Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Fel kell tenni az új szíjat, kézzel átforgatni a motort, nem akad-e, esetleg kompresszót méretni ha van rá lehetőség. De igazából nem sok esélyt látok rá, hogy megúszta, amit hallottam hogy nem volt galiba az alapjáraton szakadt el, nem 90-nél amikor a kuplung kinyomásáig a motort még forgatják a kerekek a dugók meg kalapállják a nyitott szelepeket. Az enyémek ilyenek lettek:

A remény bennem van hogy nem lett baja, de arra a belátásra jutottam hogy mindenképpen szerelőhöz viszem mert nekem nem igen van hozzá türelmem már, mert ilyenkor a vízpumpa és a vezetőgörgőt is ildomos cserélni. 1x cseréltem benne szíjat meg a görgőt de ilyen hidegben nem szeretnék lefagyni a nem fűtött garázsomba. Ja és a termosztátot is kicseréltetem benne.

Link to comment
Megosztás:

A remény bennem van hogy nem lett baja, de arra a belátásra jutottam hogy mindenképpen szerelőhöz viszem mert nekem nem igen van hozzá türelmem már, mert ilyenkor a vízpumpa és a vezetőgörgőt is ildomos cserélni. 1x cseréltem benne szíjat meg a görgőt de ilyen hidegben nem szeretnék lefagyni a nem fűtött garázsomba. Ja és a termosztátot is kicseréltetem benne.

Az 1.6-os általában túléli, tegyél fel egy új szíjat (esetleg ha már megvan a kilométere, egyúttal a szivattyút és a feszítőgörgőt is cseréld), aztán gyertyák kivétele után forgasd át, ahogy előttem írták. Ha simán át tudod forgatni, akkor gyertyák vissza, és megpróbálhatod beindítani. Ha bármi rendellenes hangja lenne, azonnal leállítani, és szerelőhöz vele.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6-os általában túléli, tegyél fel egy új szíjat (esetleg ha már megvan a kilométere, egyúttal a szivattyút és a feszítőgörgőt is cseréld), aztán gyertyák kivétele után forgasd át, ahogy előttem írták. Ha simán át tudod forgatni, akkor gyertyák vissza, és megpróbálhatod beindítani. Ha bármi rendellenes hangja lenne, azonnal leállítani, és szerelőhöz vele.

Ezt a választ vártam már rég valakitől ettől megjött a jókedvem és remélem igazad lesz.Köszi

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki olyan tuningolási módszert ajánlani ami nem jár nagyobb költségekkel, de észlelhető a gépen.

Nálad az átépítés hengerenkénti injektorosra ami a legtöbbet hozza, 75-ről majdnem 100 lóra emelkedik a ménes. Olyan 80-100 ezer az anyagköltsége. A motorszámod nem változik ezért nem túl nagy a bukta veszélye.

Link to comment
Megosztás:

Nálad az átépítés hengerenkénti injektorosra ami a legtöbbet hozza, 75-ről majdnem 100 lóra emelkedik a ménes. Olyan 80-100 ezer az anyagköltsége. A motorszámod nem változik ezért nem túl nagy a bukta veszélye.

Na a költsége elég sok de talán megoldható lenne.

Mik azok a dolgok amiket mindenképpen ki kéne cserélni hozzá és ezek kb mennyibe fájnának nekem?

Link to comment
Megosztás:

Na a költsége elég sok de talán megoldható lenne.

Mik azok a dolgok amiket mindenképpen ki kéne cserélni hozzá és ezek kb mennyibe fájnának nekem?

Hát amennyire tudom a hengerfejet, és attól felfele mindent, leömlőt, a légszűrőházat, vagy összemókolod a régivel, ECU, és kábelkötege, nagynyomásúra kell cserélni a pumpát. Biztos kihagytam pár dolgot, sokszor volt már téma, és többen csinálták. Az ára attól függ mennyiért tudod beszerezni, ki szereli be....stb.

Itt van egy hsz ami erről szól, bár ez csak 1.4-de a lényeg ugyanaz.

Elkészült az 1.4 NZ -> SE átalakítás. <_<

Tapasztaltok: Alul (alapjárat-3000) sokkal nyomatékosabb, kb. mintha 1 fokozattal lentebb lenne, 3000-től pedig van egy kis torpanás, és a középső tartománnyal nem is vagyok igazán elégedett. Felül már egész jó, de itt is lehetne picit jobb. Igazából mintha nem lenne meg mind a +20 ló. Hozzáteszem még "finomhangolni" kell a dolgokat. (légszűrő még csak be van gányolva mert nem volt hozzá méretben cső, tehát most bő 1 centivel kisebb lyukon szívja a levegőt mint kellene, injektorok, alapjárati motor és gyertyakábelek nem tudom milyen állapotban vannak, 1-2 gumicső el van öregedve, lehet hogy akár falsot is szív valahol, stb...)

Továbbá csak ~100km-t mentem eddig vele.

Árak: 80 volt az összes alkatrész úgy, hogy a benzinpumpa becserélődött, plusz vettem egy légszűrőt és a hozzá való csövet 10-ért, munkadíj pedig 48 volt, de ebben volt hengerfejtömítés, szívósortömítés, kipufogósortömítés, a benzinpumpához valami szűrő, benzincsövek, fékszervó csöve, apróságok (mind gyári és nem utángyártott).

És a régi alkatrészek mind megmaradtak.

Vélemény: aki ilyet tervez az mérlegelje hogy ezek a költségek megérik-e neki ezt a többletet. Az alkatrészeket nem egyszerű beszerezni mert 10 bontóból 9-ben nincs. A maradékban meg reménykedik az ember hogy jó áron adják. Az biztos hogy erősebb autót venni egyszerűbb.

Én nem bántam meg hogy belevágtam. 8)

Link to comment
Megosztás:

Nálad az átépítés hengerenkénti injektorosra ami a legtöbbet hozza, 75-ről majdnem 100 lóra emelkedik a ménes. Olyan 80-100 ezer az anyagköltsége. A motorszámod nem változik ezért nem túl nagy a bukta veszélye.

Emlékeim szerint a C16NZ és SE motorkarakterisztikája különböző, gondolok itt a végsűrítésre meg ilyenekre.Célszerűbb alaposan körbe járni a témát a két motor közötti értékeket figyelembe véve, és csak utána átépíteni.

Amúgy pedig a legolcsóbb és költségkímélőbb tuning az, ha alapból erős motorral szerelt verziót veszel.Sok szívástól, és ablakon feleslegesen kidobott pénztől kíméled meg magad ill. a pénztárcádat.

Tehát ha erősebbet akarsz, vegyél nagyblokkos verziót.Ennél olcsóbb megoldás jelenleg nem létezik.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint a C16NZ és SE motorkarakterisztikája különböző, gondolok itt a végsűrítésre meg ilyenekre.Célszerűbb alaposan körbe járni a témát a két motor közötti értékeket figyelembe véve, és csak utána átépíteni.

Amúgy pedig a legolcsóbb és költségkímélőbb tuning az, ha alapból erős motorral szerelt verziót veszel.Sok szívástól, és ablakon feleslegesen kidobott pénztől kíméled meg magad ill. a pénztárcádat.

Tehát ha erősebbet akarsz, vegyél nagyblokkos verziót.Ennél olcsóbb megoldás jelenleg nem létezik.

Én tudom, de akik tuningolni akarják a kocsijukat ezt általában úgysem hiszik el.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint a C16NZ és SE motorkarakterisztikája különböző, gondolok itt a végsűrítésre meg ilyenekre.Célszerűbb alaposan körbe járni a témát a két motor közötti értékeket figyelembe véve, és csak utána átépíteni.

Amúgy pedig a legolcsóbb és költségkímélőbb tuning az, ha alapból erős motorral szerelt verziót veszel.Sok szívástól, és ablakon feleslegesen kidobott pénztől kíméled meg magad ill. a pénztárcádat.

Tehát ha erősebbet akarsz, vegyél nagyblokkos verziót.Ennél olcsóbb megoldás jelenleg nem létezik.

Persze. Más a dugó. :D X16SZ-ből lehet teljes értékű SE-t építeni, mert ugyanaz a dugó van benne, mint az SE-ben. C16NZ és X16SZR-ből nem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Pedig nekem is tervbe van véve...majd később. :D Csak nekem nem a lóerők, hanem a szesz miatt.

Warwolf-nak igaza van, egyszerűen erősebb autót kell venni. Még ha jól sikerül az SE átépítés, akkor sem lesz rakéta. Persze ez relatív, egyszer fél évig használtam egy 205 lovas 4/16 Lancia turbo-t, azt imádtam, 4500-nál ment 200-at, csak a kútnál hervadt le a vigyor az arcomról. Ez után egy 528i is nagyon komótosnak tűnt... <_<

Link to comment
Megosztás:

Warwolf-nak igaza van, egyszerűen erősebb autót kell venni. Még ha jól sikerül az SE átépítés, akkor sem lesz rakéta. Persze ez relatív, egyszer fél évig használtam egy 205 lovas 4/16 Lancia turbo-t, azt imádtam, 4500-nál ment 200-at, csak a kútnál hervadt le a vigyor az arcomról. Ez után egy 528i is nagyon komótosnak tűnt... :D

köszi mindenkinek az ötleteket még megfontolom a dolgokat

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szevasztok!

Átolvastam a fórumot, de nem találkoztam hasonló jellegű problémával. Az a gondom az X20DTL-es Zafirámmal, hogy ahogyan melegebbek lettek, meleg motorral rövidebb állás után (kb úgy 0,5-1 óra) nem akar indulni, ha beindul akkor is leáll, és ha nehezen sikerül is elindítanom, akkor is ingadozik a fordulat, mintha nem kapna gázolajat, ha sikerül forgatnom, utána helyreáll a fordulat és nincs tovább gond. Elsőre arra gondoltam, belevegőzik, de akkor ha 3 napig nem indítom be, utána miért ugrik elsőre? Találkozott valaki hasonló problémával? Merre induljak el keresgélni - motorhibát nem jelez ki.

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Átolvastam a fórumot, de nem találkoztam hasonló jellegű problémával. Az a gondom az X20DTL-es Zafirámmal, hogy ahogyan melegebbek lettek, meleg motorral rövidebb állás után (kb úgy 0,5-1 óra) nem akar indulni, ha beindul akkor is leáll, és ha nehezen sikerül is elindítanom, akkor is ingadozik a fordulat, mintha nem kapna gázolajat, ha sikerül forgatnom, utána helyreáll a fordulat és nincs tovább gond. Elsőre arra gondoltam, belevegőzik, de akkor ha 3 napig nem indítom be, utána miért ugrik elsőre? Találkozott valaki hasonló problémával? Merre induljak el keresgélni - motorhibát nem jelez ki.

Köszi előre is a segítséget!

Pl. Omegáknál ilyenkor adagolófelújítást javasolnak (HDK-fej kopás), de ezt a motort nem ismerem, úgyhogy csak tipp. Lehet valami hőmérsékletjeladó hiba is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, remélem nem adagoló, mert nyáron volt cserélve, igaz, használtra B)

Voltam vele diagnostikán, azt mondták hogy adagolópozicionálási hiba - hibakód 1345. Előbb-utóbb be fogja adni a kulcsot

:D . Azért ha van valakinek más ötlete, szívesen veszem.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

A legutóbbi olajcsere alkalmával hallottam olyan zajt a motorháztető alól, mint amit ma reggel, és meg vagyok szeppenve... Nyiszitelő zaj, mintha acéllemezt fúrnál kenés nélkül egy oszlopos fúrón. Eddig nem hallottam, de most rémlik, hogy durván egy hónapja is ez lehetett, csak kevésbé intenzíven; akkor azt hittem, az ékszíj nem elég feszes. Most viszont arra tippelnék, hogy az olajkenés kevés vagy szorul valami, ami az olajfilm felépülése után már nem nyikorog.

Szelepfedéltömítést cseréltem a kocsin az olajcsere óta, más beavatkozás nem volt, és a tömítéscsere alkalmával illetve utána nem jelentkezett még a jelenség.

Olajszintet néztem, rendben van.

Van ötletetek, merre lehet a hiba oka? (94-es Corsa B )

Link to comment
Megosztás:

Szervópumpa csinálhatja ha elfolyt belőle az olaj, nézd meg a szintet. /ha szervós :D ha nem akkor nincs tippem/

Nem szervós.

Azt nem írtam, hogy indítás után kb. 5-10 mp-ig hallatszik, utána elhalkul.

Most pihent egy fél napot a vas. Asszonnyal beröffentetem, én meg hallgatódzok a motorháznál. Remélem, előrébb leszek utána...

Kipróbáltuk, nem nyikorog.

Valami rémlik, miszerint ha az olajszűrő döglött (eltömődött), akkor viszonylag gyorsan leesik az olajszint üzem után...?

Állítólag az olajpumpa vagy valami lánc nyikorog és amíg meleg állapotban nem nyikorog, addig nem érdemes cserélni.

Elérhető a neten anyag a gép felépítéséről? Olyasmi, amiből lehet okosodni anélkül, hogy szétbombázom a kisautót? (Corsa B )

Link to comment
Megosztás:

Hali

Érdeklődni szeretnék a következő problémával kapcsolatban:

Kb 1-1,5 havonta bejelez a sárga motor (gondolom sima check engine) a 2005-ös g astrámban ,első bejelzéskor eléggé elveszi a gázt az autómtól ,amikor először szervizben voltam vele annyival lereagálták ,hogy rossz minőségű benzint tankoltam ,kódot törölték ,vegyek motortisztító adalékot ,második alkalommal közölték ,hogy előfordulhat lambda szonda vagy lehet trafó is ,kódot törölték gyertyacsere ,ha megint bejelez akkor menjek vissza ,harmadik alkalommal közölték ,hogy átmosatják ,kitisztítják a motort ,törlik a kódot és ,hogy ezentúl minden rendben lesz boldogan tölthetem hátralevő napjaim ,negyedik alkalommal közölték ,hogy már látszik a tisztítás hatása mert már nem 2-3 hengernél jelez be hanem csak egynél ,törölték a kódot majd könnyekkel teli örök búcsut vettünk egymástól ,a tegnapi nap folyamán megint bejelzett a sárga motor jelecske elvette a gázt az autómtól ,majd rutinos opelosként félreálltam és a motor ujraindítása után tovább folytattam utam munkahelyem felé a kód ekkor már nem villogott csak folyamatosan világítoot ,de az ereje még nem jött vissza a következő 15 kilóméteren sem valamint rázott az autó mintha csak 3 henger működne ,bementem egy benzinkútra cigit venni majd mikor folytattam az utam a motor kb 1,5 perc állás után ujra a régiként funkcionált érezhetően visszanyerte az erejét ,namost a kérdésem a következő ,gondolom ez 15 dologtól lehet ,de vajon mi lehet a baja ,mert kezdek kicsit kiakadni a szervizesekre ,viszont abban biztos vagyok ,hogy ez nem mehet így sokáig mert az komolyabb problémákat is okozhat a gépben ,ha valakivel előfordult már hasonló kérem segítsen ,válaszokat előre is köszönöm.

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hello mindenkinek!

Uj vagyok, a forumon, egy problema miatt regisztraltam.. ha mar letezik ilyesmi iras, akkor megkoszonnem az atiranyitast.

Par napja vettem egy 99-es 1.6-os Tigrat. Eddig siman beindult es tokeletesen mukodott, nagyon megkimeltnek nez ki.

Mivel ki volt egve hatul izzo, bealltam egy hipermarkethez, vettem izzokat es kicsereltem. Allo motornal probalgattam, aztan indultam volna de nem indult a motor, nem tekerte az indito.. azt hittem aksi lemerult, habar csak roviden hasznaltam a lampakat allo helyzetben.

Ismerost hivtam h bikazzon be, de semmi nem tortent. 2 orat elszenvedtunk. Ebbol mindossze 1szer sikerult annyi tekerest elerni, ami 3 mp-ig tartott de nem inditotta be. Minden mas probalkozaskor egy nyikkanas es elsotetedo fenyek a kijelzon.

Vettem masik aksit is, levettem a sarukat, atraktam az ujra (csak ugy a foldre teve az auto melle), de sajnos ugyanez. Aztan visszaraktam a sarukat a regire, mert igy kicsereleni felesleges lett volna..

Megneztem a biztositekokat, habar csak az utasterben, azok jok.. (mar reg besotetedett es sok ido elment)

Vegso elkeseredesben es telefonos autoszerelo ismeros javaslatara (tudjuk h a katalizatornak nem tul jo) betoltak.. igy elindult, hazajottem, es leallitas utan 1 perccel megneztem beindul-e.. persze hogy nem.

Volt ilyen veletek? Van otletetek? Igy szerelohoz sem tudok elmenni vele..

Sot az egeszet szepiti h segitseget is csak idegentol tudok hivni, mert ez mind Nemetorszagban tortenik, es itt nincs ismerosom. A telefonos segitseget is Magyarorszagrol kaptam.. Persze hivok egy szerelot es kifizetem ha kell, de ha valami egyertelmubb dolog, az en butasagom, akkor legyszi segitsetek! :-(

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Uj vagyok, a forumon, egy problema miatt regisztraltam.. ha mar letezik ilyesmi iras, akkor megkoszonnem az atiranyitast.

Par napja vettem egy 99-es 1.6-os Tigrat. Eddig siman beindult es tokeletesen mukodott, nagyon megkimeltnek nez ki.

Mivel ki volt egve hatul izzo, bealltam egy hipermarkethez, vettem izzokat es kicsereltem. Allo motornal probalgattam, aztan indultam volna de nem indult a motor, nem tekerte az indito..

Így első blikkre nekem önindító hibának tünik!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.