Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát köszönök minden segítséget mindenkinek, a kézgörcsre felkészültem, úgy mint a hátfájásra..

akkor ezek szerint az anyós nem csípős gátlós, de azért bekábelezem, hátha tudok később cserélni.

A gyári kábelben X31-X34.ben ami az ajtóban van 18vagy19 pin van bekötve.

lesz rá 2-3 napom, annyi idő csak elég lesz,bár az első fékbetétet is cserélem, meg a kormányt is meg kellene néznem mert nem szervós gép, és a parkolás az iszonyat nehéz.

A 120-as skodámon elég volt a függőcsapszeget megzsírozni és jó lett, be volt rohadva, itt mit tehetek az ügy érdekében?

Módosítanék előző hozzászólásomon.

Az elektromos ablakok vezetékei az első ülések alatt megy a kötegben, nem a műszerfal kötegben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A hangszórók pinjei nem változtak az évek során. 13 és 22 mind a két oldalon.

Íme két féle rajz:

Ez a nagyon régi fajta, 92-es autóban található:

Ez pedig már 94-től van és azóta sem változott:

94-től már ez van két elektromos ablak esetén és nem változott a pin kiosztás. Kétlem, hogy négy elektromos köteged lenne, de most jut eszembe, hogy nekem van két elektromos ablakos bal első kötegem is. Megnézhettem volna neked a kiosztást vagy fotózni... Igaz az már a 94-es verzió.

A két ajtót a műszerfal alatt kell összekötni, direktbe. Csak a tápok vannak megcsatizva bal lent a lábtérben a nagy csatlakozóban, ami az x6 ugye.

Ha az egyik fekete műanyag és a másik fém, akkor valószínű, hogy a 92-es verzió van neked, amit stirlitz is mutatott.

még esetleg annyi, hogy van olyan emelő aminek 5 lába(nem 4) volt bekötve az a "Z" láb volt a 6os (M47,M48)

a felhúzáshoz, de én ez megoldottam egy átkötésel igaz így akkor is felhúzza, ha magadrazárod menet közben :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

még esetleg annyi, hogy van olyan emelő aminek 5 lába(nem 4) volt bekötve az a "Z" láb volt a 6os (M47,M48)

a felhúzáshoz, de én ez megoldottam egy átkötésel igaz így akkor is felhúzza, ha magadrazárod menet közben :D

Igen. Az ötödik érintkező a komfort funkció, amivel a gyári központi zár felhúzza az ablakokat. Az összes ablakemelő tudja ezt, aminek már a 6 pines csatlakozója van, csak az ajtókötegtől függ, mivel kell az az ötödik ér is neki a kpzártól. Amúgy a négyelektromos ablakos rajzban is benne van. Illetve két négyelektromos ablakos kapcsolás van, de van egy ami a komfortos. Íme:

eablak97_4.png

Ez alapján két elektromos ablakkal is meg lehet oldani, csak figyelmen kívül kell hagyni a két hátsót.

Nekem pl ezt a rajzot kell figyelnem bekötésnél, mert mind a négy komfortos és plusz a gyári távvezérlő is csak a második gombnyomásra húzza fel az ablakokat reteszre ugye.

Anno spzolinak volt videója arról, hogy milyen a kulcsos megoldással az ablakfelhúzás csak nem találom már. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen. Az ötödik érintkező a komfort funkció, amivel a gyári központi zár felhúzza az ablakokat. Az összes ablakemelő tudja ezt, aminek már a 6 pines csatlakozója van, csak az ajtókötegtől függ, mivel kell az az ötödik ér is neki a kpzártól. Amúgy a négyelektromos ablakos rajzban is benne van. Illetve két négyelektromos ablakos kapcsolás van, de van egy ami a komfortos. Íme:

Ez alapján két elektromos ablakkal is meg lehet oldani, csak figyelmen kívül kell hagyni a két hátsót.

Nekem pl ezt a rajzot kell figyelnem bekötésnél, mert mind a négy komfortos és plusz a gyári távvezérlő is csak a második gombnyomásra húzza fel az ablakokat reteszre ugye.

Anno spzolinak volt videója arról, hogy milyen a kulcsos megoldással az ablakfelhúzás csak nem találom már. :D

mindegyik?

biztos, hogy a kp, vezérlő ilynekor egyforma?

Link to comment
Megosztás:

mindegyik?

biztos, hogy a kp, vezérlő ilynekor egyforma?

Amiket most vettem, azokat kipróbáltam és tudják. Pedig gyárilag a kötegük nem komfortos. De van tartalék bal oldali kötegem, ami csak két ablakos, így azt felhasználva megcsináltam a jobb oldali köteget komfortosra. A bal oldali kötegem meg eleve komfortos és négy ablakos.

Mindegyik vezérlő tudja, csak nincs kivezetékezve a csatiból. Az ötödik pin általában üres és az lenne a "Z" szál. Igaz nekem nem az F Astra vezérlője van benne, hanem gyári távvezérlős másik Opel típusból, de plug'n'play a dolog.

Csak a karosszériában lévő fix "anya" aljzat kéne az átvezetőkhöz és már üzemelhetne is...

Link to comment
Megosztás:

Amiket most vettem, azokat kipróbáltam és tudják. Pedig gyárilag a kötegük nem komfortos. De van tartalék bal oldali kötegem, ami csak két ablakos, így azt felhasználva megcsináltam a jobb oldali köteget komfortosra. A bal oldali kötegem meg eleve komfortos és négy ablakos.

Mindegyik vezérlő tudja, csak nincs kivezetékezve a csatiból. Az ötödik pin általában üres és az lenne a "Z" szál.

Csak a karosszériában lévő fix "anya" aljzat kéne az átvezetőkhöz és már üzemelhetne is...

Nekem volt olyan, motorvezérlőm, amin nem volt bekötve a panelba a "Z"

Link to comment
Megosztás:

üdv!

nem működik a kürtöm

annyit megnéztem hogy a biztosíték jó(vészvillogó is megy), a kürt magában szól

a kormánynál lévő összekötő részre gondolok (ami forgatáskor csúszkál) ezt hogy lehet szétszedni-leszedni

esetleg melyik vezetéket kell testre kötni hogy le lehessen ellenőrizni hogy tényleg ott van -e a hiba

a nagy közepű kormány van az astrán 2 kürtgomb a szélén ilyen: http://img26.olx.hu/images_aprodhu/2173923_1_644x461_opel-astra-f-legzsak-pecs.jpg

légzsákos a kormány , nem szeretném ha arcon verne ;)

Link to comment
Megosztás:

Panelba? Kpzár vagy elektromos ablak?

Mondjuk engem annyira nem zavar ez, mert ugye nem a gyári kicsi kiekert vezérlőm van. A mostani meg tutibiztos tudja.

Elektromos ablak vezérlő modul, ami a motoron van. Szét kellett szednem, mert ballra való volt, én meg felraktam 1 "gagyi" jobbosra és akkor nézegettem meg a belsejét. Mundjuk azóta már megdöglött(gyári volt Bose), de a 6os lábat nem használta semmire.

Nekem a gyári kp.vezérlőm van.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! A rádióm kiírja a 95, ill. 171 hibakódot. Mik ezek és mit lehet tenni? Köszi!

TID ERROR CODES:

F12 – Autodiagnostic start

F81 – Low SDA signal

F82 - Low SCL signal

F83 - Low MRQ signal

F84 - High SDA signal

F85 - High SCL signal

F86 - High MRQ signal

F87 – Shortcircuit, signals SDA y SCL

F88 – Shortcircuit, signals SDA y MRQ

F89 – Shortcircuit, signals SCL y MRQ

F91 - Signals SDA and SCL exchanged

F92 - Signals MRQ and SCL exchanged

F93 – Radio headunit internal error

F94 – Uncapable to detect radio headunit

F95 – Communication failure: TID-Radio headunit

F96 - Signals MRQ and SDA exchanged

F169 – Outside temp sensor error: low signal

F171 – Outside temp sensor failure: high signal

Forrás: Johnny.

Link to comment
Megosztás:

Nah. Nálam a 4 elektromos ablak project halasztódik, mert egyes eladók nem tudják, hogy mit árulnak, azt meg végképp nem fogják fel, hogy mi a különbség a facelift és az előttiről... pedig direkt úgy hirdettem... sok tajgetosz ivadék...

faszlift.jpg

(a képen kettő darab bal oldali elektromos ablakemelő csatlakozó látható, nyugalmi állapotban. a felső F1, az alsó F2 Astrából való (F2 == nálam a facelift))

Link to comment
Megosztás:

Elektromos ablak vezérlő modul, ami a motoron van. Szét kellett szednem, mert ballra való volt, én meg felraktam 1 "gagyi" jobbosra és akkor nézegettem meg a belsejét. Mundjuk azóta már megdöglött(gyári volt Bose), de a 6os lábat nem használta semmire.

Nekem a gyári kp.vezérlőm van.

Enyém ilyen belülről. A 6-os láb bele van forrasztva a nyákba. Az ötös is mondjuk és az ugye nincs használva. Jobban szétszedni nem mertem. Majd felhozok egy hátsót is és megnézem azt is belülről.

eablak_komfort.jpg

Link to comment
Megosztás:

Enyém ilyen belülről. A 6-os láb bele van forrasztva a nyákba. Az ötös is mondjuk és az ugye nincs használva. Jobban szétszedni nem mertem. Majd felhozok egy hátsót is és megnézem azt is belülről.

oh nekem ennél sokkal prosztobb a belseje: relé, árammérő "ellenállás" meg talán 1db 8lábu IC

sztem ami nekem van az vmi özönvíz előtti volt (ugye az már megdöglött)

Link to comment
Megosztás:

oh nekem ennél sokkal prosztobb a belseje: relé, árammérő "ellenállás" meg talán 1db 8lábu IC

sztem ami nekem van az vmi özönvíz előtti volt (ugye az már megdöglött)

Értem. Itthon összetákoltam vezetékekkel a gyári régi kpzár vezérlővel és az automata ablakfelhúzás üzemelt, csak az bosszant, hogy a csatlakozó nem jó. Igaz, levettem a facelift-es csatiról a fekete műanyagot, úgy belemegy a csati, csak nem lehet rögzíteni...

Link to comment
Megosztás:

Értem. Itthon összetákoltam vezetékekkel a gyári régi kpzár vezérlővel és az automata ablakfelhúzás üzemelt, csak az bosszant, hogy a csatlakozó nem jó. Igaz, levettem a facelift-es csatiról a fekete műanyagot, úgy belemegy a csati, csak nem lehet rögzíteni...

jahogy akkor a 2 csati között csak a rögzítés más, értem

Te és ha megy(menten közben) és magadra zárod, akkor felhúzza vagy neme?

egyébként teljesen úgy kötöd majd be, ahogy az FH4+ZV van vagy neked nem gyári a közp.vezérlőd?

Link to comment
Megosztás:

jahogy akkor a 2 csati között csak a rögzítés más, értem

Te és ha megy(menten közben) és magadra zárod, akkor felhúzza vagy neme?

egyébként teljesen úgy kötöd majd be, ahogy az FH4+ZV van vagy neked nem gyári a közp.vezérlőd?

Nem csak a rögzítés, hanem a formája is más. Alapból nem megy bele.

Úgy fogom bekötni, de figyelnem kell a B Vectra bekötést is, mivel annak a vezérlője van. Annak meg egy kicsit más a bekötése.

Csak akkor fogja felhúzni, ha reteszelem, tehát második gombnyomásra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Tudja valaki, hogy F Astrában, X14XE Ecotec motornál merre van a benzinszivattyú?

Tegnap reggel az autó (normál pénteki leállítás után) beindult rendesen, majd pár másodperc múlva leállt. Azóta csak teker az önindító, de nem röffen be. Nem kap benzint a motor, csak azt nem tudom miért. Van egy szelep a motortérben, szemből nézve bal fent, aminek a benyomásával spriccelnie kéne a benzinnek, onnan most nem jön semmi.

Utánaolvastam kicsit, hogy mi a sorrend ilyenkor, megnéztem a 2-es számú biztosítékot, az rendben van. A relét nem hallom kattanni, nemsokára lebontom jobb elől a küszöb kárpitot, és az A oszlop tövében megnézem a relét, hogy kattan-e. De ha ez sem jönne be, akkor gondolom benzinszivattyú lehet a ludas, csak azt meg nem tudom hol keressem. Nincsen a hátsó ülés alatt, ahol a nem Ecotec motorosoknál lenne.

Mi lehet még? Benzincső valahol? Sehol sem folyik a benzin, a benzinszint sem változott, és nincsen benzinszag sehol.
Vagy eltömődött a benzinszűrő? De az meg nem úgy jelentkezne, hogy kevesebb benzint kap a motor? Tehát nem rögtön tömődne el, hogy már ne induljon az autó?

Ha van valakinek tippje, szívesen venném.

Ha más nem, hét elején megy szervizbe...

Köszi!

Módosítva : Poetry
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Tudja valaki, hogy F Astrában, X14XE Ecotec motornál merre van a benzinszivattyú?

Tegnap reggel az autó (normál pénteki leállítás után) beindult rendesen, majd pár másodperc múlva leállt. Azóta csak teker az önindító, de nem röffen be. Nem kap benzint a motor, csak azt nem tudom miért. Van egy szelep a motortérben, szemből nézve bal fent, aminek a benyomásával spriccelnie kéne a benzinnek, onnan most nem jön semmi.

Utánaolvastam kicsit, hogy mi a sorrend ilyenkor, megnéztem a 2-es számú biztosítékot, az rendben van. A relét nem hallom kattanni, nemsokára lebontom jobb elől a küszöb kárpitot, és az A oszlop tövében megnézem a relét, hogy kattan-e. De ha ez sem jönne be, akkor gondolom benzinszivattyú lehet a ludas, csak azt meg nem tudom hol keressem. Nincsen a hátsó ülés alatt, ahol a nem Ecotec motorosoknál lenne.

Mi lehet még? Benzincső valahol? Sehol sem folyik a benzin, a benzinszint sem változott, és nincsen benzinszag sehol.

Vagy eltömődött a benzinszűrő? De az meg nem úgy jelentkezne, hogy kevesebb benzint kap a motor? Tehát nem rögtön tömődne el, hogy már ne induljon az autó?

Ha van valakinek tippje, szívesen venném.

Ha más nem, hét elején megy szervizbe...

Köszi!

Üdv, ha az a caravan a szóban forgó autó ami a képen van, akkor a benzinpumpát a tankba szerelve találod meg a kocsi alatt a hátsó híd felett. / dab csavar fogja a fedelet, egy csati megy bele és egy cső. Ha lehúzod a csatiját adhatsz neki direkt tápot is akkuról két drót segítségével, vagy a relét kihúzva a 30-87 (vagy talán itt a87B) áthidalásával. Van hogy kocogatásra vagy átmeneti polaritás fordításra a pumpa megindul, de ez már a végét jelenti. Nem hiszem hogy ennyire el tud tömödni a benzinszűrő.

1758232-20150222-o8WrHv.jpg

1758233-20150222-wJvnnd.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.