Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

OPEL mágust keresek !!!

Az alany ascona 86os 90lovas 16SH touring ami a bnőmé....

Csodás csendes motorja van.... de a váltó/difi mint az ikarusé...olyat kotyan és búg...

Lehet ebbe a difi kottyanását állítani?

A legolcsóbb megoldást keressük, én bontottban gondolkozom, valószinű F16os van rajta de én a számát nem találom!

Minden F-es váltó felmegy a helyére? Azt hallottam hogy csak a D kadetté, A vectráé és a calibráé az asconán kívűl...........

Ha vkinek van ilyen váltója is olcsóba szóljon!

THX

Link to comment
Megosztás:

A múlt heti projektem a motortér volt, kis ápolás, csinosítás. Hengerfejet + egyéb apróságokat lenyúztam, után ment a műhelybe gépmunkára (köszi Gelko az ötletet) majd tisztítás, festés, új csavarok stb. stb.

Ilyen volt előtte:

elotte.jpg

és utána:

utana.jpg

Mindez 3 délután gyümölcse. Az eredmény szerintem meggyőző lett.

Megszűnt a korrózió is a motortérben.

Barátnőm is típusimádó, talán jobban, mint én. Hétvégén vettünk egy ilyet a fekete mellé:

aszi.jpg

'81-es Berlina, 1.6SH automata, bordó plüss belső, szép állapot, jön-megy, meg megáll, fék nincs rajta, egyébként minden oké.

Megérte:)

Link to comment
Megosztás:

a kiegyenlítőre menő csövet cseréld ki :lol: amúgy nagyon szép lett a motortér és az új szerzemény is jól néz ki, Grati hozzá :lol: :lol:

Sőt mondjuk ha magát a kiegyenlítő tartályat is kicserélné hogy ne legyen ilyen sárgás, valamint a fékszervó dobját illetve a főfékhengert feketére festette volna ezüst helyett, akkor pont úgy nézne ki mint egy vadonatúj Ascona motortere. De ez már csak kötekedés, így is szép lett nagyon. Mint ahogy a '81-es Berlina is. Vannak még képek róla? Például a bordó belsőről?

Link to comment
Megosztás:

Sőt mondjuk ha magát a kiegyenlítő tartályat is kicserélné hogy ne legyen ilyen sárgás, valamint a fékszervó dobját illetve a főfékhengert feketére festette volna ezüst helyett, akkor pont úgy nézne ki mint egy vadonatúj Ascona motortere. De ez már csak kötekedés, így is szép lett nagyon. Mint ahogy a '81-es Berlina is. Vannak még képek róla? Például a bordó belsőről?

A kiegyenlítő tartály ilyen sárga volt mindig, a kupakja volt eredetileg fekete. A dob meg a főfékmh. meg gyárilag ilyen réz színű ha jól tudom, ez soha nem volt fekete. Réz színű festékre meg már nem volt pénz :lol:

Okés, teszek fel képet a belsőről is, nagyon szép, elég ritka.

Link to comment
Megosztás:

Az 1-es hengernél direkt áll olyan ferdén a gyertyapipa?

Netán a szűrőház meleglevegős nyúlványa miatt?

Amúgy tényleg szép lett. Grat hozzá. :lol:

Köszi.

Igen, ez egy ferde pipa, sokáig egy szétrohadttal jártam ami lötyögött, mert sehol nem tudtam venni. Aztán kaptam 4 újat egy barátomtól.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Igen, ez egy ferde pipa, sokáig egy szétrohadttal jártam ami lötyögött, mert sehol nem tudtam venni. Aztán kaptam 4 újat egy barátomtól.

Nagyon szép lett a mocitér. Az "előtte" állapot is elég jó volt én hozzá nem nyúltam volna de így sokkal szebb, megérte!

Link to comment
Megosztás:

Gergő !

gyorsan csinálj képeket az új szerzeményről mert nagyon várom már :lol: ha kell komplett piros belső akkor az asconaclubban Petinek van ingyé...

látom az ótómatáknál maradtok végleg :lol:

Beszéltem már vele, pár dologra lenne csak szükség, kapaszkodók, ablaktekerő gombok, vezető ülés, esetleg első ajtó kárpitok.

Remélem az Övé is ez a téglavörös Berlina belső.

Csütörtökön szerintem mindkét autóval kimegyünk a lurdyhoz, még úgysem voltam az Opelosoknál, mindig csak az a V8:)

P9016151.jpg

P9016145.jpg

P9016143.jpg

P9016142.jpg

Link to comment
Megosztás:

Vummmm-vuuuuuum-vuuuuuuuuuuuuuuuuum-vummmmmmmmmmmmmmmmm-bruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmm-tsszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz-bruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmm-tsszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz <_< :huh:

1 baron is naggyon állat Balázs kocsija :D :lol: :D

Csütörtökön is ki akrta hozni megmutatni a többi Ascona gazdinak, csak másként alakult :D

Link to comment
Megosztás:

tegnap végignyálaztam a mobile.de -n az asconákat...nagyon szép állapotúak (is) vannak. Amin meglepődtem h elég sok cabrio van és elég nagy árszórásban. Van ami értelmetlenül soknak vagy kevésnek tűnik <_< Ami biztos h az enyém most nem menne el jó áron, mert nagy a kínálat :huh:

16208_1220647902.jpg

Link to comment
Megosztás:

tegnap végignyálaztam a mobile.de -n az asconákat...nagyon szép állapotúak (is) vannak. Amin meglepődtem h elég sok cabrio van és elég nagy árszórásban. Van ami értelmetlenül soknak vagy kevésnek tűnik <_< Ami biztos h az enyém most nem menne el jó áron, mert nagy a kínálat :huh:

http://img.carstyling.hu/usercars/00/01/62..._1220647902.jpg

Pedig már le is lett ültetve, és az ülések is custom! Tegyél bele Te is turós motort, meg valami búkócsövet, akkor tuti elviszik :-)

Módosítva : coupe
Képpel nem idézünk.Legközelebb figyelj oda légyszíves
Link to comment
Megosztás:

spinner dísztárcsa kell meg világítós spricni, esetleg rendszámtáblatartó..akkor buknak rá majd igazán <_<

Van másik 5letem. Elég az 1.3-as motor, viszont kell flip-flop festés, legalább 5000W-os mélynyomó, 12 hangszóró, 107cm-es plazma, plusz 2 kisebb az ülés fejtámlába, és egy a motortérbe, krómozott 20"-os felnik, 60mm-es nyomtávszélesítő és -80mm-es ültetés.

extrának: navigáció, PS3, lézerblokkoló, radardetektor, műholdas TV és Rádió. Ha van mobil interneted, akkor az is jöhet, bár már mindenki web'n'go-val mászkál a zsebében.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.