Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Jól hallottam,hogy H-ba akármilyen rádiót nem lehet berakni a canbus miatt? :D

Régi rádiókhoz 30-40E az illesztő interface? :D

attól függ milyen igényei vannak az embernek... ha lemond a kormánytávról, akkor egy 500 forintos ISO adaptert kell bekábelezni, plussz az antennát újrakábelezni megfelelő csatlakozóval a végén, és akkor a gyári állapot bármikor visszaállítható, de megy az új zörgő is. 5e körül lehet kapni olyan kábelt ami ISO-ra alakítja a gyári csatit és antennát is - de ezzel még nincsen kormánytáv (plussz a ratyi gyári kábelezés marad, lehet jobb az újrahúzás az előzővel). ha kell táv is, akkor az már a rádió kiegészítője, pl az alpine 35e körül osztja az ilyeneket...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok a segítségeteket kérném!

Vater H astrájában 2007 évjáratú 1.4 essentia plus alap BC (stopper megtehető út, átlag fogyi pill.fogyi) meg lehet e csinálni hogy azelső elektromos ablakok a kulcs távírányítójának bezárás gombjára felmenjenek ne kelljen külön ökörködni vele. Egyébként csak elöl van elektromos ablak az ajtó nyomó gombok hosszabb nyomvatartása mellett mind az anyós mind a vezető oldali le ill. fel megy, tehát nem kell folyamatosan húzni nyomni a kart míg felmegy illetve lemegy...

Mi a teendő egy modul kérdése az egész vagy programozás...???

Előre is köszi a válaszokat :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok a segítségeteket kérném!

Vater H astrájában 2007 évjáratú 1.4 essentia plus alap BC (stopper megtehető út, átlag fogyi pill.fogyi) meg lehet e csinálni hogy azelső elektromos ablakok a kulcs távírányítójának bezárás gombjára felmenjenek ne kelljen külön ökörködni vele. Egyébként csak elöl van elektromos ablak az ajtó nyomó gombok hosszabb nyomvatartása mellett mind az anyós mind a vezető oldali le ill. fel megy, tehát nem kell folyamatosan húzni nyomni a kart míg felmegy illetve lemegy...

Mi a teendő egy modul kérdése az egész vagy programozás...???

Előre is köszi a válaszokat :D

Nemvagyok benne biztos 100% de ha a gyári risztó nemtudja ezt akkor azthiszem kell egy + modult ami ezt a kényelmi funkciót tudja! De nem 100% nemismerema gyári risztószett tulajdonságait! :D

Link to comment
Megosztás:

Nemvagyok benne biztos 100% de ha a gyári risztó nemtudja ezt akkor azthiszem kell egy + modult ami ezt a kényelmi funkciót tudja! De nem 100% nemismerema gyári risztószett tulajdonságait! :D

Ezt elfelejtettem le irni nincs benne semmilyen riasztó csak közpzár, de az gyári

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok a segítségeteket kérném!

Vater H astrájában 2007 évjáratú 1.4 essentia plus alap BC (stopper megtehető út, átlag fogyi pill.fogyi) meg lehet e csinálni hogy azelső elektromos ablakok a kulcs távírányítójának bezárás gombjára felmenjenek ne kelljen külön ökörködni vele. Egyébként csak elöl van elektromos ablak az ajtó nyomó gombok hosszabb nyomvatartása mellett mind az anyós mind a vezető oldali le ill. fel megy, tehát nem kell folyamatosan húzni nyomni a kart míg felmegy illetve lemegy...

Mi a teendő egy modul kérdése az egész vagy programozás...???

Előre is köszi a válaszokat :D

HA kiszálsz a kocsibol! bezárod majd utánna ujramegnyomod a bezarogombot és nyomvatartod akkor felhuzza az ablakot nyitasnal ugyan ez nyitod majd nyomvatart ujra és lehuzza! Modulla megoldható az hogy bezarasnal automatikusan felhuzza sajnos nem programozható külön modul ajtonként kb 2500ft!

Link to comment
Megosztás:

HA kiszálsz a kocsibol! bezárod majd utánna ujramegnyomod a bezarogombot és nyomvatartod akkor felhuzza az ablakot nyitasnal ugyan ez nyitod majd nyomvatart ujra és lehuzza! Modulla megoldható az hogy bezarasnal automatikusan felhuzza sajnos nem programozható külön modul ajtonként kb 2500ft!

Aki jártas az elektronikában, az össze tudja dobni. Én csináltam ilyen ablakmodult. Az össz költség kb. 1000Ft. Felületszerelt alkatrészekkel 2x2 cm-es lett a NYÁk lap. :D

Viszont egy kérdés. A GID helyére (persze némi programozással), minden gond nélkül berakható a CID?

Mert a CID jóval nagyobb méretileg, mint a GID (ha jól tudom a GID olyan 4,5" örül van, a CID meg olyan 6,5").

Link to comment
Megosztás:

Aki jártas az elektronikában, az össze tudja dobni. Én csináltam ilyen ablakmodult. Az össz költség kb. 1000Ft. Felületszerelt alkatrészekkel 2x2 cm-es lett a NYÁk lap. :D

Viszont egy kérdés. A GID helyére (persze némi programozással), minden gond nélkül berakható a CID?

Mert a CID jóval nagyobb méretileg, mint a GID (ha jól tudom a GID olyan 4,5" örül van, a CID meg olyan 6,5").

igen ! programozni kell! meg masik keret jar hozza! ennyi

Link to comment
Megosztás:

Jól hallottam,hogy H-ba akármilyen rádiót nem lehet berakni a canbus miatt? :D

Régi rádiókhoz 30-40E az illesztő interface? :D

29 körül megy itthon

Viszont a többiek által emlegetett kábel csomagon kívűl benne van a beépítő keret is :D

Méghozzá a belső eszközök színével egyezik....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! 2006.06 havi H astrám van, szeretném aktiválni a fedélzeti computert van e rá lehetőség? Az autó multikormányos a kijelzője csak két soros felsősorban óra és a külső hőmérséklet alsóban a dátum vagy rádió. Kilehet cserélni nagy kijelzősre és ha igen hogyan? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2006.06 havi H astrám van, szeretném aktiválni a fedélzeti computert van e rá lehetőség? Az autó multikormányos a kijelzője csak két soros felsősorban óra és a külső hőmérséklet alsóban a dátum vagy rádió. Kilehet cserélni nagy kijelzősre és ha igen hogyan? Előre is köszi.

Hello! elvileg ez mar BID de ha nme akkor ha kicserérled BID re vagy GID-re akkor mindne további nélkül lehet akitválni! arra kell odafigyelni hogy amit veszel azt szakeszervizbe szereljek ki és legyne ugymon szétválasztva vagy entheiratet németül azza válasszák le az elözö autorol mert kulonben nem fogod tudni felprogramoztatni.

De amugy semmi akadaja nincs.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Elnézést hogy ide irok de kaptam egy CD30-MP3 rádiót amit egy ASTRA-H ból vettek ki (szervizben)

Beraktam a Merivámba rendesen megkereste az adókat jól müködik de kb.30s múlva kiirja hogy "Display Safe" és utána is jól müködik de ki-be kapcs után ismét .. Elvittem egy TECH-2 emberhez mert azt mondták össze kell tanitani a kijelzővel de kb 1/2 óra szenvedés után elhajtott hogy ez a rádió csak Astrába való. A szerviz pedig azt mondja nem ott vettem ...felejtsem el .

Ha valaki tudna valami infót hogy ez igaz-e

Az adattáblán ez van:CD 30 MP3

UCH-UK6

70.03.01

LC

Kép az adattábláról:

http://kepek.freemail.hu/fototar/kepek/00/...34/3885687.jpeg

ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elnézést hogy ide irok de kaptam egy CD30-MP3 rádiót amit egy ASTRA-H ból vettek ki (szervizben)

Beraktam a Merivámba rendesen megkereste az adókat jól müködik de kb.30s múlva kiirja hogy "Display Safe" és utána is jól müködik de ki-be kapcs után ismét .. Elvittem egy TECH-2 emberhez mert azt mondták össze kell tanitani a kijelzővel de kb 1/2 óra szenvedés után elhajtott hogy ez a rádió csak Astrába való. A szerviz pedig azt mondja nem ott vettem ...felejtsem el .

Ha valaki tudna valami infót hogy ez igaz-e

Az adattáblán ez van:CD 30 MP3

UCH-UK6

70.03.01

LC

Kép az adattábláról:

http://kepek.freemail.hu/fototar/kepek/00/...34/3885687.jpeg

ÜDV

Sajnos nem tudom merivan milyen a gyari radio! az biztos hogy össze kel hazasitani őket! normalis szakszervizbe meg tudjak csinalni!

Link to comment
Megosztás:

Azért ez már tényleg durva,hogy még a gatya rádiót sem cserélhetek otthon ki... :D

De kicserélheted azaz ha kiveszed és berkasz valami balaupunktot azzal nincs ond csak ha a te gyaridat veszedki és masik gyarit akar sz berakni na az nem müüködik

Szia!

Most hogy már nyomoztam ennél mondok egy jobbat ha nem szervizben veteted ki és nincs szakszerüen leválasztva az autoról akkor berakás után 30 másodpercenként csippan egyet.Állitólag a lopások ellen védekeznek igy.

én ettől jobba tudok mondani nem csipog az semmit be se kapcsol! :D egyszerű lopásvédelem! ugymondjak házasítás aza ha nem választják le kiszereléskor csak ugyan abba az autoba fog möködi és csak beszerlet állapotban lehet leválasztani és a köv autoba pedig össze kell házasitani ujra!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.