Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

19 órája, zolikaDB írta:

Udv mindenki!

Van itt olyan, aki 16"-os felnin 185-os gumit hasznal? 

Ha igen, milyen magassagut?

Jelenleg egy garnitura Irmscherem van, es csereerettek a 195/55 R16-os Falkenek (tudom, nem gyari valtomeret), es azt tapasztalatam az 5 ev alatt, h nehezebb ilyen szeles gumikkal terelgetni az autot, mint a téli 185-os 15-osokkel. (1.4, 90LE)

Viszont a felnik szepek, megtartanam oket es nem valtanek 15-re nyaron.

Szoval a kerdes adott: 185/? R16.

Ertelemszeruen nagyon ballonosat nem akarok es kereskedelmi forgalomban kaphato legyen.

Koszonom!

A 195/55R16 váltoméret,én is ezt használtam off g-n,amiért könnyebbnek érzed a terelgetést az a gumi téli mivolta miatt lehet inkább,gyárilag szerelték 195mm szélessel 

Van 185/60 R16 ez váltóméret

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tavalyi szettem 16x7j ET35 195/55R16 gumikkal ha picit jobban terhelve volt hátul már beleért a műanyag dobbetétbe. Idén felni váltottam, most 16x7j ET40 van fent 205/50R16 gumikkal, nem is ér bele sehova. Viszont a gumikat le kell cserélnem, és 195/55R16-ban találtam már jó árban peremvédős gumit. Vajon ezzel is beleütne a műanyag betétbe a két hátsó sárvédőnél?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

A tavalyi szettem 16x7j ET35 195/55R16 gumikkal ha picit jobban terhelve volt hátul már beleért a műanyag dobbetétbe. Idén felni váltottam, most 16x7j ET40 van fent 205/50R16 gumikkal, nem is ér bele sehova. Viszont a gumikat le kell cserélnem, és 195/55R16-ban találtam már jó árban peremvédős gumit. Vajon ezzel is beleütne a műanyag betétbe a két hátsó sárvédőnél?

Ez vmi takolt dobbetet? Nekem dimenziokkal mas meretu kerek sem er bele.. Jo a 9,5x18 et33 neha beleert, de az mas. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, peacetrang írta:

Sziasztok!

A tavalyi szettem 16x7j ET35 195/55R16 gumikkal ha picit jobban terhelve volt hátul már beleért a műanyag dobbetétbe. Idén felni váltottam, most 16x7j ET40 van fent 205/50R16 gumikkal, nem is ér bele sehova. Viszont a gumikat le kell cserélnem, és 195/55R16-ban találtam már jó árban peremvédős gumit. Vajon ezzel is beleütne a műanyag betétbe a két hátsó sárvédőnél?

Ugyanilyen méretü gumival és felnivel nekem is belevert terhelten a dobbetétbe sedanon

Nyárra kiszoktam venni a betétet

A 195/55 gumival 9,5mm-el lesz nagyobb az átmérö mint 205/50 esetén,nem biztos elèg lesz az az 5mm plusz ET-ben:huh:

Link to comment
Megosztás:

17 perce, csicsó írta:

Ugyanilyen méretü gumival és felnivel nekem is belevert terhelten a dobbetétbe sedanon

Nyárra kiszoktam venni a betétet

A 195/55 gumival 9,5mm-el lesz nagyobb az átmérö mint 205/50 esetén,nem biztos elèg lesz az az 5mm plusz ET-ben:huh:

Igen, ezen agyaltam én is, úgyhogy biztos ami biztos jön a malomkerék megint a kis 90lóra, 205/50 lett a vége :-)  

Link to comment
Megosztás:

2 órája, peacetrang írta:

Igen, ezen agyaltam én is, úgyhogy biztos ami biztos jön a malomkerék megint a kis 90lóra, 205/50 lett a vége :-)  

Annyira azért nem túlzó ez a méret sem

Én most ugyanezt a gumiméretet használom H astrán csak 17"-ban...

De azért más a dinamika a téli 15" 195/65 után:)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.5 éve vezetek egy Opel Astra G 2005os Classicot (1.6). Eljött az első gumicsere ideje. Gyári könnyűfém felnivel (15os), 195/60as gumival vettem. A gumis 205/60as gumit javasolt. Nem vagyok tapasztalt autós, arra lennek kíváncsi, hogy erdemes-e erre a méretre cserélnem vagy milyenre kéne? Futómű beállítva alkatreszei cserélve. Milyen hatása lenne a szelesebb kerekeknek?

Koszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, five írta:

Sziasztok!

1.5 éve vezetek egy Opel Astra G 2005os Classicot (1.6). Eljött az első gumicsere ideje. Gyári könnyűfém felnivel (15os), 195/60as gumival vettem. A gumis 205/60as gumit javasolt. Nem vagyok tapasztalt autós, arra lennek kíváncsi, hogy erdemes-e erre a méretre cserélnem vagy milyenre kéne? Futómű beállítva alkatreszei cserélve. Milyen hatása lenne a szelesebb kerekeknek?

Koszi a választ!

Nem érdemes.Ráadásul nem is váltómérete.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, five írta:

Sziasztok!

1.5 éve vezetek egy Opel Astra G 2005os Classicot (1.6). Eljött az első gumicsere ideje. Gyári könnyűfém felnivel (15os), 195/60as gumival vettem. A gumis 205/60as gumit javasolt. Nem vagyok tapasztalt autós, arra lennek kíváncsi, hogy erdemes-e erre a méretre cserélnem vagy milyenre kéne? Futómű beállítva alkatreszei cserélve. Milyen hatása lenne a szelesebb kerekeknek?

Koszi a választ!

Ha marad a 15" felni akkor maradj az eredeti méretnél,tök felesleges a 205mm szélesség,bár nem tudom mennyire vezetsz sportosan:)

Aki szélesebb gumit akar felrakni általában nagyobb felnit vesz hozzá,az legalább mutat is

A gumis által javasolt méretnél a felni még annyit sem mutat mint az eredeti gumimérettel...:(

 

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, csicsó said:

Ha marad a 15" felni akkor maradj az eredeti méretnél,tök felesleges a 205mm szélesség,bár nem tudom mennyire vezetsz sportosan:)

Aki szélesebb gumit akar felrakni általában nagyobb felnit vesz hozzá,az legalább mutat is

A gumis által javasolt méretnél a felni még annyit sem mutat mint az eredeti gumimérettel...:(

 

Köszi a gyors válaszokat! 

Csak egy gyors kérdés, mekkora felni mehetne rá vajon?  

Link to comment
Megosztás:

47 perce, five írta:

Köszi a gyors válaszokat! 

Csak egy gyors kérdés, mekkora felni mehetne rá vajon?  

Ha olyan kereket szeretnél ami mutat is az autón akkor 16" vagy 17"

16" felnihez 195/55 vagy 205/50 gumiméret

17" felnihez 205/45 gumi kell legalább

Nekem off G-n a 16" 195/55 kombó volt,jól mutatott:)semmivel sem volt "döcögősebb"és menetdinamikában sem éreztem hátrányát

A H-ra már 17" vettem 205/50 gumikkal,ezt már érzem minden szempontból:-)

Én az általam G-n használt méreteket ajánlanám...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 04. at 9:52, five írta:

Sziasztok!

1.5 éve vezetek egy Opel Astra G 2005os Classicot (1.6). Eljött az első gumicsere ideje. Gyári könnyűfém felnivel (15os), 195/60as gumival vettem. A gumis 205/60as gumit javasolt. Nem vagyok tapasztalt autós, arra lennek kíváncsi, hogy erdemes-e erre a méretre cserélnem vagy milyenre kéne? Futómű beállítva alkatreszei cserélve. Milyen hatása lenne a szelesebb kerekeknek?

Koszi a választ!

Szia!

Érdekes némelyik gumis..elhiszem, hogy már szakmában van tizenhuszonéve és van tapasztalata, de mikor a 195/55R16 méret szerinte túl ritka és drága, továbbá nem is váltóméret, nem jó G Astrára...ajánlott helyette 205/55-öt, mert az a standard méret, no meg az volt nála készleten. Aztán nem jutott el a tudatáig az sem, hogy nem 195/65R15 a gyári méretem, úgyhogy nem lett belőle üzlet :-) 
Viszont jó tapasztalat is van: legutóbb ahol ott hagytam a gumijaim kérdezte, hogy viszem vagy marad? Mondom itt hagynám inkább. Válasz: biztos? Mert akkor kiszúrom még most..és a szemem előtt kiszúrta az összes oldalfalát, hogy még véletlenül se kerülhessen fel más autóra. Legközelebb is nála gumiztatok :)

Picit elkalandoztam, de visszatérve a kérdésedhez: ha marad a 15-ös felni, akkor én maradnék a 195/60-nál.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, peacetrang írta:

Szia!

Érdekes némelyik gumis..elhiszem, hogy már szakmában van tizenhuszonéve és van tapasztalata, de mikor a 195/55R16 méret szerinte túl ritka és drága, továbbá nem is váltóméret, nem jó G Astrára...ajánlott helyette 205/55-öt, mert az a standard méret, no meg az volt nála készleten. Aztán nem jutott el a tudatáig az sem, hogy nem 195/65R15 a gyári méretem, úgyhogy nem lett belőle üzlet :-) 
Viszont jó tapasztalat is van: legutóbb ahol ott hagytam a gumijaim kérdezte, hogy viszem vagy marad? Mondom itt hagynám inkább. Válasz: biztos? Mert akkor kiszúrom még most..és a szemem előtt kiszúrta az összes oldalfalát, hogy még véletlenül se kerülhessen fel más autóra. Legközelebb is nála gumiztatok :)

Picit elkalandoztam, de visszatérve a kérdésedhez: ha marad a 15-ös felni, akkor én maradnék a 195/60-nál.

A gumis is azt ajánlja ami van neki meg amin a legnagyobb haszna van...

Úgy vannak vele mint a márkaszerviz a 10W-40 olajjal,jóaz bele

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 06. at 5:55 PM, csicsó said:

A gumis is azt ajánlja ami van neki meg amin a legnagyobb haszna van...

Úgy vannak vele mint a márkaszerviz a 10W-40 olajjal,jóaz bele

Amióta a szerelő által preferált 10W40 olajat lecseréltem 5W40-re, csendesebb lett a kocsim...

Akkor a következő kérdésem annyi lenne, hogy megéri-e prémium gumi (Goodyear Efficientgripet néztem ki), vagy nincsen különbség mondjuk egy Hankookkal/Fulda/Debicaval szemben.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, five írta:

Amióta a szerelő által preferált 10W40 olajat lecseréltem 5W40-re, csendesebb lett a kocsim...

Akkor a következő kérdésem annyi lenne, hogy megéri-e prémium gumi (Goodyear Efficientgripet néztem ki), vagy nincsen különbség mondjuk egy Hankookkal/Fulda/Debicaval szemben.

Köszönöm a válaszokat!

Mérlegelni kell a felhasználási körülményeket pl:éves futás km,autopálya?város?...

Na meg a pènztárca...

Link to comment
Megosztás:

Pénz talán még lenne is rá, csak tényleg nem szeretném feleslegesen elkölteni. (Kicsivel jobb és kétszeres az ára az nem oké.)

Ingázok, de rövid távon így éves szinten kb 16-17000 km. Pálya-város, fele-fele.

Szóval ennek fényében, van valós különbség egy közepes és egy prémium gumi között?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, five írta:

Pénz talán még lenne is rá, csak tényleg nem szeretném feleslegesen elkölteni. (Kicsivel jobb és kétszeres az ára az nem oké.)

Ingázok, de rövid távon így éves szinten kb 16-17000 km. Pálya-város, fele-fele.

Szóval ennek fényében, van valós különbség egy közepes és egy prémium gumi között?

Szia!

Sok autópályánál szerintem már elgondolkodnék, hogy érdemes-e a legolcsóbbat venni. Én is inkább a középkategóriával szemeznék: hankook, firestone, falken. Ekkora futásnál szerintem nem éri meg még prémiumot venni, főleg ha saját pénztárcából kell kifizetni :-) 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, five írta:

Amióta a szerelő által preferált 10W40 olajat lecseréltem 5W40-re, csendesebb lett a kocsim...

Akkor a következő kérdésem annyi lenne, hogy megéri-e prémium gumi (Goodyear Efficientgripet néztem ki), vagy nincsen különbség mondjuk egy Hankookkal/Fulda/Debicaval szemben.

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem igen! Nálam is Goodyear Efficientgrip lett a választás 8 év és 120.000 km gyári Dunlop után. Ég és föld a különbség, 78.000 Ft volt szerelve.

Az olcsóbb - de nem gagyi - kb. 60.000 Ft lett volna. Az-az újabb 8 évre +18.000 Ft.  Évi ~2,200 Ft, nem kérdés....

ennyi különbségért hanyagolom a "olcsó" E, F, G, minősítésű gumikat...

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, five írta:

Pénz talán még lenne is rá, csak tényleg nem szeretném feleslegesen elkölteni. (Kicsivel jobb és kétszeres az ára az nem oké.)

Ingázok, de rövid távon így éves szinten kb 16-17000 km. Pálya-város, fele-fele.

Szóval ennek fényében, van valós különbség egy közepes és egy prémium gumi között?

Mennyi lenne az ár ķülönbség 4db esetén a középkategória(hankook,semperit,firestone,vredestein stb)és a goodyear között?

Link to comment
Megosztás:

14 órája, csicsó írta:

Mennyi lenne az ár ķülönbség 4db esetén a középkategória(hankook,semperit,firestone,vredestein stb)és a goodyear között?

18.000 Ft, vagy kevesebb....., ezért kár sz@rrágózni, akármilyen sok vagy kevés az autópálya....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.