Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Gondolom B2, annak is a vége felé. Mert régebbiekben nem volt ilyen.

Igen, 2003 decemberi a gép. A legnagyobb gondom, hogy ehhez szerintem még a kezelési könyv is más lehetett mint az előd B1-nél, mert a középkonzol is teljesen megújult. Nincs esetleg ehhez való kezelési könyved digitálisan?

Lefotózzam a piktogrammot, hátha tudsz segíteni a megfejtésben? Vagy legalább a kikapcsolhatóságról tudnál valamit írni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak angolul van : https://app.box.com/s/7c51in17r2yebd5niqco

Igen, 2003 decemberi a gép. A legnagyobb gondom, hogy ehhez szerintem még a kezelési könyv is más lehetett mint az előd B1-nél, mert a középkonzol is teljesen megújult. Nincs esetleg ehhez való kezelési könyved digitálisan?

Lefotózzam a piktogrammot, hátha tudsz segíteni a megfejtésben? Vagy legalább a kikapcsolhatóságról tudnál valamit írni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak angolul van : https://app.box.com/s/7c51in17r2yebd5niqco

Köszi, én is közben találtam egyet, amit kérdeztem az a jobb 1 ülésfoglaltság jelzése, tiltja a légzsákot, ha transzponderes gyerekülés van a j1-en. Gyújtáson meg azért világít, mert önkontrollt csinál indításkor. Ezek szerint kézzel nem kikapcsolható, gyerekülést ezért meg nem fogok venni sokért, hogy kibontsam belőle a transzpondert.

Link to comment
Megosztás:

Minden segítséget szívesen fogadnék, mert még életemben nem vezettem autómata váltós kocsit. Könnyű megszokni, de pl. ajánlott-e n-be tenni piros lámpáknál, mikor gazdaságosabb ha pörgetem és hamar felkapcsol, vagy csak urasan lassan közlekedni? Soknak tűnik a fogyasztás városban 14-et is eléri.

ez reális? Lehet hogy hülyeségeket kérdezek? Ha valaki ismeri ezt a tipust és van hozzá bármilyen és bármiről jótanácsa, köszönettel veszem!

Lámpánál nem kell kapcsolgatni sehova.Fék és gáz. Ez a kettő játszik. Nekem 3.0 van benzin autómata és ez sem eszik városban 14-et. Szerintem az nagyon sok.Valami nem o.k.

Üdv:Attila

Link to comment
Megosztás:

Kori!

Az előbb olvastam, hogy te mohácsi vagy, de te főállásban is autószereléssel foglalkozol? B2-vel mekkora tapasztalatod van? Ha úgy érzed, akkor priviben is köszönöm a választ!

Üdv!

(Az automata magasságállítást sikerült megcsinálnom, valami önjelölt berakott két 6,3-as sarut, meg közé egy 10A-es biztit a bal láb oldalburkolata mögé, ez volt kimenve., Azóta már 30-40 m-re látok, az eddigi 5 helyett a xenonnal:) Mondjuk a vezeték színek és a keresztmetszetek még nem stimmelnek, de már jó úton haladok)

Link to comment
Megosztás:

Szia.

 

 Igen, mohácsi vagyok. Az autószerelés csak hobby. Leginkább családom autójait szervizelem: 3 db MV6, 2 db E2 Rekord, egy Fiat Talento. B2-vel semekkora, de nagyrészt megegyezik a B1-el. Mi a gond?

Kori!

 

Az előbb olvastam, hogy te mohácsi vagy, de te főállásban is autószereléssel foglalkozol? B2-vel mekkora tapasztalatod van? Ha úgy érzed, akkor priviben is köszönöm a választ!

 

Üdv!

 

(Az automata magasságállítást sikerült megcsinálnom, valami önjelölt berakott két 6,3-as sarut, meg közé egy 10A-es biztit a bal láb oldalburkolata mögé, ez volt kimenve., Azóta már 30-40 m-re látok, az eddigi 5 helyett a xenonnal:) Mondjuk a vezeték színek és a keresztmetszetek még nem stimmelnek, de már jó úton haladok)

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Szia.

 

 Igen, mohácsi vagyok. Az autószerelés csak hobby. Leginkább családom autójait szervizelem: 3 db MV6, 2 db E2 Rekord, egy Fiat Talento. B2-vel semekkora, de nagyrészt megegyezik a B1-el. Mi a gond?

 

Én is csak hobby szinten űzöm, de inkább a villamos részéhez értek. A kuplungom és a váltóm környékén kellene szétnézni, mert elég erősen kell nyomni. Időnként teljesen benyomott pedálnál is recsegve veszi be a 3-4-est ha hirtelen váltok. Tudom, hogy klasszikusan kemény az opel váltója, de a kuplung jobban aggaszt. Tegnap fater g-astráját hoztam el a fényezőtől és majdnem kirúgtam a tűzfalat. Ekkora a különbség a kettő között.

Link to comment
Megosztás:

Bármilyen érdekes, de a mechanikus tengelykapcsoló lassan 100 éve teljesen azonos elven működik. Valami elkopott, vagy elgyengült. Lehet kinyomócsapágy, bár annak hangja van, lehet tárcsa, de az meg csúszik, lehet kinyomóvilla, na annak van csak igazán fémes hangja. Itt szerintem komplett szerkezet cserére lenne szükség. Az alaphangon jó cuccokból közelít a 100+ köré...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Azt meg tudnátok mondani, hogy Omiba (szerintem mindegyik B-ben) lévő első két ventilátor kifelé vagy befelé kell, hogy fújja a levegőt, és, hogy mikor megy az egyik, mikor a másik?  (Érzésre szerintem befelé kéne fújnia, mert kint mindig hidegebb van, de a fordított logika is jó lehet, minden esetre nekem kifelé jön :)

 

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Befelé kell fújnia. Első fokozatban az egyik forog rendesen, a másik épphogy (le tudod fogni kézzel). Második fokozatban mindkettő forog rendesen.

Sziasztok,

 

Azt meg tudnátok mondani, hogy Omiba (szerintem mindegyik B-ben) lévő első két ventilátor kifelé vagy befelé kell, hogy fújja a levegőt, és, hogy mikor megy az egyik, mikor a másik?  (Érzésre szerintem befelé kéne fújnia, mert kint mindig hidegebb van, de a fordított logika is jó lehet, minden esetre nekem kifelé jön :)

 

Köszi előre is.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én voltam a hülye, éreztem légáramot és meg voltam győződve, hogy az csak fújó lehet. Ekkora venti szív rendesen, egy darab rongy megmutatta merre megy a levegő. Természetesen befelé.... 

 

 

Viszont megírhatnátok (3.0v6, 3.2 v6) mi a tapasztalat, mennyire és hogyan üzemel a venti. Nekem most - nincs túl nagy meleg - lassabb haladásnál elég hamar (8-10 perc) után bekapcsol,. vagy ha országútről jövök akkor lelassulás után szintén pár perc után elindul.

 

2.5 V6 om volt korábban jónéhány éve, ott úgy rémlik ez nem volt ennyire jellemző.

 

Üdv P.

 

Befelé kell fújnia. Első fokozatban az egyik forog rendesen, a másik épphogy (le tudod fogni kézzel). Második fokozatban mindkettő forog rendesen.

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

 

Új vagyok a fórumon és 33 éves fejjel ott tartok, hogy kacsintgatok az MV6-os omegák felé.

A történet ott kezdődik, hogy régebben volt automatás tédé a családban, amit fater még horror áron vett és mivel nem nagyon értett hozzá szép lassan lelakta, sokba kerültek hozzá az alkatrészek.

Nevetséges áron szabadult meg tőle 4 évvel később, de az új tulaja rendberakta és azóta már belerakott 250ezret. Én csak annyira emlékszem, hogy brutál kényelmes volt és imádtam, az öregnek azóta sem volt ilyen jó autója.

Visszakanyarodva, körbenéztem és azt látom hogy az autót most már olcsón meg lehet venni és az én pénztárcámhoz és jelenlegi autóim alkatrészáraihoz képest röhejesen olcsó hozzá a bontott cucc, illetve ismerősön keresztül nekem a gyári cumók is kellemes árfekvésűek. Meg ha kell akkor max. hozok be egy donort sógoréktól. Harmadik autónak venném, heti 2x Budapest autópályán, nem lenne nagyon használva, szerintem ha évi 8 ezret rakok bele az már csoda.

Jelengleg egy 5 éves Focust nyúzok és egy 8 éves swift sportot, nem éppen pályázó autók, bár a ford kimondottan takarékos, mindkettő benyás.

A swiftnek lehet mennie kell, most érte el az a kort, hogy már komolyabban költeni kell rá, ráadásul 8,2 a pályás fogyasztása iszonyatos pörgés és zaj mellett, ami nem túl nyugtató. + még most van ára, 10 évesen már semmit nem kapok érte, mert suzuki.

Fordot asszony hajtja, 7 literrel jár. Én is szeretem, de nekem olyan nagypapás feeling, talán 50 évesen megszokom, hosszú utat nem vállalnék vele a kényelme miatt.

 

Kérdés:

Egy ilyen V6-os batárnál mit érdemes megnézni, mire kell figyelni?

Pl váltáskor rángatás, apró jelek amik nagyobb problémára utalnak, motor hang, olajfolyás gáz helyeken. 

350-ért láttam egy friss műszakisat és ennyiért megérné nekem, mégha ugyanennyit el is kell költenem rá 1-2 év alatt. Km 300ezer fölött van benne, de egy ennyi idő autónál nem szokatlan, volt már kezeim között 600ezret futott gép is és teljesen rendben volt, műszakit talán nem puszira kapta meg, hanem tényleg foglalkozott vele a gazdája.

Vezérlés váltó olajcsere nálam alap használt autó vásárláskor, teszek rá hogy mit mond a régi tulaj, ha nem tudja fényképekkel, videóval igazolni. Én pl. a fordnál is befényképeztem a vadiúj vezérműszíjat, görgőket, vízpumpát, ékszíjakat és a beszerelésről is készültek képek timestamp-pel.

Esetleg ha komolyra fordulna a dolog, akkor van-e köztetek olyan aki eljönne szemlére, természetesen megfizetem.

 

Köszi, csumi!

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon.

 

Itt az Omega topikb van Gyik, abban sok kérdésre kapsz választ. Amire nem kapsz választ, szívesen megírom. Nekem 2002 óta van egy MV6, pluszban öcsémnek és sógoromnak is az van. Ha van helyed tárolni, jó ötlet egy donor vásárlása.

 

Köszi, végigolvastam.

 

Esetleg találkozott már valaki ezzel a géppel?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega/opel_omega_3.0_mv6_mv6-9351528

Ha jól megy minden holnap el is hozom.

 

Hibaüzi nincs, 7 éve van nála és sokat foglalkozott vele, váltóolajat 300-nál cserélt, motor olajat nem eszi és gyönyörűen jár, szelepfedélnél van észrevehető olajszivárgás.

325.000 van benne, ennél el is hiszem hogy nem pörgették vissza mint 1-2-öt 300-ról 150-re hengerfejezés után. Sajna ilyennel is találkozni és már nem csak itthon.

Gondolom vagy a tömítés szar (nem kapott pasztát) vagy a szelepfedél deformálódhatott.

Itt mellettünk dabason bontanak mv6-ost, nem para ha hirtelen kell bele valami :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi, végigolvastam.

 

Esetleg találkozott már valaki ezzel a géppel?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega/opel_omega_3.0_mv6_mv6-9351528

Ha jól megy minden holnap el is hozom.

 

Hibaüzi nincs, 7 éve van nála és sokat foglalkozott vele, váltóolajat 300-nál cserélt, motor olajat nem eszi és gyönyörűen jár, szelepfedélnél van észrevehető olajszivárgás.

325.000 van benne, ennél el is hiszem hogy nem pörgették vissza mint 1-2-öt 300-ról 150-re hengerfejezés után. Sajna ilyennel is találkozni és már nem csak itthon.

Gondolom vagy a tömítés szar (nem kapott pasztát) vagy a szelepfedél deformálódhatott.

Itt mellettünk dabason bontanak mv6-ost, nem para ha hirtelen kell bele valami :)

 

Fog kelleni valami,ebben biztos légy...! ...nem egyszer...

...viszont még mindig jobban jársz,mintha egy "prémium" verdát vennél: egy Omega játszva nyújtja ugyanazt a luxust,kényelmet és tekintélyt,viszont lényegesen olcsóbban tartható fent!!!

Az ismeretség jó dolog az alkatrészek szempontjából,de azért a " dabasi bontós" közelségét nem fogod bánni... ;)

Korrekt amúgy,ez nyugtasson. :)

Link to comment
Megosztás:

Dabason Maris Jani bont Omegát, és csak V6-ot.

 

Képek alapján nem tűnik rossznak.

 

Most már a nevét is tudom :)

Remélem is, nem tervezem érintetlenül hagyni. Szerelemből veszem, nálunk ez lesz "apa lazulós verdája", amolyan igazi kikapcsolódás, ha úgy tetszik hobby.

Hétköznapokra ott a ford, na az igazi A-B-be autó, nuku adrenalin. 101 pacihoz képest, az omi adrenalinbomba lesz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.