Jump to content
OPEL FÓRUM

Recommended Posts

8 perce, kingblue írta:

Gyertyákat jobb ha kiszeded.Akkor könnyebben körül tudod forgatni a motort.Nézheted a lánc feszességét.Felső müahyag vezető csuszkára kell feszülnie.Nem szabadna megemelni legfeljebb minimálisan.Végignézni mindkét vezérműtengely lefogató csavarjainak meghúzását.Kis 6-os csavarok /torx kulcs kell hozzá/Vezérműtengely bügykeinél nincs-e berágódás vagy nagyobb kopásnyom összehasonlitani a többivel. Nem ismerem ezt a pasztát.Lényeg hogy gumis állagú legyen ne keményedjen ki.Én piros pasztát használtam.Bekenni aztán megvárni amig meghúz.20 perc aztán rátenni a fedelet.Valahogy igy néz ki a tied is ugyanaz szinte az 1.2-es 1,4-es is.Elég hangosan kattog már valahol látható jele kell legyen .Körbeforgatáskor minden szelepnél figyelni a szelepemelő himbákat 

Nagyon köszönöm, még nem tudom mikor jutok odáig, de jelentkezni fogok, ha sikerült. G.

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 1 month later...
  • Hozzászólások 152
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Népszerű hozzászólások

Reményeim szerint tanulságos történet következik, ugyanis érdekes kálvárián vagyok túl. A történet a szokásos módon kezdődött, a check engine kigyulladásával. Nem sokkal később eltűnt az erő az

Gondolom mindenki számára ismert hogy mennyi mocsok tud összegyűlni egy főként városi használatban tartott autó motorjában. Én sem számítottam semmi jóra, de így is megdöbbentem, amikor a pilla

Kipufogógáz visszavezetést az EGR (németeknél AGR) szelep végzi, valószínűleg egy takarítás megoldja a problémát. Egy ilyen kis szerkentyűt kell keresned: De vigyázz a leszedéssel, mert ez b

On 2020. 09. 09. at 20:37, huggybear írta:

Nagyon köszönöm, még nem tudom mikor jutok odáig, de jelentkezni fogok, ha sikerült. G.

Sziasztok!

Gondoltam infóként leírom, hogy jövő hétvégén lesz lehetőségem szétszedni a vasat, nagyon kíváncsi vagyok mit fogok látni. Jövök majd a fejleményekkel. G.

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...
On 2020. 10. 18. at 20:21, huggybear írta:

Sziasztok!

Gondoltam infóként leírom, hogy jövő hétvégén lesz lehetőségem szétszedni a vasat, nagyon kíváncsi vagyok mit fogok látni. Jövök majd a fejleményekkel. G.

Sziasztok!

Nos, megnéztem a motort, de semmi olyan jelet nem találtam ami hibára utalna. Semmin nem látszik sérülés vagy kopás, hogy esetleg fém a fémmel érintkezik. A vezérműtengely csavarjaira is rápróbáltam, ahogy mondtátok és az egyik tengely összes csavarján tudtam picit húzni. Sajnos a nyomatékkulcsom cserben hagyott, mert nem kattant le, de érzésre meghúztam, remélem nem csináltam bajt vele. Ezt követően indítás után nem volt az a kopogó hang, most már csak a hidrotőkéket hallani. Köszi a segítséget mindenkinek. G.

Hozzászólás linkje
Megosztás: