Jump to content
Sign in to follow this  
hemi

Opel GT

Recommended Posts

20031002094350236_1.jpg

A GT-t sportos, de megfizethető kategóriájú autónak szánták.A fejlesztőmunka eredménye egy csupa kerekített idomból álló autó lett, miután az Opel egy áramvonalas típust akart. A megfelelő formát a Stuttgarti Egyetem szélcsatornájában tesztelték. A futómű a B Kadettből származott. 1968 nyarának végén kezdték árulni a típust kétféle változatban; az 1100-ast 60 lóerővel, az 1900-ast 90 lóerővel. Az 1969-es Frankfurti Autószalonon egy targatetős változatot is bemutattak "Aero-GT" néven, de végül nem került gyártásba. A GT-t 1973-ig gyártották, összesen 103.463 példányban.

Ma már leginkább csak gyűjtőknél lelhetőek fel modellek, de azok a világ minden táján, tulajdonosaik pedig klubokba tömörülnek, továbbá német veterán autótalálkozókon lehet találkozni velük

--------------------------------------------------------

Terveim között szerepel egy ilyen jármű beszerzése . Természetesen nem mostanában.... majd egyszer.:)

Opel GT - Nur Fliegen ist schöner!

szép autó, szeressük... 8)

Csak az a baj, hogy abból a 103463db-ból 70222 az USA-ba került. :) Egyébként volt még egy tanulmány, 1975 őszén mutatták be a frankfurti IAA-n a GT/2-t de ebből aztán nem lett semmi :D

Opel GT - Nur Fliegen ist schöner!

szép autó, szeressük... 8)

Csak az a baj, hogy abból a 103463db-ból 70222 az USA-ba került. :D Egyébként volt még egy tanulmány, 1975 őszén mutatták be a frankfurti IAA-n a GT/2-t de ebből aztán nem lett semmi :D

Abból a 70222-ből azért visszahoztak egy párat az öreg kontinensre :)

Szemeztem vele egy ideig, de itthon reménytelen találni egyet. Bár a mobile24-en látok egy pirosat hónapok óta potom 2.85MHUF-ért. Kiváncsi lennék milyen... Azért az árért nagyon patentnek kellene lennie.

A német piacon akár 8-10000EUR-t is elkérnek egy szebb példányért....:D

Itt Mohácson van egy gyönyörűen restaurált citromsárga GT.Minden nap látom és fáj a szívem mert kint áll a szabad ég alatt az egykori Opel azóta Chevrolet szervíz mögött.Sajnos egyenlőre kicsi az esély hogy érdemeihez és szépségéhez méltőan meg legyen becsülve.Ok:az opel szalon csődbe ment és az autó a cég nevén van, így a tulajdonosok(örökösök)nem tudják eladni.Ui: ha egyszer milliomos leszek biztos veszek egy ilyen gépcsodát. :thumbup:

Elküldöm neked. Nem ígérem, hogy ma, de szerintem holnap/holnapután meglesz. (Főnököm megy Finnországba... :smt041 )

Elküldöm neked. Nem ígérem, hogy ma, de szerintem holnap/holnapután meglesz. (Főnököm megy Finnországba... :smt041 )

Oké::)

Ha találsz még jó kis veterán témakat szívesen publikáljuk.

Itt van pl az én egyik kedvencem. Gondolom köztudott, hogy a hozzám közel álló Vauxhall típusok nem voltak mindig az Opellal típusazonosak. (Sőt, felszerelésben, és egy-két követelményben ma is különböznek.)

Klikk ide, ha érdekel a Vauxhall elmúlt 101 éve.

http://www.motorbase.com/manufacturer/by-id/120

Hozzáteszem, az én kedvencem a VX 4/90 FD.

http://www.motorbase.com/vehicle/by-id/1028/

Talán sikerül egyet hozni rövidesen...

Azért nem mindegyik kerül olyan horribilis összegbe.... Egy ismi vet egyet Németországból 800.000Ft-ért... Csak már szét is hajtotta.... Azért nem szabad ezt 200al hajtani :roll: Múltkor álltam a fodrász előtt és láttam elrobogni előttem egy arany színűt... Gyönyörű volt....http://www.opelgt.com

Aproneten van fent egy fehér eladó : "Eladó : 1972- es igényesen restaurált Opel GT 1900 tip sportautó. Forgalmis , mínősített veterán /OT- s/ . Ára . 2. 900. 000 ft." :)

Figyuzzatok!!

Én már vezettem is ilyet.(nagyon élmény)

Meg szereltem is.(ez már nem annyira)

Egy haverom nagybátyjáé a GT.

Most Nünbergben van az autó. A Kadett GSI OHC motorja,meg 5-ös

váltója lett beletéve. (az eredeti váltója benne figyel a Rekordomban)

Sötét barna metál színű. 13-as ATS felnikkel (elöl 5,hátul 7 collos)

:supz: :supz: :supz:

:prayer: OPEL

:shock: bakker!!! :shock: te mekkora király vagy mán!!! :shock: :shock: :)

én sokáig nézegettem, tetszett is meg minden, és kúva nagyot csalódtam, mikor élőben láttam, hogy milyen pici :roll: valahogy a méret mindig elkerülte a figyelmem.... :roll: persze ez nem mindenben van így

tegnap megyek egy havromtól haza, bekukkantottam egy udvarba, és lám egy GT!!! Fék!!!!!!!!!! :shock:

Aztán beszéltem a fickóval, de valami harcikutyák ki voltak már engedve, úgyhogy ma megyek megnézni a gépet! 8)

Most restaurálják! :D

Milyen áron lehet manapság hozzájutni egy ilyesmi darabhoz???

Szerelésügyileg necces???

Bocsi de ilyen veteránkorú verdákban elég láma vagyok, csak felmerült bennem a gondolat... :roll:

Bár elölről nem jön be annyira de hátulról Istenkirály... :wink:

Multkor 3milláért volt egy fehér a használtautón Pécsről OT- rendszámmal

Az mi az az OT rendszám??

El kéne adni a Puntót, aztán venni egy GT-t... :wink: (Nem a Punto GT-re gondoltam...)

...de az asszony nem akarja... :roll:

Az mi az az OT rendszám??

El kéne adni a Puntót, aztán venni egy GT-t... :wink: (Nem a Punto GT-re gondoltam...)

...de az asszony nem akarja... :roll:

Oldtimer minősítéssel rendelkező jármű 8) :lol:

:prayer: OPEL