Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Igen, ezt a lemezt néztem én is pont. Csak ez már tényleg arany árban van. Egy néhány grammos lemezért 2500Ft?! Inkább majd rábarkácsolok valami hasonlót a helyére.

Kanyarmodulról valaki? :)

Olyan akksi burkolatot még eddig én sem láttam más autókban sem....lehet, hogy csak valami hővédelem lenne?

Kanyarmodul.....pontos működését nem ismerem, de gondolom mindkét oldalt (jobbos és balos fényszórókat egyszerre) fordítja!? Ha igen, és csak az egyik nem tér vissza az eredeti pozícióba, akkor szerintem csak lokálisan annál az oldalinál kellene a hibát keresni, nem pedig a kormánynál lévő modulban. Szerintem ott valami mechanikai-, állító motor gond lesz.

Akksi lefogató lemez.....ilyen, ehhez hasonló sok más autó típusban is van. Nekem anno a Swift II-ben is ilyen volt. Nézz szét bontókban....pár száz Forintnál nem ér többet.

Viszont érdemes minél előbb pótolni, mert egy esetleges balesetnél nagy rombolást (kb. 15kg) és tüzet tudna okozni!

Link to comment
Megosztás:

Ma érdeklődtem egy bontóban. Akku lefogató lemez: 2000Ft! :blink:

Marad inkább a házilagos megoldás. Egy 2 mm vastag rozsdamentes laposvasból levágtam egy akkora darabot, ami pont befér. Fúrtam rá egy lyukat, amin keresztül átmegy a csarav. Szerintem elég stabil lett. Ha rángatom az akksit, vele együtt mozog az egész autó.

Akkumulátor! Jól sejtettem én hogy cserélni kellene. Ma reggel teljesen megadta magát, nem indult az autóm. Behoztam az akksit a melegbe. Gondoltam este kipróbálom hátha a melegtől magához tér. (Töltőm sajnos nincs.) Még rosszabb mint volt. Már a gyújtást is alig tudom ráadni.

Az akkufeszültséget azért megnéztem, 11,1 V.

Kiváncsiságból azt is megnéztem, ad-e alacsony akkutöltöttségre valami hibakódot. Hát... vagy 8-10 féle hibakódot elkezdett sorolni, amiket eddig soha nem láttam. Meg se tudtam jegyezni. Ez lehet a gyenge akksitól?

Link to comment
Megosztás:

Az akkufeszültséget azért megnéztem, 11,1 V.

Kiváncsiságból azt is megnéztem, ad-e alacsony akkutöltöttségre valami hibakódot. Hát... vagy 8-10 féle hibakódot elkezdett sorolni, amiket eddig soha nem láttam. Meg se tudtam jegyezni. Ez lehet a gyenge akksitól?

igen :)

meghülyül a can-bus

no para :)

Link to comment
Megosztás:

Ma érdeklődtem egy bontóban. Akku lefogató lemez: 2000Ft! :blink:

Marad inkább a házilagos megoldás. Egy 2 mm vastag rozsdamentes laposvasból levágtam egy akkora darabot, ami pont befér. Fúrtam rá egy lyukat, amin keresztül átmegy a csarav. Szerintem elég stabil lett. Ha rángatom az akksit, vele együtt mozog az egész autó.

Akkumulátor! Jól sejtettem én hogy cserélni kellene. Ma reggel teljesen megadta magát, nem indult az autóm. Behoztam az akksit a melegbe. Gondoltam este kipróbálom hátha a melegtől magához tér. (Töltőm sajnos nincs.) Még rosszabb mint volt. Már a gyújtást is alig tudom ráadni.

Az akkufeszültséget azért megnéztem, 11,1 V.

Kiváncsiságból azt is megnéztem, ad-e alacsony akkutöltöttségre valami hibakódot. Hát... vagy 8-10 féle hibakódot elkezdett sorolni, amiket eddig soha nem láttam. Meg se tudtam jegyezni. Ez lehet a gyenge akksitól?

Nekem van egy gyári (2007 novemberi az autó) akksim.

Tavasszal, amikor vettem az autót kicseréltem egy "zenéléshez jobban illőre". A gyárit azóta töltögetem 1-2 havonta.

Link to comment
Megosztás:

Ma érdeklődtem egy bontóban. Akku lefogató lemez: 2000Ft! :blink:

Marad inkább a házilagos megoldás. Egy 2 mm vastag rozsdamentes laposvasból levágtam egy akkora darabot, ami pont befér. Fúrtam rá egy lyukat, amin keresztül átmegy a csarav. Szerintem elég stabil lett. Ha rángatom az akksit, vele együtt mozog az egész autó.

Akkumulátor! Jól sejtettem én hogy cserélni kellene. Ma reggel teljesen megadta magát, nem indult az autóm. Behoztam az akksit a melegbe. Gondoltam este kipróbálom hátha a melegtől magához tér. (Töltőm sajnos nincs.) Még rosszabb mint volt. Már a gyújtást is alig tudom ráadni.

Az akkufeszültséget azért megnéztem, 11,1 V.

Kiváncsiságból azt is megnéztem, ad-e alacsony akkutöltöttségre valami hibakódot. Hát... vagy 8-10 féle hibakódot elkezdett sorolni, amiket eddig soha nem láttam. Meg se tudtam jegyezni. Ez lehet a gyenge akksitól?

Lehet. Amikor megállt a generátorom, akksicserével mentem haza. Amikor kezdett lemerülni, jelzett az ESP, utána az ABS, aztán már kormányszervó sem volt, alig tudtam lekanyarodni a parkolóba.:-)

Gondolom ezeket jelezheti, mivel azok már nem kapnak akkora feszültséget, mint amire szükségük van. Bár én akkor nem ellenőriztem hibakódot, de gondolom ezért lehet.

Én vettem ugyan töltőt (jó, ha van) de már az sem segített az akksin, még 1 hónapig húzta, aztán cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Lehet. Amikor megállt a generátorom, akksicserével mentem haza. Amikor kezdett lemerülni, jelzett az ESP, utána az ABS, aztán már kormányszervó sem volt, alig tudtam lekanyarodni a parkolóba.:-)

Nálam is volt ilyen probléma, hasonló tünetekkel, de kissé más okból.

Beállt a generátorcsapágy, emiatt nem töltött a generátor, és megszorult, majd leugrott a hosszbordás szíj.

Rövid időn belül jelzett a töltéslámpa, aztán az ABS lámpa, aztán a hűtővíz-túlmelegedés lámpa, majd elment a kormányszervo, végül leállt a kocsi : ). /a nejem vezetett, szerencsére a házunktól 500 m-re állt le, egy mellékutcában/

A hengerfejtömítés hál' Istennek nem égett át, elég hideg volt kint, és nem ment sokat az autó hűtővíz-keringetés nélkül.

Javítás után megnéztem Op-Commal, és az akku-lemerülés teleszórta az ABS modult és a CIM modult alacsony feszültség hibakóddal, amiket töröltem, azóta 0 hibakódom van.

Link to comment
Megosztás:

"Beállt a generátorcsapágy, emiatt nem töltött a generátor"

És a visszajelző nem jelzett?

Hát, az asszony elmondása szerint a töltésvisszajelző jelzett, gondolom rögtön akkor, amikor a töltés megszűnt.

(Vagyis nem rövid időn belül, ahogy először írtam. Sajnos én nem ültem a kocsiban, csak elbeszélésből rekonstruáltam az eseményeket :)).

Egyébként este volt, ment a lámpa, ablaktörlő, stb. emiatt elég gyorsan merülhetett az akku.

Link to comment
Megosztás:

"Beállt a generátorcsapágy, emiatt nem töltött a generátor"

És a visszajelző nem jelzett?

Gondolom ez egy-két perc leforgása alatt történt!?

Jelezni jelezhetett, hogy nincs töltés, de az asszony nyomhatta neki, ameddig csak ment az autó és végül nem világított úgy, mint egy karácsonyfa! :D

Link to comment
Megosztás:

Javítás után megnéztem Op-Comma...

Eredeti Op-comod van? Látom hogy árulnak a neten sok helyen utángyártottat. Az ára nem vészes, mert ilyen 10-12e környékén már lehet venni. Viszont nem olvastam róla túl jó véleményeket. Az interfész része állítólag egy hulladék.

Gondolkoztam rajta, hogy jó lenne egy ilyen itthonra. Mégis csak kényelmesebb vele hibakódot olvasni és törölni is lehet vele. De kidobni való pénzem nincs.

Az eredeti meg valai 150e+ÁFA. Arra azt hiszem most nem ruháznék be.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tech2, vagy OP-COM kell hozzá. Ha jól emlékszem, akkor a motortér vezérlőben kell aktiválni az elektronika ellenőrzést( később megnézem pontosan a nevét), meg a kijelző vezérlőben(ha jól emlékszem).

Ha ez megvan, akkor jelzi melyik izzóval van probléma.

Üdv,

Sziasztok!

Bementem itt, Debrecenben egy szervizbe, és azt mondták, hogy ezt nem lehet felprogramozni.

Ha gyárilag nincs benne, akkor nem lehet.

Mondom oké, nem kötekszem. Fedélzeti sem volt, de már van. Sajnos akkor még nem tudtam erről a funkcióról és

aki a fedélzetit programozta már nem elérhető.

Tud valaki Debrecenben H Astrát programozni?

Vagy tudtok ajánlani hozzáértő embert?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom, szóba került az OP-COM, így én is kérdeznék Tőletek?

Néztem videókat, de nem láttam, hogy fogyasztási adatokat is ki tud jelezni?

Valamint, Corsa D-ről lenne szó, CD30 mp3 BC gomb nélküli rádió és TID kijelző páros. Ha kicserélném a kijelzőt GID-re a BC funkciók és egyéb menü pontok közötti váltás lehetséges csak a kormány távirányítóval, vagy a fejegységet is cserélni kell egy BC gombos változatra? Esetleg valaki fejből tudja-e, hogy az OP-COM-ban mely menüpontokban kell a kijelző le, majd az új felprogramozását megcsinálni? Végül, mely verziószámú OP-COM-ot érdemes venni, és melyiket elkerülni?

Elnézést a sok kérdésért!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azt nem tudom, hogy elég-e a Te fejegységed, ha kicseréled a kijelzőt, és csak a multikormányról vezérelsz.

OP-COM:

Fogyasztási adat....konkrétan nem néztem még, de a különböző vezérlőegységeknél tudsz élő adatokat nézni, többek között biztos fogyasztást is....de holnap megnézem.

Amit meg vásárolsz, mindig a hozzá adott progit használd. Persze az eladótól mindig kérdezd meg, hogy tesztelt-e(nekem az USB kábel zárlatos volt, csaknem kinyírta a laptopot) és hogy magyar nyelvű legyen a progi(nem hátrány ;) )

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azt nem tudom, hogy elég-e a Te fejegységed, ha kicseréled a kijelzőt, és csak a multikormányról vezérelsz.

A BC-hez tulajdonképpen nem is kell fejegység, az adatok kiolvasásáért és megjelenítéséért a kijelző felel.

Ha van multikormány, a BC megjeleníthető (Astra H-n legalábbis, a Corsa D multikormányt nem ismerem).

Link to comment
Megosztás:

A TID kijelzőt ha kidobom és tennék bele BID-et akkor az bele kell hogy menjen a helyére, vagy esetleg keretet is kellene cserélni?

Igen a BID kijelzőhöz még kell egy beépítő keret ha nincsen hozzá. A Márkaszervizben pár ezer forintért kb. 3000-4000 ft tudsz rendelni hozzá!

Link to comment
Megosztás:

A BC-hez tulajdonképpen nem is kell fejegység, az adatok kiolvasásáért és megjelenítéséért a kijelző felel.

Ha van multikormány, a BC megjeleníthető (Astra H-n legalábbis, a Corsa D multikormányt nem ismerem).

Maybal, hg001 köszönöm a válaszaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom, szóba került az OP-COM, így én is kérdeznék Tőletek?

Néztem videókat, de nem láttam, hogy fogyasztási adatokat is ki tud jelezni?

Valamint, Corsa D-ről lenne szó, CD30 mp3 BC gomb nélküli rádió és TID kijelző páros. Ha kicserélném a kijelzőt GID-re a BC funkciók és egyéb menü pontok közötti váltás lehetséges csak a kormány távirányítóval, vagy a fejegységet is cserélni kell egy BC gombos változatra? Esetleg valaki fejből tudja-e, hogy az OP-COM-ban mely menüpontokban kell a kijelző le, majd az új felprogramozását megcsinálni? Végül, mely verziószámú OP-COM-ot érdemes venni, és melyiket elkerülni?

Elnézést a sok kérdésért!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Hali!

Ma megnéztem, és konkrétan fogyasztási adatokat nem láttam. A motor vezérlőben "jártam", de ott konkrétan ilyet nem találtam. Van csak diag kábelem is, azzal tudok fogyasztást nézni. Azzal a kábellel a Scanmaster progit használom, ott szépen látni a fogyasztási adatokat. Meg egy csomó más adatot, amit pl. az OP-COMmal nem.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bementem itt, Debrecenben egy szervizbe, és azt mondták, hogy ezt nem lehet felprogramozni.

Ha gyárilag nincs benne, akkor nem lehet.

Mondom oké, nem kötekszem. Fedélzeti sem volt, de már van. Sajnos akkor még nem tudtam erről a funkcióról és

aki a fedélzetit programozta már nem elérhető.

Tud valaki Debrecenben H Astrát programozni?

Vagy tudtok ajánlani hozzáértő embert?

Előre is köszönöm!

Ez érdekes. Nekem Essentia van, 2005 modellév...és frankón mutatja. Az UEC vezérlőben kell aktiválni. Valami elektronika védelem, vagy valami hasonló a neve.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.