Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Z19DT 120 LE

z19dt1.jpg

Z19DTH 150LE

z19dth1.jpg

nem vagyok biztos a válaszodban Uhuhu, ugyanis az enyém DTH (forgalmi szerint) és mégis 88kW (120LE) -ez az oszlopban is benne van- ám az olajsapka viszont a jobb oldalon van középen ami pedig a 150LE-s változatra utalna - korábbi írásaitok szerint - de ahhoz meg nem érzem elég erősnek, érzésre inkább csak 120 paci.

most akkor mi lehet ??? azt nem tudod hogy a vezérlés ua lehet mind a kettőnél?

egyébként az anyós oldal felőli zárásra magamtól is rájöttem már első nap hála istennek, merthogy az a k.... távirányító nem műkszik, de az tényleg fura hogy a kulcsról elfordításával nem lehet a kp. zárat aktiválni. (és hogy ez nem is egyedi hiba, hiszen "akirály" is ezzel szembesült még októberben)

- akirály megoldódott már ez a problémád?

vagy csak elromlott a zár a vezető oldalon? kicseréltessem a szakszervízben sok tízezer Ft-ért?! vagy csak kábel szakadás? nem tudtok erre vmi okosságot?

Tatabányán az opel szervízben már egyből cserélni akarják a zárat... én azért még körülkérdezősködnék mondtam.

de különben meg mi az hogy a távi nem műkszik, holott újra lett programozva?

állítólag lehet hogy nem ad ki rádiófrekvenciás jelet, de hát az immo is rádiófrekis már úgy tudom, az autó pedig elindul, tehát jön ki jel belőle.

vagy a két jel teljesen különbözik és új kulcsot kellene beszereznem?

Help me !!!

Link to comment
Megosztás:

nem vagyok biztos a válaszodban Uhuhu, ugyanis az enyém DTH (forgalmi szerint) és mégis 88kW (120LE) -ez az oszlopban is benne van- ám az olajsapka viszont a jobb oldalon van középen ami pedig a 150LE-s változatra utalna - korábbi írásaitok szerint - de ahhoz meg nem érzem elég erősnek, érzésre inkább csak 120 paci.

most akkor mi lehet ??? azt nem tudod hogy a vezérlés ua lehet mind a kettőnél?

egyébként az anyós oldal felőli zárásra magamtól is rájöttem már első nap hála istennek, merthogy az a k.... távirányító nem műkszik, de az tényleg fura hogy a kulcsról elfordításával nem lehet a kp. zárat aktiválni. (és hogy ez nem is egyedi hiba, hiszen "akirály" is ezzel szembesült még októberben)

- akirály megoldódott már ez a problémád?

vagy csak elromlott a zár a vezető oldalon? kicseréltessem a szakszervízben sok tízezer Ft-ért?! vagy csak kábel szakadás? nem tudtok erre vmi okosságot?

Tatabányán az opel szervízben már egyből cserélni akarják a zárat... én azért még körülkérdezősködnék mondtam.

de különben meg mi az hogy a távi nem műkszik, holott újra lett programozva?

állítólag lehet hogy nem ad ki rádiófrekvenciás jelet, de hát az immo is rádiófrekis már úgy tudom, az autó pedig elindul, tehát jön ki jel belőle.

vagy a két jel teljesen különbözik és új kulcsot kellene beszereznem?

Help me !!!

no, akkor vegyük újra:

Z19DT bal lent az olajsapka

Z19DTH jobb oldalon középen.

A vezérlés más mivel a Z19DT 8 szelepes, a Z19DTH 16 szelepes motor.

a centrálzár azért nem müködik kulccsal, mert így tervezték meg. mért? mittómén... de ez így jó.

ha a távirányitód nem müködteti a cetrált, akkor valószinüleg távirányitó csere lesz... próbáld ki a pótkulcsot is, h a az se megy akkor más gond lesz...

Link to comment
Megosztás:

no, akkor vegyük újra:

Z19DT bal lent az olajsapka

Z19DTH jobb oldalon középen.

A vezérlés más mivel a Z19DT 8 szelepes, a Z19DTH 16 szelepes motor.

a centrálzár azért nem müködik kulccsal, mert így tervezték meg. mért? mittómén... de ez így jó.

ha a távirányitód nem müködteti a cetrált, akkor valószinüleg távirányitó csere lesz... próbáld ki a pótkulcsot is, h a az se megy akkor más gond lesz...

jobb oldalon van középen, és mégis 88kW, ilyet is gyártottak akkor?

így tervezték meg? ...a szervíz emiatt cserélni akarja a záramat!!!

szóval kulcsról nem is lehet kp zárni? ez érdekes

...bárcsak lenne pótkulcsom, de úgyis csináltatnék egyet pluszba.

Link to comment
Megosztás:

jobb oldalon van középen, és mégis 88kW, ilyet is gyártottak akkor?

így tervezték meg? ...a szervíz emiatt cserélni akarja a záramat!!!

szóval kulcsról nem is lehet kp zárni? ez érdekes

...bárcsak lenne pótkulcsom, de úgyis csináltatnék egyet pluszba.

szóval ha ilyen: http://www.zafira-forum.de/ht_datenbank/za...tor/z19dth1.jpg

akkor 150 LE és el van írva a forgalmid. ennek örüljh, mert ez alapján számolják a súlyadót....

így tervezték meg. kulcsal csak a bal 1 záródik. ha zárat akarnak cserélni akkor integess pápá-t nekik... ugyanis nincs benne mikrokapcsoló, és feszültséget/jelet adjon a többi zárnak. és ez így gyári.

Cascod van? mert ha ellopják az autódat, akkor nem fizet a casco se másolt kulcsra, se 1 db kulcsra...

Link to comment
Megosztás:

szóval ha ilyen: http://www.zafira-forum.de/ht_datenbank/za...tor/z19dth1.jpg

akkor 150 LE és el van írva a forgalmid. ennek örüljh, mert ez alapján számolják a súlyadót....

így tervezték meg. kulcsal csak a bal 1 záródik. ha zárat akarnak cserélni akkor integess pápá-t nekik... ugyanis nincs benne mikrokapcsoló, és feszültséget/jelet adjon a többi zárnak. és ez így gyári.

Cascod van? mert ha ellopják az autódat, akkor nem fizet a casco se másolt kulcsra, se 1 db kulcsra...

casco még nincs, csak a múlt héten vettem, sajna csak egy kulcs járt hozzá, látod azzal meg nem megy a távi.

olyan mint a képen, de én ezt nem érzem 150Le-nek, vhol olvastam hogy állítólag németföldre gyártottak 16V-s 120Le-st is, a 150-es mellett.

kíváncsi lennék ha igaz mi a különbség, mert akkor ezek szerint egy laza tuninggal ez egyből 180Le-re emelhető lehetne (bár nem csináltatnám meg, csak kíváncsi vagyok)

ehhez mit szólsz?

http://www.carjoy.ch/opel-astra-1.9-06.200...ied-116998.html

vagy ez

http://www.motor-kompakt.de/opel/astra/ast...6v_120_ps_.html

mondjuk németektől lett behozva, lehet hogy ügyeskedtek az adózás miatt?

bár mint mondtam a B oszlopban is 88kw-ot ír a firmatábla, fura nem?

Link to comment
Megosztás:

csinálj mááá egy fényképet a motorodról, és erről a tábláról lécci....

ezt figyeljétek mit találtam

itt az összes motortípust megtalálod, és van 120LE 16V

http://www.motor-kompakt.de/opel/astra/astra_h_04_.html

mindenki kedvére bogarászhat akár benzin, akár diesel

aki nem tud németül annak segítség:

a piros felső soron a Fahrzeugdaten menupontban a Fahrzeugkatalog-ra kattintva kiválaszthatod a saját autótípusodat, onnan már gyerekjáték

üdv.

Robi

Link to comment
Megosztás:

én még nem láttam 16 szelepes 120 le-s diesel motort...

ha kötsz cascot készülj fel egy zárgarnitúra cserére különben ki lesz zárva a lopás cascóbol...

az igaz hogy nincs meg az eredeti 2. kulcs, de hogy ne tartsak a lopástól (mármint attól akinél a kulcs van) akkor inkább már rendszámot cseréltetek 7e Ft-ért minthogy 100ezerért zárakat

miért ilyenkor be kell mutatni mindkét kulcsot?

és ha gyárból rendelek?

hogyan látszik az egyáltalán rajta, hogy gyári vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

éésss igazad van....

Z19DT

Bauform: R4

Steuerung: OHC

Anzahl der Ventile: 8

Bohrung (mm): 82,0

Hub (mm): 90,4

Volumen (cmł): 1910

Leistung (kW bei min-1): 88 / 3500, 88 / 3500 - 4000 (Signum)

Drehmoment (Nm bei min-1): 280 / 2000 - 2750

Verdichtung: 18,0 : 1

Motormanagement: Bosch EDC 16 C9

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator, Partikelfilter

Besonderheiten: Common Rail, E-Gas, VTG-Turbolader

Verwendung: Astra H (M32WR, AF40), Signum (F40WR, M32WR), Vectra C (F40WR, M32WR), Zafira B (M32WR, AF40)

Z19DTH

Bauform: R4

Steuerung: DOHC

Anzahl der Ventile: 16

Bohrung (mm): 82,0

Hub (mm): 90,4

Volumen (cmł): 1910

Leistung (kW bei min-1): 110 / 4000 (alle)

Drehmoment (Nm bei min-1): 315 / 2000, ab MJ05 320 / 2000 - 2750

Verdichtung: 17,5 : 1

Motormanagement: Bosch EDC 16 C9, Astra H Cabriolet Bosch EDC 16 C39

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator, Partikelfilter

Besonderheiten: Common Rail, E-Gas, VTG-Turbolader Garrett GT1749MV

Verwendung: Astra H (M32WR), Signum (F40WR, AF40), Vectra C (F40WR, AF40), Zafira B (M32WR, AF40)

Z19DTJ

Bauform: R4

Steuerung: DOHC

Anzahl der Ventile: 16

Bohrung (mm): 82,0

Hub (mm): 90,4

Volumen (cmł): 1910

Leistung (kW bei min-1): 88 / 4000

Drehmoment (Nm bei min-1): 280 / 2000 - 2750

Verdichtung: 17,5 : 1

Motormanagement: Bosch EDC 16 C9

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator, Partikelfilter

Besonderheiten: Common Rail, E-Gas, VTG-Turbolader Garrett GT1749MV

Verwendung: Astra H (M32WR)

Link to comment
Megosztás:

az igaz hogy nincs meg az eredeti 2. kulcs, de hogy ne tartsak a lopástól (mármint attól akinél a kulcs van) akkor inkább már rendszámot cseréltetek 7e Ft-ért minthogy 100ezerért zárakat

miért ilyenkor be kell mutatni mindkét kulcsot? igen és nem. van hogy be kell mutatni, de lopásnál le kell adni.

és ha gyárból rendelek? másolt érkezik

hogyan látszik az egyáltalán rajta, hogy gyári vagy sem? látszik. be van pontozva a rendelt kulcs...

Link to comment
Megosztás:

nem vagyok biztos a válaszodban Uhuhu, ugyanis az enyém DTH (forgalmi szerint) és mégis 88kW (120LE) -ez az oszlopban is benne van- ám az olajsapka viszont a jobb oldalon van középen ami pedig a 150LE-s változatra utalna - korábbi írásaitok szerint - de ahhoz meg nem érzem elég erősnek, érzésre inkább csak 120 paci.

most akkor mi lehet ??? azt nem tudod hogy a vezérlés ua lehet mind a kettőnél?

egyébként az anyós oldal felőli zárásra magamtól is rájöttem már első nap hála istennek, merthogy az a k.... távirányító nem műkszik, de az tényleg fura hogy a kulcsról elfordításával nem lehet a kp. zárat aktiválni. (és hogy ez nem is egyedi hiba, hiszen "akirály" is ezzel szembesült még októberben)

- akirály megoldódott már ez a problémád?

vagy csak elromlott a zár a vezető oldalon? kicseréltessem a szakszervízben sok tízezer Ft-ért?! vagy csak kábel szakadás? nem tudtok erre vmi okosságot?

Tatabányán az opel szervízben már egyből cserélni akarják a zárat... én azért még körülkérdezősködnék mondtam.

de különben meg mi az hogy a távi nem műkszik, holott újra lett programozva?

állítólag lehet hogy nem ad ki rádiófrekvenciás jelet, de hát az immo is rádiófrekis már úgy tudom, az autó pedig elindul, tehát jön ki jel belőle.

vagy a két jel teljesen különbözik és új kulcsot kellene beszereznem?

Help me !!!

nálam se lehet kulccsal közvetlenül zárni, és másnál se tudtommal - ez ilyen, gombot kell nyomni bent, jobb elsőt becsapni

az immo és a kpzár két külön rész a kulcsban, 2 külön IC, az immo elem nélkül is működik, a tekercs antennáján kap az autótól tápot induktív elven. nagy valószínűséggel a kulcs kpzár része lehet döglött, elsőre azt nézetném meg egy tisztességes helyen! valami nagyon sunyi bandát foghattál ki ha zárat akarnak cserélni, menj el máshová is!

Link to comment
Megosztás:

monnyuk én nem igazán tudnék nyugodtan aludni, ha valakinél van egy olyan kulcs ami nyitja, és inditja az autót....

hát igen, én annó ezért hagytam ott az első octavia-mat a kereskedőnél - már le volt foglalózva, erre a szerződés aláírásánál derült ki hogy csak 1 kulcs van - mondom ez így nem lesz jó, utána telefonáltam, kiderült hogy kizárólag a porsche budának van joga VAG-nál zárat cserélni, úgy 50-70e píz - no mondtam a kereskedőnek hogy akkor ezt vonjuk le szépen az árból és mehet - nem alkudott, visszaadta a foglalót...

Link to comment
Megosztás:

monnyuk én nem igazán tudnék nyugodtan aludni, ha valakinél van egy olyan kulcs ami nyitja, és inditja az autót....

már nem indítja csak nyitja, az első lépésem volt átkódolni

és most valószínűleg meglépem a rendszám cserét, inkább mint zárakat

Link to comment
Megosztás:

opel-infos.de

innen van.l

thx, közben egy kis guglizással rá is találtam :D de sajna nem tűnik tökéletesnek, lehet máshol is vannak elcsúszások... az én motoromra (Z17DTL) ezt mondja: Besonderheiten: Common Rail, E-Gas, Turbolader Garrett GT1544

még nem sikerült pontosan beazonosítanom a típust - van aki vmi kisebb mitsubishi-t emleget - de tuti hogy nem ez a garrett van rajta...

Link to comment
Megosztás:

A generátor históriám lezárult. Tanulságos! Azok kedvéért írom akik esetleg szintén pórul járnak és visszaolvasgatva megtalálják a nyűgöm. Nem írom le mégegyszer csak dióhéjban annyi nem gerjesztett az autóm és senki nem is tudta hogy mi gerjeszt a kocsimnál (Z17DTL). Szóval ráakadtam egy opel elektronika mágusra akinek van tech2-je (és használni is tudja), meg TIS2000 programmja (kapcsolási rajzok stb...) így azonnal kiderült hogy a computerbe van integrálva a gerjesztés. Végigmértük a kábelt ami nem volt szakadt, és kimérte hogy a számítógépből semmiféle gerjedelem nem indul a megadott (kék-fehér) szálon. Szóval a computer a rossz kb 80eFt a csere vagy a javítás. Úgyhogy marad a tákolt megoldás csak igényesen megcsinálva: egy gyújtásszálról egy 5W-os izzó gerjeszti be generátort :D. Ja és a DTH-oknál is ugyanez a megoldás! Remélem egyszer valakinek segít a sztorim... (ő volt a hetedik szerelő aki végre rájött!!) Guru:Molnár Attila, Verőce:20/989-3172

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

07370.jpg

+ normális fej :D

hány ajtós a kocsid?

És ilyen keret honnan szerezhető be?

Bocsi a kései válaszért, de nem voltam gépközelben! GTC a járgány, 1,9 Diesel (120 LE).

Az tényleg igaz, hogy ha fölhúzatom 150Le-re akkor még visszább esik a fogyasztása akár 1 literrel is?

Hogyan lehet előhozni a hőfokot a kocsiból? Arra én is kíváncsi lennék.

A másik, le akartam cserélni a helyzetjelzőt ledesre, de mindig lenyomja az áramot róla a comp, mert h ki van szerinte égve, ki lehet szervizben külön kapcsoltatni a helyzetjelzők ellenőrzését? Nem szívesen kötögetnék még ellenállásokat abba az egérlyukba, mert hozzá sem lehet férni.

Link to comment
Megosztás:

És ilyen keret honnan szerezhető be?

Bocsi a kései válaszért, de nem voltam gépközelben! GTC a járgány, 1,9 Diesel (120 LE).

Az tényleg igaz, hogy ha fölhúzatom 150Le-re akkor még visszább esik a fogyasztása akár 1 literrel is?

Hogyan lehet előhozni a hőfokot a kocsiból? Arra én is kíváncsi lennék.

A másik, le akartam cserélni a helyzetjelzőt ledesre, de mindig lenyomja az áramot róla a comp, mert h ki van szerinte égve, ki lehet szervizben külön kapcsoltatni a helyzetjelzők ellenőrzését? Nem szívesen kötögetnék még ellenállásokat abba az egérlyukba, mert hozzá sem lehet férni.

http://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7370 és kell még hozzá egy kábel adapter készlet is, az is hasonló tétel csak itt nem látok ilyet...

testmode: a rádión settings gomb röviden megnyom, majd hosszan nyomvatart amíg csipog egyet, utána bc gomb, és azzal lehet lépkedni az oldalak között

erő: hááát, ha a Z19DTL és Z19DTH között van ilyen különbség akkor a +30 ló mellé 8 szelepet is be kéne fűzni a hengerfejbe, de egyébként lehet jótékony hatása amúgy is - pl ha egy rendes chiptuningnál kicsit lazítják a környezetvédelmi zöldségeket, direktebb lesz a gázreakció akkor lehet dinamikusabban közlekedni azonos vagy csökkenő fogyasztás mellett...

LED: sajna ilyen, az utólagos xenon is problémás - a helyzetjelzőnél állítólag tényleg elég egy megfelelő ellenállás is, xenonhoz már nagyobb műterhelés szükséges

Link to comment
Megosztás:

a 3 ajtós még jobb zenei szempontból, nagyobb az ajtó űrtartalma, ha megfelelő hangszóró kerül bele és bírja az erősítő szusszal akkor még mélyebbre tud lemenni tiszta hangot produkálva - csak abba picivel több bitulap is kell, az valszeg megeszi a 3 m2-t

Link to comment
Megosztás:

a 3 ajtós még jobb zenei szempontból, nagyobb az ajtó űrtartalma, ha megfelelő hangszóró kerül bele és bírja az erősítő szusszal akkor még mélyebbre tud lemenni tiszta hangot produkálva - csak abba picivel több bitulap is kell, az valszeg megeszi a 3 m2-t

Az jó! akkor lehet barmolni rendesen :D

Még 1 kérdés, tegnapelőtt tankoltam villámgyorsbaa kocsiba, de nem tel, és nem frissített a comp, így most jó ideje 0-n áll a fennmaradó km számláló! Miért? És hogy tom orvosolni a dolgot?

Nektek is nagyon nehezen jön le a tanksapka? Mindig átugrik, alig tom letekerni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.