Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Ja? Ezt nem volt alkalmam kipróbálni. Nem tudom, hol van ez az opció az Op-comban. Az én OP-comomnál a kinemeti tesztek a legtöbb helyen inaktívak, nem enged rányomni.

ez engem is érdekelne hogy hol lehet tesztelni a visszajelzőket. Tempomatot nekem sem jelzi, utólag volt beletéve

Link to comment
Megosztás:

Nekem a következő 4 feltétel együttes teljesülése esetén kapcsol be az elektromos cucc:

- külső hőmérséklet 10 fok alatt van, ÉS

- a hűtőfolyadék főfoka 40 fok alatt van, ÉS

- a hőfok beállító minimumtól eltérő bármilyen állásban van, ÉS

- a ventilátor fokozat 0-tól eltérő bármilyen állásban van.

110 amperes a generátorom. Nekem is és a lengyel fórumon másnak is úgy működik, hogy amíg megy, addig gyakorlatilag töltés nélkül mész. Ilyen hidegben ez az első 2-3 km-t is jelentheti. Ha csak pár km-es távra mész, még azt sem töltöd vissza az akkuba, amennyit az indítózással kiveszel. Ergo párszor ezt megcsinálod és lemerül az akksid. 70-80A áramfelvétel az nem kevés... Egyébként a néveleges 110 amper a generátor már alapjáraton leadja?

Első kettő feltétel nekem is megvan, de a másik kettő nem. Valószínűleg a manuális vezérlésből adódóan.

Azt nem tudom, hogy a generátor milyen fordulattól szolgáltatja a max. áramot.

Azt sem tudom, hogy nekem miért marad 14V felett a feszültség ha megy teljes teljesítménnyel az elektromos fűtés.

Talán a nagyobb generátor miatt, vagy esetleg a benzinmotor miatt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Valaki fel tudna világosítani az alábbi hibakódokkal kapcsolatban?

P1526, P1614

P1526 az elektromos gázrendszernél jelez hibát, vagy vezeték vagy a gázpedál hibája.

P1614 az immora utal, hogy hibás jel, valószínű nem érzékelte a chipet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Akksicsere megvolt, kevés dolgot veszített el, rendben van minden.

Néztem CTEK MXS 5.0 töltőt, talán apummal befektetünk egybe a jövőben :)

Lenne pár kérdésem, de inkább véleményt/tanácsot kérnék:

1. CD30 MP3 + BID van, valamiért jobban tetszik a GID (esetleg CID - de az drága, navi nem kell). Ha cserélnék, tudna többet a BC? Milyen rádió kellene hozzá, egyáltalán megéri? Mennyibe kerül kb?

2. Nincsenek a kormányon vezérlők, akiknek van: hasznos, jó, hogy ott lehet "matyukálni"? Érdemes beszereltetni?

3 OP-COM (igyekszem olvasni a fórumot, de csak ez a topik tartalmaz 6300+ hszt): 23 éves informatikus vagyok 0 autós ismerettel - viszont szeretek bütykölni, és már tonnaszámra nézem a videókat, hogy majd egyedül is tudjam az alap dolgokat, mint szűrők cseréje, stb. Ez mellőzhető, vagy számomra is hasznos lehet?

4. Bizonyos fordulatnál esetenként beremeg az IPC, legalább is gondolom a műanyag, és egy zavaró rezgő hangot ad ki, mi a fenét kell/lehet vele csinálni?

Off téma:

1. Azt mondta egy maszek, hogy nem lehet könyöklőt beszerezni, mert azt az ülésbe kell belefogatni... Ezt nem hiszem, olyan nincs, hogy valamit nem lehet. Van valakinek nem gyári könyöklője?

2. Ez csak tiszta kíváncsiság: 5 sebességes váltóm van, elég bőven, nem szoktam "kinyomni a belét". Mégis ha ki akarnám cserélni az egészet egy 6-osra, sokba fájna?

3. Cseréltem Insignia ablakmosó szórófejekre, de mintha kissé kicsit az autó fölé és a két oldalra is szórna, pazarol kicsit. Néztem, hogy nem lehetne a szöget állítani kicsit lennebb, de elég statikus, merev.

Láttam már néhány érdekességet, amiket ki akarok próbálni (follow me home, automatikus centrálzár indulás után, stb.) de még várat a fórum e topikja és majd a többi átolvasásra.

Izgi, hogy minden nap tanul valami újat az ember, és egy hatalmas respect akiknek ez a sok minden ott van a kisujjukban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1. Azt mondta egy maszek, hogy nem lehet könyöklőt beszerezni, mert azt az ülésbe kell belefogatni... Ezt nem hiszem, olyan nincs, hogy valamit nem lehet. Van valakinek nem gyári könyöklője?

3. Cseréltem Insignia ablakmosó szórófejekre, de mintha kissé kicsit az autó fölé és a két oldalra is szórna, pazarol kicsit. Néztem, hogy nem lehetne a szöget állítani kicsit lennebb, de elég statikus, merev.

Szia!

1. Az ülésbe kell befogatni, de emlékeim szerint van hozzá egy adapter, ami az üléshez rögzíti. Ha nem ragaszkodsz a gyárihoz, akkor viszont elég széles a lista, ami éppen beszerelhető, csak az fixen marad a középkonzolon, nem az ülésen lesz. Azt hiszem van videó is a gyári beszereléséről, nem nagy dolog, otthon megoldható. Csak beszerezni lesz szerintem nehéz..

www.youtube.com/watch?v=4MtDcdtidTs

2. Egy műanyag tollnak megvágod egy picit a végét és már kész is az állítószerszám. :icon1:

http://s718.photobucket.com/user/Freelancer303/media/P1010158.jpg.html

http://i718.photobucket.com/albums/ww184/Freelancer303/P1010162.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Akksicsere megvolt, kevés dolgot veszített el, rendben van minden.

Néztem CTEK MXS 5.0 töltőt, talán apummal befektetünk egybe a jövőben :)

Lenne pár kérdésem, de inkább véleményt/tanácsot kérnék...

Szia!

Ugyan ilyen töltőm van nekem is. két éve vettem, akkor egy 20-as volt 5 év garanciával házhoz szállítva. Nagyon jó minőségű anyagokból van összerakva, sokat is tud, szerintem megér ennyit.

1. Persze hogy jobban tetszik a GID. Ez nagyobb mint a BID, több információt is jelenít meg. A CID meg még nagyobb és már nem is monokróm:

cucc__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A BC kijelzőtől és rádiótól függetlenül ugyan úgy fogyasztást és stoppert fog mérni. Ha van nyomásmérő rendszered, akkol még a keréknyomások jeleníthetőek meg vele.

A check control funkció talán csak a grafikus kijelzőkön működik (GID, CID) ha jól rémilk. De ehhez a megfelelő érzékelőknek is meg kell lennie.

2. Multikormány nélkül is elvisz a kocsi bárhová. Ez inkább egy apró kényelmi extra. Nem kell elengedned a kormányt, ahhoz, hogy a rádiót, CD-t vagy a BC-t babráld. Ami jó dolog biztonsági szempontból is. Én annak idején dirket olyat kerestem amibe ez benne volt. Amiben nem volt multikormány, az eleve ki volt zárva nálam. Úgy tudom utólag berakni nem olyan egyszerű művelet. Bár itt is van olyan, aki már csinált ilyet.

3. Hibakód kiolvasáshoz, törléshez, néhány dolog beprogramozásához jól jön, hogy ilyen apróságok maitt nem kell szervizbe rohangálni. Ez sem létszükséglet, de azt a pár ezer forintot szerintem megéri.

4. Néha nekem is rezonált valami kormány fölött. Én anno egy használt összehajtogatott törlőkendőt raktam ba a műszeregység és a kormány csatlakozásához. Nem látszik ki, ha kell, bármikor ki tudom venni és azóta nincs zörgés.

Off3. Mozog az, csak jobban meg kell erőszakolni. Már korábban is írtam, hogy én egy csavarhúzóval is simán tudom állítgatni. De valószínű én fogtam ki az átlagnál könnyebben mozgatható csuklóval rendelkező fúvókákat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1. Persze hogy jobban tetszik a GID. Ez nagyobb mint a BID, több információt is jelenít meg. A CID meg még nagyobb és már nem is monokróm:

A BC kijelzőtől és rádiótól függetlenül ugyan úgy fogyasztást és stoppert fog mérni. Ha van nyomásmérő rendszered, akkol még a keréknyomások jeleníthetőek meg vele.

...

3. Hibakód kiolvasáshoz, törléshez, néhány dolog beprogramozásához jól jön, hogy ilyen apróságok maitt nem kell szervizbe rohangálni. Ez sem létszükséglet, de azt a pár ezer forintot szerintem megéri.

Hálásan köszönöm a választ!

Csak, hogy tiszta legyen számomra, ha szeretnék GID-et, le kell cserélni a CD30-at is? Valamiért úgy gondolom, hogy ez nem "kompatibilis".

Az én Opelem egész alap felszereltség, de szeretném idővel bővíteni (mert az enyém).

Tehát ha bekerül egy GID, azon túl, hogy szebb, nem fog többet tudni? Láttam, hogy képes megjeleníteni hibaüzeneteket, meg van BC1 meg BC2, de ezek szerint, ha jól gondolom, ez nem csettintésre megy. Mondjuk, hogy egyszerre több infót látok, az már tetszik. De függ a rádiótól?

Azt mondod, hogy néhány dolgot beprogramozni... Az én ősi Astram mire lehet még képes? Mire gondolsz? (tudom, tudom, sokszor volt ez téma, én vétkem, de idővel átolvasok mindent). Rendelni aukciós oldalról, vagy láttam hivatalos oldalt is, de ott nem írt árat. 10e+ körül láttam, szerintem nem vészes.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hálásan köszönöm a választ!

Csak, hogy tiszta legyen számomra, ha szeretnék GID-et, le kell cserélni a CD30-at is? Valamiért úgy gondolom, hogy ez nem "kompatibilis".

Az én Opelem egész alap felszereltség, de szeretném idővel bővíteni (mert az enyém).

Tehát ha bekerül egy GID, azon túl, hogy szebb, nem fog többet tudni? Láttam, hogy képes megjeleníteni hibaüzeneteket, meg van BC1 meg BC2, de ezek szerint, ha jól gondolom, ez nem csettintésre megy. Mondjuk, hogy egyszerre több infót látok, az már tetszik. De függ a rádiótól?

Azt mondod, hogy néhány dolgot beprogramozni... Az én ősi Astram mire lehet még képes? Mire gondolsz? (tudom, tudom, sokszor volt ez téma, én vétkem, de idővel átolvasok mindent). Rendelni aukciós oldalról, vagy láttam hivatalos oldalt is, de ott nem írt árat. 10e+ körül láttam, szerintem nem vészes.

Köszönöm!

Nyugodtan maradhat a CD30 (vagy CD30MP3), működni fog vele. A többségnek is az van GID kijelzőhöz.

A lényeg csak ha használtan veszed, hogy az előző autóról le legyen tanítva. Ezután kell a tiédre felprogramozni és működik is vele.

Azt nem tudom egyedül, hogy kijelző beépítő keretet kell-e cserélned. Valószínűenk tartom, hogy igen, mert más méretű a két kijelző.

Esetleg aki csinált már ilyet és olvas, erősítsen meg, vagy javítson ki!

(Nekem gyárilag van CID, nem kellett vele "barkácsolnom".)

Op-comos programozásnál vannak ilyen apróságak: pl amit te is említettél sebesség függő ajtózárás, menetfény meg még egy-két ilyen dolog, amit egy Op-commal be tudsz állítani.

Link to comment
Megosztás:

Nyugodtan maradhat a CD30 (vagy CD30MP3), működni fog vele. A többségnek is az van GID kijelzőhöz.

A lényeg csak ha használtan veszed, hogy az előző autóról le legyen tanítva. Ezután kell a tiédre felprogramozni és működik is vele.

Azt nem tudom egyedül, hogy kijelző beépítő keretet kell-e cserélned. Valószínűenk tartom, hogy igen, mert más méretű a két kijelző.

Esetleg aki csinált már ilyet és olvas, erősítsen meg, vagy javítson ki!

(Nekem gyárilag van CID, nem kellett vele "barkácsolnom".)

Op-comos programozásnál vannak ilyen apróságak: pl amit te is említettél sebesség függő ajtózárás, menetfény meg még egy-két ilyen dolog, amit egy Op-commal be tudsz állítani.

Sziasztok.

Igen,kell új beépítő keret is,de az már fillérekbe kerül a többihez képest,illetve sokszor ajándékba adja a CID eladója.Én is ebbe a szerencsés helyzetbe kerültem.

Egyébként ajánlom figyelmedbe az alábbi írásom.

http://www.opelforum.hu/topic/1022-elektronikak-elektromos-kerdesek/page-312#entry1013092

Üdvözlettel:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Engedjetek meg egy kérdést a CID-el kapcsolatban.

Jelenlegi állapotának megóvása érdekében szeretnék rátenni egy kijelzővédő fóliát.

Azt szeretném kérdezni,hogy kivehetem-e az autóból,lehúzhatom-e a csatlakozókról anélkül,hogy utána újra fel kelljen programozni,be kelljen állítani az autóhoz?Ugyebár a helyszínen elég nehéz szépen rátenni a fóliát,ezért akarnám kivenni a műszerfalból.Az újbóli felprogramozásnál nem a feltanítást értem,hanem pl. beállítottam olyan dolgokat,hogy indítás után ellenőrizze pl az izzókat,a távirányító elemét,stb.

Valamint,ha jól emlékszem,amikor betették nekem,akkor nagyon sok mindent az autó felszereltségének megfelelően bekonfiguráltak rajta,pl. alvázszám.Ezek gondolom egy nemfelejtő memóriában tárolódnak,mint a fejegységnél az EEPROM-ban vagy tévedek?

Köszönöm szépen megtisztelő válaszotokat.

Üdvözlettel:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Engedjetek meg egy kérdést a CID-el kapcsolatban.

Jelenlegi állapotának megóvása érdekében szeretnék rátenni egy kijelzővédő fóliát.

Azt szeretném kérdezni,hogy kivehetem-e az autóból,lehúzhatom-e a csatlakozókról anélkül,hogy utána újra fel kelljen programozni,be kelljen állítani az autóhoz?Ugyebár a helyszínen elég nehéz szépen rátenni a fóliát,ezért akarnám kivenni a műszerfalból.Az újbóli felprogramozásnál nem a feltanítást értem,hanem pl. beállítottam olyan dolgokat,hogy indítás után ellenőrizze pl az izzókat,a távirányító elemét,stb.

Valamint,ha jól emlékszem,amikor betették nekem,akkor nagyon sok mindent az autó felszereltségének megfelelően bekonfiguráltak rajta,pl. alvázszám.Ezek gondolom egy nemfelejtő memóriában tárolódnak,mint a fejegységnél az EEPROM-ban vagy tévedek?

Köszönöm szépen megtisztelő válaszotokat.

Üdvözlettel:Szabi

Nyugodtan kiveheted. Viszont a fogyasztási adatok (átlagfogyasztás, megtett km, stb.) a comp1, comp2-ből törlődni fog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hálásan köszönöm a választ!

Csak, hogy tiszta legyen számomra, ha szeretnék GID-et, le kell cserélni a CD30-at is? Valamiért úgy gondolom, hogy ez nem "kompatibilis".

Az én Opelem egész alap felszereltség, de szeretném idővel bővíteni (mert az enyém).

Tehát ha bekerül egy GID, azon túl, hogy szebb, nem fog többet tudni? Láttam, hogy képes megjeleníteni hibaüzeneteket, meg van BC1 meg BC2, de ezek szerint, ha jól gondolom, ez nem csettintésre megy. Mondjuk, hogy egyszerre több infót látok, az már tetszik. De függ a rádiótól?

Azt mondod, hogy néhány dolgot beprogramozni... Az én ősi Astram mire lehet még képes? Mire gondolsz? (tudom, tudom, sokszor volt ez téma, én vétkem, de idővel átolvasok mindent). Rendelni aukciós oldalról, vagy láttam hivatalos oldalt is, de ott nem írt árat. 10e+ körül láttam, szerintem nem vészes.

Köszönöm!

Szia!

Ha végülis GID vásárlása mellett döntenél, akkor nekem van eladó, beszerelésben programozásban is tudok segíteni!

Link to comment
Megosztás:

,

Hali! azt honnan lehet tudni hogy az autóm rec modulos vagy sem? a motortérben van egy bizti tábla és a csomagtartóban is 1! és a fedélzeti computernek hol van a csatlakozója ?

Szia!

A csomagtérben bal oldalon van egy kis lenyitható "ajtó" érmével elfordítható két kis zárral. na azt lenyitod, ha van bent egy kb a4es méretű tábla tele minden féle biztosítékkal, relével akkor az az. http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/188/493/49128190/21-07-2012-17-34-09-8077999834144576140.png

a csatlakozó pedig a kézifék alatt lévő műanyag burkolatot pattintsd fel és ott:

Link to comment
Megosztás:

Hali! azt honnan lehet tudni hogy az autóm rec modulos vagy sem? a motortérben van egy bizti tábla és a csomagtartóban is 1! és a fedélzeti computernek hol van a csatlakozója ?

Ha a következőt látod a csomagtér oldalában lévő ajtó kinyitása után, akkor van REC modulod.

http://kepfeltoltes.hu/view/150109/Rec_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha meg ezt, akkor nincs.

http://kepfeltoltes.hu/view/150109/nemREC_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fedélzetinek ha jól tudom nincs külön csatlakozója. A CAN-buszon rohangálnak az adatok a GID,CID meg megjeleníti.

Link to comment
Megosztás:

,

Szia!

A csomagtérben bal oldalon van egy kis lenyitható "ajtó" érmével elfordítható két kis zárral. na azt lenyitod, ha van bent egy kb a4es méretű tábla tele minden féle biztosítékkal, relével akkor az az. http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/188/493/49128190/21-07-2012-17-34-09-8077999834144576140.png

a csatlakozó pedig a kézifék alatt lévő műanyag burkolatot pattintsd fel és ott:

Köszönöm! így néz ki a bizti táblám nekem is csak több biztosítékkal!Na jó mostmár ezt is tudom! köszi még1X

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt szeretnem kérdezni,hogy a hamutartóban illetve a szivargyújtó körül alapból világít-e izzó vagy led,és ha igen,akkor hogyan tudom cserélni,mert nekem teljesen sötét?

Esetleg ez külön extra csomag része vagy nálam van valami gond?Gondolom nem biztosíték probléma lehet,mert gondolom valamivel közös a biztosítéka,viszont minden más működik.

Mivel ritkán nyitogatom és használom ezért nem rémlik hogyan volt,mikor újonnan megvettem Enjoy plusz felszereltséggel.

Köszönöm válaszotokat.

Údv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt szeretnem kérdezni,hogy a hamutartóban illetve a szivargyújtó körül alapból világít-e izzó vagy led,és ha igen,akkor hogyan tudom cserélni,mert nekem teljesen sötét?

Esetleg ez külön extra csomag része vagy nálam van valami gond?Gondolom nem biztosíték probléma lehet,mert gondolom valamivel közös a biztosítéka,viszont minden más működik.

Mivel ritkán nyitogatom és használom ezért nem rémlik hogyan volt,mikor újonnan megvettem Enjoy plusz felszereltséggel.

Köszönöm válaszotokat.

Údv.:Szabi

A kézifék alatti fedelet kipattintod, a váltó felé lesz két torx csavar, ami a váltó körüli burkolatot tartja. Ezt kicsavarod, kiveszed a burkolatot és már hozzá is férsz a szivartyújtó egységéhez.

Egy kis rizsszem izzó való bele.

Korábban én is azt hittem, hogy ki van égve és azért nem világít. Ki is vettem, hogy kicseréljem, de az izzó tökéletes. Valami kontakthibe lehet, mert néha ahogy mozgattam felvillent az izzó. De semmi logikát nem vettem észre, hogy hol vagy merre mozdítom akkor világít-e, teljesen random módon csinálta. Amíg ki tudtam húzni a kábelt, illetve be tudtam nyúlni a klímapanel mögé addig tuti jó, a vezeték nincs megtörve, a foglalatnál nincs kontakthiba. Így tovább nem bontottam az autót. Úgy voltam vele, hogy annyira nem zavar a szivargyújtó körüli világítás hiánya, hogy emiatt atomjaira bonsam az autót.

Aztán kb nyár óta nem tudom mi történt vele, mert azóta meg jó folyamatosan. Valahogy magától megjavult.

Persze lehet hogy nálad tényleg csak egy izzócsere lesz.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.