekem nem ér annyit, hogy másik motort vegyek bele, a beszerelésével szenvedjek, és azt még le is papíprozzam.

10-15 E Ft-ot viszont lehet, hogy nem sajnálnék rá, hogy befecskendezőt és vezérműtengelyt cseréljek rajta, ha ennyivel előcsalogatható belőle +25-30% teljesítmény.

Tudom lehet jönni azzal, hogy miért nem lett véve erősebb, de ez van, ebből kell főzni.

Van akinek az okoz örömet, ha 2-3 szorosára tuningolja a kocsiját sok pénzből, van aki megelégszik kicsivel is, hogy az autó kicsit erősebb legyen a mindennapi használatban.

Ezek igazolva vannak mérőpadon mérve előtte és utána? Találgatni lehet...

10-15 ezerből 100% biztosra mondom, hogy te 20-30%ot nem fogsz tuningolni... Ezek sokszorosába kerülnek, nagyobb kipufogó rendszer chiptuning és még millió dolog amitől talán lesz 20%...

Ha te ahogy írod megelégszel a kicsivel akkor hagyd így mert jobb nem lesz max placebo... tuningolni pénzből lehet pénz nélkül gányolni lehet.... Amíg nincs 100-200 ezred erre addig nyugodtan felejtsd el a tuningot jó az gyárilag...

Amiket írsz ütik egymást oda vissza..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.