Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A Lada katalógusok (beleértve az összes alkatrész katalógust, szerelési könyvet az összes típusra) gyakorlatilag szabadon letölthetőek egy csomó helyről. Illetve elég sok szerelési leírás megvan a honlapon. Ezért feltételeztem, hogy az Opelos könyvek is megvannak ilyen formában valahol.

Nem tudom hogy azoknak a Lada-könyveknek a kiadója (illetve annak jogutódja) működik-e még, de ilyesmiből (szerzői jogok megsértése) már volt probléma itt a fórumon, mi meg konfliktuskerülők vagyunk. Mindazonáltal a magam részéről biztos vagyok benne hogy "valahol megvannak" (elvégre ahogy mondani szokták: ami nincs fent a neten az nem is létezik), de mi azt hivatalosan nem tudhatjuk hogy hol.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy azoknak a Lada-könyveknek a kiadója (illetve annak jogutódja) működik-e még, de ilyesmiből (szerzői jogok megsértése) már volt probléma itt a fórumon, mi meg konfliktuskerülők vagyunk. Mindazonáltal a magam részéről biztos vagyok benne hogy "valahol megvannak" (elvégre ahogy mondani szokták: ami nincs fent a neten az nem is létezik), de mi azt hivatalosan nem tudhatjuk hogy hol.

Megértem a dolgot, senki nem akar belebonyolódni ilyen szerzői jogos dolgokba.

A Lada az más kategória, pl gyári alkatrész katalógust az egyik hazai bolt honlapjáról le lehet tölteni, illetve online át lehet lapozni. Nekem hiányzik egy ilyen a Corsa-hoz. Meg persze a legnagyobb hazai Ladás oldalon rengeteg szerelési segédlet/leírás van képekkel illusztráva. Ekkora közösségnél mint az Opelos, kicsit hiányolom az ilyen leírásokat(vagy csak nem találtam meg amit keresek). Na mindegy túrom tovább a netet, hátha valahol ráakadok arra amit keresek.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

'96os B Corsámba folyamatosan ég a műszerfal világítás.

Kapcsolót megnéztem, szét is szettem, a belső érintkező részig, nem láttam bajt (saruknál korrodálást, kábel sérülés stb.) Azért az érintkezőket letakarítottam, koszosak voltak (zsír szerű valami, gonodlom zsírozva volt, mert ugye fém érintkezik fémmel mikor kapcsolsz). Most fém tiszta, nem kentem vissza semmit rá egyenlőre.

Leszedtem a műszerfalt (elektromos, nem spirálos), ott se láttam a csatlakozónál semmi bajt.

Hátul, a nyákon se láttam semmi rendellenességet.

Úgy láttam, hogy a kapcsolótól amik mennek kábelek a műszerfalba, végig jók.

Relé/biztosíték körül lenne valami? Mit ellenőrizzek és hol?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

'96os B Corsámba folyamatosan ég a műszerfal világítás.

Kapcsolót megnéztem, szét is szettem, a belső érintkező részig, nem láttam bajt (saruknál korrodálást, kábel sérülés stb.) Azért az érintkezőket letakarítottam, koszosak voltak (zsír szerű valami, gonodlom zsírozva volt, mert ugye fém érintkezik fémmel mikor kapcsolsz). Most fém tiszta, nem kentem vissza semmit rá egyenlőre.

Leszedtem a műszerfalt (elektromos, nem spirálos), ott se láttam a csatlakozónál semmi bajt.

Hátul, a nyákon se láttam semmi rendellenességet.

Úgy láttam, hogy a kapcsolótól amik mennek kábelek a műszerfalba, végig jók.

Relé/biztosíték körül lenne valami? Mit ellenőrizzek és hol?

világítás kapcsolót nézted már ??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy kábel azonosításához. C12NZ és 14NZ motorok esetében, található a motor kötegén egy fekete csatlakozó, melynek vezetéke - látszólag - az utastérből érkezik és a MAP-szenzor gégecsövében tűnik el. Mi lehet a funkciója és honnan, hova tart pontosan? Egy kép, melyen pirossal van jelölve az ominózus csatlakozó:

29ehnqu.jpg

Köszönettel,

Greg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adódott egy kis problémám amire a választ keresem(X10XE):

Mi okozhatja azt, hogy néha pl alapjáratról hatalmas gázfröccsöt adok akkor visszadurrant egyet a szívócsonkba?

Illetve van egy másik gondom is de lehet összefügg az elsővel, néha napján nem midig csinálja de akadozva megy az autó jobban nem tudom körülírni a jelenséget nyomom a gázt gyorsulásnál és akad mintha kihagyna a motor de, nem csak gyorsuláskor csinálja hanem néha mikor ráállok egy bizonyos tempóra és egyenletesen nyomom a gázt akkor is akad néha.

Ráadásul egy bizonyos fordulaton változik a motor hangja, ezt mindig hallom, 2000-2200-as fordulatszám tartományban felerősödik a motor hangja, de semmi más hibajelenség nincs csak egyszerűen felerősödik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Érdekelne , hogy van egy b corsam 1.4 X14XE 90LE. Ezekből ugye nem jött C20XE-s motor. No , ha én előbbit utóbbira szeretném kicseréltetni váltóval az mekkora átalakításokkal járna ? Valakinek esetleg valamilyen tapasztalata van? Hozzátenném, hogy a mostani motorszám természetes korrodáció miatt nem olvasható le :D

Módosítva : Factis
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Érdekelne , hogy van egy b corsam 1.4 X14XE 90LE. Ezekből ugye nem jött C20XE-s motor. No , ha én előbbit utóbbira szeretném kicseréltetni váltóval az mekkora átalakításokkal járna ? Valakinek esetleg valamilyen tapasztalata van? Hozzátenném, hogy a mostani motorszám természetes korrodáció miatt nem olvasható le :D

Ha van fölös fél milliód zsebben alsó hangon, akkor neki lehet ugrani egyébként felejtsd el, nagyon sok átalakítás és nem éri meg...

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy nem éri meg, mert sokat fogyaszt, és még munka is van vele...

Ugyan hagyjuk már a demagóg dolgokat! Az ember aki azt szeretné, hogy erősebb legyen az autója, annak megéri.

Annyira nem vészes sem átalakításilag, sem költségileg, mint tapasztalt barátunk mondja.

Minden kapható hozzá készen, nem kell barkácsolni, már elkészült rengeteg ilyen autó, külön iparág épült rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Érdekelne , hogy van egy b corsam 1.4 X14XE 90LE. Ezekből ugye nem jött C20XE-s motor. No , ha én előbbit utóbbira szeretném kicseréltetni váltóval az mekkora átalakításokkal járna ? Valakinek esetleg valamilyen tapasztalata van? Hozzátenném, hogy a mostani motorszám természetes korrodáció miatt nem olvasható le :D

A motor átszerelésén kívül van még jópár dolog, amit szintén erősíteni kell, pl nem árt megállni is valahogy, ha elindultál, gondolom nem 70-el akarsz szüttyögni majd egy 150 lovas motorral, gondolok itt arra, hogy a széria fékek nem biztos, hogy elegek lesznek.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy nem éri meg, mert sokat fogyaszt, és még munka is van vele...

Ugyan hagyjuk már a demagóg dolgokat! Az ember aki azt szeretné, hogy erősebb legyen az autója, annak megéri.

Annyira nem vészes sem átalakításilag, sem költségileg, mint tapasztalt barátunk mondja.

Minden kapható hozzá készen, nem kell barkácsolni, már elkészült rengeteg ilyen autó, külön iparág épült rá.

Köszönöm, hogy elismered a hozzá nem értésemet... hidd el nem a levegőbe beszélek, tény jómagam soha nem kezdtem bele... szerencsére... de nem egy ilyen átalakítást asszisztáltam már végig.

Lehet igazad van, hogy olcsóbban is kijön, ha beledobod a motort aztán megy amíg megy, közben meg mindkét féltengelyed eltörik, aztán belerepülsz az árokba, mert az oválisra sült gyári fékekkel megpróbáltál megállni...

Nem fogok nekiállni senkivel vitatkozni erről, mert nem látom értelmét, ez már ezerszer lefutott kör, ahogy az utánam felszólaló kollégák is tanúsíthatják...

Link to comment
Megosztás:

a félmillió nem egy elrugaszkodott szám egyébként. én x20xer új vezérléssel és a mostani 185/60r14 helyett valami normális 195/50r15 gumikkal,felnikkel kb. olyan 350eft-ot számoltam,úgy hogy az ötvenes rendszer már adott meg a 256 fékek és a koni futómű. Gyári libegős futőművel kvázi életveszély a c20xe a 45 kipuff meg biztosan csúnyán fojtja. És persze minden legnagyobb rendben megy és semmi nem jön közbe a 15+ éves cuccok egymáshoz illesztése közben. :D

Link to comment
Megosztás:

a félmillió nem egy elrugaszkodott szám egyébként. én x20xer új vezérléssel és a mostani 185/60r14 helyett valami normális 195/50r15 gumikkal,felnikkel kb. olyan 350eft-ot számoltam,úgy hogy az ötvenes rendszer már adott meg a 256 fékek és a koni futómű. Gyári libegős futőművel kvázi életveszély a c20xe a 45 kipuff meg biztosan csúnyán fojtja. És persze minden legnagyobb rendben megy és semmi nem jön közbe a 15+ éves cuccok egymáshoz illesztése közben. :D

Szerintem hagyjuk, a kolléga, biztos túl van 3-4 ilyen versenygép építésén és kihozta 200 ezer ft-ból, ahol mondjuk csak egy bontott értelmes xe motor kezdődik. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hagyjuk, a kolléga, biztos túl van 3-4 ilyen versenygép építésén és kihozta 200 ezer ft-ból, ahol mondjuk csak egy bontott értelmes xe motor kezdődik. :)

személyeskedés vonalt hagyjuk,Tomi tényleg csinált már pár motort,bár tudtommal inkább kisblokk a szakterülete.

én is agyaltam csak én öreg és nagyon sokat megélt xe helyett kicsit kevesebbszer széttaposott xer-ben gondolkodtam(om) opc astrából,de egyrészt tartok a nehezebb blokktól önmagában,másrészt meg az a kis bicikli talpas és lengőkar ami a korza alatt van az nem tudom mennyire bírná,hogy 170le rángatja és ugye 210nél elhagyott kerék az a közepesnél kicsit kisebb élvezet. nameg ha minden összeáll akkor is ott a műszaki vizsga kérdése,mert én is ismerek olyan embereket,akik olyan autókat áttolnak,amikkel én nem mernék menni a szomszéd utcáig sem,de egy ilyen látványos átalakításra azt mondták,hogy vigyem ahová akarom ha megcsinálom.

Link to comment
Megosztás:

Ok, akkor számoljunk.

Vegyünk a dolgok nagy részéből újat.

Motortarto, féltengelyek stb:http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CORSA-B-TYPE-1-2-0-ENGINE-CONVERSION-MOUNT-KIT-C20XE-RED-TOP-LET-X20XEV-/161430672459?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item259604944b

Ez mondjuk legyen 150e ft szállítással.

Ehhez kell váltó is, ami olx-en bármikor van 15-ért.

Legyen egy motor. 65-től felfelé van az ára, de legyen az is 150, mert cseréltünk benne olajat és vezérlést is, és remélhetőleg kompletten vettük computerrel kábelköteggel együtt.

Ez kb 315, és nem spóroltunk, nem keresgéltük az olcsó megoldásokat. A kipuff még egy dolog, ha nem adták a motorhoz a leömlőt azt lehet venni 12-től felfelé, bár volt amit én 6ért vettem.

Legelső alkalommal amikor nagyobb motort tettem a corsába az 50-es csöhöz csináltattam kipuffogóssal 2000 ft-ért szűkítőt 45-re. Egy ideig az is megfelelt.

Ennél ki lehet hozni olcsóbban is, utánajárással, utánolvasással, elhordva az alkatrészeket esztergályoshoz, esetleg kis műszaki affinitással sokmindent meg lehet csinálni.

Akinek nincs hozzá érzéke inkább ne vágjon bele.

Valóban elérheti a cehh a fél misit, ha odaviszem egy szervízbe a kocsit, és azt mondom hogy hozom a pénzt, kérem kulcsra készen az autót.

Link to comment
Megosztás:

Ok, akkor számoljunk.

Vegyünk a dolgok nagy részéből újat.

Motortarto, féltengelyek stb:http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-CORSA-B-TYPE-1-2-0-ENGINE-CONVERSION-MOUNT-KIT-C20XE-RED-TOP-LET-X20XEV-/161430672459?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item259604944b

Ez mondjuk legyen 150e ft szállítással.

Ehhez kell váltó is, ami olx-en bármikor van 15-ért.

Legyen egy motor. 65-től felfelé van az ára, de legyen az is 150, mert cseréltünk benne olajat és vezérlést is, és remélhetőleg kompletten vettük computerrel kábelköteggel együtt.

Ez kb 315, és nem spóroltunk, nem keresgéltük az olcsó megoldásokat. A kipuff még egy dolog, ha nem adták a motorhoz a leömlőt azt lehet venni 12-től felfelé, bár volt amit én 6ért vettem.

Legelső alkalommal amikor nagyobb motort tettem a corsába az 50-es csöhöz csináltattam kipuffogóssal 2000 ft-ért szűkítőt 45-re. Egy ideig az is megfelelt.

Ennél ki lehet hozni olcsóbban is, utánajárással, utánolvasással, elhordva az alkatrészeket esztergályoshoz, esetleg kis műszaki affinitással sokmindent meg lehet csinálni.

Akinek nincs hozzá érzéke inkább ne vágjon bele.

Valóban elérheti a cehh a fél misit, ha odaviszem egy szervízbe a kocsit, és azt mondom hogy hozom a pénzt, kérem kulcsra készen az autót.

Most lényegében leírtad amit én is írtam, azzal a különbséggel, hogy én már beleszámoltam a komplett futómű átalakítást, mert most lényegében van egy szekered egy bika motorral.

Ha belegondolsz egy kicsit már nem is olyan hihetetlen az összeg amit leírtam... nemde? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy 94-es 1.2 benzin 33kWs (C12NZ) B Corsa Swingem van és a hűtéssel akadt némi problémám.

Az autó nem hengerfejes, illetve működik a vízpumpa, thermosztát, radiátor jeladó gomba,

ventilátor külön-külön leellenőriztük, próbáltuk őket. Úgy látom még a venti relé is jó, semmi

féle égésnek nincs nyoma rajta szal erre sem gyanakszom szal nem is cseréltem ki.

Csövek rendben, nincs repedés, negedés vagy akár extra nyomás, minden ok.

Szal a víz kering, egyformán is melegedik de a venti nem kapcsol be 100 vagy a fölött sem.

Van vmi ötlet mi lehet a gond? Mit lehet még megnézni ?

üdv és köszönöm

gzozo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy 94-es 1.2 benzin 33kWs (C12NZ) B Corsa Swingem van és a hűtéssel akadt némi problémám.

Az autó nem hengerfejes, illetve működik a vízpumpa, thermosztát, radiátor jeladó gomba,

ventilátor külön-külön leellenőriztük, próbáltuk őket. Úgy látom még a venti relé is jó, semmi

féle égésnek nincs nyoma rajta szal erre sem gyanakszom szal nem is cseréltem ki.

Csövek rendben, nincs repedés, negedés vagy akár extra nyomás, minden ok.

Szal a víz kering, egyformán is melegedik de a venti nem kapcsol be 100 vagy a fölött sem.

Van vmi ötlet mi lehet a gond? Mit lehet még megnézni ?

üdv és köszönöm

gzozo

Gombának tűnik, amikor meleg a motor az óra szerint akkor 100 fok felett akkor zárja az áramkört a gomba?

A motor biztos olyan meleg? Lehet, hogy a szívócsonkban található jeladó rossz, cseréje kb 1000 ft.

A hűtő forró amikor felmelegszik a motor?

Aki nem maga szerel és fizet érte azt ne vegyük ide.

Én sem úgy értettem, hogy műhelyben van csináltatva, akkor jóval több lenne... De tényleg hagyjuk évekig lehetne vitatkozni rajta..

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.