Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Azt elárulod, milyen márka/típus volt ez a paszta? :lol: és hogy hol lehet kapni?

Szerintem sokakat érdekelni fog :lol:

Nincsen semmi különösebb trükk a fényszóró búrájának polírozásában. Anno én elvittem szakihoz, de ha tudom hogy sima Prevent tubusos polírpasztával csinálja (amelyik bármelyik nagyáruházban kapható), akkor inkább megcsinálom magam. A pontos metódust asszem le is írtam úgy két hónapja az Astra G/Karosszériaápolás topikban.

Link to comment
Megosztás:

nekem a régi autómban 1000ft-ért polírozták az autómosóban. igaz ,hogy tisztább lett ,de a fényerő egyenlő volt a nullával.

tulajdonképpen csak kívűlről mutatott.aki ennek az ellenkezőjét állítja az hazudik.végik csináltam ezt is mint sok mindent.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello:-)

Szóval,felpolíroztam az első lámpát mert olyan matt volt,/dohány barna /hogy a csíkokat nem lehetett benne már látni

2X1 dl polírpaszta természstesen 2 féle, karcra és magas fényre, ár össz 2100Ft

STANDOX márkaboltban vettem és kivan mérve,hogy ne kelljen egy egy kg mindkettőből

Nos, a műanyag mint a vadi új lámpáé :lol:

Sokkal erősebb a fényerő !!!

De,a COLGATE WHITE fogkrém / 360Ft :lol: / közel ennyit tud mivel vannak benne csiszoló szemcsék :)

Kb 1 óra gépi polír csodát tesz ezzel is :P

Link to comment
Megosztás:

Én azt hallottam hogy nem nagy buli a polír mert jó és szép lesz...DE pár hónap múlva ugyanolyan lesz, sőt a műanyagon van egy UV védő réteg is amit lepolírozol.....

Hello:-)

Szóval,felpolíroztam az első lámpát mert olyan matt volt,/dohány barna /hogy a csíkokat nem lehetett benne már látni

2X1 dl polírpaszta természstesen 2 féle, karcra és magas fényre, ár össz 2100Ft

STANDOX márkaboltban vettem és kivan mérve,hogy ne kelljen egy egy kg mindkettőből

Nos, a műanyag mint a vadi új lámpáé :lol:

Sokkal erősebb a fényerő !!!

De,a COLGATE WHITE fogkrém / 360Ft :lol: / közel ennyit tud mivel annak benne csiszoló szemcsék :)

Kb 1 óra gépi polír csodát tesz ezzel is :P

Link to comment
Megosztás:

megint csak azt kell, hogy mondjam ,de majd meglátod ,hogy semmit nem ér egy idő után.a xenon az igazi.de én ha nem váltok autót akkor vettem volna bele egy gyárit az nem olyan drága és tart egy darabig.

ÁÁ Nekem B2-m van gyári xenonino de az se nagy szám, betegecske.Megnézettem egy helyen, ott azt mondták hogy az ilyen "nem mai" kocsiknál már találkoztak ilyennel, szerintük levesz a fényből sokat a projektor...no coment...gyári HELLA pilács.Szal gyengus...már kibányásztam belül se xaros, annyi hogy hangyaf***nyit már mattul a műanyag de nem hiszem hogy ez vesz le belőle mert nem vészes.Beszéltem másokkal is és van akinek jó van akinek szintén beteges.

Link to comment
Megosztás:

Babunál is ez hozta meg a várt javulást. Egyszerűen elöregedett az "égő".

Megpróbálom, bár akitől vettem azt mondta kb 1 éve volt cserélve.Megnéztem Osram van benne ha jól emléxem.Szerintem nem kamuzott mert a vezérlésre is azt mondta hogy új, én hülye szétszedettem (mert hogy simea ellenőrzésre nem volt hajlandó 2 szerelő se) azt tényleg új volt.

Megpróbálom azért.Milyen márkával érdemes foglalkozni?Hella van jó árért...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
A fene.... párásodik a bal első lámpám... Vmi gyors, olcsó megoldás ideiglenesen? (szétszedni nem lehet, ezt tudom, marad majd a csere, de addig is kéne vmi, hogy ne legyen ilyen. Körbe vmi szilo vagy hasonló?

Dehogynem lehet.....kérdés bevállalod -e...

http://209.85.129.132/search?q=cache:0LJmq...;cd=1&gl=hu

Szilót ne, és amit ráteszel majd ne legyen ecetes vagy maró hatású....vmi Terostat cuccot keress ami tömít meg ragaszt és semleges.

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem lehet.....kérdés bevállalod -e...

http://209.85.129.132/search?q=cache:0LJmq...;cd=1&gl=hu

Szilót ne, és amit ráteszel majd ne legyen ecetes vagy maró hatású....vmi Terostat cuccot keress ami tömít meg ragaszt és semleges.

Köcce.. lehet bevállalom.. ma elmerültem a sárban, ki tudja mi demulálódott, szal most meg kell nézni azt is :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Gyári xenonos lámpa, sz**** világít. Izzót cseréltem sokkal jobb nem lett.

Viszont ha belesek a projektorba akkor fehéres opálos színe van de nem belülről mert kitisztítani nem lehetett.Csak a kezem árnyékát látom ha elhúzom azt a lámpa előtt.

Ez így oké vagy át kellene látnom rajta szal "transzparensnek" kéne lennie??Vkinek tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Öcsémnek is gyári xenon van benne, de sztem jól világít. Mit értesz azon, hogy nem lehet tisztítani? Szétszedted a lámpát, és a projektort?

Még nem szedtem szét, arra gondolok hogy a projektorba egy hosszú csipesszel és vattával belenyúltam a lámpa hátoldala felől, de nem jön le projektor lencséjének belső részérőlsemmi, tejszerű színe van ha át akarok nézni a projektoron a plexi felé.Nem tudom hogy ez a fehéres opálos cucc okés -e, vagy pedig nem kellene ilyennek ott lennie és "átláthatónak" (de semmiképpen nem fehéresnek) kellene lennie a projektornak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.