Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali

Központizárat szeretnék tenni a gépbe, 5 motoros kulcsos vezérlésüt néztem ki és érdekelne hogy valaki tett már közületek bele. mert ha nem tul nehéz beletenném magam.

aki tudd valami tapasztalatott ezzel kapcsolatban,annak várom a segítségét.

Nem kell aggódni ha meg vásároltad a szettben minden jól egyértelműen le van írva az utolsó csavarig . Csak azt kell el döntened ,hogy az ajtót szeretnéd meg hagyni levehetősre vagy nem .Mert ha igen akko még be kell szerezned két olyan astra csatlakozót ami kp. zárasból való.És így már kicsit nehezebb a dolog de nem vészes .Valamelyik cartársnak biztos van képes dokumentációja a szerelésről .

Link to comment
Megosztás:

Nem kell aggódni ha meg vásároltad a szettben minden jól egyértelműen le van írva az utolsó csavarig . Csak azt kell el döntened ,hogy az ajtót szeretnéd meg hagyni levehetősre vagy nem .Mert ha igen akko még be kell szerezned két olyan astra csatlakozót ami kp. zárasból való.És így már kicsit nehezebb a dolog de nem vészes .Valamelyik cartársnak biztos van képes dokumentációja a szerelésről .

Még nem vettem meg, de megfogom, ha minden le van írva a papírban az jó :lol:

csak ezt a levehetős dolgot nem értem mit jelent ebbe a felálásban. :D

Link to comment
Megosztás:

Még nem vettem meg, de megfogom, ha minden le van írva a papírban az jó :lol:

csak ezt a levehetős dolgot nem értem mit jelent ebbe a felálásban. :D

Ha kinyitod az ajtót látsz az á- oszlopnál nagy fekete műanyag valamit ,na az a gyors csatlakozó ajtó javításnál vagy cserénél azt el fordítva szétlehet venni és ezáltal az elektromos dolgok amik az ajtóban vannak egyszerűen bontásnélküll szét kapcsolhatók ezáltal levehető az ajtó .

Link to comment
Megosztás:

Ha kinyitod az ajtót látsz az á- oszlopnál nagy fekete műanyag valamit ,na az a gyors csatlakozó ajtó javításnál vagy cserénél azt el fordítva szétlehet venni és ezáltal az elektromos dolgok amik az ajtóban vannak egyszerűen bontásnélküll szét kapcsolhatók ezáltal levehető az ajtó .

Értem :lol: így már világos, én ilyenre nem emlékszem ez alap autó, nincs benne semmi elektronika,szerintem nem is hagytak rajta ilyet de azért meglesem majd hátha

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.7TDS Astra amiről szó lenne! Folyamatosan világít a légzsák lámpa! MI lehet a gond? Előre is köszönöm.

Átvezető szalag első sorban. Indító, csatlakozók? Ha anyósnál is van lufi akkor annak a csatiját meg lesni. De nagyon valószínű, hogy az átvezető a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a világítás kapcsolónál lévő izzókat hogyan lehet cserélni.

Előre is köszi! :lol:

Konkrétan, most "nál" vagy "ban"? :D Ha a világításkapcsolóban, akkor az egy elég szopatós munka (lehet, ha elcseszed :D). Amúgy helyzetjelző állásban kihúzod a kapcsológombot, aztán vékony csavarhúzóval benyúlsz alulról és addig játszol, amíg le nem tudod húzni. Ezután oldalt látsz két pöcköt, azokat kiakasztva kijön az egész. A kapcsoló szétszedése egyszerű: oldalán vannak patentek. Összerakása már nem ennyire egyszerű, főleg ha nem szándékosan, vagy szándékosan visszanyomtad a tengelyt, mert akkor két kis golyó fog kirepülni nagy sebességgel és visszarakni elég nehéz. B) Szóval semmiképp se nyomd vissza a tengelyt!!! :D Az érintkező lapkák visszarakása is egy művészet, szóval nem 10 perces munka. :D Lényeg, hogy óvatosan szedd szét, pl egy cipős dobozban, úgy nem repülnek szét a darabjai. :)

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan, most "nál" vagy "ban"? :) Ha a világításkapcsolóban, akkor az egy elég szopatós munka (lehet, ha elcseszed :lol:). Amúgy helyzetjelző állásban kihúzod a kapcsológombot, aztán vékony csavarhúzóval benyúlsz alulról és addig játszol, amíg le nem tudod húzni. Ezután oldalt látsz két pöcköt, azokat kiakasztva kijön az egész. A kapcsoló szétszedése egyszerű: oldalán vannak patentek. Összerakása már nem ennyire egyszerű, főleg ha nem szándékosan, vagy szándékosan visszanyomtad a tengelyt, mert akkor két kis golyó fog kirepülni nagy sebességgel és visszarakni elég nehéz. :D Szóval semmiképp se nyomd vissza a tengelyt!!! B) Az érintkező lapkák visszarakása is egy művészet, szóval nem 10 perces munka. :D Lényeg, hogy óvatosan szedd szét, pl egy cipős dobozban, úgy nem repülnek szét a darabjai. :D

Természetesen "ban" csak elírtam :D

Köszi a gyors segítséget. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikeresen szétszedtem a világításkapcsolót. A rugós golyós akármit is szétbarmoltam de sikerült visszarakni kb 4órába tellett (most már menne 1 perc alatt is). Ki tudja, hogy hogy kell belerakni a kis réz lemezeket, hogy minden jól működjön, világítson? Tesztelgetni kell? Fontos lenne.

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikeresen szétszedtem a világításkapcsolót. A rugós golyós akármit is szétbarmoltam de sikerült visszarakni kb 4órába tellett (most már menne 1 perc alatt is). Ki tudja, hogy hogy kell belerakni a kis réz lemezeket, hogy minden jól működjön, világítson? Tesztelgetni kell? Fontos lenne.

Köszi előre is

A rézlemezke kidudorodó fele nézzen lefele, tehát a világításkapcsoló hátulja /sarús része felé. Rakd be a rugós pöcköket a fehér mozgó részen a helyükre, tett be a lemezkéket szintén a fehér műanyagba majd tartsd rézlemezkével felfele"pozícióba" és "arra húzd rá " a fekete részt. Mert ugye ha lefordítod lepotyog minden. Hmmm...lehet egy kicsit bonyolultra sikerült. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A rézlemezke kidudorodó fele nézzen lefele, tehát a világításkapcsoló hátulja /sarús része felé. Rakd be a rugós pöcköket a fehér mozgó részen a helyükre, tett be a lemezkéket szintén a fehér műanyagba majd tartsd rézlemezkével felfele"pozícióba" és "arra húzd rá " a fekete részt. Mert ugye ha lefordítod lepotyog minden. Hmmm...lehet egy kicsit bonyolultra sikerült. :D

Hát 1 párszor el kell olvasnom az tuti, ha nem lennék nagyon bunkó írd már le még 1x :$ gondolatjelesen... :lol:

A boltba is elmentem, hogy mennyi 1 új megéri e kinlódni... hát majdnem seggre ültem 4500ft és ez a legolcsóbb bolt.

Bontóba meg előttem vitték el az utolsót.

Link to comment
Megosztás:

Hát 1 párszor el kell olvasnom az tuti, ha nem lennék nagyon bunkó írd már le még 1x :$ gondolatjelesen... :lol:

A boltba is elmentem, hogy mennyi 1 új megéri e kinlódni... hát majdnem seggre ültem 4500ft és ez a legolcsóbb bolt.

Bontóba meg előttem vitték el az utolsót.

Várjál mindjárt kiszedem.... :D

Link to comment
Megosztás:

Így megy bele a rézlemezke a fehér forgórészbe, kicsit homályos, de látszik:

162187-20110128-W1byb8.jpg

Rézlemezzel felfele fordítod a fehér forgórészt majd erre rakod rá a kapcsoló alsó részét. A két lyukba bedugod a rugós tüskét:

162188-20110128-CZAkEn.jpg

Ezután erre az egészre húzod rá lámpakapcsoló felső részét. Ha van fényerőszabályzó akkor annak az érintkezőit be kell igazítani a két lemez közé.

162189-20110128-onB4bu.jpg

Link to comment
Megosztás:

Így megy bele a rézlemezke a fehér forgórészbe, kicsit homályos, de látszik:

http://pics.coldline.hu/pics/162187-20110128-W1byb8.jpg

Rézlemezzel felfele fordítod a fehér forgórészt majd erre rakod rá a kapcsoló alsó részét. A két lyukba bedugod a rugós tüskét:

http://pics.coldline.hu/pics/162188-20110128-CZAkEn.jpg

Ezután erre az egészre húzod rá lámpakapcsoló felső részét. Ha van fényerőszabályzó akkor annak az érintkezőit be kell igazítani a két lemez közé.

http://pics.coldline.hu/pics/162189-20110128-onB4bu.jpg

Nagyon szépen köszönöm. Holnap meg is csinálom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.