Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

31 perce, zotya975 írta:

De hogy? :huh:

Ahogy Hofi mondta : minden csak az Anyegin múlik :-)

 

Amúgy, az előző tulaj kint élt, dolgozott hollandiában, kint bele lett papírozva (300-400eurobol) hazahoz, kpm vizsga, ott beletőrődtek :-) és nagyvonalakban ennyi a sztory.

Hülye lelles amatőr ráizgul teljesen, merhogy ilyesmit akar építeni az 1.4es elfogó vadászból, csak a papír nem ment volna...

Aztán már vásárláskor volt kis hangja a nyelestengelynek, nembaj, majd megcsinálom, benne a forgalmiba a lényeg, a többit lesz.rom. Motor, váltó ki és itt lendült be igazán az a bizonyos roller :-):-) kb mintha a Himalájáról löktek volna le vele. Na de majd összeáll a gép lassacskán.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, aholy írta:

Ahogy Hofi mondta : minden csak az Anyegin múlik :-)

 

Amúgy, az előző tulaj kint élt, dolgozott hollandiában, kint bele lett papírozva (300-400eurobol) hazahoz, kpm vizsga, ott beletőrődtek :-) és nagyvonalakban ennyi a sztory.

Hülye lelles amatőr ráizgul teljesen, merhogy ilyesmit akar építeni az 1.4es elfogó vadászból, csak a papír nem ment volna...

Aztán már vásárláskor volt kis hangja a nyelestengelynek, nembaj, majd megcsinálom, benne a forgalmiba a lényeg, a többit lesz.rom. Motor, váltó ki és itt lendült be igazán az a bizonyos roller :-):-) kb mintha a Himalájáról löktek volna le vele. Na de majd összeáll a gép lassacskán.

Akkor nagy a "szerencse"... :)

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, aholy írta:

Ahogy Hofi mondta : minden csak az Anyegin múlik :-)

 

Amúgy, az előző tulaj kint élt, dolgozott hollandiában, kint bele lett papírozva (300-400eurobol) hazahoz, kpm vizsga, ott beletőrődtek :-) és nagyvonalakban ennyi a sztory.

Hülye lelles amatőr ráizgul teljesen, merhogy ilyesmit akar építeni az 1.4es elfogó vadászból, csak a papír nem ment volna...

Aztán már vásárláskor volt kis hangja a nyelestengelynek, nembaj, majd megcsinálom, benne a forgalmiba a lényeg, a többit lesz.rom. Motor, váltó ki és itt lendült be igazán az a bizonyos roller :-):-) kb mintha a Himalájáról löktek volna le vele. Na de majd összeáll a gép lassacskán.

Igen én is ezt hallottam hogy ha kintről hozzák be a kocsit nagyobb motorral akkor egyszerűbb így honosítani mint itt belerakni. Nincs belőle mégegy? :-) Vagy ez nem lesz eladó ha kész lesz? :hehe:

Link to comment
Megosztás:

39 perce, zotya975 írta:

Igen én is ezt hallottam hogy ha kintről hozzák be a kocsit nagyobb motorral akkor egyszerűbb így honosítani mint itt belerakni. Nincs belőle mégegy? :-) Vagy ez nem lesz eladó ha kész lesz? :hehe:

Nem tudok róla hogy lenne, de ez nem jelent semmit.

Egyszer lehet eladó lessz, de mostanában biztos nem ;-)

Mar eleve en is annyit adtam érte, amit ép eszű ember nem adna egy f astráért :-)

Aztán amennyiért meg én megválnék tőle, annyit meg senki nem adna érte. Miután benne lessz egy valag, munkám, időm, pénzem.

Illetve ez neked nem alkalmas, 3 ajtós a bódé, a család kitagadna :-)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, aholy írta:

Udv!

Nagygeneralhoz milyen markat erdemes venni ezekbol : kolbenschmidt, mahle, goetze. (Dugo, gyuru, csapagyak) 

Nem zarkozom el mastol seum, de ezekre tudok valamilyen uton modon olyan kedvezmenyt, hogy ne kelljen az IMF-hez fordulni :-):-)

Szerencsere kellett a hulyegyereknek 25xe astra :-)

A Kolbenshmidt dugó és csapágy meg a Goetze gyűrű jó szokott lenni. pl. az x18xe1 gyárilag is KS dugós. :wink:

Link to comment
Megosztás:

9 órája, aholy írta:

Nem tudok róla hogy lenne, de ez nem jelent semmit.

Egyszer lehet eladó lessz, de mostanában biztos nem ;-)

Mar eleve en is annyit adtam érte, amit ép eszű ember nem adna egy f astráért :-)

Aztán amennyiért meg én megválnék tőle, annyit meg senki nem adna érte. Miután benne lessz egy valag, munkám, időm, pénzem.

Illetve ez neked nem alkalmas, 3 ajtós a bódé, a család kitagadna :-)

Lassan csak a saját lábukra állnak és nem kell már olyan nagy autó...:-)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 02. at 9:28, aholy írta:

Udv!

Nagygeneralhoz milyen markat erdemes venni ezekbol : kolbenschmidt, mahle, goetze. (Dugo, gyuru, csapagyak) 

Nem zarkozom el mastol seum, de ezekre tudok valamilyen uton modon olyan kedvezmenyt, hogy ne kelljen az IMF-hez fordulni :-):-)

Szerencsere kellett a hulyegyereknek 25xe astra :-)

"fénykép csomag, én szótam..."
dugó, gyűrű csakis mahle vagy göetze. A ks se rossz, de a többi az jobb.

Link to comment
Megosztás:

Régóta "rongyolódott" az olajbetöltő sapka tömítése, és mivel nem akartam hogy belepotyogjanak a gumidarabkák az olajba ideje volt cserélni. Forintos tétel neten , boltban viszont nem túl gyakori. Az első helyen nem is volt ahova bementem csak egész sapka 900-ért. Ha elkezdtem volna a várost járni a benzinben ment volna el ennyi így hát vettem egyet. Szép sárga. :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Régóta "rongyolódott" az olajbetöltő sapka tömítése, és mivel nem akartam hogy belepotyogjanak a gumidarabkák az olajba ideje volt cserélni. Forintos tétel neten , boltban viszont nem túl gyakori. Az első helyen nem is volt ahova bementem csak egész sapka 900-ért. Ha elkezdtem volna a várost járni a benzinben ment volna el ennyi így hát vettem egyet. Szép sárga. :)

Komolyan, felétek olyan dolgok tudnak tönkremenni, hogy én csak pislogok. :D 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, zsoltico írta:

Üdv! Talán hülye kérdés, de mivel lehet helyettesíteni a hátsó üléssort kombi f astrában? A fejtámla hiánya miatt kérdem 

Szerintem a háttámla mindegyiknél egyforma az ülőlapban van különbség, de van itthon szerintem egy szürke plüss fejtámlás, sítartós háttámla sorom, csak kissé messze vagy.  De rémlik hogy 94-95-ös évben amikor bejött a fejtámlás ülés hátulra itt a középeső felfogatásnál is változtattak, amikor átszereltem fejtámlásra az enyémet el kellet hozni egy lemezt a bódé aljáról. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Dáwid írta:

14-esnek tűnik, mert minden felnimben lötyög :D Nagyon nem hibátlanok, de tarcsira csak jó, én meg nem fogom már hordani az biztos. Még Pistától jöttek egyszer, de kidobni sajnálnám.

Milyen hiba? A tartópöckök sértetlenek?

Link to comment
Megosztás:

Asszem elérkezett az idő...

Bemutatom legleglegújabb szekeremet, talán sokan el se hiszik ha nem látják...

1996-os, 2 gazdás, 3 ajtós metálzöld csodácska, X16SZ-vel az orrában, valós 74XXX kilométerrel az órájában. Ja, és a jellegzetes rozsdásodási pontokon kizárólag fémet tartalmaz.

20170930_131206.jpg20170927_173057.jpg20170930_113710.jpg20171005_160747.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Róóóbi írta:

Asszem elérkezett az idő...

Bemutatom legleglegújabb szekeremet, talán sokan el se hiszik ha nem látják...

1996-os, 2 gazdás, 3 ajtós metálzöld csodácska, X16SZ-vel az orrában, valós 74XXX kilométerrel az órájában. Ja, és a jellegzetes rozsdásodási pontokon kizárólag fémet tartalmaz.

 

Jól néz ki..én azt hittem a 3 ajtósak csak GSI-k voltak.:confused: Külföldi rendszámos..hogyan -miként-merre-mennyiért? 

Link to comment
Megosztás:

ja, de azért két napot túlóráztunk rajta. :-) toronyszilentek csapággyal, talpasok, hátsó nagy tányér szilentek, karter, szelepdekni tömítések, hátsó kipudob, hűtő, termosztát. Viszont tényleg nem hiszem el ha nem latom. Ennek egy üreg és alvázvedelem, aztán még 20 évig.autó.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, wookie írta:

ja, de azért két napot túlóráztunk rajta. :-) toronyszilentek csapággyal, talpasok, hátsó nagy tányér szilentek, karter, szelepdekni tömítések, hátsó kipudob, hűtő, termosztát. Viszont tényleg nem hiszem el ha nem latom. Ennek egy üreg és alvázvedelem, aztán még 20 évig.autó.

Hát a gumi alkatrészeket akkor is megeszi az idő ha nem mész vele. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Jól néz ki..én azt hittem a 3 ajtósak csak GSI-k voltak.:confused: Külföldi rendszámos..hogyan -miként-merre-mennyiért? 

Ez sima (talán gl), semmi extra. Ködfényszóró, szervokormány 1 lufi. Amit kértek bele.

Ezt konkrétan haccá' juróért hoztam el exportrendszámmal műszakival.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.