Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

bal féklámpa izzóm nyekk.. hogyan tudom cserélni?

Csomiba a bal lámpa mögötti takarófedelet leveszed. az egész lámpatestet ki kell venni 3 db műanyag szárnyasanyával utána a lámpából kipattintod a foglalatot és egy laza mozdolattal izzótcserélsz <_< !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud-e valaki olyan megszakitási pontot indításgátlóhoz, amit ha megszakitok, akkor sem ír hibakódot a computerbe. Popntos hely, és a vezeték színe kéne. (Pl.:AC, Indítómotor, gyújtás teljes tiltása).

Előre is köszi!

szia!

az akku előtt van egy csatlakozó, az önindító behúzómágnese és a generátor gerjesztése megy rajta - már párszor húztam szét, indítottam rá úgyfelejtve, és permanens hibakódot nem adott miatta... szóval én ott kezdeném a megszakítást egy megbízható relével...

nézd meg jól milyen relét veszel, legtöbb helyen gyenge minőségűt szórnak ami kizárólag beltérbe használható, a motorháztető alá rakva hamar így fog festeni a belseje: katt

olyan helyre tettem ahol elvileg nem kaphatott vizet, de berohadt... kicseréltem, több réteg műanyagzacskóba zártam, megint berohadt pár hónap alatt... harmadszorra találtam meg a tutit a lomexben, asszem ~300 forintért tök ugyanolyan autós relé mint a többi, azzal a kivétellel hogy műgyantával van körbeöntve az alja - no ez másfél éve tökéletesen szolgál...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy az ECN 007072 kód mit jelent?

megpróbáltam már feltúrni az egész netet, de sehol nem találom ezt a kombinációt, és a magyarázatát.

Meg mindenhol P, U, meg egyéb kódjelöléásek vannak. Ezt hogyan kell helyettesíteni az ECN kódba?

Illetve jelent valamit, hogy amikor kiolvasom az ECN hibakódot (fékpedál, gáz, gyújt, etc..) akkor a motor piktogram veszett villogásba kezd.

Köszi előre is

üdv

rewin az abszolút laikus <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy az ECN 007072 kód mit jelent?

megpróbáltam már feltúrni az egész netet, de sehol nem találom ezt a kombinációt, és a magyarázatát.

Meg mindenhol P, U, meg egyéb kódjelöléásek vannak. Ezt hogyan kell helyettesíteni az ECN kódba?

Illetve jelent valamit, hogy amikor kiolvasom az ECN hibakódot (fékpedál, gáz, gyújt, etc..) akkor a motor piktogram veszett villogásba kezd.

Köszi előre is

üdv

rewin az abszolút laikus <_<

P0070 Ambient Air Temperature Sensor Circuit (levegő hőmérséklet jeladó)

Talán ez lehet, de remélem valaki még ráerősít.

Link to comment
Megosztás:

szia!

az akku előtt van egy csatlakozó, az önindító behúzómágnese és a generátor gerjesztése megy rajta - már párszor húztam szét, indítottam rá úgyfelejtve, és permanens hibakódot nem adott miatta... szóval én ott kezdeném a megszakítást egy megbízható relével...

nézd meg jól milyen relét veszel, legtöbb helyen gyenge minőségűt szórnak ami kizárólag beltérbe használható, a motorháztető alá rakva hamar így fog festeni a belseje: katt

olyan helyre tettem ahol elvileg nem kaphatott vizet, de berohadt... kicseréltem, több réteg műanyagzacskóba zártam, megint berohadt pár hónap alatt... harmadszorra találtam meg a tutit a lomexben, asszem ~300 forintért tök ugyanolyan autós relé mint a többi, azzal a kivétellel hogy műgyantával van körbeöntve az alja - no ez másfél éve tökéletesen szolgál...

Szia!

Köszi, megtaláltam, egy megszakítási pontnak jó lesz.

Köszi a tanácsot a relékkel kapcsolatban.

Esetleg valahol meg lehet szakitani teljesen a gyújtást?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Udv

Húzatót (vonóhorgot) szeretnék tenni a kocsira és azt szeretném tudni hogy az elektronikát milyen módon lehet installálni a kocsiba? Mármint megoldható otthoni szereléssel-e? Mert a vonóhoroghoz lehet rendelni elektroinstaláciot, és hátul a csomagtérben a bál lámpánál van valamilyen panel oda kellen csak rádugni?

Ha van valakinek ehhez tapasztalata és megosztaná akkor azt nagyon megköszönném!

Előre is koszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy a sofőroldali ablak nem megyen fel magátol csak akkor ha tartom a gombot, a másikoldalso igen! Probáltam le- ill. felhúzni teljesen de igy sem megyen magátol se le se fel!

Valami ötlet?

Köszi

A régi autómon (A Vectra) úgy működött a dolog, hogy az automata felhúzás elszállt aksi levétel után. Újra meg kellett tanítani neki a végállásokat.

Próbáld meg :

1 Felhúzás- gomb tart amikor már felért az ablak akkor is néhány másodpercig

2 Elméletileg hallani kell egy kattanást, ezzel elméletileg már tudja a végállást

3 Ugyanezt lefelé is eljátszani

A vecinél igy működött a H Astramon még nem próbálta de hátha....

Link to comment
Megosztás:

A régi autómon (A Vectra) úgy működött a dolog, hogy az automata felhúzás elszállt aksi levétel után. Újra meg kellett tanítani neki a végállásokat.

Próbáld meg :

1 Felhúzás- gomb tart amikor már felért az ablak akkor is néhány másodpercig

2 Elméletileg hallani kell egy kattanást, ezzel elméletileg már tudja a végállást

3 Ugyanezt lefelé is eljátszani

A vecinél igy működött a H Astramon még nem próbálta de hátha....

Igen így kell a H-nál is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2007-es H astrát, és sajnos úgy tűnik, hogy nem működik a csomagtér világítás. Megnéztem és nincs meg benne az izzó. A foglalat alapján valami olyan izzó kellene bele, ami hosszúkás, és mindkét végén van csatlakozó. Meg tudná valaki mondani, hogy milyen típus kellene bele pontosan? Előre is köszi!

Üdv,

István

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Köszi, sikerült megoldani az izzós problémát, most már látni valamit a csomagtartóban. :huh:

Elgondolkoztam azon, hogy tempomatot szereltetek a kocsiba. Kérdésem az volna, hogy mennyiért lehet általában beszerezni a tempomat kart és másik alkatrészt, ami kell hozzá? Valamint tudtok-e ajánlani Budapesten vagy környékén egy szervízt vagy barátágos szakit, ahol be is tudják nekem ezt szerelni és felprogramozni a szükséges dolgokat? Gondolom mindenhol megcsinálják, csak nem mindegy, hogy mennyiért. Utóbbit privátban is lehet, ha nem akarjátok ide beírni.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, sikerült megoldani az izzós problémát, most már látni valamit a csomagtartóban. :huh:

Elgondolkoztam azon, hogy tempomatot szereltetek a kocsiba. Kérdésem az volna, hogy mennyiért lehet általában beszerezni a tempomat kart és másik alkatrészt, ami kell hozzá? Valamint tudtok-e ajánlani Budapesten vagy környékén egy szervízt vagy barátágos szakit, ahol be is tudják nekem ezt szerelni és felprogramozni a szükséges dolgokat? Gondolom mindenhol megcsinálják, csak nem mindegy, hogy mennyiért. Utóbbit privátban is lehet, ha nem akarjátok ide beírni.

Előre is köszi!

ide is jöhetsz tempomatot szerelni de nem pesten vagyok...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bemész egy Opel szervizbe és ott megcsinálják neked. kb 25 ezer Ft mindennel együtt.

Érdeklődtem Pesten azt mondták hogy 50 ezer Miskolcon kb 34ezer a Sajónál ha kell a kuplungkütyü.

csak gondoltam hátha valakinek van eladó és máris beljebb lehetne az ember kicsit.De azért köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.