Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Hello!

Tavaly decemberben vettem egy 94-es 1.2-es Corsát. 1-esben, amikor "rúgdosom" a gázt, csattog valami. Amikor felkapcsolom 2-esbe és gázt adok, megint csattan egyet. Amikor 3-asból vissza 2-esbe, akkor is. Egyébként ropog a váltó (1-2-3) időnként, de váltóolaj lett cserélve, miután útban volt egy Merci a kereszteződésben. A huzatópadon töltött egy 7végét...

Amióta meleg van és leengedett ablakkal közlekedem, azóta tűnt fel a csattogás, pl. amikor a falról/szalagkorlátról visszaverődik a hang.

És valami tróger k***g bepattintotta a szélvédőmet a Felvonulási téren :-(

Szóval ez a csattogás normális vagy sem? Nem tudom, van-e összefüggés, de a kuplungbowdenem fárad (ropizik).

Köszi!

Hja! C12NZ van benne

Tepy

Link to comment
Megosztás:

Oh shit!

Folyik vmi olaj. Mélygarázs padlóján vettem észre a nyomot. Váltóolaj????. Motorolaj maxin van. Kissé arrább (kocsi közepe) meg vízfolt. Belenyúltam, megtapintottam, megszagoltam. Olaj és víz.

Ha szemben állsz a kocsival melyik részén volt az olajfolt és a víz?

Mert lehet,hogy a vízpumpád ereszt egy kicsit már,és valszeg a karteltömítés is ereszt.

Bár lehet más is,de hirtelen ez jutott eszembe.

A legjobb lenne alábujni és megsasolni aknából mi is folyik!

Link to comment
Megosztás:

Ha szemben állsz a kocsival melyik részén volt az olajfolt és a víz?

Mert lehet,hogy a vízpumpád ereszt egy kicsit már,és valszeg a karteltömítés is ereszt.

Bár lehet más is,de hirtelen ez jutott eszembe.

A legjobb lenne alábujni és megsasolni aknából mi is folyik!

Középtől kissé balra volt az olajfolt. 3 óra alatt egy fél tenyérnyi. Vízből egy tenyérnyi. Most lemegyek a parkolóba és megnézem, de ha ilyen ütemben folyik...

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem mindent, ami esetleg folyhat, de minden csont száraz. Valószínűleg egy előttem azon a helyen álló klímás autó szivatott meg, mert valszeg kondenzvizet láthattam (így utólag belegondolva). Ergo semmi gond. Ciki, hogy így beszivatott, de lényeg, hogy nincs gáz.

A csattogást szakavatott fülnek megmutattam, szerinte nem komoly, ne foglalkozzak vele.

Most fogok vele először nagy utat megtenni (600 km oda-vissza) és kicsit parázok, ezért lehet, hogy mindent túllihegek.

Ja, 6.75-ös kombinált fogyasztás elfogadható? (C12NZ, 159000 km).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában rosszalkodik a Corsa. Egy hét alatt 2x állt le alattam 2-esben, motorfék közben és ezen kívül jópár esetben erőteljesen berángatott, de ez esetekben nem állt le. Itt is gázelvételkor volt rángatás. Semmi hibajelzés.

A kérdés: Mit nézzek/nézessek meg?

Link to comment
Megosztás:

A kérdés: Mit nézzek/nézessek meg?

Ötletszinten: alapjárati motor?

Én mondjuk nem értek a Corsához, de nekem a Caliban az alapjárati motor felel azért, hogy ha tolóüzemben (motorféknél) 1200 1/min alá esik a fordulat, akkor nem engedi az autót lefulladni, hanem magától adagol egy kis gázt. Ha ez a Corsában is így van, és télleg csak motorféknél fullad le, akkor én a helyedben megnézném ezt a részét a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
C14NZ motor, olyan 150-155km/h (autópálya) sebességnél 8,07 l/100km fogyasztás. :P Én olyan 6l vártam.

Jól gondolom, hogy ez nagyon sok?

Köszi a választ és a tanácsot előre is.

ott már bőven 4000 fölött pörög a moci, tudom mert a Anyukám astrájában is ilyen csapásmérő van :P sztem nem meglepő, hogy nem 6l

Egyszer Anyum lement Pécsre meg vissza végig 110-120al.....naaa az neki a nagyon kellemes, azt hittem elromlott a mászer mert nagyon kevés benzinnel megjárta, alig mozdult a mutató (pláne a gsi-hez képest :wub: )

Link to comment
Megosztás:

Sztem sem meglepő a fenti fogyiadat, és azzal is egyetértek hogy olyan 100-120km/h körüli tempó az ideális fogyasztás szempontjából, mert utána hirtelen növekszik a légellenállás, ami eléggé megdobja a fogyasztást is. Nekem ugyan C20NE-m van, de tartósan 90-nel hajtva (sajna eddig még csak egyszer bírtam megállni hogy ne nyomjam tovább) ebből is ki lehet hozni 6.2literes fogyasztást, viszont tartós 170-180-nál evett már 17 litert is 100-on. :wub: Szóval én ha 8literes fogyit tapasztalnék, asszem összetenném a két kezemet és templomba járnék minden nap csak amradjon is ennyi... :P

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tamás!

Az csodálatos fogyasztás.

Mit tesz a gumi szélessége? Én a kislányom kérésére annak idején 2 cm-el szélesebb gumikat tettem alá a kocsinak. Rögtön 1l-el megemelkedett a fogyasztás. 7-ről 8-ra. Most sajnos már 9 is van a városban. Viszont sok a hidegindítás-rövid (10-20 min) menet. Ez bizony a tapasztalatom szerint is sokat jelent. Akár 10-ig is el megy a fogyasztás.

Amit nálam agasztónak tartok, hogy fekete a kipufogó vége. Nem szép, világos szürke.

A szondával lehet a baj. A kontrol lámpa is kigyúlad. A diagnosztikai lámpa korábban a Lamda szondát jelezte hibámnak, most , pedig a 35-ös kódot mutatta. Ezek szerint az alapjárati levegőt szabályozó léptető motor fordulatszáma nem megfelelő. A problémát igazolja az is, hogy nem üzem-meleg állapotban a CO érték ugrál. Vagy mégis a LAMDA- szonda a hibás?

Kérdés megint, hogy hova vigyem? A régi öreg elektromos szerelőm kibuktatott.

Feleslegesen cserélte ki a hűtőgombát ( a termosztát helyet). Ráadásul, egy LADA gombát tett be úgy, hogy a vezeték végéről levágta a gyári csatlakozót.

Megpróbálom a mechanikus szerelőmet. Benne még nem csalódtam.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Egy kollégám kérdését tolmácsolnám felétek: van egy 95-ös B-Corsája, és az lenne a kérdése, hogyan lehet kicserélni a középkonzol izzóit? Van erről valami leírás, esetleg szervízkönyv?

Előre is köszi!

Nos, izzó cserét nem taglalja a szervízkönyv, de a műszerfal ki- és beszereléséről ír valamit.

Ha gondolod megpróbálhatom be szkennelni az oldalakat.

De gyakorlati útmutatást nem tudok adni.

Üdv. ember2

Link to comment
Megosztás:

Nos, izzó cserét nem taglalja a szervízkönyv, de a műszerfal ki- és beszereléséről ír valamit.

Ha gondolod megpróbálhatom be szkennelni az oldalakat.

De gyakorlati útmutatást nem tudok adni.

Üdv. ember2

Közben megtaláltam neten az Etzold-féle könyvet (Így csináld...), igaz német nyelvű kiadásban, de a képek segítenek :unsure:

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.