Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

8 perce, kingblue írta:

Gyertyákat jobb ha kiszeded.Akkor könnyebben körül tudod forgatni a motort.Nézheted a lánc feszességét.Felső müahyag vezető csuszkára kell feszülnie.Nem szabadna megemelni legfeljebb minimálisan.Végignézni mindkét vezérműtengely lefogató csavarjainak meghúzását.Kis 6-os csavarok /torx kulcs kell hozzá/Vezérműtengely bügykeinél nincs-e berágódás vagy nagyobb kopásnyom összehasonlitani a többivel. Nem ismerem ezt a pasztát.Lényeg hogy gumis állagú legyen ne keményedjen ki.Én piros pasztát használtam.Bekenni aztán megvárni amig meghúz.20 perc aztán rátenni a fedelet.Valahogy igy néz ki a tied is ugyanaz szinte az 1.2-es 1,4-es is.Elég hangosan kattog már valahol látható jele kell legyen .Körbeforgatáskor minden szelepnél figyelni a szelepemelő himbákat 

 

 

Nagyon köszönöm, még nem tudom mikor jutok odáig, de jelentkezni fogok, ha sikerült. G.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2020. 09. 09. at 20:37, huggybear írta:

Nagyon köszönöm, még nem tudom mikor jutok odáig, de jelentkezni fogok, ha sikerült. G.

Sziasztok!

Gondoltam infóként leírom, hogy jövő hétvégén lesz lehetőségem szétszedni a vasat, nagyon kíváncsi vagyok mit fogok látni. Jövök majd a fejleményekkel. G.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 10. 18. at 20:21, huggybear írta:

Sziasztok!

Gondoltam infóként leírom, hogy jövő hétvégén lesz lehetőségem szétszedni a vasat, nagyon kíváncsi vagyok mit fogok látni. Jövök majd a fejleményekkel. G.

Sziasztok!

Nos, megnéztem a motort, de semmi olyan jelet nem találtam ami hibára utalna. Semmin nem látszik sérülés vagy kopás, hogy esetleg fém a fémmel érintkezik. A vezérműtengely csavarjaira is rápróbáltam, ahogy mondtátok és az egyik tengely összes csavarján tudtam picit húzni. Sajnos a nyomatékkulcsom cserben hagyott, mert nem kattant le, de érzésre meghúztam, remélem nem csináltam bajt vele. Ezt követően indítás után nem volt az a kopogó hang, most már csak a hidrotőkéket hallani. Köszi a segítséget mindenkinek. G.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!
 

Hasonló problémával küzdök, mint az előttem szóló, azzal a különbésggel, hogy nekem hol abbamarad ez a "klattyogás" hol visszajön. A videón is hallani, hogy egy gázfröccstől abbahagyja. Viszont mire az utca végére értem, újra hallani lehetett. Egy tök egyenes szakaszon, állandó sebességgel is néha abbahagyja, aztán egyszer csak újra hallani. Meleg motornál talán mintha halkabb lenne. Pár napja kezdte el. Először alig volt hallható, de egyre erősebb, amikor jelen van a hang.

 

A tippeket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, mcwizard írta:

Sziasztok!
 

Hasonló problémával küzdök, mint az előttem szóló, azzal a különbésggel, hogy nekem hol abbamarad ez a "klattyogás" hol visszajön. A videón is hallani, hogy egy gázfröccstől abbahagyja. Viszont mire az utca végére értem, újra hallani lehetett. Egy tök egyenes szakaszon, állandó sebességgel is néha abbahagyja, aztán egyszer csak újra hallani. Meleg motornál talán mintha halkabb lenne. Pár napja kezdte el. Először alig volt hallható, de egyre erősebb, amikor jelen van a hang.

 

A tippeket előre is köszönöm!

Nekem szintén ugyanez, csak z14xep G Astra. Vezérlés csere volt. A hang megmaradt. Komplett vezérlés csere, mindennel együtt. Nekem hidegen , melegen ugyanúgy hallható. Olajcsere után nagyjából csendben volt úgy fél napig, majd megint csinálta. Szóval érdekes jelenség. Ne haragudj, hogy segíteni nem tudok. Viszont én már lassan fél éve használom így. Semmi más baja nincs,csak ez a hang. Ja és nekem is gázadásra abba marad. Már olyan 2000-es fordulat körül lecsendesedik.

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

18 perce, joe89 írta:

Nekem szintén ugyanez, csak z14xep G Astra. Vezérlés csere volt. A hang megmaradt. Komplett vezérlés csere, mindennel együtt. Nekem hidegen , melegen ugyanúgy hallható. Olajcsere után nagyjából csendben volt úgy fél napig, majd megint csinálta. Szóval érdekes jelenség. Ne haragudj, hogy segíteni nem tudok. Viszont én már lassan fél éve használom így. Semmi más baja nincs,csak ez a hang. Ja és nekem is gázadásra abba marad. Már olyan 2000-es fordulat körül lecsendesedik.

Nekem ez most teljesen véletlen volt, hogy gázadásra elhallgatott. Telejsen random módra néha elhallgat, de többnyire hallható. Fordulatszámtól, hőfoktól függetlenül. (Bár van az a fordulatszám, ahol a motor hangja már elnyomja :D ) Szinte napra pontosan 1 éve lett cserélve a teljes vezérlés szett, + olaj és szűrők. Azóta 7000 km ment bele. Olaj és olajszűrő cserét mindenképp megejtem most, amint tudom, mert itt van már az ideje. Aztán meglátjuk változik-e valami.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, mcwizard írta:

Nekem ez most teljesen véletlen volt, hogy gázadásra elhallgatott. Telejsen random módra néha elhallgat, de többnyire hallható. Fordulatszámtól, hőfoktól függetlenül. (Bár van az a fordulatszám, ahol a motor hangja már elnyomja :D ) Szinte napra pontosan 1 éve lett cserélve a teljes vezérlés szett, + olaj és szűrők. Azóta 7000 km ment bele. Olaj és olajszűrő cserét mindenképp megejtem most, amint tudom, mert itt van már az ideje. Aztán meglátjuk változik-e valami.

Hátha változik valami. Azt már tudom hogy GM Dexos 2 minősítésű olaj kell bele. Nagyon kezdőként erről se tudtam. Sokat számít a jó olaj, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon erősen hidrotőke/szelep hangnak tűnik nekem, pláne hogy fordulatszámfüggő. Ha pedig így van, akkor nincs köze a vezérléshez, az olajnyomáshoz annál inkább. Ezért is van hogy indítás után jelenmtkezik, mire felépül az olajnyomás, addigra megszűnik, illetve terhelésen (nagyobb fordulatszámon, amikor az olajpumpa is gyorsabban forog, nem hallani). Első körben nézzetek olajszintet (ha kevés, akkor persze hogy nincs rendes olajnyomás), ha az megvan akkor én csinálnék egy olajcserét (szűrővel együtt) minőségi 5W-40 olajjal (ízlés kérdése, nekem nincs bajom azzal ha nem Dexos2 az olaj, viszont az A-Z M********ile katzegória nem minőségi), ha ez is megvan és még mindig nem tűnt el a hang, akkor lehet tovább gondolkodni, de innentől a drágább variációk jönnek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Annyi kérdésem lenne még az olajcserével kapcsolatban, hogy motor öblítőkkel érdemes foglalkozni, amit az elhasználódott olajba kell beletölteni, járatni pár percig a motort alapáraton, aztán mehet az olajcsere? Ha igen, akkor esetleg ajánlanátok valamilyet?

Köszönöm!

Módosítva : mcwizard
Link to comment
Megosztás:

36 perce, mcwizard írta:

Köszönöm a válaszokat! Annyi kérdésem lenne még az olajcserével kapcsolatban, hogy motor öblítőkkel érdemes foglalkozni, amit az elhasználódott olajba kell beletölteni, járatni pár percig a motort alapáraton, aztán mehet az olajcsere? Ha igen, akkor esetleg ajánlanátok valamilyet?

Köszönöm!

A legjobb motor tisztító a friss olaj.Vigyázni kell ilyen csodaszerekkel mert feloldhat olyan szennyeződéseket olajsarat ami nem folyik ki a leengedéskor.Benne marad a motorban aztán a kis olajfuratokat eltömítheti és dobhatod a kukába a motort is.Én nem használtam ilyet de nem is fogok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, mcwizard írta:

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy az olajcsere megoldotta a problémát. Az elmúlt 2 napban voltak hosszabb rövidebb távok is, de a hang csak indításnál jelentkezik max 1-2 mp időre. 

Köszöntem a segítő hozzászólásokat!

Szia! Milyen olajat raktál bele ? Ugye nekem is hasonló volt a bajom, mint neked.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

3 perce, joe89 írta:

Szia! Milyen olajat raktál bele ? Ugye nekem is hasonló volt a bajom, mint neked.

Köszi

Szia!
Q8 Excel 5W-40. Ezt ajánlották az olajkereskedésben. Szűrőből Mann márkájút kapott.

Így nézett ki, ami kijött belőle:
https://www.dropbox.com/s/ciduacuwmregusq/2021-03-04 16.31.28.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/q16kbthb662jfwd/2021-03-04 15.18.11.jpg?dl=0

 

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem egész más eredetű a problémám. Zörgött folyamatosan , majd szintén Olajcsere, szintén Q8 5W40 , csak lehet hogy sima volt. Olajcsere után teljesen kussba volt. Majd fél nap után megint ugyanúgy zenélt. Köszönöm szépen, hogy leírtad! :)  Amúgy nekem is így nézett ki kb. olajcserénél. Most azóta mentem vele 3000km-et és még mindig zörög :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.