Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Hy ALL!

Én is szeretnék BC-t ugyan olyan motorom van mint a kollégának (C14SE)! Mennyiért vesztegetnek 1 BC-t mindenével, én nem vagyok nagy villamossági szakember valaki vállalná a bekötést?

Engem is érdekelne a dolog ha nem egy vagyon a művelet, és a berendezés :lol:

Srácok erről már számtalanszor volt szó. :devlish:

5-10 ropi a komplett cucc +3-4 a programozás, és ha ismered egy kicsit az autót, akkor 1 délelőtt alatt bevezetékezhető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most kaptam haveromtól elég jutányos áron egy Astra BC-t (MID) amit szeretnék befaragni flessből a Kadettomba, ami ráadásul 1.3 és még karbis is (egyelőre) :rolleyes:

Csatik kiosztása megvan (tenksz tú faq) meg már itthon rá is dugtam a PC-m tápjára, él, a csekk dolgok is szépen kiíródnak, szóval működik..

Hirtelen le is testeltem mindkét gombot, amire kiírta az impulzus számot is, ami 8850.. Ezzel semmi gond nem lenne, mert már a GSi digit műszerfal benn van, ergo van impulzusjeladóm is, de az sajna csak 6 impulzusos, ide meg 8 impulzus kell..

Olvastam, hogy tech műszerrel tökjól át is lehet állítani, de ez akkor is él, ha utólag mókoltam bele a gépbe? Mert akkor nincs a biztitáblánál csatim, szóval az elbukva?.. :D

Másik, ha az útszakasz jeladót sikerül rákötni, még az impulzus szám is stimmelni fog, akkor ha a tankot rákötöm, előfordulhat, hogy jól ki is fogja írni, mennyi km-t mehetek még el vele? ;) Elvileg ezt is kalibrálni kell? (most asszem F-et mutat)

Külső hőmérsékletet tuti tudni fogja, szerzek majd jeladót.

Aktuális sebességet is gondolom mutatja majd az útszakasz jeladóból, ha kalibrálva lesz.

Ablakmosó tartályom már van olyan, ami szintjelzős, azt is tudja majd.. :D

Egyelőre ennyi, úgyis kérdezek még, ha nem tudok valamit :D

Atesz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most kaptam haveromtól elég jutányos áron egy Astra BC-t (MID) amit szeretnék befaragni flessből a Kadettomba, ami ráadásul 1.3 és még karbis is (egyelőre) :rolleyes:

Csatik kiosztása megvan (tenksz tú faq) meg már itthon rá is dugtam a PC-m tápjára, él, a csekk dolgok is szépen kiíródnak, szóval működik..

Hirtelen le is testeltem mindkét gombot, amire kiírta az impulzus számot is, ami 8850.. Ezzel semmi gond nem lenne, mert már a GSi digit műszerfal benn van, ergo van impulzusjeladóm is, de az sajna csak 6 impulzusos, ide meg 8 impulzus kell..

Olvastam, hogy tech műszerrel tökjól át is lehet állítani, de ez akkor is él, ha utólag mókoltam bele a gépbe? Mert akkor nincs a biztitáblánál csatim, szóval az elbukva?.. :D

Másik, ha az útszakasz jeladót sikerül rákötni, még az impulzus szám is stimmelni fog, akkor ha a tankot rákötöm, előfordulhat, hogy jól ki is fogja írni, mennyi km-t mehetek még el vele? ;) Elvileg ezt is kalibrálni kell? (most asszem F-et mutat)

Külső hőmérsékletet tuti tudni fogja, szerzek majd jeladót.

Aktuális sebességet is gondolom mutatja majd az útszakasz jeladóból, ha kalibrálva lesz.

Ablakmosó tartályom már van olyan, ami szintjelzős, azt is tudja majd.. :D

Egyelőre ennyi, úgyis kérdezek még, ha nem tudok valamit :D

Atesz

Ez nem fog működni, mivel a hatótáv számolásához fogyasztásjelet is használ, ami neked a karbi miatt nincs.

Link to comment
Megosztás:

Hol lehet vásárolni BC-t? Bontóban ha bemegyek tudok is venni? Milyen funkciókat lehet előhívni vele ha az autóm astra f C14NZ?

Sokszor volt erről szó. Nem tudom, hogy miért ilyen kib@szott nehéz visszaolvasni, esetleg keresni. Lustaság fél egészség. De most megint én vagyok a f@szparaszt, mert visszaszólok.

Leírom még egyszer:

Tudsz venni, kérdés a bontós mennyiért adja.

Funkciók: hőmérséklet, rádió adatok, pillanatnyi fogyasztás, átlagfogyasztás, átlagsebesség, hatótávolság, stopper, ezen kívül bekötheted a check controlt is, és akkor az izzók kiégésére, valamint az ablakmosó és hűtőfolyadék alacsony szintjére is figyelmeztet.

Link to comment
Megosztás:

Sokszor volt erről szó. Nem tudom, hogy miért ilyen kib@szott nehéz visszaolvasni, esetleg keresni. Lustaság fél egészség. De most megint én vagyok a f@szparaszt, mert visszaszólok.

Leírom még egyszer:

Tudsz venni, kérdés a bontós mennyiért adja.

Funkciók: hőmérséklet, rádió adatok, pillanatnyi fogyasztás, átlagfogyasztás, átlagsebesség, hatótávolság, stopper, ezen kívül bekötheted a check controlt is, és akkor az izzók kiégésére, valamint az ablakmosó és hűtőfolyadék alacsony szintjére is figyelmeztet.

Köszönöm!

TID kijelzőn is működik vagy csak MID-el normálisan? Nem tud valaki esetleg képet mutatni hogy egy komplett rendszer amit be kell építeni hogy miből áll?

Link to comment
Megosztás:

Hol lehet vásárolni BC-t? Bontóban ha bemegyek tudok is venni? Milyen funkciókat lehet előhívni vele ha az autóm astra f C14NZ?

Azokat a funkciókat tudod előúhívni amiket megveszel hozzá. Mellesleg minden funkciót betudsz kötni ami pl egy gsi-ben meg van. Olaj, hütővíz, ablakmosóvíz, és a többi fogyasztás stopper SATÖBBI. Csak mindhez meg kell venni a jeladót. Olajnál pl új olaj teknős kell. De inkább gyííkolj és aztán kérdezz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyesek már tudják, hogy ma raktam be a BC-t a kocsiba, viszont nekem vmiért a +12V-om másik PIN-en jött mint amin említve lett a GYIK-ba.

Szal, ha vkinek nem akar elindulni, akkor próbálja meg az 12pines csati 1es lábán kiszedni a 12V-ot :rolleyes:

Ezt akkor sem értem. Mindegyik Astra rajz szerint az egyes ponton a CC villanya megy ki és az ötösön jön a gyújtással kapcsolt villany.

Link to comment
Megosztás:

Legyetek szívesek mondani egy olyan szervizet Pest környékén ahol feltudják programozni a BC-met.

Vagy ha van vkinek erre alkalmas kütyüje az jó. Csak szeretném elkerülni az " Ez hogy kerül bele?" típusú kérdéseket.

Ezt nem fogod tudni elkerülni...sajna nem értenek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Legyetek szívesek mondani egy olyan szervizet Pest környékén ahol feltudják programozni a BC-met.

Vagy ha van vkinek erre alkalmas kütyüje az jó. Csak szeretném elkerülni az " Ez hogy kerül bele?" típusú kérdéseket.

Érden tudok, ha az jó :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Angolra nem tudták átrakni.

Maradt a német. mükszik meg minden de vmiért 5ösben 100on 9L fogyit ír.... :rolleyes:

Amit nagyon sokallok...

Ne nyomd parkettáig a pedállt ;) amúgy az nem sok. Ha huzamosabb ideig tartod a 100at akkor rá áll az a jóra

Szerk: Ma mentem az enyémmel és néztem 100-110km/h-nál 7-7.5öt írkál. Szóval a 9liter tényleg sok.

Link to comment
Megosztás:

Ne nyomd parkettáig a pedállt :rolleyes: amúgy az nem sok. Ha huzamosabb ideig tartod a 100at akkor rá áll az a jóra

Szerk: Ma mentem az enyémmel és néztem 100-110km/h-nál 7-7.5öt írkál. Szóval a 9liter tényleg sok.

Nekem 2-ben dob olyan 10-15 L/100km pillanatnyi fogyit, hogy a tökMről őmlik a víz. Motorfékkel 0, kevés gázzal 10-15, esetleg parkett 25-30. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.