Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hello mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy a BC diag csatlakozó szála az a csatlakozónál milyen színű kábelre menne? Olyan passzos a kábelköteg ott, hogy nem tudok mögé nyúlni,kihúzni se tudom a biztosíték táblát, viszont el tudom különíteni hogy melyik kábelek mennek a csatlakozóra, így már meg tudnám csapolni azt.

Köszönöm előre is :)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy a BC diag csatlakozó szála az a csatlakozónál milyen színű kábelre menne? Olyan passzos a kábelköteg ott, hogy nem tudok mögé nyúlni,kihúzni se tudom a biztosíték táblát, viszont el tudom különíteni hogy melyik kábelek mennek a csatlakozóra, így már meg tudnám csapolni azt.

Köszönöm előre is :)

Barna-feher, vagy barna-piros

attol fugg, hogy neked ketto szal kell, vagy egy

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy a BC diag csatlakozó szála az a csatlakozónál milyen színű kábelre menne? Olyan passzos a kábelköteg ott, hogy nem tudok mögé nyúlni,kihúzni se tudom a biztosíték táblát, viszont el tudom különíteni hogy melyik kábelek mennek a csatlakozóra, így már meg tudnám csapolni azt.

Köszönöm előre is :)

Ha nem sikerült kibogozni a szálakat, akkor fűzd be szemből a BC komunikációs kábelt. Csak 1x kell programozni. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uj vagyok itt az oldalon, de nem uj az opel vilägäban....

Az lenne a kerdesem ki tud nekem segiteni. Astra F 1.6 8V Cabrio BC beszerelese, tartozekai.....Ebay-rol most vettem, de kb foggalmam sincs mi kell hozza es hogy kezdjek neki....

A segitsegeteket elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uj vagyok itt az oldalon, de nem uj az opel vilägäban....

Az lenne a kerdesem ki tud nekem segiteni. Astra F 1.6 8V Cabrio BC beszerelese, tartozekai.....Ebay-rol most vettem, de kb foggalmam sincs mi kell hozza es hogy kezdjek neki....

A segitsegeteket elore is koszonom!

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1796 Én ez alapján csináltam meg, elsőre működött, időd, forrasztópákád meg pár szerszámod legyen és menni fog :) És azért sokat segítenek itt is :) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Olyan kerdessel fordulok hozzatok hogy mi mehetett el a board comp. ba ha 3.2l atlag fogyasztast ir a fedelzeti? Segitsek légyszi .2.0 gsiről van szó .

Ne vezess nagypapisan. :D

Egyébként bármi. Részletezni nem tudnád? Mert ha megint az lesz, hogy leírunk pár tippet, aztán válasz meg az lesz, hogy "hja igen, kicseréltünk ezt azt, meg ilyen olyan dolgot csináltunk és azóta sz*r", akkor megint agyf.szt kapok.

Link to comment
Megosztás:

Nem nem semmi ilyesmi :-D különben ki is jon az ertek ha megszorzom 3al:-). Még nem csereltem semmit benne . Azzal viszont probalkoztam hogy aramtalanitottam 2 orara de semmi ugyan ugy irogatja nekem a 3 literes atlagokat. Bar orulnom kelene igy biztos lenne ra vevo ha elakarnam adni :-). De vicc nelkul tud ra mondani valaki valamit hogy mivel probalkozzak?

Link to comment
Megosztás:

Nem nem semmi ilyesmi :-D különben ki is jon az ertek ha megszorzom 3al:-). Még nem csereltem semmit benne . Azzal viszont probalkoztam hogy aramtalanitottam 2 orara de semmi ugyan ugy irogatja nekem a 3 literes atlagokat. Bar orulnom kelene igy biztos lenne ra vevo ha elakarnam adni :-). De vicc nelkul tud ra mondani valaki valamit hogy mivel probalkozzak?

Passzolom. Csatikat lehet max megnézni. A Bc elég összetetten számolja a fogyit és külön motorhoz kell programozni, az meg csak úgy nem tud elállítódni. ECU-tól jön fogyasztásjel, üzemanyagszintet is kap, sebességjelet az órától. Ezek a fontosabb funkciókhoz való bekötések.

Link to comment
Megosztás:

Passzolom. Csatikat lehet max megnézni. A Bc elég összetetten számolja a fogyit és külön motorhoz kell programozni, az meg csak úgy nem tud elállítódni. ECU-tól jön fogyasztásjel, üzemanyagszintet is kap, sebességjelet az órától. Ezek a fontosabb funkciókhoz való bekötések.

Visszaterve a kmora az volt cserlve az nem zavarhat be neki?

Link to comment
Megosztás:

Visszaterve a kmora az volt cserlve az nem zavarhat be neki?

Erről pofáztam korábban. (Mert ha megint az lesz, hogy leírunk pár tippet, aztán válasz meg az lesz, hogy "hja igen, kicseréltünk ezt azt, meg ilyen olyan dolgot csináltunk és azóta sz*r", akkor megint agyf.szt kapok.) :D

Persze hoyg bezavarhat ha nem megfelelő impulzusszámú a jeladó. :D

Link to comment
Megosztás:

Visszaterve a kmora az volt cserlve az nem zavarhat be neki?

De igen, ha más az impulzusszáma. Kb. akkortól lett pontatlan? Csináld azt, hogy haladsz egy egyenletes sebességgel, és a BC átlagsebesség kiírását reseteled a bajuszkapcsolóval. Ekkor a pillanatnyi sebességet fogja kiírni. Ha ez nagyon eltér a valóstól, ez a probléma.

Próbáld ki, hogy gyújtáson nyomod a BC két gombját egyszerre pár mp-ig. Ekkor kiírja a beállításait, írd le, amiket kiír, hátha tudunk másik kódot ahhoz az órához.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.. sikerült szereznem egy board computert.. be is kötöttem.. de Franciául irogat nekem.. a kérdésem az lenne hogy tudom átálitani angolra? vagy csak átprogramoztatni lehet?

Megfelelő kódot kell neki adni és másul is tudni fog. Persze ha tud. Vannak olyan BC-k, amik nem tudnak több nyelven, csak egyet. Jó lenne tudni az alkatrész számát. 90 425 425, ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Erről pofáztam korábban. (Mert ha megint az lesz, hogy leírunk pár tippet, aztán válasz meg az lesz, hogy "hja igen, kicseréltünk ezt azt, meg ilyen olyan dolgot csináltunk és azóta sz*r", akkor megint agyf.szt kapok.) :D

Persze hoyg bezavarhat ha nem megfelelő impulzusszámú a jeladó. :D

:w00t: :D :icon6: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Megfelelő kódot kell neki adni és másul is tudni fog. Persze ha tud. Vannak olyan BC-k, amik nem tudnak több nyelven, csak egyet. Jó lenne tudni az alkatrész számát. 90 425 425, ilyesmi.

Ezek a kodok vannak rajta a matricán:

90 435 425

24 027 03

500.205/001/004

csak márkaszervizben tudom kódoltatni vagy meglehet oldani máshogy is? ezt a részét még annyira nem vágom..

Link to comment
Megosztás:

Ezek a kodok vannak rajta a matricán:

90 435 425

24 027 03

500.205/001/004

csak márkaszervizben tudom kódoltatni vagy meglehet oldani máshogy is? ezt a részét még annyira nem vágom..

Az angolul is tud. Márkaszervizben is, bár tapasztalataim alapján itt magyarhonban nem is láttak még BC-s Astrát, nemhogy programozni tech2-vel. Azt, hogy miképp lehet és kinél, jó kérdés. Autóvillamosságis sem tudta megcsinálni nekem pl. Talán valaki ad neked infót erről a lakóhelyedhez közel.

Link to comment
Megosztás:

Az angolul is tud. Márkaszervizben is, bár tapasztalataim alapján itt magyarhonban nem is láttak még BC-s Astrát, nemhogy programozni tech2-vel. Azt, hogy miképp lehet és kinél, jó kérdés. Autóvillamosságis sem tudta megcsinálni nekem pl. Talán valaki ad neked infót erről a lakóhelyedhez közel.

Köszi.. Holnap sztem felhivok pár szervizt hogy hol válalják el egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.