Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Lámpasötétítés


manta

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Hozzászólások 158
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Holnap megyek műszakira, úgyhogy ma volt egy kis körömlakklemosós sika-mika. :D

Szépen lehozta a MOTIP lámpafestéket a hátsó lámpáról és az irányjelzőről, bár a hátsón, azon a részen, ahol nem világít a lámpa, ott rajtahagytam. Ott ugyanis több rétegben festettem, és nem hozta le ennyi mosástól. Remélem nem kötnek bele! Azért a biztonság kedvéért viszek magammal körömlakklemosót! :)

Szorítsatok, hogy minden OK legyen!

Kedden reggel már Pestre kell mennem, úgyhogy sikerülnie kell!

Link to comment
Megosztás:

Az oldalát (ahol nem világít) szándékosan fújtam vastagon, a többi részét csak vékonyan. A biztonság kedvéért az utóbbit lemostam, ez "könnyen" lejött, de a vastag réteg nem adta magát könnyen, úgyhogy az maradt. Nem szóltak semmit, pedig a szigorú közlekedési felügyeletes vizsgára vittem. Szerencsére OK volt minden :) .

Hamarosan jön az újrafestés :D .

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Végigolvasva ezt a topic-ot azt sikerült leszűrnöm, hogy a lakkbenzin is leviszi az lámpasötétítő festéket, de az aceton-mentes körömlakk-lemosó a legjobb . Jól foglaltam-e össze ? A felvidéken jártamkor Technicky Benzin-t tudtam venni, talán ez is jó lesz ? Hol lehet kapni a csodaszert, azaz az aceton-mentes körömlakk-lemosót és rá van-e írva a csomagolásra, hogy aceton-mentes ? És ha nem aceton-mentes , az gond ?

Link to comment
Megosztás:

Végigolvasva ezt a topic-ot azt sikerült leszűrnöm, hogy a lakkbenzin is leviszi az lámpasötétítő festéket, de az aceton-mentes körömlakk-lemosó a legjobb . Jól foglaltam-e össze ? A felvidéken jártamkor Technicky Benzin-t tudtam venni, talán ez is jó lesz ? Hol lehet kapni a csodaszert, azaz az aceton-mentes körömlakk-lemosót és rá van-e írva a csomagolásra, hogy aceton-mentes ? És ha nem aceton-mentes , az gond ?

Ha aceton tartalmú megmarja a müanyagot,matt lesz tőle!

Én inkább fa-szesszel,vagy tiszta szesszel esnék neki!

Link to comment
Megosztás:

A magam részéről sima nitrohigítóval (illetve higítós ronggyal) csináltam, és nem mart meg semmit. Persze azért nem kell literszám adagolni az oldószert.

Nem a mennyiség számít. Acetonból kicsi is szép munkát végez. :) De szerintem egy cd tok fedelén érdemes kipróbálni, ha azt nem marja meg, akkor talán a lámpát sem fogja bántani. De ott gyorsan és szépen látszódik, hogy milyen munkát végez az aceton.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet kapni értelmes, és szép hátsó lámpát Astra Coupéhoz?

nem lexus vagy hasonló kakira gondoltam, hanem valkami szép - és sötét lámpára...

Ebay-en próbálnék vadászni ilyet a helyedben. Vagy legalább keresgélni, aztán valami biztos forrásból megszerezni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet kapni értelmes, és szép hátsó lámpát Astra Coupéhoz?

nem lexus vagy hasonló kakira gondoltam, hanem valkami szép - és sötét lámpára...

Szerintem vagy n-joy lámpa vagy irmscher.A többi elég gagyi :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 years later...

Végigolvastam a topikot.

Nagyon kevés hangzik el a lámpák fóliázásáról. Én azt gondolnám a legegyszerűbb megoldásnak, csak nem tudom mennyire maradandó.

Az uccsó hozzászólás óta eltelt 4-5 év, hátha azóta elterjedtebbé vált, nem tudom?!

Az üvegfóliáshoz elvinném, kiválasztanám a fóliát (fényáteresztő képesség, pl 50%) és ráraknák pár ezresért.

Csak ugye az ablakon belülről van, ezért időtálló, a lámpabúrán meg ki tudja....

Na, ki tudja? <_<

Link to comment
Megosztás:

Végigolvastam a topikot.

Nagyon kevés hangzik el a lámpák fóliázásáról. Én azt gondolnám a legegyszerűbb megoldásnak, csak nem tudom mennyire maradandó.

Az uccsó hozzászólás óta eltelt 4-5 év, hátha azóta elterjedtebbé vált, nem tudom?!

Az üvegfóliáshoz elvinném, kiválasztanám a fóliát (fényáteresztő képesség, pl 50%) és ráraknák pár ezresért.

Csak ugye az ablakon belülről van, ezért időtálló, a lámpabúrán meg ki tudja....

Na, ki tudja? <_<

a.) ne gagyizz. ha nincs pénzed tuningra, akkor inkább hagyd. A homasitás kiegészitős autónál nincs rondább

b.) szar lesz.

c.) amikor majd fél éves lesz és kopik, karcolódik, ocsmánylesz.

vagy rendesen, vagy semmit.

amugy a fóliázás árához hozzáteszek 1-2 ezrest, és veszel gyári sötétített lámpákat.

és még egy fontod dolog: ne gagyizz. az ocsmány,és nem szép lesz tőle az autód, hanem gagyi, ocsmány, megnevettető....

:P :angry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.