Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

na hát ezt figyelembe veszem a következő gumi megválasztásánál (bár ez szvsz lehet hogy 1 év múlva lesz csak) mekkorát kéne rátenni? ha marad a 14-es kerék, vagy azt is cserélni kéne?

Az kellene megnézni, hogy mi a váltóméret és annak megfelelően választani.

Elvileg a 185/60/14-esnek jónak kelle lennie. 195 esetén már sokkal pofásabb lenne egy 15-ös felni :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én a Corsámra 195/55 R15 -öt rakram, gond nélkül befér, jól fogja az utat, úgyhogy ajánlom mindenkinek. Azért raktam ezt mert a 175/65 R14 gyári mérettel is eléggé csalt az óra, a /50 meg még kisebb, így viszont majdnem pontos.

Íme a méretekhez az átmérők:

175/65 R14 584

195/50 R15 577

195/55 R15 595

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

no még egy kérdés. a kicsike bekajált november közepe (ekkor vettem meg) óta 5-6 deci hűtővizet, és a kiegyenlítő tartálybelseje koszos (fekete pöttyök) irány a szervíz? vagy normális? (elötte szerintem vagy 0,5 évet állt egy helyben a kereskedésben)

Link to comment
Megosztás:

hát a különbség, ha rádiuszba nézzük kevesebb mint 1 centi

láttam már C-n ilyen gumit

ami bennem kérdéseket vett fel az a felnim, ami 6,5 séles ET45-el

beleérni szerintem nem fog a /65 sem ha a /60 nem ér bele.

vagy még szóbajön a 195/60 R14, csak az a kérdés, hogy a korm.szervó bírja e

nálad?

Link to comment
Megosztás:

itt gyilok lesz! mennyibe fog ez nekem fájni?!

Nézd meg, hogy a vízcsövek kemények-e ! Ha igen (full kemény) akkor valszínű, hogy az. Irány egy jó szervíz, valami olyan ahol értenek is hozzá meg nem is b*sznak át. Amúgy ha az akkor sajna nem olcsó mulatság, de konkrétan nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

szia! a gumicsövek szerintem normálisak. be tudom öket nyomni. ami a hűtő felé megy az picit keményebb( valőszínűleg az átmérő miatt is) ami a másik irányba az meg végképp puha. most töltötem bele megint most már 1 litert töltöttem után....

Link to comment
Megosztás:

szia! a gumicsövek szerintem normálisak. be tudom öket nyomni. ami a hűtő felé megy az picit keményebb( valőszínűleg az átmérő miatt is) ami a másik irányba az meg végképp puha. most töltötem bele megint most már 1 litert töltöttem után....

Ha ilyen mennyiségben fogy a hütövíz az már gáz, nekem is szokott fogyogatni, de csak olyan 500km-ként 1dl. Valahol hallottam olyat, hogy fogyó hütövízre (persze nem ekkora mennyiségre) megoldás, ha örölt borsot :shock: teszel a kiegyenlítötartályba 1 kiskanállal. Mondjuk a Calin nem mertem kipróbálni, de a céges OFF Volkswagenbe ON bátran beleraktam, és -lekopogom- eddig müködik

Link to comment
Megosztás:

Iggen. De előtte békavesével kell kenegetni a kipuffcsonkot, és 5 hollószemet kell a légszűrőházba rakni a megfelelő varázsigék mormolása mellett... :)

Ne nevess, ez komoly! Vagy csak én vagyok naiv hogy elhittem, de én tényleg beletettem, és most tényleg nem folyik a víz, viszont én sem tenném bele normális vagy annál jobb autóba, és én se ajánlom másnak. Csak egy ötlet volt. Tényleg.

Amúgy mi köze a kipuffcsonknak meg a légszüröháznak a hütövízhez? Mondjuk ha már ott is víz folyik, akkor tényleg lehet hogy csak a békavese meg a hollószem használ :)

Link to comment
Megosztás:

úúúúúúúú bazzzzzzzzzzz. ne máááááááááá!

ha rossz, akkor javitani kell, nem mindenféle okossággal megpróbálni megoldani!

amugy:

a hütővizeltünést sok minden okozhatja:

1.) hengerfej tömitésnél a motor megeszi.

2.) mindig is hiányzott, mert már nyáron elpárolgott, de te csak most vetted észre.

3.) a kiegyenlitőtartály sapkáján van egy szelep, ami ha elromlik, akkor nincs meg a KELLŐ NYomás, és a hütőviz egyszerüen elpárolog.

ebből az első a gáz. de csak akkor, ha nincs vezetett szervizkönyved, mert az opel 3 évig dijmentesen cseréli a hengerfejtömitést.....

Link to comment
Megosztás:

Szia! na a helyzet a következő. november végén vettem az autót, és akkkor szemrevételezéssel állapítottam meg a hűtőfolyadék szintet és a motorolaj szintet. mindegyik rendben volt, talán egy 0,5 deci hiányzott az folyadékból. múltkor bent állt haveromék garázsában 0,5 napig vízszintesen és akkor vettem észre hogy biza víz nuku a kiegyenlítőben. sebaj újratöltés. ma nézetem és megint hiányzott. arra gondoltam először, hogy a kereskedésben jó 0,5 évet állhatott és ezért lehet a dolog. sajna 4 éves, úgyhogy ez nem fog összejönni. 68000 km van benn és se én se az előző tulaj nm taposta ki a belét. rendszeresen volt szervízelve utoljára 1 év 60000-es agyszeríz. már kellene vinnam szervízbe olajcsere miatt na de 8000 km után? és 25000 forintért?

szerintetek érdemes márkaszervízbe járni egy 4 éves autóval?

Link to comment
Megosztás:

Szia! na a helyzet a következő. november végén vettem az autót, és akkkor szemrevételezéssel állapítottam meg a hűtőfolyadék szintet és a motorolaj szintet. mindegyik rendben volt, talán egy 0,5 deci hiányzott az folyadékból. múltkor bent állt haveromék garázsában 0,5 napig vízszintesen és akkor vettem észre hogy biza víz nuku a kiegyenlítőben. sebaj újratöltés. ma nézetem és megint hiányzott. arra gondoltam először, hogy a kereskedésben jó 0,5 évet állhatott és ezért lehet a dolog. sajna 4 éves, úgyhogy ez nem fog összejönni. 68000 km van benn és se én se az előző tulaj nm taposta ki a belét. rendszeresen volt szervízelve utoljára 1 év 60000-es agyszeríz. már kellene vinnam szervízbe olajcsere miatt na de 8000 km után? és 25000 forintért?

szerintetek érdemes márkaszervízbe járni egy 4 éves autóval?

szerintem igen, mert igaz, hogy drágább, mint a kókány Bt-nél, viszont minőségi - gyári alkatrészt tesznek bele, és értenek hozzá.

ez abban az esetben nem igaz, ha átvernek, viszont a sarki szerelő is átverhet. ráadásul gagyi alkatrészeket raknak bele.

én - ha tv szerelő lennék- márkaszervizbe vinném.

ha kell segitség a hengerfej tömités cseréhez, szólj! meglátjuk, hogy mit tehetünk 8)

Link to comment
Megosztás:

na értenek hozzá

na ezt kapásból megcáfolnám a győri opel szervízben olyan szépen megbikázták a céges fiatot fordítva hogy az aksi bánta meg 20000 ft.

erről ennyit kóklerek mindenhol vannak.

:)

szerencséjük van, hogy nem a computer döglött meg.

nálunk meg a használtautós bikázott forditva, és ott computer csere lett ugy 200 E ért :)

ha jársz Budapesten, szólj, segitek.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.