Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

C14NZ-t már alakítottak át itt a fórumon is C14SE-re, 1.8-asról még nem hallottam. De gondolom kb. ugyanaz a menete (már ha van egyáltalán olyan, hogy C18SE): SE hengerfej (felújítás után) átrak az összes sallangjaival, kábelköteg csere a motorvezérlővel együtt, AC-pumpa csere (a hengerenkénti injektoros motoroké 3bar-os), vákuumcsövek bekötése,aztán imádkozik...és örül :lol:

A Tuning topicban (F Astra tuning) le van írva a C14SE átalakítás, sztem nagyjából az vonatkozik erre is.

Köszi ,olvasom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdemes komplett motort bontóból... az olcsó :lol:

De a bontott motorban is ki tudja hányszázezer km-van! Ha pedig megcsináltatnám a motorgenerált akkor szinte új motor lenne!

Már csak az a kérdés , hogy mennyibe is kerül ez? Ha kb. 150-180-ezer forintból kijön akkor érdemes lenne elvinni egy gépműhelybe.

Link to comment
Megosztás:

De a bontott motorban is ki tudja hányszázezer km-van! Ha pedig megcsináltatnám a motorgenerált akkor szinte új motor lenne!

Már csak az a kérdés , hogy mennyibe is kerül ez? Ha kb. 150-180-ezer forintból kijön akkor érdemes lenne elvinni egy gépműhelybe.

Nem fog kijönni ennyiből. Ami teljes értékű felújítás lenne, az minden munkadíjjal és sallanggal 3 kiló is lesz valszeg.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali.

Köszi a tippet ezt tudtam hogy ennyi a kompreszió viszony. Csak a minap mértünk komp. és langyos motornál volt 14.8 és 15 a saját szememmel láttam.

Akkor most mi is van???? x20xev mociról van szó. Na nem tom akkor . Ha valakinek van ötlete mondhatna valamit.

Köszi.

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Ez még a fele sincs az összköltségnek, ami egy generálkor adódik :lol:

Hali.

Tudom . A furás kb 3000 / luk honólva hajtókar 2500/db. Főtengely kb 15 plusz csapágy, vonalbafúrás ha kell, sikolás, és ez csak a blokk ja meg a dugók. Utánna hengerfej 60.000-70.000 de akkor minden kivan benne cserélve szelepülés stb. Nem irok le mindent mert dolgozó lány sokk:O)

Dolgoztam motorfelújító cégnél nagy a drágaság , DE lesssz egy jó mocid. Szerintem csak annak érdemes felujítani aki hosszutávra akarja megtartani.

És nincs szétrohadva a kaszni. Én az omegámat szinte lecsontoztam teljessen miután megvettem , és most jutottam arra a döntésre , hogy megtartom.

Ha van valakinek kérdése a kasznival kapcsolatba hogy hol vannak zugok segítek. Az enyém tök kopasz volt. /kicsit fanatikus vagyok/

Hali

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet ezt tudtam hogy ennyi a kompreszió viszony. Csak a minap mértünk komp. és langyos motornál volt 14.8 és 15 a saját szememmel láttam.

Akkor most mi is van???? x20xev mociról van szó. Na nem tom akkor . Ha valakinek van ötlete mondhatna valamit.

Jó értéknek tűnik főleg, ha minden hengerben ennyi volt, de az a sűrítési végnyomás amit mértetek.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hi Mesterek.

Nem tudtam hogy hova irjam a próblémám ez tünt jonak.

Van nékem egy 94-es corsa B 1,4i. 14nz motorral már ezt is tudom 1hetes autonál :D

Na szóval az olyat csinált hogy elindulás után felvilant a sárga lámpa egy fél másodpercre se, "azt hitem a szemem káprázik ráfogtam a novemberi napsűtésre :P", de nem. Este szintén indulás után max: 1km mulva megint kivilant s úgyis maradt s leállt ;)

Probáltam beinditani de csak tekert s tekert ... kb.: 1-2perc mulva úgydöntöt hogy beindul s haza vit :P .Másnap reggel beinditottam /ma/ s alapjáraton ketyeget 2-3 percig s leállt, inditottam megint járt szépen s megint leállt pár perc útán,ha letapostam vette alapot.

Levitem a haverhoz "többet látott autot szédszedve mint én, szerelőnek tanult" s talált rajta hibát.A központi injektoron egy fekete gumi/levegő csövet ami levolt törve róla a törött rész úgynézet ki mint a régi gyertya pipák/trabant/,tsak kitsibe s gumiból. Valamilyen relétöl jöt a az injektor másik oldalára. Ezt megcsináltuk s az aksi sarukat leszedtük hogy felejtsen. Kocsikáztunk kb.:50km-et s nem volt sárga control lámpa világolás, s az alapjáratom mükszik nem áll le :cry:

Szerintettek ez volt a bünös vagy tsak a nem akart elöjöni a hibba?

Szóval pesszimista vagyok s nem akkarom elhini hogy egy kis vacak gumi cső igy leszo....-on egy "tele" elektronikás autot, vagy igen?

Azért kérdem mert szeretnék vele hoszabb utra indulni, s nem szeretnék a főuton elakadásjelzözni, meg amugyis.

Bocsi a hosszu magyarázatért, de szerintem így kerek :(

A hozászolásokat elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

...A központi injektoron egy fekete gumi/levegő csövet ami levolt törve róla a törött rész úgynézet ki mint a régi gyertya pipák/trabant/,tsak kitsibe s gumiból. Valamilyen relétöl jöt a az injektor másik oldalára. Ezt megcsináltuk s az aksi sarukat leszedtük hogy felejtsen. Kocsikáztunk kb.:50km-et s nem volt sárga control lámpa világolás, s az alapjáratom mükszik nem áll le :P

Szerintettek ez volt a bünös vagy tsak a nem akart elöjöni a hibba?

Ugyanaz a motorunk :(

Ha jól gondolom, az lehetett a probléma. Sztem az a relé szerű valami a MAP szenzor lehetett. Az mondja meg a motorvezérlő computernek, mennyi szívóvákuum van a szívócsőben. Hogy ennek pontosan mi az értelme, azt ne kérdezd, majd valami hozzáértő megmondja. Ha le tudod fényképezni esetleg azt a relé szerű valamit, akkor kiderül tutira.

Ha neked vagy haverodnak van egy kis műszaki érzéketek, otthon is ki tudjátok faggatni a motorvezérlő computert, mi volt a baja, itt találsz hozzá leírást.

Link to comment
Megosztás:

hát a MAP az erősen lehet azért ludas. Ha azt érzékeli, hogy mondjuk nincs vákuum, és ezért bedúsít az ECU(mert ugye akkor nincs, vagy kisebb a vákuum, amikor nyitod a folytószelepet, vagyis gázt adsz), hogy had tudjon pörögni a moci, közben meg ezzel a plusz benyával csak befullasztja.

Ez csak egy eszmefutattás volt. nem kell 100%-nak venni.

Nem ismerem, hogy mihez viszonyítja az értékeket.

Lehet a légkörihez, lehet 2 pont közti különbséget figyel, passz. Csak leírtam, amit logikusnak gondolok. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.