Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

"A márkaszervíznél azért van a labda, mert ott nagy valószínűséggel

eredeti, vagy a gyári beszállítói alkatrészekkel szervizelnek, ami sokat

hozzátehet az autó műszaki értékállóságához ugye..."

Sajnos azt kell mondjam ez nem feltétlen igaz. Én egy Opel szakszervizbe hordom az autom, véletlenül sem márkaszervizbe. Az elsö szervizelés alkalmával a szerelő odajött és a kezembe nyomott és szarrá rothadt pollen szüröt: "Ezt szerinted kicserélték?" -kérdezte. (Hozzáteszem: 30ezer km van az autómban, a látvány magáért beszélt) Ezt és sok egyebet akkor kifizetettek velem. Lecserélték-e az olajat vagy egyebet? Ki tudja... melegen ajánlom a márkaszerviz hivöknek, egy vasfürésszel alaposan huzzák meg az olajszüröt szerviz elött, akkkor kénytelenek lecserélni, hacsak nem töltik vissza az olajat, ami azért már túl elvetemült volna. Hozzám odajön a fönök és azt mondja ez van, az van, után gyártott ennyiért, eredeti ennyiért, szar vagy jó, én választok.

Nekem alap, hogy az autom mellett maradok. Nem bámulom, pofázok bele, amit csinálnak, de ott szeretek lenni. 3-4 millio forintot szerintem sajnos egyikünk sem hetek alatt sporol össze. Ne adják nekem vissza +80km-el az autót, meg hasonlók... és ugye mint tudjuk a márkaszervizek 99%-a nem engedi a kuncsaftot az autó mellé szerelés közben, ezért ki is estek. Ismerek olyat akinek a szervizben egy tanuló letörte az autóját, de ez nem is érdekes, egy valamit viszont tudok.

Elmondom a saját esetem:

Link to comment
Megosztás:

Sajnálatos módon lassan 3 éve, egy idiota kijött elém, holott én főutvonalon haladtam. A kormányt elkaptam, megmentve őt és roncshalmazát a haláltól. Elveszitettem az irányitást az auto felett a nyálkás uton és egy fának csapodva felborultam. Áldom az Urat, hogy Astranal kisebb autom még nem volt, ezért irhatok most itt. Az autot a casco kárrendezésére (mivel nem ütköztem vele, nem lett ő hibás) beszállitottuk az Üllöi úti OPEL TOTH-hoz. Egy barátom ott dolgozott és ladta a drotot nekem, hogy ifj.Toth Péter nemes egyszerüséggel KILOPTA a légzsákos kormányt az auto és betett egy kopottabbat, hogy egy saját autoját hamis szervizkönyvvel kevesebb km-el el tudja adni. Édesapám akkor befáradt és a kormány gyári számával kapcsolatban elbeszélgetett Toth úrral, minek hatására új (mostani) autónk megvásárlásakor és a törött autó beszámításakor elég nívós kedvezményre tehettünk szert. DE. Megírhattam volna ezt az egészet egy ujságcikkben és akkor már nem lenne Opel Toth... mit várjak a szerelőktől, ha fönök már egy moslék ember?

Link to comment
Megosztás:

Erre azt tudom mondani, hogy feltétlenül Én sem bízom a márkaszervízben.

Az a jó, ha van ismerősöd, lehetőleg az aki csinálja, vagy aki intézi az autód. Az a szervíz tényleg nem komoly, amelyik nem engedi az autója

mellé a delikvenst. Sajnos vannak ilyen márkaszervizek is, de mint

mondtam, ilyen nem csak itt, hanem magánszervízben is soxor előfordul...

Magyarországon élünk, ne felejtsd. :)

Amúgy azon tanácsaim, hogy márkaszervizbe vigye valaki az autót,

csak arra az esetre vonatkozik, ha laikus személyeknek adok tanácsot,

akik nem jártasak a dolgokban, és könnyen átrázhatóak. Ilyen esetben

az Opel Sztrádát szoktam ajánlani, mivel ott lakozik egy igen jó ember

a munkafelvételen, aki lelkiismeretesen elintéz minden jót, és biztos

lehetsz benne, hogy nem történik meg az eseted...

Én nagyrészt saját szerelőkkel dolgoztatok a versenyautón, mert Ők

nagy lelkesen és csekély anyagi ellenszolgáltatás fejében minden spéci

dolgot megoldanak rajta. De még így is volt olyan eset, amikor a Sztráda

segítsége kellett, és akkor nagyon örültem neki hogy vannak...

Link to comment
Megosztás:

Astra G sedan 1,4 16v vásárlását tervezem hamarosan, de nem tudom érdemes-e várni az unioig vagy vegyem meg előbb.csak használtba gondolkodom mivel max 1,6 M lenne rá. Kapok-e ennyiért és hol érdemes keresni, beszámítják-e valahol 19 éves II-es Golfomat

Link to comment
Megosztás:

8)

Elég "vicces" próbálkozás lesz. 1.6M körül szerintem arra van esélyed, hogy megcsípsz valami jó állapotú 96-97es évjáratú F Astrát - akár Sedant, akár kombit, vagy 1.7-1.8M körül már kapsz 2000-02es évjáratú Classicot. G Astrából ennyi pénzért valami 98as 3ajtósra van esély, vagy 1.2 "hycomat" utánzatra, de attól meg óvakodj mindenképp.

Golf II beszámítás érdekes dolog. Legjobb áron akkor tudsz tőle megszabadulni, ha inkább megpróbálod te eladni. Ha magánszemélytől veszel kocsit, általában nem rajong az ötletért, márkakereskedések meg olyan árat mondanak rá, hogy ők még simán el tudják adni némi haszonnal...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! Én is most állok Astra vásárlás előtt, egy 1,6 16v néztem ki, volt már itt is kérdés, de még sehol nem találtam rá választ, hogy mikre érdemes odafigyelni a nézelődés során egy ilyen járgánynál? Ha valaki leírja, annak nagyon köszönöm.

A másik szintén már volt kérdés, hogy megérné-e esetleg egy B Vectrát inkább 1,8-as motorral? Drágább a fenntartása, nagyobb a fogyi?

Köszi

Hello!

Bár nem vagyok nagy opel szakértő, így nem tudok nagy okosságokat javasolni, de...

Vectra-Astra? Szerintem ez inkább ízlés kérdése, kinek mi tetszik, kell-e akkora, stb. de szerintem a méreten kívül nincs különösebb külömbség.(hasonló fenntartási költségek stb.).

Arra törekedj, hogy minél népszerübb,nagyobb db.-számban gyártott mocival vedd, annál olcsóbb az alkatrész.Vectra16 16v avagy20 16v

Véleményem szerint a futómű és környéke elég kényes, hamar hazavágják a magyar utak. A műanyagok a belső térben ne nyöszörögjenek.

Az opel-motorok strapabírók és megbízhatóak.

Sok sikert! 8)

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Astra vs. Vectra csak azért merült fel, mert alapvetően mindkettő tetszik, természetesen azért kicsit jobban húz a szívem a Vectra felé, főleg azért mert árban nem sok különbség van a kettő között, és azért egy Vectra egy Vectra, meg hát gyönyörű. Csak hát a gondok ott kezdődnek, hogy szerintem egy Vectrába nem egy 1,6-os dukál, hanem minimum egy 2,0-ás, ami meg is tudja mozgatni az autót. Viszont egy ilyennek azért már csak magasabb az étvágya (lehet, hogy rosszul gondolom) és drágább a cascoja, amit viszont mindenképpen akarok rá, a mai viszonyok mellett. Alapvetően ezért maradok az Astránál. Egy hasonlóan jól felszerelt Astra, meg egy 1,6-os motorral már szépen megy, nem mintha "versenyezni szeretnék", az nem az én világom, hiába vagyok még fiatal, de azért ha előzni akarok ne kelljen gondolkodnom, hogy lehet-e, és azért ha beleülünk esetleg 3-4en csomagokkal ne gondolkodjon egy emelkedőn például, vagy rosszul gondolom...?

Ami meg a 8v-s motort illeti inkább már csak 1,6 16V -s motorosokat látok mindenhol eladónak, bár máshol is olvastam, hogy a 8 v-sek jobbak voltak, ha eszi az olajat eszi, majd finomat kap és nem azon spórolok...

Már csak azon filózok, hogy min verhetnek át a kereskedők, leginkább a visszatekert km órától félek...

Link to comment
Megosztás:

Opel16v,

lehet hogy rosszul csinálom, de 2000 környéki Astrát sehogy sem találok csak 16v-s motorral... Hát a szervíz meg kényes dolog itt már volt szó az előnyeiről és a hátrányairól egyaránt, még jó, hogy rokonomnak megvan a bejáratott szervíze, ahol tudják, hogy ha átvágják az ő torkuk is átlesz...

Link to comment
Megosztás:

Tetszik ez az átvágósdi elmélet... :)

Hát az igaz, hogy az újabb évjáratokban a hangsúly az ekotek

motorokon volt, nem is tudom van-e még a Z-s motorok között

8v-s. De mintha még láttam volna a G Astráknál a kínálatban az

1.6-os 8 szelepest (X16SZR utódlás lehet).

Link to comment
Megosztás:

Lehet naív kérdés, de lehet valami árulkodó nyoma, ha manipulálták a km órát? Vagy ha egyszer hozzányúltak, akkor minden mást is úgy alakítottak, hogy ne derüljön ki a turpisság?...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

pfu anno én kérdeztem elsőként aztán sokáig nem látogattam ide s most látom milyen jó kis topic lett sok hasznos tanáccsal

Látom hatékonyabb ha részletekbe merülök :wink:

szval szintén astra - vectra -ban gondolkodom kb 1m ft-ot probálok tavaszra osszekaparni ill a többit hitelből finanszirozni de 2 max 2,5m fölé nem szeretnék szállni Hasznaltauto-n nézve 2m-böl lehet 1.6 os 16v kb 1998as astrat is vectrat is találni nem száguldozni inkább olcsobban meguszni szeretném /a diesel drágábbnak tünik mint amit majd megsporol ill nemtudom a dízel fenntartása, szervizelése miben tér el a benzinestöl/ 8v -set nem igazán találtam, nem tudom más takarékossági lehetőség van-e vagy mégis jobban szét kell nézni a dízelek között?

Akkor pl sztrádánál müködik hogy odavieszem az autót az eladóval s Xe Ft -ért (5-10e- mennyi lehet?) belenéznek hogy milyen állapotban van a járgány?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mi vagy egyáltalán van tapasztalatotok volt céges autóval?

Kinéztem egy elég jó állapotban lévőt (65ekm, 2000/8 évjárat)...

Köszi az építő véleményeket...

Link to comment
Megosztás:

Miért gondolod, hogy több km van benne?

Azért például nálunk, a cégnél nem mahinálnak a km-órával, inkább el tudom ezt képzelni egy magánszemélyről vagy egy tényleg kisebb cég esetében, aki ráadásul nem biztos, hogy igazából "vezeti" a szervízkönyvet, csak mondjuk eladás előtt.

(Egy bazi nagy multi az összes autóját (az astra kategóriától a passatig, kb. 50 autó) lecserélte, átlagban mind ennyi idős, de azért van köztük 100e km feletti astra is, és van egy két ilyen jobb állapotú)

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért félek, az olyan kereskedői hirdetésektől a neten, ahol minden szép és jó, csak éppen km-óra állás, az ki van pontozva, nagy valószínűséggel, mahináció van. Ezért gondoltam, hogy na majd szervízkönyv, de hát azt is úton útfélen lehet "szerezni". És megláttam ezt a járgányt, ami nagyon megtetszett, fiatal, kevés km-rel(és metálfekete), céges (nem mucsajröcsögei kiskanál bt.) lévén nagyban valószínűsíthető, hogy a szervízintervallumok is be voltak tartva, mert azért erre odafigyelnek ilyen nagy helyeken; van benne minden ami kell, és azért annyira nem olcsó, hogy valami ne stimmeljen. Most megyek ki munka után megnézni, és ha olyan akkor megnézetem szerelővel is, az azért csak jobban ért hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ja és még egy kérdés, akkor nem a cég árulja a verdákat, hanem a Schiller, gondolom ezek szerezték meg a régi flottát és adták az újat.

Hallani róluk jót is rosszat is, kell vmire odafigyelni náluk?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.