Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Egy kis változás történt. Méregettem a hőmérséklet szenzort, és az működik. Jelet elvileg ad a computer felé. Szóval akkor nem értem, hogy miért nem írja ki a hőmérsékletet :o Vkinek vmi tippje?

Mit mértél rajta? Az jelet nem ad, az ellenállását változtatja a hőmérséklet függvényében. A csati lehúzása után mérj ellenállást a szenzor 2 lábán.

A dátum azért tűnik el, mert gondolom nem gyári rádió van a kocsiban. A kijelző csatijában a szürke-piros (remélem jól emléxem) vezetéket kell megszakítani, és akkor a dátum marad a kijelzőn.

Link to comment
Megosztás:

Mit mértél rajta? Az jelet nem ad, az ellenállását változtatja a hőmérséklet függvényében. A csati lehúzása után mérj ellenállást a szenzor 2 lábán.

A dátum azért tűnik el, mert gondolom nem gyári rádió van a kocsiban. A kijelző csatijában a szürke-piros (remélem jól emléxem) vezetéket kell megszakítani, és akkor a dátum marad a kijelzőn.

POntosan azt mértem :o Ellenállást elösször a szobában, aztán a szabadban :D Változtatta az értékét, ebből gondolom, hogy jónak kell lennie. A dátumosat délután, meló után kipróbálom, thx a tippet :)

Link to comment
Megosztás:

POntosan azt mértem :o Ellenállást elösször a szobában, aztán a szabadban :D Változtatta az értékét, ebből gondolom, hogy jónak kell lennie. A dátumosat délután, meló után kipróbálom, thx a tippet :)

Ha az érzékelő jó, és mégse mutat semmit a hőmérő, akkor lehet a kijelzővel van a gond. Szét kell szedni (óvatosan, a kijelző fóliavezetékére vigyázni!), és a csatlakozó lábait átforrasztani a panelon.

Link to comment
Megosztás:

Ha az érzékelő jó, és mégse mutat semmit a hőmérő, akkor lehet a kijelzővel van a gond. Szét kell szedni (óvatosan, a kijelző fóliavezetékére vigyázni!), és a csatlakozó lábait átforrasztani a panelon.

Nekem kábelgondjaim voltak vele, pontosabban azt hiszem, mert télen párás időben megzavarodik, ha felhúzom a mocitérbe megjavul.

Link to comment
Megosztás:

Nekem kábelgondjaim voltak vele, pontosabban azt hiszem, mert télen párás időben megzavarodik, ha felhúzom a mocitérbe megjavul.

Látod, megfázott a sok kinti hideg levegőtől :D

Valamelyik nap majd sort kerítek a kijelző szétbontására, csak holnap megyünk Nagykanizsára, hétfőn meg Zalaegerszegen lesz sírlátogatás:/

Azt jól tippelem, hogy a Computeremből olyanokat, hogy pillanatnyi fogyasztás, megtehető út, nem lehet előcsalogatni, vagy igen? :o

Link to comment
Megosztás:

Látod, megfázott a sok kinti hideg levegőtől :D

Valamelyik nap majd sort kerítek a kijelző szétbontására, csak holnap megyünk Nagykanizsára, hétfőn meg Zalaegerszegen lesz sírlátogatás:/

Azt jól tippelem, hogy a Computeremből olyanokat, hogy pillanatnyi fogyasztás, megtehető út, nem lehet előcsalogatni, vagy igen? :o

BC-ről van szó?

Link to comment
Megosztás:

Hali

Ezt hogy lehet előhozni rajta,? nem is tudtam hogy ilyet is tud :D

Alapból sehogy, ez már ilyen moddingolt cucc. Opel16V is csinált ilyesmit, ami egy ilyen kijelzőn írja a dolgokat. Szóval eredetileg nem tudja, csak ilyen képet találtam. :)

Irigy kutya! Nehogy elmond! :o :)

Link to comment
Megosztás:

Alapból sehogy, ez már ilyen moddingolt cucc. Opel16V is csinált ilyesmit, ami egy ilyen kijelzőn írja a dolgokat. Szóval eredetileg nem tudja, csak ilyen képet találtam. :D

Akkor nekem TID-em van:)

Nem tudod, valahol leírta a fórumon, hogy hogyan varázsolta rá a plusz adatokat, vagy ne kereskessek utánna? :o

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem TID-em van:)

Nem tudod, valahol leírta a fórumon, hogy hogyan varázsolta rá a plusz adatokat, vagy ne kereskessek utánna? :o

Épített egy kis elektronikai eszközt, amivel megcsinálta. Szerintem már nem kapható, de FPepének még van, csak ahogy írta, a fogyasztásmérés nem fog működni. Egyszerűbb akkor már igazi Board Computert (MID) szerezni és bekötni a GyIK-es leírásom alapján. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.