Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

86-os Kadett télen befagyó autó


benci

Recommended Posts

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy milyen megoldást tudnátok javasolni arra, hogy így téli hónapokban mikor elkezd fagyni, hajnalonként az ajtó fém pereme hozzáfagy a szigetelőgumihoz. És elég macerás reggelente kitépnem az ajtót. Próbáltam jégoldóval körbefújni de nem sokat segített. Arra is gondoltam, ha a gumit nem tenné tönkre, esetleg a vékony peremet bekenném étolajjal (nem fagy meg és még a pára sem csapódna rá).

Másnak is van ilyen gondja? Mit javasoltok?

Köszi

Benci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy milyen megoldást tudnátok javasolni arra, hogy így téli hónapokban mikor elkezd fagyni, hajnalonként az ajtó fém pereme hozzáfagy a szigetelőgumihoz. És elég macerás reggelente kitépnem az ajtót. Próbáltam jégoldóval körbefújni de nem sokat segített. Arra is gondoltam, ha a gumit nem tenné tönkre, esetleg a vékony peremet bekenném étolajjal (nem fagy meg és még a pára sem csapódna rá).

Másnak is van ilyen gondja? Mit javasoltok?

Köszi

Benci

Első autód? MErt isten bizony nem szoktam gúnyolódni és nem is szép dolog, de hogy jutott eszedbe az étolaj? Kapartál már le megszáradt étolajat akár kannáról, akár olajsütőről vagy látál már küszöböt ilyennel kiöntve...nem is beszélve a szagáról egy darabig...ezek szerint Te még a konyhában sem jártál nemhogy autót használtál volna....

A lényeget már sokan leírták elöttem szilikon spray megoldást hoz és a guminak is jót tesz!

A fagyálló ablakmosó azért nem segített, mert elpárolog és utánna már nem ér semmit..nem marad utánna semmi!

Elnézést ha megbántottalak nem volt szándékomban, de ezt le kellett írnom.... :oops:

Link to comment
Megosztás:

Hello Qpack!

Ugh, én kérek elnézést!

Ami a konyhát illeti, szoktam ott is járni, főzni is szoktam és égésterméket is kapargatok, mert ugye NEM az olaj ég rá az olajsütőre, de ez gondolom csak nyelvbotlás volt részedről. Én személy szerint még nem találkoztam olyan étolajjal amit ha kiöntök az asztalra, parkettára, bárhova (jelzem tehát, nem felhevült állapotában csapkodva kibuggyan a serpenyőből és egyéb "szennyező" anyagokat tartalmaz.) odaszáradt volna, esetleg megfagyott volna, még a hűtőben sem. (Igaz még nem végeztem kísérletet a konyhai étolaj fagypontjának ellenőrzésére sem, de ez már egy másik topic lenne.) Az elmélet lényege a víz lepergetése (ami ugye megfagy) és az összefagyás gátlása amit az olajok egészen jól végeznek (SZERINTEM), és az étolajnak friss állapotában kevésbé van szaga mint pl. a motorolajnak... Azt viszont gyanítom, hogy esetleg az olaj prorózussá teheti a gumit, aminek következménye, hogy a szigetelő gumim szétmálik. De ezt sem tudom, ezért kérdezek.

A szilikon eszembe sem jutott, de ezt a tapasztalatlanságom számlájára írom. Minden esetre érdemi hozzászólásod nem volt és ez így van jól.

Üdv

Benci :?

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul azt mondják, hogy a szilikon jobban taszítja a port mint az olajak. Márpedig a porral keveredett olajtól a lamellák összeragadnak (meg a konyhaasztal is tud ragadni tőle) , és innentől kezdve a kicsi rugócskák nem nyomják szét őket, így bármivel nyitható lesz a zárad.

Link to comment
Megosztás:

Hello Qpack!

Ugh, én kérek elnézést!

Ami a konyhát illeti, szoktam ott is járni, főzni is szoktam és égésterméket is kapargatok, mert ugye NEM az olaj ég rá az olajsütőre, de ez gondolom csak nyelvbotlás volt részedről. Én személy szerint még nem találkoztam olyan étolajjal amit ha kiöntök az asztalra, parkettára, bárhova (jelzem tehát, nem felhevült állapotában csapkodva kibuggyan a serpenyőből és egyéb "szennyező" anyagokat tartalmaz.) odaszáradt volna, esetleg megfagyott volna, még a hűtőben sem. (Igaz még nem végeztem kísérletet a konyhai étolaj fagypontjának ellenőrzésére sem, de ez már egy másik topic lenne.) Az elmélet lényege a víz lepergetése (ami ugye megfagy) és az összefagyás gátlása amit az olajok egészen jól végeznek (SZERINTEM), és az étolajnak friss állapotában kevésbé van szaga mint pl. a motorolajnak... Azt viszont gyanítom, hogy esetleg az olaj prorózussá teheti a gumit, aminek következménye, hogy a szigetelő gumim szétmálik. De ezt sem tudom, ezért kérdezek.

A szilikon eszembe sem jutott, de ezt a tapasztalatlanságom számlájára írom. Minden esetre érdemi hozzászólásod nem volt és ez így van jól.

Üdv

Benci :?

Látom nem érted és nem is volt soha dolgod ilyennel különben nem lennél ilyen fölényes...az étolajból nem kell megégnie semminek egyszerűen, ha valahol megszárad, akkor nagyon jól odaszárad a felületre és nem csak ködként hanem vastagon ott marad erősen tapadva..ha nem hiszed akkor nagyon sajnálom, de így van(kérdezd meg a karoszlériásokat, hogy magyarázzák el neked, hogy miért javasolják a küszöbbe öntésüket :!: )..nem kell hozzá semmi féle hő(senm meleg sem hideg), egyszerűen ilyen és kész...lekaparni is baromi nehéz..nem oldja szinte semmi! Az ajtó tömítés általában olajálló gumiból van!

Ha nem látod az érdemi részt benne: szemben a többiekkel Én azt is leírtam, hogy amit kigondoltál miért nem jó, és szerintem egyáltalán nem bántóan tettem, erre Te cinikus hangnemben válaszolsz. Ez itt ezen a fórumon nem dívik...az emberek megbeszélik a gondjaikat/véleményt formálnak és ha segítenek nekik (még úgy is hogy megmondják neki, hogy azt ne csinálja, mert akkor ez történik), akkor legfeljebb megvitatják és nem így reagálnak, főleg ha egyértelmű, hogy azért kért segítséget, mert nem ért hozzá aztán meg ki akarja deríteni, hogy neki ebből van doktorija....

Részemrőlé ennyi...nem loptad be magad senki szívébe a fórumon az tuti...először még a nem tudom segítsetek, aztán meg Én vagyok a nagyon okos :shock: ...grat! Akkor minek kérdezel? :evil:

Link to comment
Megosztás:

Részemről minden autótakarítás alkalmával befújom az ajtón lévő gumikat szilikonsprayvel, és elvileg azt várom tőle, hogy ne öregedjen el olyan hamar, és télen ne hidegvágóval kelljen bejutnom az autómba.Az olajos megoldás is jó lehet, ki fogom próbálni.Amúgy Qpack 1-t kell értsek veled, az ilyen irányú okfejtés itt nem dívik.Szoktuk egymást ugratni, egy kicsit néha élcelődni, de ennyi.Mondjuk a végén Hemi mindig szól, hogy kié is az a bizonyos homokozólapát! :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Részemről minden autótakarítás alkalmával befújom az ajtón lévő gumikat szilikonsprayvel, és elvileg azt várom tőle, hogy ne öregedjen el olyan hamar, és télen ne hidegvágóval kelljen bejutnom az autómba.Az olajos megoldás is jó lehet, ki fogom próbálni.Amúgy Qpack 1-t kell értsek veled, az ilyen irányú okfejtés itt nem dívik.Szoktuk egymást ugratni, egy kicsit néha ércelődni, de ennyi.Mondjuk a végén Hemi mindig szól, hogy kié is az a bizonyos homokozólapát! :) :) :D

:thumbright:

Link to comment
Megosztás:

Látom nem érted és nem is volt soha dolgod ilyennel különben nem lennél ilyen fölényes...az étolajból nem kell megégnie semminek egyszerűen, ha valahol megszárad, akkor nagyon jól odaszárad a felületre és nem csak ködként hanem vastagon ott marad erősen tapadva..ha nem hiszed akkor nagyon sajnálom, de így van(kérdezd meg a karoszlériásokat, hogy magyarázzák el neked, hogy miért javasolják a küszöbbe öntésüket :!: )..nem kell hozzá semmi féle hő(senm meleg sem hideg), egyszerűen ilyen és kész...lekaparni is baromi nehéz..nem oldja szinte semmi! Az ajtó tömítés általában olajálló gumiból van!

Ha nem látod az érdemi részt benne: szemben a többiekkel Én azt is leírtam, hogy amit kigondoltál miért nem jó, és szerintem egyáltalán nem bántóan tettem, erre Te cinikus hangnemben válaszolsz. Ez itt ezen a fórumon nem dívik...az emberek megbeszélik a gondjaikat/véleményt formálnak és ha segítenek nekik (még úgy is hogy megmondják neki, hogy azt ne csinálja, mert akkor ez történik), akkor legfeljebb megvitatják és nem így reagálnak, főleg ha egyértelmű, hogy azért kért segítséget, mert nem ért hozzá aztán meg ki akarja deríteni, hogy neki ebből van doktorija....

Részemrőlé ennyi...nem loptad be magad senki szívébe a fórumon az tuti...először még a nem tudom segítsetek, aztán meg Én vagyok a nagyon okos :shock: ...grat! Akkor minek kérdezel? :evil:

Kedves QPack és Fórumtagok!

Elnézést kérek, ha fölényesnek tűntem és/vagy bunkó hangnemet ütöttem meg és ezzel sértettem az etikát, a tagokat, Téged QPack. Nem akartam, mindössze egy első felindulásos reakció volt a válaszodra. Nem véletlen kezdtem úgy, hogy a segítségeteket kérem, leírtam, hogy én mire gondoltam és te ezen gúnyolódtál és nevetséges hülyegyereknek állítottál be - én legalábbis úgy éreztem. Ez sem szokott így menni más fórumokon, de hát én vagyok itt az új, én alkalmazkodom, tapasztalatokból tanul az ember.

Ami igazán rosszul esett, hogy nem akartam hülyeséget csinálni, nem is értek az autókhoz, tényleg ez az első autóm éshát.... na mind1, nem ragozom. Mindenesetre nem vagyok paraszt, tudok elnézést kérni és teszem is ha kell.

Mégegyszer mindenkitől elnézést!

Kellemes ünnepeket!

Benci

Link to comment
Megosztás:

Kedves QPack és Fórumtagok!

Elnézést kérek, ha fölényesnek tűntem és/vagy bunkó hangnemet ütöttem meg és ezzel sértettem az etikát, a tagokat, Téged QPack. Nem akartam, mindössze egy első felindulásos reakció volt a válaszodra. Nem véletlen kezdtem úgy, hogy a segítségeteket kérem, leírtam, hogy én mire gondoltam és te ezen gúnyolódtál és nevetséges hülyegyereknek állítottál be - én legalábbis úgy éreztem. Ez sem szokott így menni más fórumokon, de hát én vagyok itt az új, én alkalmazkodom, tapasztalatokból tanul az ember.

Ami igazán rosszul esett, hogy nem akartam hülyeséget csinálni, nem is értek az autókhoz, tényleg ez az első autóm éshát.... na mind1, nem ragozom. Mindenesetre nem vagyok földműves, tudok elnézést kérni és teszem is ha kell.

Mégegyszer mindenkitől elnézést!

Kellemes ünnepeket!

Benci

Kedves Benci!

Saját magamat(is) bíráltam ezen topict első hozzászólásában ha nem tűnt volna fel! De spongyát az eddigiekre, mert ehhez is kellett inteligencia, hogyha csak részben is de elismerd hibádat.

Szóval használj szilikon sprayt és a felesleges plussz anyagot egy kis száradás után töröld le, így megelőzhető a kollega által említett erősebb por beleragadás mégsem fagy be az ajtód...általában telente 2x -3x elég lekezelni, mert beleül a gumi pórusaiba és így már nem engedi beszivárogni bele vizet!

Kellemes, baleset és ajtóbefagyás mentes Ünnepeket Mindenkinek! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekiláttam egy "E" Kadett - es weboldal létrehozásának.

Szeretnék egy átfogó oldalt, amiben minden benne van

(képek, műszaki adatok, tippek, hibák-kijavitásuk).

Ezért kérném mindenki segitségét, hogy ha épitő ötletetek van,

vagy kritika, esetleg olyan anyag, amit közzé tennétek, irjatok nekem

e-mail - t!

opelkadette@fw.hu

Illetve nézzetek rá az oldalra, folyamatosan bővül!

www.opelkadette.fw.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekiláttam egy "E" Kadett - es weboldal létrehozásának.

Szeretnék egy átfogó oldalt, amiben minden benne van

(képek, műszaki adatok, tippek, hibák-kijavitásuk).

Ezért kérném mindenki segitségét, hogy ha épitő ötletetek van,

vagy kritika, esetleg olyan anyag, amit közzé tennétek, irjatok nekem

e-mail - t!

opelkadette@fw.hu

Illetve nézzetek rá az oldalra, folyamatosan bővül!

www.opelkadette.fw.hu

lépj be a klubba, és csinálj Kadett szekciot!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.