Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az alábbi múlt heti kérdemre nem hiszem, hogy senkinek sincs ötlete. :sowwy: Biztos vagytok itt páran tetőcsomagtartós F Astrával. Köszönettel várom a tanácsokat, tapasztalatokat!

Sziasztok ismét! :lol:

5 ajtós F Astrámhoz szeretnék biciklitartót venni, de nincs tetőcsomagtartóm. Van valami olcsóbb, de megbízható megoldás, amit ajánlanátok?

1) tetőcsomagtartót venni (ez drágább) + bicikli tartót (ez utóbbi már elég olcsón kapható)

2) kocsi hátuljára szerelhető kerékpár-tartó állvány - vonóhorog nincs.

Melyiket ajánljátok?

Esetleg, ha konkrét típust ajánlotok azt nagyon szépen megköszönöm, mert eddig kaptam pár ajánlatot, de egy picit több, mint amennyit erre szánnék.

Köszönettel várom a válaszaitokat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

keress egy bontott gyárit, az kulccsal zárható

olyan, mint a thule 403-as

vaterán van vectrához, szerintem jó lehet ide is, mivel ezeknek egy kicsit állítható a szélességük, felfogatásban meg úgy néztem, hogy ugyanaz

Gabi: jól látom, hogy ugyanolyan megy a vectrára is?

szerk.: van itt astrára is

az enyém is ilyen, csak van egy lehajtható kulcsvédő (mondjuk az gyári)

Link to comment
Megosztás:

Az az idegesítő virnyákoló hang, ami akkor szólal meg, ha éppen felkapcsolva hagytam a világítást vagy éppen vagányozni szeretnék az éndzsöl ájszal ( :sowwy: ) az miből jön? Hol található meg ez a kütyü? Gondolom valami kis hangszóró lehet, ami áram hatására ezt az iszonyatos hangot adja... Az a tervem hogy kicserélem valami lájtosabb és kellemesebb valamire... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól rémlik a bizti táblában van.. és gyakorlatilag úgy néz ki mint egy relé.. ha leveszed a biztitábla fedelét, és kapcsolsz egy pilácsot, valszeg könnyen megtalálod melyik csipog...

Amúgy nem biztos,hogy sokkal lightosabbra meg lehet oldani.. attól függ, mi van a "dobozban".

Mondjuk két féle biztos van.. pl. a régebbi gsi-k ben amolyan mélyebb hangzású zümmeresebb volt a cucc asszem, de az enyémben már kicsit másabb....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy alapjáraton a motorhang - úgy gondolom - teljesen rendben van, de amikor lábfejjel mögé nyúlva megemelem a kuplung pedált (tehát magam felé elmozdítom az alapállapotából) akkor veszem csak észre, hogy megszünik egy halk nyekergő hang. Nem durva nyekergésre kell gondolni, s eddig fel se tűnt, de megemelve a kuplungot észrevehető a különbség.

Van valaki tippe, hogy mi lehet ez, hogyan lehetne orvosolni? Pl. be lehet állítani a kuplungot, hogy pár centivel magasabban legyen az alapállapota?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy alapjáraton a motorhang - úgy gondolom - teljesen rendben van, de amikor lábfejjel mögé nyúlva megemelem a kuplung pedált (tehát magam felé elmozdítom az alapállapotából) akkor veszem csak észre, hogy megszünik egy halk nyekergő hang. Nem durva nyekergésre kell gondolni, s eddig fel se tűnt, de megemelve a kuplungot észrevehető a különbség.

Van valaki tippe, hogy mi lehet ez, hogyan lehetne orvosolni? Pl. be lehet állítani a kuplungot, hogy pár centivel magasabban legyen az alapállapota?

Lehet, hogy a kinyomócsapágyad halódik.

Link to comment
Megosztás:

És ez ellen mit lehet tenni? Szerelő? Vagy házilag is megoldható a csere?

Ehhez gyakorlatilag szét kell szedni a kuplungrészt, úgyhogy házilag nem egyszerű. Vidd el egy szerelőhöz, hallgassa meg, ha Ő is erre tippel, mondani fog rá egy szép kis összeget :sowwy: Nekem is van hangja, de szerelőm szerint nem érdemes csak ezért szétszedni, majd egy kuplungcsere esetén cseréli azt is.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez gyakorlatilag szét kell szedni a kuplungrészt, úgyhogy házilag nem egyszerű. Vidd el egy szerelőhöz, hallgassa meg, ha Ő is erre tippel, mondani fog rá egy szép kis összeget :lol: Nekem is van hangja, de szerelőm szerint nem érdemes csak ezért szétszedni, majd egy kuplungcsere esetén cseréli azt is.

Értem.. köszi szépen a gyors választ! :sowwy: Majd megkérem a szerelőt, hogy fülelje meg.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Egy F Astra sedanom van, c20xe moci van beépítve (calibrából). Mikor hideg (10 fok alatt) van reggel, indítás után rögtön leáll a motor, ha nem nyomom neki a gázt! Próbálja a fordulatot növelni, de nem sikerül neki...Kb. fél percig csinálja, utánna már nem áll le. Mitől lehet? Az alapjárati motor az oka??? Fél évente ki kell tisztíttatni, mert állandóan retkes lesz. Vagy amire gyanakodom: a benzinpumpa. Nem tol elég benzint a mocinak?

Ma kapott egy (másolat) irmscher chipet, és nem lett tőle olyan nagy változás. Sőt még rángatott is kis fordulaton néha.

Ti mit mondotok? Mi lehet az oka??? Remélem tud valaki megoldást, mert elég idegesítő ez a prbléma!!!

Kössz!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Egy F Astra sedanom van, c20xe moci van beépítve (calibrából). Mikor hideg (10 fok alatt) van reggel, indítás után rögtön leáll a motor, ha nem nyomom neki a gázt! Próbálja a fordulatot növelni, de nem sikerül neki...Kb. fél percig csinálja, utánna már nem áll le. Mitől lehet? Az alapjárati motor az oka??? Fél évente ki kell tisztíttatni, mert állandóan retkes lesz. Vagy amire gyanakodom: a benzinpumpa. Nem tol elég benzint a mocinak?

Ma kapott egy (másolat) irmscher chipet, és nem lett tőle olyan nagy változás. Sőt még rángatott is kis fordulaton néha.

Ti mit mondotok? Mi lehet az oka??? Remélem tud valaki megoldást, mert elég idegesítő ez a prbléma!!!

Kössz!

Én ugyan nem ismerem konkrétan a C20XE motort, de ilyesmit okozhat pl. a motorhőmérséklet-jeladó is, egy kétvezetékes (!) hőgomba, általában a motor hátsó (tűzfal felőli) oldalába van becsavarva. Vagy a szívócső hőmérsékletjeladója, ami gondolom a szívócsövön van valahol, szintén kétvezetékes. Ha minden igaz, barna-zöld és barna-kék vezetékek mennek rájuk. Majd a hozzáértők mondanak még tippeket :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.