Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok , uj tagkent udvozlok mindenkit ! 99-es X20XEV motoros a vectram es Aut. valtos, indulas utan 1 km lealtam a lampanal es amikor zoldre valtott nem indult mar el helybol a valto miatt ,nem fogadta egyik fokozatot sem( semmi elojel nem volt) :lol: . Vartam es kesobb meg egy megallast kozbeiktatva hazavitt, tehat melegen nem veszi a sebessegeket ! Olajszintat ellenoriztem 80 fokon jaro motornal es min. jelnel volt , tettem bele ATF III 1 lityit es tovabra is fennall az allapot. Hidegen megy a valto melegen semmi eletfunkcio sincs ! Tudna valaki segiteni ,tanacstalan vagyok ?! Segitsegeteket elore is koszonom......

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
na akkor ha még nem nyírtad ki a váltód, akkor gyorsan cserélj 80W90-re!

legközelebb meg inkább kérdezz, mielőtt mást teszel bele, mint ami kell :rolleyes:

a 75W-s olajok vékony szintetikus olajok, a 80W-s olajok meg vastag ásványiak.

opel váltók (legalábbis egészen majdnem mostanáig) ásványi olajra vannak

tervezve, túl híg neki a szintetikus.

nekem gl5ös van ami szintén 75 90es...

sípol is halkan a váltó

akkor nekem is ajánlott lenne kicserélni 80 90esre?

Link to comment
Megosztás:

Nekem megvan hozzá mindenem ami kell, csoporttengely és a difin lévő nagy fogaskerék. Ha kell megbeszélhetjük. Ki sem kell venni a váltóházat a kocsiból.

Amúgy gondoltam a fotókra, de aztán folyton tiszta kosz volt a kezem, inkább nem fogdostam a váltót. Sajnos hibáztam valóban, szánom bánom.

Nekem CR váltóm van, de már tavaly kicseréltem az 5.-et a WR-ére. Így autópályán nagyon jó volt, de máshol annyira nem, ezért rövidítettem meg az egészet. Most patent lesz 1-4-ig, az 5 meg normál. A CR-en nagyon rövid az 5.

Üdv!

Nekem F17CR-es váltóm van és engem is nagyon zavar hogy autópályán sokat pörög. Ezt a fajta váltót is lehet így "javítani"?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nekem F17CR-es váltóm van és engem is nagyon zavar hogy autópályán sokat pörög. Ezt a fajta váltót is lehet így "javítani"?

Mekkora a végáttételed? 3,74 vagy 3,94? Az előbbivel azért nem pörög olyan sokat 5.-ben, utóbbival inkább. 3,74-eshez szerintem már elég kemény lenne a kocsinak a hosszú 5. csak országúton és autópályán tudnád használni.

Lehet még belerakni 3,55-öst a diesel váltóból. Olyanom is van. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mekkora a végáttételed? 3,74 vagy 3,94? Az előbbivel azért nem pörög olyan sokat 5.-ben, utóbbival inkább. 3,74-eshez szerintem már elég kemény lenne a kocsinak a hosszú 5. csak országúton és autópályán tudnád használni.

Lehet még belerakni 3,55-öst a diesel váltóból. Olyanom is van. :rolleyes:

3.74 szerintem a végáttétel. Amúgy 1.8-as motor. 3000-es fordulatnál valahol 100 és 110 között mutat. Mennyi lenne egy ilyen mutatvány?

:-)

Link to comment
Megosztás:

3.74 szerintem a végáttétel. Amúgy 1.8-as motor. 3000-es fordulatnál valahol 100 és 110 között mutat. Mennyi lenne egy ilyen mutatvány?

:-)

Ehez teljesen szét kell szedni a váltódat, a csoporttengelyről leszedni a fogaskerekeket és szinkrongyűrűkek, mindent, ezután a másik áttételű csoporttengelyre felfűzni a dolgokat, seegereket kicserélni újakra, tömítéseket kicserélni újakra, ki kell szedni a difit, kicserélni rajta a fogaskerekt, visszarakni, beállítani, és összerakni a váltót.

Nem egyszerű művelet.

Magamnak megcsináltam, de másnak nem tenném. Én nem vagyok szerelő, ezért felhívtam a szerelő barátomat, azt mondta 50 pénz a mutatvány. Én 5-ért odaadnám a csoporttengelyt és a difit fogaskerékkel hozzá.

Nem olcsó, mert sok meló van vele. Sajna az sem működik, hogy veszel egy diesel váltót, mert abban meg hosszan vannak az áttételek, nem szűken, hiába hosszú a végáttétel.

Link to comment
Megosztás:

Ehez teljesen szét kell szedni a váltódat, a csoporttengelyről leszedni a fogaskerekeket és szinkrongyűrűkek, mindent, ezután a másik áttételű csoporttengelyre felfűzni a dolgokat, seegereket kicserélni újakra, tömítéseket kicserélni újakra, ki kell szedni a difit, kicserélni rajta a fogaskerekt, visszarakni, beállítani, és összerakni a váltót.

Nem egyszerű művelet.

Magamnak megcsináltam, de másnak nem tenném. Én nem vagyok szerelő, ezért felhívtam a szerelő barátomat, azt mondta 50 pénz a mutatvány. Én 5-ért odaadnám a csoporttengelyt és a difit fogaskerékkel hozzá.

Nem olcsó, mert sok meló van vele. Sajna az sem működik, hogy veszel egy diesel váltót, mert abban meg hosszan vannak az áttételek, nem szűken, hiába hosszú a végáttétel.

Hát ez nem kevés sajna :-(. Ezt az utolsót viszont nem értem, mit jelent hogy nem szűken meg hosszan?

Mert az lett volna a másik ötlet hogy ennyiért komplett f17wr-t lehet már venni.

Link to comment
Megosztás:

Más a CR és a WR váltók áttételezése. A váltások közt nagyobb a fordulatszám ejtés. Pl ha a CR váltóddal kihuzattad koppra a 3.-at, akkor 5000-re esett vissza a fordulat 4.-ben. A WR-nél meg úgy 4500-ra.

Az 5. kb ugyanott van az F15WR 4.18-nál, amivel a b1-es 1,6 16v vectrákat szerelték, mint a b2-es 1.6 16v F17CR 3.74 váltónál. A különbség ott van, hogy a WR-nél az 1-4 között minden sebesséfokozatban lassabb vagy leszabályzási fordulatszámon mint a CR-nél.

Benzinesekhez szerintem jobban illik a CR.

Link to comment
Megosztás:

Más a CR és a WR váltók áttételezése. A váltások közt nagyobb a fordulatszám ejtés. Pl ha a CR váltóddal kihuzattad koppra a 3.-at, akkor 5000-re esett vissza a fordulat 4.-ben. A WR-nél meg úgy 4500-ra.

Az 5. kb ugyanott van az F15WR 4.18-nál, amivel a b1-es 1,6 16v vectrákat szerelték, mint a b2-es 1.6 16v F17CR 3.74 váltónál. A különbség ott van, hogy a WR-nél az 1-4 között minden sebesséfokozatban lassabb vagy leszabályzási fordulatszámon mint a CR-nél.

Benzinesekhez szerintem jobban illik a CR.

Most már értem, köszönöm a segítséget. És a lényeg, hogy csak szét kellene szedni ezt a váltót egy "túrás" 5.-hez :-)

Link to comment
Megosztás:

Most már értem, köszönöm a segítséget. És a lényeg, hogy csak szét kellene szedni ezt a váltót egy "túrás" 5.-hez :-)

Ha csak az 5. fogaskerékpárját akarod kicserélni, ahoz nem kell szétszedni az egész váltót, csak a váltó oldalán a deknit le, 2 fogaskerék le, rá a másik 2, dekni visszarak, és élvezni a hosszú 5-öst.

A végáttételhez kell elemeire szedni a váltót.

Ha érdeket áttúrom a műhelyt, hátha van még 1 adag hosszú 5-ösöm.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak az 5. fogaskerékpárját akarod kicserélni, ahoz nem kell szétszedni az egész váltót, csak a váltó oldalán a deknit le, 2 fogaskerék le, rá a másik 2, dekni visszarak, és élvezni a hosszú 5-öst.

A végáttételhez kell elemeire szedni a váltót.

Ha érdeket áttúrom a műhelyt, hátha van még 1 adag hosszú 5-ösöm.

Azt megköszönöm!

:-)

Motor fórumon neked van problémád a ECU+IMMO párossal? Ha érdekel tudok én is ajánlani egy hozzáértőt.

Nekem az ECU-val volt gondom 2-szer is, és mindkét esetben hasznosak voltak!

Link to comment
Megosztás:

Azt megköszönöm!

:-)

Motor fórumon neked van problémád a ECU+IMMO párossal? Ha érdekel tudok én is ajánlani egy hozzáértőt.

Nekem az ECU-val volt gondom 2-szer is, és mindkét esetben hasznosak voltak!

Ha most nem oldódik meg veszek egy komplett ecu szettet immoval és kulcsal, mert már nagyon elegem van abból, hogy 3 hete nem tudok autózni.

Nyáron nem érdekelne, mert tudok járni motorral robogóval, de ilyenkor nemigazán.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni váltó ügyben.

96-os évjáratú 1.4 GL-es astra caravan-ról van szó, aminek decemeberben csináltattam kuplung generált.

Mostanában egyre nehezebben vette be a sebességeket, és tegnap már az egyesbe egyáltalán nem lehetett berakni, csak úgy, hogy hátramenetbe raktam, vagyis a hátramenet megszünt, és a sebváltókaron lévő gyűrűt felhúzva, hátramenetbe téve van az egyes. Elég érdekes.

Így lehet váltani az összes sebességet, csak hátrafelé nem megy az autó.

Szerintetek mi lehet a gond? Lehet a kumplung generállal összefüggő garanciális dolog?

Előre is köszi, ha van valami ötletetek.

Üdv.

L

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni váltó ügyben.

96-os évjáratú 1.4 GL-es astra caravan-ról van szó, aminek decemeberben csináltattam kuplung generált.

Mostanában egyre nehezebben vette be a sebességeket, és tegnap már az egyesbe egyáltalán nem lehetett berakni, csak úgy, hogy hátramenetbe raktam, vagyis a hátramenet megszünt, és a sebváltókaron lévő gyűrűt felhúzva, hátramenetbe téve van az egyes. Elég érdekes.

Így lehet váltani az összes sebességet, csak hátrafelé nem megy az autó.

Szerintetek mi lehet a gond? Lehet a kumplung generállal összefüggő garanciális dolog?

Előre is köszi, ha van valami ötletetek.

Üdv.

L

Megvan kopva a váltórudazat.F astrán nekem is ez volt a baj.Én megoldottam sufniba.:lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Köszi a gyors választ!

Vagyis cserélni kell?

Anyagi vonzata mennyi, egy ilyen dolognak?

Gondolom F-ről van szó. Olvasd el a GYIK-ben (gyakran ismételt kérdések) a váltórudazat beállítást. Ha ez nem hoz eredményt, de általában megjavul, akkor első körben egy kábé 650-forintos stiftet kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom F-ről van szó. Olvasd el a GYIK-ben (gyakran ismételt kérdések) a váltórudazat beállítást. Ha ez nem hoz eredményt, de általában megjavul, akkor első körben egy kábé 650-forintos stiftet kell cserélni.

Köszi szépen a segítséget! Elolvasom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, tegnap használtam a kocsit a váltó rendben volt kiválóan müködött. Leállítottam... fél ora mulva beültem el akartam indulni és egyszercsak arra lettem figyelmes hogy a a sebességváltó megrottyant. nem veszi az R,1,3,5 ös sebbességeket. a 2. és a 4. müködik, a hiba ugy néz ki mintha az egész váltó központja elcsuszott volna előre, mintha be tudna menni felfele csak a váltókart nem engedi tovább a kaszni. találkoztatok már ilyen problémával? esetleg valaki tudna mondani vmit rá? elég idegesito 2 sebességel közlekedni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tegnap használtam a kocsit a váltó rendben volt kiválóan müködött. Leállítottam... fél ora mulva beültem el akartam indulni és egyszercsak arra lettem figyelmes hogy a a sebességváltó megrottyant. nem veszi az R,1,3,5 ös sebbességeket. a 2. és a 4. müködik, a hiba ugy néz ki mintha az egész váltó központja elcsuszott volna előre, mintha be tudna menni felfele csak a váltókart nem engedi tovább a kaszni. találkoztatok már ilyen problémával? esetleg valaki tudna mondani vmit rá? elég idegesito 2 sebességel közlekedni :lol:

Meg kéne nézni a motortérben a váltókulisszánál mi engedett, de lehet, hogy ahol kijön a váltórúd a tűzfalon alul, ott engedett a szorítógyűrű, ahol állítani is lehet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ma beültem a kocsiba és azt tapasztaltam hogy a kuplung pedál jó 2cm-errel magasabban van mint a fék-gáz pedál,edigi autoim és tapasztalatom alapján ez azt jelentette hogy a tárcsa kopott és után kel állitani, erre a merivá-nál 1,6 18v 2005 van e lehetöség.Másik mintha nehezeben venné be a fokozatokat is a válto elég eröszakos lett,ugy vélem a kető öszefüg mivel nem oldhat a szerkezett.

Link to comment
Megosztás:

Ma beültem a kocsiba és azt tapasztaltam hogy a kuplung pedál jó 2cm-errel magasabban van mint a fék-gáz pedál,edigi autoim és tapasztalatom alapján ez azt jelentette hogy a tárcsa kopott és után kel állitani, erre a merivá-nál 1,6 18v 2005 van e lehetöség.Másik mintha nehezeben venné be a fokozatokat is a válto elég eröszakos lett,ugy vélem a kető öszefüg mivel nem oldhat a szerkezett.

Sztem kell legyen, bár ha olajos a kuplungja, akkor nem tudom a módját. Bowdenesnél a bowden váltó felőli végénél kell legyen utánállítási lehetőség. Egyébként sztem az normális, ha a kuplungpedál van a legmagasabban a 3 közül.

Link to comment
Megosztás:

Sztem kell legyen, bár ha olajos a kuplungja, akkor nem tudom a módját. Bowdenesnél a bowden váltó felőli végénél kell legyen utánállítási lehetőség. Egyébként sztem az normális, ha a kuplungpedál van a legmagasabban a 3 közül.

Idáig a fék és kuplung egy magaságba volt és most jo 2-3 cmerel magasabban van valamint fent fog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.