Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

Mi a versenyautón kényelmesre vettük a figurát a váltó olajleeresztésében:

kifúrtuk az egyik csavar perselyének végét, át a váltóházba. ;)

Így annak a kicsavarása után szépen kifolyik az olaj. :(

Betöltés a váltókulissza tetején levő szuszogón keresztül, arról a műanyag

kupakot kell levenni. A szintellenőrzés már kicsit kacifántosabb, de ha pont

annyi mennyiséget töltesz bele, ami elő van írva, akkor picit túl is töltöd

(marad még a régiből), ami szerintem pont optimális :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem?! Tudtok-e segíteni?! Van egy Astra F 1.7D 60 lóerős autóm, és mostanában azt szokta játszani, hogy az 1-est, 2-est, nagyon nehezen veszi be hiába van kinyomva teljesen padlóig a kuplung, amit kb 2000km-je raktam bele teljesen újat. (Szerkezet, kinyomócsapágy, tárcsa). Ja, és utána lett állítva már. Viszont nehezen lehet visszafele is váltani. A 2-es nél pl nagyon balra kell tolni a kart, hogy visszaváltásnál bevegye. Mi lehet a probléma? Kb 1/2 éve raktam bele új váltóolajat is.

Köszönöm Miki

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak a váltórudazatot kellene beállítani (motortérbe ahogy átér, ott a tengely vége racsnis, amire

egy szorítókötéssel van rátéve a váltórudazat folytatása. azt kell oldani, és beállítani, majd meghúzni. két

emberes móka).

De lehet hogy a szinkrongyűrűk vannak szétkopva.

Link to comment
Megosztás:

udv. amit most irok mastol (munkatarsamzol) hallotam allitolag van egy feher-sarga muanyag megvezetopersely a valtorudazaton a motorterben oneki az kopott ki ua hibat produkalta mint neked . o ugy esztergaltatott de lehet venni is.szerelessel eggyutt 10k volt.

Link to comment
Megosztás:

udv. amit most irok mastol (munkatarsamzol) hallotam allitolag van egy feher-sarga muanyag megvezetopersely a valtorudazaton a motorterben oneki az kopott ki ua hibat produkalta mint neked . o ugy esztergaltatott de lehet venni is.szerelessel eggyutt 10k volt.

Jópár persely van ott a motortérben.....

Link to comment
Megosztás:

Akkor még rosszabb volt a helyzet, nemrég kaptam egy g astra váltókart zsákkal együtt, és azt beleraktam. Pontosabb volt a váltás, viszont akkor mégannyira sem lehetett 1-es, 2-est váltani. Van a motortérben a váltó felett egy a rudazatra felerősített valamilyen négyzet alakú valami amibe belemegy az utastérből a váltórúd, és amikor a váltókart üresben jobbra ill. balra mozgatjuk, ott látszik, hogy kereszt irányban még többet tud mozogni mint amennyit kellene. Hogy hívják azt?!

Link to comment
Megosztás:

udv a valtorudazaton nem hinnem hogy olyan sok van de mint irtam ezt a munkatarsamtol hallotam

Van ott jópár dolog.Célszerű megkérni v.melyik hawert, hogy üljön be és mozgassa a váltókart, aztán te pedig addig megszakérted, hogy mi és hol lóg, aztán csak azt a perselyt cseréled.Amúgy a motortérben lévő összes persely/csapszeg cseréje max. 2 órás mókolás, és 8500ft-ot emészt fel max.

Link to comment
Megosztás:

nekem mikor az astrán szétesett a stift, akkor lazán, egy csavarral helyettesítettem. :( aztán amikor eljutottam a boltba, kicseréltem.

szóval ha nagyon kivan, szerintem csavarral is pótolható ideiglenesen.

Azért szét még nem esett. Csak ha már a műanyag is ki van kopva belül, akkor a csavarral is lötyögni fog.

Link to comment
Megosztás:

Azért szét még nem esett. Csak ha már a műanyag is ki van kopva belül, akkor a csavarral is lötyögni fog.

A müanyag kopása nem olyan vészes,legalábbis nálam nem volt az.

Próbáld meg azt,amit Udi csinált.

Megfelelő átmérőjű csavar,önzáró anyával.

Neki bevált!

Link to comment
Megosztás:

Pontosan az az ami majdnem a kép közepén van, na az Nekem nagyon lötyög! Megpróbálok valamit kezdeni vele.

Corsawolf: milyen néven kell kérnem azokat a persely/csapszeg-eket? Hol tudom beszerezni?! Opel szervízben, vagy van leheőségem akár valamelyik unix v. bárdi alkatrészeseknél?!

Képzeld, amikor megvettem az autót olyan nehéz volt kezelni a gázpedált, össze-vissza működött, mire kiderült, hogy hiányzik belőle egy gázkarteleszkóp!! Ami 8e Ft volt. Valaki ezek szerint kivette. Durva mi?!

Link to comment
Megosztás:

A csapszeg csere csak felületi kezelés.

Ugyanúgy el van kopva idős korában a "fordító szerkezet" is, ami a csepszeg és

a homlokfal között dolgozik. Azon több gömbfej és műanyag persely van, és igazán

csak annak a cseréje adja vissza az újérzést a váltókarba :huh:

Persze elég drága...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Van egy olyan gondom hogy nehezen tudok 5.-et rakni. Nagy a valto holtjateka jobbra. Arra gondolok hogy nem tudom elege kihuzni a valtot 5.hez.

Ilyenkor mit kellene cserelni? Gondolom a perselynel valamit.

Motortéri váltómechanikában ami kopott.Nézd meg, miközben v.ki mozgatja oldalirányban a váltókart.Nem drága a dolgok cseréje.Zömében perselyek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, megnezem hatha latok valami szokatlant.

Nah igen meg van hogy mi van kikopva, de 45k a csereje mivel külön nem lehet kapni mar azt a gumi vagy müanyag szerü cuccot.

Ugy hogy most szivas van, de kitalaltam egy megoldast. Mivel csak az egyik oldalan van csapszeg a masik oldalarol viszont nem kiszedhetö, ott nem is lötyög.

Teszek bele egy masik nagyobb csapszeget es egy darabig biztos hogy jo lesz. Mas megoldas igy hirtelen nem jutott az eszembe.

Esetleg, ha valakinek van mas tippje azt szeretettel varom. :D

Link to comment
Megosztás:

Nah igen meg van hogy mi van kikopva, de 45k a csereje mivel külön nem lehet kapni mar azt a gumi vagy müanyag szerü cuccot.

Ugy hogy most szivas van, de kitalaltam egy megoldast. Mivel csak az egyik oldalan van csapszeg a masik oldalarol viszont nem kiszedhetö, ott nem is lötyög.

Teszek bele egy masik nagyobb csapszeget es egy darabig biztos hogy jo lesz. Mas megoldas igy hirtelen nem jutott az eszembe.

Esetleg, ha valakinek van mas tippje azt szeretettel varom. :D

A komplett felújító készlet valóban 45e.ft környkéke, de meg lehet venni darabonként is.Nekem úgy 7500ft volt.Amúgy a csapszegek szoktak leghamarabb elhalálozni, és csak úgy férsz hozzá az egyikhez, ha a másikat már kivetted.Csak kreatívan. :D

Link to comment
Megosztás:

A komplett felújító készlet valóban 45e.ft környkéke, de meg lehet venni darabonként is.Nekem úgy 7500ft volt.Amúgy a csapszegek szoktak leghamarabb elhalálozni, és csak úgy férsz hozzá az egyikhez, ha a másikat már kivetted.Csak kreatívan. :D

Hol sikerült ilyet kapnod?

Az egyik fele el van kalapalva. A masik csapszeg viszont kivehetö könnyeden.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.