Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Bocs flash-ra gondutam.

" A Toshiba az 1980-as években találta fel a Flash memóriát, egy olyan új memória technológiát, mely akkor is képes az adatok tárolására miután az eszköz áramellátása megszakad."

"MLC celláknak pontos töltés mennyiséget kell tárolniuk. Idővel a szivárgás és egyéb hatások miatt a cella logikai szintje megváltozhat."

Ettől még lehet elemes megoldású is (én sem szedtem még szét).

Link to comment
Megosztás:

Flash teljesen más technológia, én is ilyet használok általában a kütyüjeimben.  

Viszont az 15 éve még nem volt általános technológia, amikor ezeket a BC-ket tervezték

Nem akarok veled vitatkozni,ezér csak megemlíteném, hogy kb1985-ben a Magyar Orion gyár első számkijelzős, távirányítós TV-je - amely spec távirányítóval szervíz szintü programozást tett lehetővé (alap szin,hang stb beállítás) - nem felejtette el a programokat és elem/aksi sem volt benne! a memoria az saa 1351 vevő IC-n kersztül programozható MDA 2062-es volt.

De ez itt NAGYON OFF,ezér nem haragszom meg,ha olvasás után kimoderálod.

:yawinkle:

Link to comment
Megosztás:

Te most egy EEPROM-ról beszélsz, ami megint csak más dolog. :lol:

Abban nem programot szoktak tárolni (mivel a mikrokontrollerek ebből nem tudnak kódot olvasni), hanem paramétereket, adatokat. :lol:

Szal köze sincs a Flash technológiához.

Ha van még kérdés, szívesen értekezem... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja, egyébként valószínűnek tartom, hogy a BC-t nem lehet újraprogramozni, hanem csak a paramétereket beállítani, amit ugye simán tárolhat egy ilyen EEPROM-ban. :(

Igen, végülis csak azt kell neki megmondani, hogy milyen motor, nyelv, és rádiós-e vagy sem. Amúgy a kódokat itt találtam meg, ha valakinek esetleg szüksége van rá :lol:

Remélem a Tech1 vagy 2 nem zavarodik össze, hogy Kadettban Astra BC van, hisz az Astrákba is rakták u.a. a motort + vezérlőt, ami nekem van. Az ALDL csatlakozóba meg behúztam a plusz egy kábelt a MID-nek. (D lá;) Holnap kiderül minden az Opelnél :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te most egy EEPROM-ról beszélsz, ami megint csak más dolog.

Abban nem programot szoktak tárolni (mivel a mikrokontrollerek ebből nem tudnak kódot olvasni), hanem paramétereket, adatokat.

Szal köze sincs a Flash technológiához.

TELJESEN IGAZAD VAN! Bocs ,hogy megfakult emlékeim alapján vitatkoztam veled(kb 10-15 éve foglalkoztattak ezek a dolgok,akkor is csak amatőr szinten(a vevő IC számát is tévesztettem,a rend kedvéért SAA 1293)

Ebben az esetben viszont csak elemes/akkus lehet,mert külömben nem felejtene - igaz?

És akkor újraprogramozás előtt azt is meg kéne nézni,hogy kell-e cserélni az elemet/akksit,nehogy egy akkumulátor levételnél ismét elszálljon a BC programozása - -igaz? (már csak kérdezni merek ;) )

Link to comment
Megosztás:

Nem leoltásként mondtam, szeretem a színvonalas szakmai vitát. ;)

Nem biztos hogy akkus, én valószínűbbnek tartom azt a verziót, hogy a programja fix, azt nem lehet újraprogramozni, csak egy EEPROM tartalmat lehet felülírni, amiben paraméterek vannak.

Ha viszont azt elfelejtette, az lehet EEPROM hiba is, mert általában a gyártók 10 évet adnak egy ilyen alkatrésznek. Szerintem lehet cserélni, csak nem bizti hogy rá van írva, mekkora kapacitású, arról infót kellene szerválni.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor lassan lehet elgondolkozni a komputerrel rendelkező embereknek, szeretnének-e fogyasztásmérő modult a gépsárkányukba! ;)

Itt a frissített leírás a komputerhez+fogyimérő modulhoz:

http://www.opel16v.hu/CDL_hasznalati.zip

Október második felében kezdem beszerelni a modulokat, aki kéri. Jó lenne ha két héten belül jelezné mindenki az igényét rá...

Akinek még nincs komputere, de szeretne, az is szóljon!

Egyenlőre nincs most "raktáron", de azt is csinálok október második felére.

Az árak:

komputer 15000

fogyimérő modul 14000

ha kell, GSi gyári ablatörlőkapcsoló BC gombokkal 6000

Egyben minden 32000

Jó ezekbe a típusokba:

- Astra F (DID, TID)

- Omega B (TID)

Működése megtekinthető az Omegámban mondjuk a köv. Lurdy talin. :lol:

Link to comment
Megosztás:

HELP ME! Belevágtam egy dologba és nem gondoltam,hogy ennyire bonyi lesz ;) Vettem 100/140W -os izzókat előre és elkezdtem kirelézni,hogy ne menjen szét kapcsoló, kábel a többlet teljesítmény miatt. A terv az,hogy 2db (30A) relével oldom meg pl. bal oldalról leszedem a tompított meg az országuti feszültségét(ezek vezérlik a reléket) és a relék egy biztositékon keresztül kapcsolják az aksiról a 12V-ot a 140W-os izzokra.(1 relé 2 izzon vezérel izzoszálakat).(1ik 2 tompitottat , másik 2 országutit).A gondom az ,hogy a B.C. mindíg kiirja,hogy az első égő(k) kivan égve!!! Hogy tudom megszüntetni ezt a kiirást? Tudom,hogy van egy figyelő áramkőr de akkor is az első izzók figyelését kikéne iktatni. Hogyan? Ha valaki tud infót ne kíméljen. :roll: :lol:

Ui.: Gondoltam itt vmi elenállásra ami becsapja a figyelő áramkört vagy vmi elektronikai megoldásra.....................................HELP!

Link to comment
Megosztás:

Peti!

Szerintem a relé áramfelvételét akkorára kellene választani mint az

eredeti izzóé volt,persze ez nem egyszerü - úgyhogy evvel a "segítséggel"

nem sokra mész.

Lehet,hogy ha a reléket 1 az 1-ben az izzók helyére kötöd - így tehát 4 db-ot - az megoldja a problémát. (valószínüleg a BC szakadást ézékel,tehát zárni kell az áramköröket valami fogyasztóval.)

De lehet ,hogy opel16v valami okosabb megoldásba kezdett bele itt utánnam,csak még nem mondja.Lehet hogy ő megoldja neked,hogy az új izzók kiégését is jelezze a BC ;)

Más:ablakem elektr.csere-bere jövő hétre marad: ma megy szerelőhöz az autó - most ér rá - (nyelesteng.csapágy cs.,első szim cs.+oil foly.) úgyhogy a héten már nem lesz autóm.

Link to comment
Megosztás:

Hosa!

Nézd a talis topicot, abban mindig benne van pár nappal előtte. Talán a jövő héten összehozunk egyet. :lol:

Johnny!

Mint már többször is mondtam, év végére várható. :lol:

Akkor sem lesz előbb, ha még 5x megkérdezed. ;)

Peti!

Megoldható a dolog.

Szedd ki a MID-et, és az 1-es és 26-os csatlakozópontot a nagyobbik csatin mérd ki, ha rajta a gyújtás, égnek a lámpák, valamint nyomod a féket (mindezt úgy, hogy le van húzva a csati a MIDről, és az eredeti lámpa világít). :(

Írd meg, mekkora feszt mértél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.