Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

:devlish: miért nem? :lol: nekem meg van a száma, gondolom nem harapja le a fejem, ha megadom (pü-t küldtem) - de mondjad ám neki, ha nagy nehezen utoléred, hogy csókoltatja a mantás társadalom, és hiányzik is nekünk :lol:

Ne ijedj meg, ha nem veszi fel! Csak próbálkozz... :lol:

köszi...nekem is megvolt a száma csak az már nem él.

próbálkozni a kiskutyák szoktak... :lol:

privi elküldésekor azt irja az oldal,hogy a címzett nem használja a személyes üzenetküldöt és ezért nem kézbesíthető....vagy mifene.

Link to comment
Megosztás:

Köszönjük szépen a gratulációkat.

Melcsi és a baba is jól van ,ha minden jól megy jövőhét közepe felé jönnek haza :devlish: .

Remélem jó idő lesz vadkerten és le tudunk menni szombaton egy kicsit.

Képet is kapunk? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na végre van annyi kicsike időm,hogy bekukkantsak hozzátok az internet kusza világán keresztül.

Először is a baba születésének rövid leírása:

1.: április 23 délelőtt: Anyámmal körbeautóztuk a várost és vienettát ebédeltünk, megjósoltuk,hogy ettől lehet kibújik a baba :lol:

2.délután nagynénémnél dumcsiztunk, mikor 16.15 körül csörgött a telefon. EGy alcsony fotelban ültem és igencsak hasizomból felkeltem, hogy felvegyem a telcsit, mikor elfolyt a magzatvízből egy adag. Sanyi hívott, mire közöltem,hogy talán , esetleg, lehet szülni kéne.

3.: Ezekután nagynénémet beültettem a mantába és keméyn egy utcányit vezettem hazáig, hogy a kocsi jó helyen legyen, nameg semmim sem fájt, akkor meg miért ne. :P

4.: nagyon sokat sétáltatott nagynéném az utcában, mondván az segít. Ennyit nem sétáltam mióta kocsim van!!! Még mindig nem fájt semmi.

5.: 18.15 körül, letusolva mászkáltam a szobában a hajamat szárítva, mikor elkezdtett fájni a hasam. Fél hétkor kocsiba be.....hétkor korház....adatfelvétel...hülye kérdések...21.25 baba felsír!

Ennyi

;) Végülis pont anyák napján engedtek minket haza, mert a babuci méretei és a szülés előtti 3 napos aligalvásom miatt, sajna vákumos segítségre szorultam és a manócska fejecskéjén emiatt vérömleny lett. ;) Amiatt a sárgasága nagyon elhúzódott és 8 napig ki sem engedtek, elég magasra felszökött az értéke a sárgaságnak. Viszont a 9. napon megkönyörültek rajtunk, mondván nagy már a baba, így nem lesz baja otthon sem.

Azóta itthon vagyunk és itt is próbáljuk megismerni egymást. Odabenn könnyű dolgom volt, mert végig a nővérkék viselték gondját, csak etetni kellett bemennem oda ahol a fény alatt fektették. Így se tisztábatevés, se fürdetés.....mindez itthon várt ránk, mint friss szülőkre. Én 12 éve nem tettem tisztába babát. :lol:

Végülis nagynéném , aki szülésznő, segített az első fürdetésnél, bár mivel manócska végigbömbölte a profi fürdetést, másnap mi sem éreztük magunkat bénának az ordítása miatt. ;) A tisztábatevés rutinszerűen megy, de mikor apja csinálja akkor a pici kicsit hangosabban reagálja le.

Próbáljuk betanítani a picit a 3 óránkénti kajázásra, amit nappal gyönyörűen be is tart, de éjjel még kissé bajos a hajnali órákban. Első este után bőröndös volt a szemem alja , de a napok múlásával ez táskásra enyhült. A mai napon meg egyenesen élettel teli volt a tekintetem. De ez sem a gyerkőc jobb hajnali alvása miatt van, sokkal inkább én alakulok batwomanná.

MA végre összeszedtük magunkat és felavattuk a mantát és a kisrecarot is. NAgyon nagy sikert aratott, mert reggel 11-től este 7-ig csak enni kelt fel a gyerek. (már félek az estétől) annyira elvarázsolja a kocsikázás, hogy felébreszthetetlen a csöppség és nem a kipuffgáz miatt, mert az ma valahogy nem jött be az utastérbe. NAgyon nagy örömömre. :devlish:

Ezért a mai nap igazán tartalmasan telt. A kórház kiadta a zárójelentését, megjött a taj és lakcímkártyája is. Elintézve az anyakönyvi kivonat valamint a GYes és Családipótlék izék is.

Képeket teszek fel ide is, viszont iwiw-et is telipakolom vele. VAn videó is, amik a kórházban készültek, majd meglátom,hogy azzal mit tudok kezdeni, hogy puplikáljam. Na el is kezdem felpakolni a képeket, amíg van net, mert tegnap megtettem volna, de eltünt a jel a házban. :lol:

Mindenkinek nagyon köszönöm a gratulációkat , a tejfakasztó buli, itthon úgy hallottam jól sikerült, pláne,hogy Füri is jelen volt. Aggódtam is Sanyiért, de hál Istennek nem mertek egymás mellett aludni :lol:

És mivel a baba ennyire bírja az autózást , elég nagy az eséje, hogy megyünk Vadkertre. Esetleg a rossz idő, vagy betegség (nagyon remélem nem fordul elő) jöhet közbe.

Link to comment
Megosztás:

Hát Melina, örülök, hogy elő kerültél :lol: azt hiszem, hosszú éélménybeszámolód felveszi a versenyt az én grafomániámmal :lol:

Nagyon örülök, hogy jól van a baba, gondolom nem volt könnyű 9 napot a kórházban tölteni, főleg úgy, hogy a baba miatt kellett. :lol: de hála Istennek, most már jól vagytok! :lol:

Hát az meg tök jó lenne, ha le tudnátok jönni Vadkertre, esküszöm még fröccsöt sem innék, ha megbabázhatnám az utódotokat :devlish: aztán már innék, de addig nem...

Megyek is, körbenézek az iwiwen ;)

Link to comment
Megosztás:

Ő a legkeményebb 8/1 F-es ügynök, akit valaha láttam :lol: bakker, mintha azt gondolná: kinyírlak ge*ci! :lol: ;)

A Lai szerint egy az egyben Sanyi! ;)

Az F , fényest jelent. Először nem is tudtam mire értik. :lol: De mikor megláttam az újszülött osztályon a sok Uv gépet, ahool a babucik napoznak, rájöttem. :P Kis fényes gyerekem van, ráadásul akkor ő volt a rekorder a 8 napnyi napozásával.

Annyian közlik velünk, hogy tiszta apja, hogy lassan senki sem hiszi el,hogy én vagyok az anyja. :devlish: Pár ember szerint esetleg a füle alsó része az enyém! :lol: viszont egyre valószínűbb, hogy a szeme is az enyémre fog hasonlítani. Majd egyszer. TAlán. ;)

Link to comment
Megosztás:

Annyian közlik velünk, hogy tiszta apja, hogy lassan senki sem hiszi el,hogy én vagyok az anyja. :devlish:

megértelek :lol: nem lehet túl jó érzés ;) azt már bitos meséltem, hogy én az ért lettem szőke, mert a válásunk után senki nem hitte el, hogy a kis Makett azzal a bazinagy kék szemeivel és szőke hajával az én kölköm. Be kellett látnom, hogy vörös meg fekete hajszínnel és barna szemekkel ez valszeg így is marad. Így befestettem a hajam szőkére, ami a nagy tónusváltás miatt egy pár hétig inkább banánsárga volt, de aztán csak rendes szőke lett. És aztán végre kimondták: de szép lányod van :P ;) Aztán volt egy gyenge próbálkozásom a kékszínű kontaktlencsével, amitől tényleg kék lett a szemem, de nagyon zavart, mert olyan volt, mintha hályog lenne a szememen. :lol: aztán jött a Laci, akinek nem barna a szeme, és azt mondták: de szép pár vagytok! Anyukára hasonlíta a pofija, de a szeme színe az apjáé ;) és ezek után tényleg nem értem, hogy miért hiszi a Lacibácsi azt , hogy nem is övő a Makett :lol: most tényleg csak azért, mert 6 éves volt a györök, mikor megismerkedtünk???? ;)

Na, az egésznek annyi a lényege, hogy vágjad le igazán rövidre a hajad, és majd mindenki szerint rád fog hasonlítani ;)

Bár a Makett is ahogy nőtt, úgy kezdett hasonlítani jobban rám... :lol: és nem a mellei miatt ;) (fasxom! azt is hova növeszti már?????) Melinda! Örüljetek, hogy fiú lett! ;)

Link to comment
Megosztás:

Tiunének:

besírsz. Alkotói válság volt, de mondom: na, itt egy üveg csopaki, hozzáhímzek valamit az íródó könyvemnek, melynek megírásához a Te seggberúgásod repített. Nézem, mondom: bakker, mi a f*sz ez??, :lol: a következőt olvasom:

"A pálinkáról erősen hiszem, hogy orvosság mindenféle nyavajára, valóságos biológiai fegyver a betegségek ellen; de sokat nem tudok róla mondani, hiszen az első mélyreható találkozásunk során végbement korrekt filmszakadást azóta sem tudtam összeragasztani.

Az viszont biztos, hogy a bepálinkázásom olyan időhurkot csomózott a lineáris idősíkra, hogy a létrehozott párhuzamos világban önálló élet kezdődött."

:lol: ilyeneket irkáltam össze! :lol: :lol: és ez csak egy bekezdés!! ;)

néha megijedek magamtól... :devlish:

Na, ezt az aranymorzsát fogadd szeretettel, csak hogy lásd: nem hiába szöszöltél a szakdoga megírása helyett a hozzászólások kigyűjtésével ;)

Link to comment
Megosztás:

Utoljára akkor jártunk rendszeresen moziba, mikor a Makett még egész kis makett volt, és muszáj volt az oviban neki lennie a legtájékozottabb mozibajárónak. Na, ezt csak azért mondom, mert az Avatart sem jutottunk el megnézni (micsoda magyartalan modat :devlish: ), most viszont, hogy dvd is megjelent végig seggeltük az a majdnem három órát :lol: jó film volt, meg minden - minden tizedik percben felsóhajtottunk, hogy ez 3Dben még job lehet, majd megállapítottuk a film lényegét egy mondatban:

Aprajafalvát le akarja igázni a gonosz Hókuszpók.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Bár a Makett is ahogy nőtt, úgy kezdett hasonlítani jobban rám... :lol: és nem a mellei miatt :lol: (fasxom! azt is hova növeszti már?????) Melinda! Örüljetek, hogy fiú lett! :lol:

Azért örüljünk ,mert nincsenek mellei? :devlish: akkor nagyon boldogok vagyunk!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

"a bepálinkázásom olyan időhurkot csomózott a lineáris idősíkra, hogy a létrehozott párhuzamos világban önálló élet kezdődött."

Hajni!!! Engedelmeddel , néhány publikus oldalon (iwiw...) valamint aláírásként itten, használnám eme csodás mondatodat, persze idézőjellel, meg minden idézethez kapcsolódó kötelezettséggel. Mert miután elolvastam, teljesen a hatása alá kerültem és muszáj kicsit felhasználnom. :devlish: szabad?

Link to comment
Megosztás:

Hajni!!! Engedelmeddel , néhány publikus oldalon (iwiw...) valamint aláírásként itten, használnám eme csodás mondatodat, persze idézőjellel, meg minden idézethez kapcsolódó kötelezettséggel. Mert miután elolvastam, teljesen a hatása alá kerültem és muszáj kicsit felhasználnom. :devlish: szabad?

Kedves Anyuka :lol: Magácskának most mindent szabad :lol:

Mivel úgy érzem, hogy születendő könyvem egyszer majd klasszikus lesz - amennyiben annak megértésére megérik a világ - elég ha csak a M.H. monogrammot helyezed az idézet mellé, hiszen klasszikusoknál már ebből is lehet tudni, hogy ki mondta :lol:

(amúgy tényleg lehet valami ebben a diploma dologban, ha te elsőre rabul estél nekijje :lol: én kétszer olvastam el, mire egyszer felfogtam, pedig én írtam ;))

Link to comment
Megosztás:

Kedves Hajnalka!

Azzal a kér(d)éssel fordulok én most kegyedhez,hogy születendő memoárjának hivatalos dedikálást hol is mikor tartja,mert piciny rajongói klubunk szeretné eme kiemelt eseményem majd tiszteletét tenni.

Szívélyes üdvözlettel várom kedves válaszát,maradva írói vénájának örök rajongója:

kiskorú P. János!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Hajnalka!

Azzal a kér(d)éssel fordulok én most kegyedhez,hogy születendő memoárjának hivatalos dedikálást hol is mikor tartja,mert piciny rajongói klubunk szeretné eme kiemelt eseményem majd tiszteletét tenni.

Szívélyes üdvözlettel várom kedves válaszát,maradva írói vénájának örök rajongója:

kiskorú P. János!

Ez hülyeeeeee!!! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Hajnalka!

Azzal a kér(d)éssel fordulok én most kegyedhez,hogy születendő memoárjának hivatalos dedikálást hol is mikor tartja,mert piciny rajongói klubunk szeretné eme kiemelt eseményem majd tiszteletét tenni.

Szívélyes üdvözlettel várom kedves válaszát,maradva írói vénájának örök rajongója:

kiskorú P. János!

:lol: hát bakker, az tuti, hogy egy opeltalira fogom időzíteni :lol:

Hogyazistenbe lehet egy vénáért rajongani? :lol:

a drogosok nem rajonganak a vénáért? :devlish:

:lol: egyik jóbarátom félrészegen azt mondta, hogy 'Hajni, neked nem is írói vénád van, hanem írói aortád bazdmeg' ;)

Link to comment
Megosztás:

a drogosok nem rajonganak a vénáért? :devlish:

Azok inkább a cuccért rajonganak sztem, a vénát csak használják... esetleg a szívsebészekről tudnám elképzelni hogy rajongással viseltetnek mindenféle vénák iránt.

Hoppá. :lol:

J0hnny te szívsebész vagy? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.