Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

gyere át megtudom javitani ha nem vagy messze....

Sajnos Debrecen nincs olyan közel, kb. 250 km, de azért köszi.

Ha nem titok, akkor mi a probléma megoldása, és mekkora munkát jelent?

Csak azért kérdezem, mert nem szeretném, ha az itteni szerelő egy horribilis összeget kérne el egy piti munkáért.

Link to comment
Megosztás:

Steve Csak érdekesség képpen: ugyanez a hibakódom volt a mult hetet végigkinlódtam bár nekem y17dt-van és p0105 hibakód magas bemeneti értékkel párosúlt nekem az ecu nem szabályozta a turbó elektronikusvezérlésű vákumszelepét!ECU cserével megoldódott a probléma!!!

Link to comment
Megosztás:

beszokott kokszolodni a szenzor de azt ovatosan féktisztitóval ki kell tisztitani

Ki lett tisztítva az érzékelő, de a probléma továbbra is fenn áll. A gép semmilyen hibát nem jelez. Amikor rátettük gépre és mentünk vele, akkor is minden érték határon belül volt. Az előző alkalommal, mikor ki lett olvasva a hiba, akkor sem jelezte, csak a hibatárolóban volt a kód.

A szerelőm azt mondja, hogy vegyek egy új szívócső nyomás érzékelőt, de szerintem Ő is vakon van <_< , és csak próbálkozik.

Ezzel sajnos nem jutottam közelebb a megoldáshoz, de azért köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ki lett tisztítva az érzékelő, de a probléma továbbra is fenn áll. A gép semmilyen hibát nem jelez. Amikor rátettük gépre és mentünk vele, akkor is minden érték határon belül volt. Az előző alkalommal, mikor ki lett olvasva a hiba, akkor sem jelezte, csak a hibatárolóban volt a kód.

A szerelőm azt mondja, hogy vegyek egy új szívócső nyomás érzékelőt, de szerintem Ő is vakon van <_< , és csak próbálkozik.

Ezzel sajnos nem jutottam közelebb a megoldáshoz, de azért köszi.

ugye Z17DTL a motorkódod?

vagy rosszul emlékszem mert ha igen a commonrail nyomást megkéne nézni adatlistán szokott velük gond lenni........

de ha nem megy gyere át és megnézzük.......

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenkinek!

A következő problémával fordulnék, a nálam okosabbakhoz.

A kicsikém, Y17 DT típusú G Astra 2002 évjárat, 11 Havi.

A minap mikor szerettem volna vele elindulni, akkor az indítás nem a mindennap megszokott módón történt. Mikor beindítottam, elsőre hatalmas rázkódások közepette kb 300-400 as fordulaton elkezdte magát rázni a motor, és gázadásra sem reagált. Ez megismétlődött kétszer, majd harmadszori indításkor, a gázpedál folyamatos nyomva tartása után hatalmas füstöt ki lőve beindult. És azóta, semmi probléma…..

Az esetleges miértek érdekelnének…. I

Egy ismerősöm a már sokat emlegetett adagoló problémát említette, hogy ez a kezdet, és nemsokára aktuálissá válik az adagoló elektronika probléma…..

A második kérdésem az lenne, hogy érdemes e az adagoló elektronikát megcsináltatni, mielőtt megállna a motor, vagy nem érdemes bolygatni, addig amíg a hiba be nem következik

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenkinek!

A következő problémával fordulnék, a nálam okosabbakhoz.

A kicsikém, Y17 DT típusú G Astra 2002 évjárat, 11 Havi.

A minap mikor szerettem volna vele elindulni, akkor az indítás nem a mindennap megszokott módón történt. Mikor beindítottam, elsőre hatalmas rázkódások közepette kb 300-400 as fordulaton elkezdte magát rázni a motor, és gázadásra sem reagált. Ez megismétlődött kétszer, majd harmadszori indításkor, a gázpedál folyamatos nyomva tartása után hatalmas füstöt ki lőve beindult. És azóta, semmi probléma…..

Az esetleges miértek érdekelnének…. I

Egy ismerősöm a már sokat emlegetett adagoló problémát említette, hogy ez a kezdet, és nemsokára aktuálissá válik az adagoló elektronika probléma…..

A második kérdésem az lenne, hogy érdemes e az adagoló elektronikát megcsináltatni, mielőtt megállna a motor, vagy nem érdemes bolygatni, addig amíg a hiba be nem következik

esetleg belenéznék mielött leáll.....

Link to comment
Megosztás:

szia egy kérdés ma állt neki végre a szerelő a kocsinak keresi a hibát a motor köszörül néha mintha elkapná de mégse, nem indul van valami tipped

y17dt

igen adagoló vezérlő csere estleg hibakódót nézzetek fék gáz modszerrel P0251 fejszelep

vagy nem neked ment tönkre a motor? elfogyott a viz?

akkor vezérlés adagoló jelen van e meg ilyenek hengerfej jó? sok minden lehet....

adatlistát nézzetek de ha nincs müszer szivesen kiugrok ránézni

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Autó vétel előtt állok,az biztos,hogy Astra Caravan dízelt szeretnék,de még mindig nem tudom,hogy 1,7isuzu vagy 2.0 opel.

Fogyasztásban az Isuzu biztosan jobb,de sokkal többnek tűnik a hibalehetőség,adagoló,motorvezérlő elektronikák,olajpumpa,légtömegmérő.Mennyit bír egy ilyen javított elektronika?A népítéleten is elég sok a piros csillag az 1.7dti-nél.

Talán a 2.Odti egyszerűbb szerkezet.

Szeretem az olajkályhákat,de nagyon nem szeretnék szívni.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Autó vétel előtt állok,az biztos,hogy Astra Caravan dízelt szeretnék,de még mindig nem tudom,hogy 1,7isuzu vagy 2.0 opel.

Fogyasztásban az Isuzu biztosan jobb,de sokkal többnek tűnik a hibalehetőség,adagoló,motorvezérlő elektronikák,olajpumpa,légtömegmérő.Mennyit bír egy ilyen javított elektronika?A népítéleten is elég sok a piros csillag az 1.7dti-nél.

Talán a 2.Odti egyszerűbb szerkezet.

Szeretem az olajkályhákat,de nagyon nem szeretnék szívni.

hát ha 2.0 dizelt veszel gatyádat költöd rája.....föleg adagoló ügyben

nem rossz az 1.7

Link to comment
Megosztás:

ugye Z17DTL a motorkódod?

vagy rosszul emlékszem mert ha igen a commonrail nyomást megkéne nézni adatlistán szokott velük gond lenni........

de ha nem megy gyere át és megnézzük.......

Jól emlékszel, ez a motorkódom.

Mióta előjött a probléma, azóta jobban figyelem a motor járását. Azt vettem észre, hogy amikor elindulás után csak finoman gyorsítok, akkor nem egyenletesen gyorsul, hanem nagyon apró, alig észrevehető megtorpanásokkal.

Amit megfigyeltem még, hogy ha az üzemmeleg motort leállítom, és kb. 10-15 percet áll, akkkor nem mindig indul be elsőre, hanem tovább kell indítózni, mint általában szokás.

Nem tudom, hogy ennek a két dolognak van e köze az alappproblémához, mindenestere egyre idegesítőbb az egész.

Link to comment
Megosztás:

hát ha 2.0 dizelt veszel gatyádat költöd rája.....föleg adagoló ügyben

nem rossz az 1.7

én most csináltatok egy adagolót, és 170 ért újítják fel mechanikailag, és az elektronikát...

nem annyira vészes, és csak egyszer kell megcsináltatni... kb ennyi az összes rossz a 2.0D nél. ezt kell bekalkulálni...

Link to comment
Megosztás:

Én nem bántam meg az 1,7 dti-t.

Azért fogalmazok így, mert szerintem neked kell tudnod, hogy milyen indokok alapján döntesz.

Az 1,7 nem egy loerő bajnok, de egy átlagos családi autónak megfelel. A már általad említett típus hibákon kívül nagyon megbízható, és tényleg alacsony a fogyasztása.

A típushibák, amiket te is említettél, azt pedig ne gyári szak szervizben csináltasd, és máris nem több százezerbe kerül..

Az olajszivattyú az nekem is be krepált. Ahhoz annyit tudok javasolni, hogy olajcsere, és vezérmű szíj csere alkalmával mond a szerelőnek, hogy rakjon az olajszivattyú tengelyére, a kerék elé egy oldható menet rögzítőt, és máris nem tud akkor galibát okozni... (sajnos én már csak utólag vagyok okosabb....)

2.0d röl nem tudok nyilatkozni olyan autóm még nem volt

Link to comment
Megosztás:

Én nem bántam meg az 1,7 dti-t.

Azért fogalmazok így, mert szerintem neked kell tudnod, hogy milyen indokok alapján döntesz.

Az 1,7 nem egy loerő bajnok, de egy átlagos családi autónak megfelel. A már általad említett típus hibákon kívül nagyon megbízható, és tényleg alacsony a fogyasztása.

A típushibák, amiket te is említettél, azt pedig ne gyári szak szervizben csináltasd, és máris nem több százezerbe kerül..

Az olajszivattyú az nekem is be krepált. Ahhoz annyit tudok javasolni, hogy olajcsere, és vezérmű szíj csere alkalmával mond a szerelőnek, hogy rakjon az olajszivattyú tengelyére, a kerék elé egy oldható menet rögzítőt, és máris nem tud akkor galibát okozni... (sajnos én már csak utólag vagyok okosabb....)

2.0d röl nem tudok nyilatkozni olyan autóm még nem volt

szia. nekem y17dtim van .ami gondom volt azt ésszerü határok közt meg lehetett oldani nem ment rá a gatyám és volt minden elektronika adagolon lévö szelep amely galyra vágja az elektronikát .2 éve van nálam de már megjártam vele horvátországot minden gond nélkül én nagyon meg vagyok elégedve a müszerrel,oilt nem eszi keveset fogyaszt ,5-6 l között kijövök vele de ehhez az kell hogy idöben megkapja azt ami neki jár .ha visszaolvasol a g-s topikban láthatod hogy nekem is voltajk godjaim .

Link to comment
Megosztás:

szia. nekem y17dtim van .ami gondom volt azt ésszerü határok közt meg lehetett oldani nem ment rá a gatyám és volt minden elektronika adagolon lévö szelep amely galyra vágja az elektronikát .2 éve van nálam de már megjártam vele horvátországot minden gond nélkül én nagyon meg vagyok elégedve a müszerrel,oilt nem eszi keveset fogyaszt ,5-6 l között kijövök vele de ehhez az kell hogy idöben megkapja azt ami neki jár .ha visszaolvasol a g-s topikban láthatod hogy nekem is voltajk godjaim .

a fejszelep nem vágja tönkre az elektronikát <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.