Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Vagy egy gyengélkedő munkahenger, vagy csak beállítás kiérdése.Bár ugye elvileg nagyon nem kellen csúsznia, csak ha le van terhelve, vagy ha kiakasztottad a fékerőszabályzót.Rendellenes mindenesetre.Sztem.

Mit lehet ezen beállítani? :shock:

Holnap elviszem oda, ahol 2 éve csinálták, ugyanezzel a problémával műszaki előtt! :evil:

Link to comment
Megosztás:

nekem is a jobb hátsó sikít, ha jobban rálépek.

ezt akartam beállítani, meg akkor már kicsit megdrótkefélni, megzsírozni a ahol kell, mert a rugók is nyeszeregnek.

Van két csavar a dobfék hátlapján, ha jól emlékszem azokat kell fölfelé csvarni nagyon picit amíg a betét miatt a dob szorul kicsit, aztán vissza kicisit a csavart, könyv szerint ennyi a betétkopás utánállítása.

(ha nem szóltam mellé)

Link to comment
Megosztás:

nekem is a jobb hátsó sikít, ha jobban rálépek.

ezt akartam beállítani, meg akkor már kicsit megdrótkefélni, megzsírozni a ahol kell, mert a rugók is nyeszeregnek.

Van két csavar a dobfék hátlapján, ha jól emlékszem azokat kell fölfelé csvarni nagyon picit amíg a betét miatt a dob szorul kicsit, aztán vissza kicisit a csavart, könyv szerint ennyi a betétkopás utánállítása.

(ha nem szóltam mellé)

Úgy tudtam, hogy az Astrában van valmami utánnálító ami a kézifék használatával automatikusan utánnállít :shock:

Nem így van?

Link to comment
Megosztás:

mooost megint egy elég láma gondom van, ilyennel még nem volt dolgom:

nem jööön le a fékdob....

mintha beakadt volna, vagy tartaná vmi, de kitalálni nemtudom miért...

elmagyarázza nekem vki megint mit bénázok?

A dob meg van kopva, és a vállba beakad a fékpofa. :lol:

A hátulsó állítócsavarokar állítsd alaphelyzetbe, végy egy nagy kalapácsot, óvatosan kezd el leütni a dobot. Vigyázz, hogy ne legyen féloldalas amikor jön lefelé.

A zsírral legyél óvatos ( vagy inkább ne is használd), mert a melegtől megfolyósodik, és rámegy a pofára. Inkább keress rézpasztát.

Link to comment
Megosztás:

Ha a www ikonra kattintasz

igenis! értettem, tekintem, elnézést

:lol:

Inkább keress rézpasztát.

köszönöm, holnap megyek beszerzek.

a másikat megdrótkeféztem, mindkettőt beállítottam, leírás és érzésem szerint, most nem sikít a jobbhátsóm úgy, mint vasárnap, akkor se fékeztem durvát, csak egy kicsit, hogy próbáljam a fékhatást.

Ezt a másikat megzsíroztam tegnap a hat ponton, a rugókat is kicsit, de a nyeszergés megmaradt, megpróbálok csak rugót is szerezni újat, iszonyat milyen rozsdás ott minden, a hátlap is sürgős rozsdamentesítésre szorul, ha nem akarom, h néhány év múlva az is megszünjön létezni.....

Link to comment
Megosztás:

a beállt hátsófékemre a diagnózis tehát a következő:

Zolika a fékpofa kopásának utánállító excentercsavarjait nem erre, hnem arra csavarta...

(más ponton (kb 10mm a távolságra a helyestől) korlátozza a fékpofák mozgását)

ez okozta azt, h a kézifék erősebb meghúzásakor a kézifék mechanizmus kiakadt.

egy ilyen tapasztalatlan figyelmetlenség miatt okoztam magamnak akkora stresszt....

Köszönöm mindenkinek - akiket fölhívtam ezügyben külön köszönöm - a türelmet és a segítséget!!

ui.: kérem a fórumozó klubtársakat, h kövezzenek meg!

Link to comment
Megosztás:

Én még olyan fékdobot nem láttam mint a tied, de azt tudom, hogy minden alkalommal skubizom egy órát, meg háromszor összerakom az asztalon, mire egyszer beépítem, mert raktam már én is össze ilyet rosszul. Annyira gyakran (szerencsére) nem kell ezeket javítani, hogy gyakorlatom legyen benne, mire pedig újra esedékes lesz egy javítás, elfelejtődnek a dolgok. :oops: :oops: Úgyhogy minden alkalommal mintha újra meg kellene tanulni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
A féktárcsát csak az az egy keresztfejes csavar fogja?

http://www.kep.tar.hu/laci4/50040472/11703309#2

Meg a nyereg meg a betétek :twisted:

Nah jóó. nem szó szerint, de asszem nem tod levenni, csak ha a nyerget is leszeded.. de lehet félrebeszélek :lol: Bár nem hinném. 8)

Mondjuk nem is ez volt a kérdés.. dehát vhogy növelnem kell a hsz.eim számát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Húú, ez nagyon jó volt. 8)

Én is kb. ilyen projektben vagyok, csak a hátsó fékkel (híddal). Azt láttam persze hogy a nyerget le kell szedni, csak az volt fura hogy a tárcsát az ici-pici csavar rögziti. :lol: Mondjuk észrevehettem volna hogy a kerékcsavarok elérnek odáig... :?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.