Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Átnéztem, egy karc sincs rajta, gyönyörű, színtiszta, egyenletes fém. Van minden csavarnál egy kis távtartó és ez tart a hengerfej és a szelepfedél között a tömítés számára kb. 1.2-1.5mm-t. Szerintem a tömítés amiket kaptam vékonyabban és így tud engedni. Csere után kb. 1 hónapig semmit nem enged, majd szépen lassan egyra jobban. Évente kell új, plusz a hengerfejet féktisztítóval szoktam megtisztítani az olajtól.

Esetleg egyéb ötlet? Vagy gumi tömítést vegyek?

 

Szelepfedél tömítést nem érdemes paszta nélkül felrakni. A műanyagot meg pláne. Loctite 5910 fekete pasztát használj hozzá. 200 fokig hőállóm, és olajálló. Mivel most cserélted a tömítést, ezért nem is kell újat venned, csak ha megsérült. Vedd le, tisztísd le, zsírtalanítsd le, vékonyan kend be mindkét felét ezzel a pasztával. A fém felületek is zsírmentesek legyenek, majd rakd fel. A csavaroikat csigavonalban belülről kifelé fokozatosan, egyenletesen több körben húzd meg. Én akkus fúróval szoktam csinálni, minden körben 1-el magasabb fokozatba állítom a nyomatékát. A végén pedig kézzel érzésre meghúzom.

Ezek után kizárt dolog, hogy szivárogjon. Nekem is a parafa van, az említett pasztával letömítve.

Az említett paszta hátránya, hogy iszonyat nehéz leköpeszteni, hogyha le kell venni megint a fedelet.

Link to comment
Megosztás:

Két olyan kérdést szeretnék feltenni, amit -tudom, hogy az autótá

Két olyan kérdést szeretnék feltenni, amelyeket -tudom, csak a gépet látva lehet igazából megválaszolni-

Tehát: 1999-es, 1,0-ás Ecotec Corsa, használtan vettem, óra szerint 120000 km-rel....

- 1: "hidegindításnál" (az idézőjel a most is 20 fok körüli hőmérsékletre vonatkozik) dadog, erőtlen a motor, viszont ha ezt túléli, vagy újraindítjuk, akkor gond nélkül működik.Hibajel: semmi. Mi lehet a gond: légtömegmérő?

- 2. Kívülről egész normális hangja van, belülről viszont egy -az-egyben: dízelhang. O.k., 3 hengeres, de tiszta rezonancia a beltér. Már le lett cserélve a lyukacsos első cső, és a szitává égett középső dob, de még nincs markáns változás. A motorfelfüggesztő bak mehetett tönkre? Melyik szokott először kimenni? 

Link to comment
Megosztás:

 

Két olyan kérdést szeretnék feltenni, amit -tudom, hogy az autótá

Két olyan kérdést szeretnék feltenni, amelyeket -tudom, csak a gépet látva lehet igazából megválaszolni-

Tehát: 1999-es, 1,0-ás Ecotec Corsa, használtan vettem, óra szerint 120000 km-rel....

- 1: "hidegindításnál" (az idézőjel a most is 20 fok körüli hőmérsékletre vonatkozik) dadog, erőtlen a motor, viszont ha ezt túléli, vagy újraindítjuk, akkor gond nélkül működik.Hibajel: semmi. Mi lehet a gond: légtömegmérő?

- 2. Kívülről egész normális hangja van, belülről viszont egy -az-egyben: dízelhang. O.k., 3 hengeres, de tiszta rezonancia a beltér. Már le lett cserélve a lyukacsos első cső, és a szitává égett középső dob, de még nincs markáns változás. A motorfelfüggesztő bak mehetett tönkre? Melyik szokott először kimenni? 

 

Bocsi, nem vettem észre, hogy nem töröltem ki a hibás első sort.

2.-A kilyukadt első cső természetesen a kipufogóé...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

A rádióhoz csatlakozó főkábelt lehet valahogy cserélni? Mert összevissza van minden kötözve/forrasztva benne, a csati el van repedve, saru kiszakadva belőle, az előző tulaj szerint így volt minden eddig is.

Szét akarom szedni, ha lehet kicserélni, ha lehet ilyen kábelt kapni boltban vagy bontóban. Hogy érdemes nekikezdeni?

 

Előre is köszönöm!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

A rádióhoz csatlakozó főkábelt lehet valahogy cserélni? Mert összevissza van minden kötözve/forrasztva benne, a csati el van repedve, saru kiszakadva belőle, az előző tulaj szerint így volt minden eddig is.

Szét akarom szedni, ha lehet kicserélni, ha lehet ilyen kábelt kapni boltban vagy bontóban. Hogy érdemes nekikezdeni?

 

Előre is köszönöm!

 

Ez a műszerfal alatt futó kábelköteg része, azt nem cseréled ki csak úgy.

Vagy kecseréled a teljes kábelköteget, aminek esélye közel van a lehetetlenhez, vagy elvagdalod a vezetékekekt, és egyenként összeforrasztod az új rádió köteggel.

Amúgy igen, bontóban, racing bazáron ilyen helyeken tudsz kábelköteget szerezni, ahol corsát bontanak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

A rádióhoz csatlakozó főkábelt lehet valahogy cserélni? Mert összevissza van minden kötözve/forrasztva benne, a csati el van repedve, saru kiszakadva belőle, az előző tulaj szerint így volt minden eddig is.

Szét akarom szedni, ha lehet kicserélni, ha lehet ilyen kábelt kapni boltban vagy bontóban. Hogy érdemes nekikezdeni?

 

Előre is köszönöm!

 

X12XE Corsa-ból van kábelkötegem, ha gondolod kivágom belőle ahol szeretnéd, de tényleg csak köteggel lenne értelme cserélni szerintem, ha kivágod és újra forrasztod akkor jobb ha inkább most rendbe rakod ami van.

De megvan, szóval ha kell jelezd.

 

Link to comment
Megosztás:

Ez a műszerfal alatt futó kábelköteg része, azt nem cseréled ki csak úgy.

Vagy kecseréled a teljes kábelköteget, aminek esélye közel van a lehetetlenhez, vagy elvagdalod a vezetékekekt, és egyenként összeforrasztod az új rádió köteggel.

Amúgy igen, bontóban, racing bazáron ilyen helyeken tudsz kábelköteget szerezni, ahol corsát bontanak.

 

X12XE Corsa-ból van kábelkötegem, ha gondolod kivágom belőle ahol szeretnéd, de tényleg csak köteggel lenne értelme cserélni szerintem, ha kivágod és újra forrasztod akkor jobb ha inkább most rendbe rakod ami van.

De megvan, szóval ha kell jelezd.

 

Szerintem első körben megpróbálom rendben rakni, hogy a gyári állapot meglegyen. Igaz hogy így is működik, de mivel nem tudom hogy mi miért van átkötögetve, így rádiót se nagyon akarok addig cserélni. Bekötési rajz kellene hozzá, hogy melyik kábel eredetileg hova csatlakozna, illetve mi lenne a dolga, gyorsabb lenne mint kiméregetni mindent. X12SZ a motorkód

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

 

Múltkor sikerült Davee segítségével ki nyomoznom hogy hol van a vízhőfok gomba ami a műszerfal mutatójába megy a gombát ki is cseréltem de a mutatom még így sem mozdul sajnos. Arra gyanakszom hogy le kell bontanom a kormány mögötti műszerfalat, ha az sikerülne ki bontanom onnan ki tudnám e mérni hogy ami bele fut a mutatóba vezeték az szakadt e vagy pedig maga a mutató a rossz?

 

Motorkód C14NZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

 

Múltkor sikerült Davee segítségével ki nyomoznom hogy hol van a vízhőfok gomba ami a műszerfal mutatójába megy a gombát ki is cseréltem de a mutatom még így sem mozdul sajnos. Arra gyanakszom hogy le kell bontanom a kormány mögötti műszerfalat, ha az sikerülne ki bontanom onnan ki tudnám e mérni hogy ami bele fut a mutatóba vezeték az szakadt e vagy pedig maga a mutató a rossz?

 

Motorkód C14NZ

 

Ki tudod igen, fejből nem tudom melyik pin az, de egy sima multiméter kell amit szakadásmérésre állítasz (sípolós funkció), kint a motortérben lehúzod a jeladó kábelét, arra ráteszed a műszer egyik mérőtüskéjét, bent pedig a műszeregység mögött a csatlakozóban egyenként hozzáérteted, ahol szólni fog a műszer, az a jeladó kábele, ha szól akkor rendben van a kábel, ha nem akkor a kábelezéssel lesz a gond.

Értelem szerűen a műszer mérőkábele nem ér ki addig, kell egy pár méteres vezeték amivel megtoldod.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van egy '97-es X10XE (973cm3) Corsa B-m.

Sajnos a katalizátor tetején körben végigrepedt a hegesztés.

Menet közben olyat tapasztalok, hogy ha erősebb gázt adok, akkor elgyengül a kocsi. Ez ettől a repedéstől lehet?

Félreértés ne essék, nem akarom így hagyni, csak azt szeretném tudni, hogy lehet-e még más baja is ezen kívül, vagy ezt az elgyengülést okozhatja a repedés?  :blink:

 

Másik kérdésem, hogy érdemes-e meghegeszteni, vagy inkább cseréljem ki?

 

Ha csere, akkor jó-e az univerzális katalizátor bele? Honnan tudom, hogy melyik univertális típus kell ebbe a Corsába? Tudtok ebben segíteni?

 

Mert a gyári, vagy utángyártott katalizátor elég drága (50-60ezer) az autó értékéhez képest.  :(

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv!

Módosítva : Tasty Flapper
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van egy '97-es X10XE (973cm3) Corsa B-m.

Sajnos a katalizátor tetején körben végigrepedt a hegesztés.

Menet közben olyat tapasztalok, hogy ha erősebb gázt adok, akkor elgyengül a kocsi. Ez ettől a repedéstől lehet?

Félreértés ne essék, nem akarom így hagyni, csak azt szeretném tudni, hogy lehet-e még más baja is ezen kívül, vagy ezt az elgyengülést okozhatja a repedés?  :blink:

 

Másik kérdésem, hogy érdemes-e meghegeszteni, vagy inkább cseréljem ki?

 

Ha csere, akkor jó-e az univerzális katalizátor bele? Honnan tudom, hogy melyik univertális típus kell ebbe a Corsába? Tudtok ebben segíteni?

 

Mert a gyári, vagy utángyártott katalizátor elég drága (50-60ezer) az autó értékéhez képest.  :(

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv!

 

Repedés miatt megzavarja a lambdaszondát, ebből kifolyólag lehet gyengülés, túl szegény vagy túl dús keverék miatt.

Nekem van egy X12XE-ről való katalizátorom csővel, elvileg stimmel, igaz ez is hegesztett, de működik. Típushibája ennek a verziónak.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Repedés miatt megzavarja a lambdaszondát, ebből kifolyólag lehet gyengülés, túl szegény vagy túl dús keverék miatt.

Nekem van egy X12XE-ről való katalizátorom csővel, elvileg stimmel, igaz ez is hegesztett, de működik. Típushibája ennek a verziónak.

 

Köszi, akkor érdemes lehet még meghegeszteni, mint vegyek egy újat, nem?

Link to comment
Megosztás:

Hol? Nyíregyházán, Zalaegersgegenm, vagy Budapesten?

Egyébként a környékenden biztos, van gumiszerelő, kérdezd meg, hogy a kért munkát mennyiért, és mennyi idő alatt csinálják meg, megvárhatod-e vagy ott kell hagyni az autót, aztán kész. A kapott válaszok alapján döntesz :)

Link to comment
Megosztás:

Igen a helyet, valóban elfelejtettem odabiggyeszteni, Bp-re vagy max Pest megyére gondoltam.

Köszi, de az nekem is talán eszembe jutott, hogy megkérdem mennyiért és mennyi idő alatt csinálják meg...Meg az is felötlött bennem, hogy a kapott válaszok alapján döntök. Sokkal inkább tapasztalatokra lettem volna kíváncsi (gumicsere, felni görgözés munkadíjak stb)

Link to comment
Megosztás:

Igen a helyet, valóban elfelejtettem odabiggyeszteni, Bp-re vagy max Pest megyére gondoltam.

Köszi, de az nekem is talán eszembe jutott, hogy megkérdem mennyiért és mennyi idő alatt csinálják meg...Meg az is felötlött bennem, hogy a kapott válaszok alapján döntök. Sokkal inkább tapasztalatokra lettem volna kíváncsi (gumicsere, felni görgözés munkadíjak stb)

 

illetve még annyi hogy pl most voltam a környékemen egy gumisnál, akivel megnézettem a beteg jobb elsőmet mert állandóan leereszt. Válasz: ohh nincs nagy baj: peremtömítés megoldja, egész jó gumik még lehet vele menni..Persze..nem oldotta meg. Tegnap elvittem egy másikhoz azt mondta dobjam el az egész gumit, de mind a 4-et, mert fejre állok vele. Ennyit a "válaszok alapján döntök"-ről...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Lenne egy 93-as b corsa amiben a gyári rádió ki lett cserélve egy új tokyo 110-re. Gond nélkül ment a dolog, hozzá való kábel, szín a színnel ...........

Utána jött a gond, ha leveszem a gyújtást kulcs kivesz és a lejátszó előlapja nincs rajta akkor villogni kezd a központi információs kijelző! Ugyanezt megteszem, de rajta van az előlap akkor semmilyen villogás nincs! A villogás ugyanolyan ütemben történik mint a vész villogó!

Segítsen valaki légyszi mi lehet gond.

Előre is köszi.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

illetve még annyi hogy pl most voltam a környékemen egy gumisnál, akivel megnézettem a beteg jobb elsőmet mert állandóan leereszt. Válasz: ohh nincs nagy baj: peremtömítés megoldja, egész jó gumik még lehet vele menni..Persze..nem oldotta meg. Tegnap elvittem egy másikhoz azt mondta dobjam el az egész gumit, de mind a 4-et, mert fejre állok vele. Ennyit a "válaszok alapján döntök"-ről...

 

Most erre mit mondjak. Ha elmész két orvoshoz valami krónikus bajjal, lehet azok is kétfélét mondanak. A egyik műtétet javasol, a másik gyógytornát. Ehhez hasonlóan a gumi kérdés sem annyira nem fekete meg fehér. Gondolom már csereérettek a gumijaid, ezért javasolta az egyik szerelő a komplett cserét. A másik meg úgy gondolta, hogy még elmegy egy pár hónapot, mondjuk addig amíg télire nem kell váltani, úgyhogy inkább megjavította volna.

 

Egyébként vízben meg kéne nézni hol ereszt, majd levenni a felniről. Ha lyuk van rajta, akkor befoltozni, ha csak a peremnél eresztett, akkor valószínű korrodált a felni a peremnél, azért nem tömített le rendesen. Ha a gumi jó, akkor a rozsda eltávolítása után annak jónak kell lennie.

 

Nekem bármelyik gumiszerelő jó, aki tud szerelni, meg centírozni, mert mindig határozott elképzeléssel megyek oda. Nem bízom rá a döntést. Ha cserélni akarok, akkor viszem az új gumikat, és cseréltetek, ha csak leeresztést javítani, akkor meg úgy megyek oda.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Szeretnék néhány kérdést feltenni:

 

-Melyik a biztosítéktáblán a kürt reléje? (Nem működik; kilámpázva volt feszültség a kürt csatlakozóján, de a duda nem szól, most már a relé kattanását sem hallom.)

-A gépkönyv szerint a motortérben levő "biztosíték" dobozban a diesel motor ízzító, ill. szűrőfűtő reléi vannak. Az én 1,0-s ECOtechem-ben mi akkor az a 4 relé?

(Esetleg létezik valahol a kocsi teljes kapcsolási rajza, ha nem is magyarul, de legalább angolul? Kerestem angolul, ill. németül de csak részegységekét találtam.)

 

-Az anyósülés mellett mi lehet a fedél alatt lapuló, pumpa-szerű valami? Nem ECU, nem lufi-vezérlő, tűzoltónak kicsi, és kicsi is a nyílás kikapni, a gépkönyv nem említi...

 

-A légtömegmérő bilincseit fel lehet újra használni, vagy újat kell venni kiszedés után? (Ahogy korábban írtam, elszegényedés-szerű jeleket produkál hibajel nélkül az autó hidegben, megnézném a légtömegmérőt, de nem nagyon láttam bilincset a webáruházakban.)

 

-Kb. 110 felett megváltozik a hangszín (5-ösben), csörgősebbé válik. Természetes ez, vagy esetleg lánc/feszítő hiba ismert jele?

 

Köszi a türelmet!

 

punto

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.