Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv mindenkinek

Érdeklődni szeretnék, hogy büntetnek e a rendőrök azért ha a kocsi alatt vagy az utastérben neon van. Előre is kösz.

Beltéri neonnal nem csinálhatnak semmit. Karácsonyfa égőket is rakhatsz bele, vagy akár gyertyákat is, ha neked úgy tetszik. :lol:

A kültéri már valamivel gázosabb. A rendőr nem fog feltétlenül hajolgatni, hogy lássa, mi van a kocsi alatt, de amennyiben véletlenül észreveszi (mert mondjuk nem csak ott van, hanem be is van kapcsolva), amint épp a jó magyar forgalomban közlekedsz vele, simán fejbe lő a helyszínen. :) (persze ilyenkor meg kell próbálni megmagyarázni, hogy :idea: "bammeg, má' megint alatta maradt a stekklámmpppa..." :twisted: )

Komolyra fordítva a szót, amennyiben az utastéren kívül elhelyezett bekapcsolt neonokkal, kék ledekkel, kék helyzetjelzővel, pár utólagos Xenon-fényű izzóval felfegyverzett UFO-ddal véletlenül megállítanak, simán feljelenthetnek... :twisted: Van valami szabálytalan kivilágítás nevű cucc, meg asszem rá tudnak húzni valami olyat is, hogy nem a közlekedési viszonyoknak megfelelően "közlekedél"...

Ez lenne az általános eljárás - de gondol bele, hány olyan f@szt állítottak már meg, akik pl. nappal, normál látási viszonyoknál jönnek veled :evil: szembe _ködlámpával_

Link to comment
Megosztás:

Laci, Renzso!

Majd mindkettőtök GSi-je érdekelne összehasonlítási alaphoz. :lol:

Terveztem valami hivatalos tesztféleséget összehozni, amikor is

teljesen összeállt a verdám, akkor majd szerintem lesz rá lehetőség

hogy nézzünk egy negyedmérföldet. :D

Kivilágítós téma: tényleg nem szabályszerű a külső dekorvilágítás,

több KÖHÉM rendeletbe is ütközik, úgyhogy leginkább KPM-es

vizsgálatnál számolnak rá az autóra a hivatalos emberek...

Szerintem a rendőrt nem annyira érdekli, csak ezért úgysem fog

megállítani, túl hideg van már ahhoz. :) Viszont ha még más rossz

fát is teszel a tűzre, akkor ezért is elővehet, ha meg tud állítani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Laci, Renzso!

Majd mindkettőtök GSi-je érdekelne összehasonlítási alaphoz. :D

Terveztem valami hivatalos tesztféleséget összehozni, amikor is

teljesen összeállt a verdám, akkor majd szerintem lesz rá lehetőség

hogy nézzünk egy negyedmérföldet. :lol:

Oksa, de addig gyakorolnom kell. Pláne ezen a gagyi csúszós uton! Tegnap, ööö izé.. :roll: az már ma volt jöttem hajnalban ugy 2 körül hazafelé. de vhogy még nem volt kedvem hazaérni. épp poroszkálok az Árpád uton (újpest), amikor utolér vmi... elmegy mellettem... látom, hogy egy kivülrül megtuningoltnak tünő "mi autonk" a hátsó szélvédön egy streetracing felirattal. De nem is ez tünt fel, hanem azon az auton baromi vastagnak tünö kerekek...nah ezt jol megaszondtam! :shock: (195/50 asszem a 195 tuti) meg az ultetés...meg a sportkipuf...korekktül megvolt csinálva...nah mondom, szépen megyek utána...átértünk a felüljáron a XV.be...elsö lámpa egymás mellé, és uccu verseny...pár lámpát, a temetöig a szentmihályin... (polus c-ig) gyorsulgattunk a sráccal.... háát mit mondjak... rá kellett jönnöm, hogy nem tudom kordában tartani azt a 150 pacit ezen a kaki csuszos uton.... a startoknál fej-fej mellett mentünk, :oops: néha még elém is ugrott egy kicsit, de aztán persze amikor már frankon tapadtam, eltudtam menni... egyszerüen mindig pörgött a kerekem... :lol: még kettöbe is végig... ugyhogy ezt még nagyon gyakorolnom kell.. :| aztán mehet a verseny @opel16v 8) amugy leáltam a sráccal, dumáltunk egyet... és akkor jött a legdurvább... kérdi mi ez? 1.6? mondom pironkodva...nem, egy 2000res :oops: mire ö...aha..az enyém csak egy 1.3-rom...csippezve, direct lev szürö, sportrendszer, ...nah mondom magamban ez égés..:))) szal ez van... igaz hagy szabadkozzak, nekem kopott téligumim van, meg joval nehezebb a verdám 8) nah meg kezdő "versenyzö" vagyok :shock:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Hát mit ne mondjak így lehet elvenni az ember kedvét az ilyen neonos dolgoktol. :) Na mindegy. Bár eddig úgy terveztem, hogy körbeneonozom de most már csak alighanem előre rakok.Itt a környéken láttam 2 Golfot amin volt és nagyon megtetszett. Mondjuk elösször a halálos iramban láttam. Mondjuk a neonon kívül még leszz stroboszkop, világittós ablakmosó, belül meg uv vagy sima neon. Azért kösz szépen a segitséget legalább tudom, hogy mihez tartsam magam

Link to comment
Megosztás:

Balázs a szélvédőmosórol sztem tegyél le mert a 'nagyon olcsó és gagyi' benyomását kelti :?

jaaa és erre is ugranak a rendőrök...

A neon nem rossz ötlet, mostani T&S-ben láttam vmi akciot, egész emberi áron kínálták. Csináld meg kapcsoloval, max utkozben nemhasználod hanem csak amikor parkol a verda akkor nyomod be, arra mondhat bárki bármit amikor nem veszel részt a közlekedésben azt csinálsz amit akarsz :wink:

Link to comment
Megosztás:

NEONOSOK: A személygépjármüvödön elöl csak fehér és borostyánsárga színü izzók, hátul pirosak lehetnek. Kivétel a Volvo ami úgy kapta a müszaki vizsgát, hogy oldal borostyánsárga helyzetjelzőkkel rendelkezik. Minden egyéb színű és helyű világitótest az autón szabálytalan, eljárást, a müszaki megvonását vonhatja maga után. Mindent csak belső kapcsolóval szabad beszerelni és csak álló helyzetben jasszoskodni vele, különben lehet magyarázkodni a kékköcsögöknek...

Link to comment
Megosztás:

Volt ma kint valaki a Radó versenyen?

Sajnos nem tudtam körbenézni, mert késve érkeztem, rögtön nevezés

után be is mentem az első körre, ahol bemutattam a nap esését, miután

rögtön haza is kellett indulni az autóval, mivel dőlt a tankból a benzin. :)

Ezúton is ezer köszönet Misunak, aki elkísért hazáig. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Redline!

Annyira nem súlyos. Az első lökös alja letört, kapott a kartervédő is, de a legnagyobb kár a tank megrepedése lett. Ezek után kicsit izgalmas volt a hazaút, csordogáló benzinnel.

A történet csak annyi, hogy a pálya egyik leggyorsabb részén egy B3-J3 kombinációnál kifelé jövet sok volt (éppen leforgott a kettes), elment a hátulja. Ezt még sikerült megfogni, de visszacsapott, jött a másik flakk, még azt is megfogtam (közben repkedtek a gumik a pálya szélén), de a harmadik flakknál, amikor végleg megfogtam volna, ráfutottam egy igencsak csúszós részre a pályán, és ez már védhetetlen volt.

A második flakkról egy kép is van már:

DuEn_Rado6_066.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sajnos erről mindenki lemarad(t), vasárnap reggel jócskán elaludtam, és 10-kor már nem indultam neki Harasztinak. :oops:

Gabesz,

a kazetta nem az én bűnöm, az András viszi mindig el, most végre visszaadta a Hi8-ast, de elvitte a VHS kazit amin az egész éves anyag rajta van. Gondolom neked is kéne már az év végi klipphez. :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen aktuális dolog: ABS. Nem tudom hogyan kell jól működnie.

Szárazon OK. Csúszós úton "remegteti" a lábam, de vmilyen hangot is ad. Már 2x megtréfált: 40-nel mentem, kereszteződésnél nyomtam a féket. A kocsi nem csúszott, de mintha nem akart volna megállni az út közepéig kiment. Műszerfalon a visszajelzője nem mutat hibát. Ez így jó, vagy mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Hát mit ne mondjak így lehet elvenni az ember kedvét az ilyen neonos dolgoktol. :lol: Na mindegy. Bár eddig úgy terveztem, hogy körbeneonozom de most már csak alighanem előre rakok.Itt a környéken láttam 2 Golfot amin volt és nagyon megtetszett. Mondjuk elösször a halálos iramban láttam. Mondjuk a neonon kívül még leszz stroboszkop, világittós ablakmosó, belül meg uv vagy sima neon. Azért kösz szépen a segitséget legalább tudom, hogy mihez tartsam magam

Balu!

Ne izgasd magad a neon miatt! És ha neonozol, akkor szerintem csak úgy érdemes, hogy körbe megcsinálod. Én eredetileg két oldalra és előlre terveztem, de a végén vettem hárta is, mert nagyon kívánta az összhatás. A rendőr meg nem csinálhat semmit, mert Magyarországon erre NINCS törvény!!!! UTALÁSOK vannak, de nem tudja rádhúzni, mert nem egyértelmű. Bár minősítheti megkülönböztető jelzésnek, de attól még ezért nem büntethet meg. Az más kérdés, hogy fog találni 15másik dolgot, ami miatt megbírságol. :)

A XIV. ker, Fogarasi út 198 Hifi stadionban most k******ott olcsón van tök jó neonszett. Megjegyzem én ennek a többszöröséért vettem anno... :roll: ez is azt mutatja, hogy egyre elterjedtebb lesz, és akkor majd kényszerűségből is fognak rá hozni valami tiltást, de akkor is, ha okosan használod, akkor nem lesz baj belőle. Szóval ne hagyja már mindenki, hogy elbizonytalanítsák!!!! :wink:

Link to comment
Megosztás:

HI!

Épp most akartam poénkodni, hogy gabi is öregszik! Megpróbálja a azokat afránya gumikat kerülgetni de azok mindig elé ugranak!

Remélem Agresszor felvette videóra!http://www.duen.hu/files/foto/031214_rado/DuEn_Rado6_068.jpg

Na mi van Tomika!

Kint voltál és nekem nem szóltál?? Megint önzősködtél????

Nem vót szíp tőled....de hát most már mind1.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.