Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

Nekem az a fő szempont, hogy ne rohadjon le az ut szélén, menjen, amikor menni akarok. Nem igazán bízok másokban, szoval megvétel után ugyis mindent kicseréltetnék, amit ki kell. Mik azok a tipikus hibák, amik nagyobb összegbe kerülnek? Mire figyeljek amikor megnézek 1et?

Mivel ez C20NE, nem fog otthagyni az út szélén.Átnézésnél az alját tudom javasolni, mert a hátsó váznyúlványnál/rugótányérnál, lengőkarbekötési pontnál hátul nagyon el tud hervadni, lévén a Vectra A-ra épült a dolog.A többi pedig a szokásos kopó dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Ha megfelelően van szervizelve,akkor semelyik!

Így igaz, csak a C20NE bírja legtovább a nemtörődömséget és a hányaveti gazdát. De ne abból induljunk ki hogy eleve sz.rt veszel, szóval bármelyiket meg lehet venni, csak alaposan meg kell nézni előtte. De első Calibrának leginkább a C20NE-t ajánlanám, feltéve hogy nem kevés a 115LE (ez szokott lenni a legfőbb ellenérv).

Link to comment
Megosztás:

Így igaz, csak a C20NE bírja legtovább a nemtörődömséget és a hányaveti gazdát. De ne abból induljunk ki hogy eleve sz.rt veszel, szóval bármelyiket meg lehet venni, csak alaposan meg kell nézni előtte. De első Calibrának leginkább a C20NE-t ajánlanám, feltéve hogy nem kevés a 115LE (ez szokott lenni a legfőbb ellenérv).

Azért szimpatikusabb a c20ne, mert ha el is hanyagolták előzőleg, talán kicsivel olcsóbb helyrerakni, mint egy 16szelepest, ha ugyadódik... Nem?

Elég az a 115le, nem gyorsulni veszem, az 1.2 Corsa D-mhez képest így is versenyautó sztem.

Ez?

http://www.hasznaltauto.hu/2750124_opel_calibra_1992

Link to comment
Megosztás:

Amennyit látni belőle az alapján akár jó is lehet, de eléggé lutri mert se a motorról, se a belsőről nincs kép, szóval ettől még egy széthajtott valami is lehet. Meg kell nézni tényleg.

azért mert a motor tiszta attól még lehet kuka, el kell menni meg kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, valóban, de én nem erre gondoltam.

Először nem is értettem mit akarsz ezzel mondani.

Én úgy értettem hogy nekem azért gyanús ha nincs kép a motorról, mert valszeg nem azért nincs mert annyira tiszta lenne, hanem mert esetleg szégyellnivaló állapotban van, mondjuk dől belőle az olaj vagy ilyesmi, a belső meg azért nincs lefényképezve mert szakadtak a kárpitok meg szétültek az ülések. Vannak eladók akik tudatosan erre játszanak, mert néhány vevő ha már leautózott mondjuk párszáz kilómétert hogy megnézze az autót, akkor inkább alkuszik de nem megy haza üres kézzel, megveszi, bármilyen trágya állapotban legyen is. Ha mindenképp meg akar szabadulni a szemetétől, akkor ez jó taktika az eladónak. Sajna én már csak ilyen bizalmatlan vagyok, mindenképp kérnék még képeket a hiányzó részletekről mielőtt elmennék megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, valóban, de én nem erre gondoltam.

Először nem is értettem mit akarsz ezzel mondani.

Én úgy értettem hogy nekem azért gyanús ha nincs kép a motorról, mert valszeg nem azért nincs mert annyira tiszta lenne, hanem mert esetleg szégyellnivaló állapotban van, mondjuk dől belőle az olaj vagy ilyesmi, a belső meg azért nincs lefényképezve mert szakadtak a kárpitok meg szétültek az ülések. Vannak eladók akik tudatosan erre játszanak, mert néhány vevő ha már leautózott mondjuk párszáz kilómétert hogy megnézze az autót, akkor inkább alkuszik de nem megy haza üres kézzel, megveszi, bármilyen trágya állapotban legyen is. Ha mindenképp meg akar szabadulni a szemetétől, akkor ez jó taktika az eladónak. Sajna én már csak ilyen bizalmatlan vagyok, mindenképp kérnék még képeket a hiányzó részletekről mielőtt elmennék megnézni.

konkrétan arra gondoltam, hogy a magyar autók nagy részének a motortere hányadék és nem foglalkoznak vele, igen a beltér sokat elárul, de sztem ez pont nem az az árkategória aminél mind2nek patika állapotúnak kellene lenni. Kb ennyi akartam mondani :blush:

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ma délben útközben(székesfehérváron) megláttam egy calit egy kereskedésbe. Neten még nincs fent, mert tegnap vitték be a kereskedésbe.

Bementem megnézni, és elsőre nem is volt olyan rossz, mint amire számítottam.:

főbb paraméterek: ABS, Szervó, tetőablak, gyári k.felni jó gumikkal, fólia, riasztó, 2. tulaj., 91-es piros c20ne.

külső: pár elemen látszik, hogy újra lettek fujva(bal első s. ív, jobb hátsó sárvédő ív). A többi elem(tető, motorháztető, csomagtér, ajtó) elégg mattak, el tudom képzelni, hogy azok a gyári színek. Látszólag eléggé egybe van a kaszni. Rohadást nem sokat láttam rajta, a jobb sárvédő ív kezd rojtosodni, de még nem vészes, valamint a bal ajtó díszléce hiányzik, ott látszik még a felfogatásánál rozsda. Az egyedüli aggasztó dolog(lehet, h csak számomra), hogy a tolótető rozsdásodik itt-ott, valamint a gumikédere hiányosnak néz ki.(belülről ázásnyomokat nem láttam). Ilyen hibával már találkoztatok?

belső: korához képest(meg egyébként is) jó állapotúnak tűnik. A vezető ülés háttámlájában eltörhetett vmi, mert előrehajtásnál össze vissza mozog a háttámla( ilyet már tapasztaltatok??). Óre szerint valami 160.000 van benne, ami vicc,(bár a kormány és a váltógomb nem volt jobban elkopva, mint a szintén 170.000nél tartó fordomban, de ez nem jelent semmit...). Kárpiton nem láttam elsőre semmi szakadást, kiégetést, stb...

motor: feketeleves.... Először megijedtem, amikor felnyitották. A szelepfedél kb gyári lehet benne, körbe mindenhol olajsár vastagon a szelepfedél körül; vmi 1000 éves ditrektszűrő(enyhén rozsdás állapotban...:S) Megkérdeztem, hogy beindul-e egyáltalán... Legnagyobb meglepetésemre pöccre indultá( a D Corsám nem indul így!!)!! Bár nem értek hozzá, de semmi rendellesenes, nem oda való hangot nem hallottam a motoból, illetve a kipuffogó sem füstölt egyáltalán! Motor szép egyenletesen járt...

Próbakört nem mentem vele feleslegesen, vmi hozzáértővel szeretném előtte megnézni, illetve kiprobálni, mert félek, hogy a típus iránti vágyammal elhamarkodottan döntenék. Feelengre verhetetlen...

Van vki köztetek, aki fehérvári és ért hozzá, illetve tudtok ajánlani vkit fehérváron?

köszi a segítségeket,és bocsi, ha hosszu voltam.

üdv.

u.i.: Létezik itt nálunk mao-n olyan rendszer, hogy rendszám alapján le lehet kérni a kocsi előéletét nagyjából? (bűntetések, kgfb-re kifizetett károk, kőrözik-e,stb....) Esetleg vmi nem hivatalos uton?

Link to comment
Megosztás:

Hát, fehérváron állítólag vannak Calibrások, de én velük nem beszéltem már másfél éve, úgyhogy sajna elérhetőséget se tudok adni hozzájuk, akit esetleg tudok javasolni az itt a fórumon Xendercali, ő ugyan Polgárdiba való, de ha szépen megkéred talán meg tudja nézni neked azt az autót.

Az autó előéletéről adatokat pedig sztem hivatalosan nem adnak ki neked sehol, ehhez legjobb esetben is ismeretség kell (ha egyáltalán), méghozzá több helyen is: rendőrségen, biztosítónál...

Link to comment
Megosztás:

Gabi jól írta, megnézem szívesen!De melyik kereskedésbe van konkrétan?Ha gondolod egyeztethetünk egy időpontot és elmehetünk közösen megnézni!Az emailcímemen keresztül fel tudod venni velem a kapcsolatot!(xendercali@freemail.hu)

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Az autó konkrétan a 8-ason(Várpalota felé, Újcsóri út) van az iszkaszentgyörgyi lámpás kereszteződésnél levő kereskedésben.

Ha arra jársz megköszönném, ha ránézél, hogy egyáltalán érdemes-e lemennem Pestről megnézni megint. Nem tökéletes autót várok el ennyi pénzért, de azért ne kelljen kompletten újjáépíteni, hogy lehessen használni... A kép alapján a tiédhez képest pusztulatnak fog tűnni...:blush:

köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Az autó konkrétan a 8-ason(Várpalota felé, Újcsóri út) van az iszkaszentgyörgyi lámpás kereszteződésnél levő kereskedésben.

Ha arra jársz megköszönném, ha ránézél, hogy egyáltalán érdemes-e lemennem Pestről megnézni megint. Nem tökéletes autót várok el ennyi pénzért, de azért ne kelljen kompletten újjáépíteni, hogy lehessen használni... A kép alapján a tiédhez képest pusztulatnak fog tűnni...:blush:

köszi

mennyi a calibrára szánt keret amiből megvennéd?

Link to comment
Megosztás:

mennyi a calibrára szánt keret amiből megvennéd?

Szia! A plafon az kb 400(ezért is nem akarok 16v-t), persze minél olcsóbb annál jobb... Természetesen ugy számoltam, hogy utána mindenféle képpen ráköltök(vezérlés, olajak, szűrők, fékek, termosztát, gyertyák, gyújtás kábelek cseréje, alvázvádelem meg ami még lehetséges hibaforrás lehet a későbbiekben...) de drágább fő alkatrészek lehetőleg jók legyenek benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.