Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

A 6 gombos Blaupunkt megoldás érdekelne. :D

Tudsz róla infót képet, stb..küldeni?

Előre is köszi!

Üdv

Szia!

Túl sok képet nem tudok küldeni annyi látható nyoma van, hogy kerül egy jackaljzat a megbeszélt helyre! 2 lehetőség van abban az esetben ha CD30MP3 fejegységed van, és egy lehetőség ha sima CD30!

Az egyik esetben a telefon kihangosítót használnánk fel, a másik esetben a cd lejátszó kimenetét!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Túl sok képet nem tudok küldeni annyi látható nyoma van, hogy kerül egy jackaljzat a megbeszélt helyre! 2 lehetőség van abban az esetben ha CD30MP3 fejegységed van, és egy lehetőség ha sima CD30!

Az egyik esetben a telefon kihangosítót használnánk fel, a másik esetben a cd lejátszó kimenetét!

Szia!

Ha jól értelmezem, akkor ezzel foglalkozol, hogy ilyet csinálsz?

CD30Mp3 van, nincs rajta aux!

Mennyibe kerülne egy ilyen átalakítás?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha jól értelmezem, akkor ezzel foglalkozol, hogy ilyet csinálsz?

CD30Mp3 van, nincs rajta aux!

Mennyibe kerülne egy ilyen átalakítás?

Üdv

Szia!

Az túlzás, hogy ezzel foglalkozom, de mivel engem is foglalkoztatott a dolog(nekem CD70 van), és mivel elektroműszerész vagyok, ezért nekiálltam a sajátomnak és megcsináltam! Azóta gyakorlatilag mindegyik 2DIN-es Opel rádióba szereltem már be, és most van megoldásom CD30-ra is, de egyelőre csak a Blaupunkt(6 gombos) változatokhoz!

Ha érdekel privibe megbeszéljük a részleteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Astra H GTC egyik rendszámtábla világítása kiégett. Vettem 2 égőt (LED-et) betettem az egyiket a kiégett helyére, minden rendben volt. Betettem a másikat is és azóta nem ég egyik sem. Hiába rakom vissza a gyárit, semmi.

A helyzetjelző rendesen világít, ugyan úgy a belső világítás, kesztyűtartó és minden más is - csak a rendszámtábla nem.

Van külön biztosíték a rendszámtábla világításhoz? Nem tudok mire gondolni.. bármi ötletet szívesen fogadok.

Nagyon köszi

G

Link to comment
Megosztás:

Hatra, ha nem CAN buszos LED-et teszel, akkor nem fog égni az elsô sem.

Én is így jártam.

Visszatettem a simát, majd egyszer csak jo lett az első is.

Biztosíték lehet van es ki is ment, azt nezd meg a hasznalatiban.

Miutan hatra CAN buszosat tettem, nem volt ilyen hiban. Erdekes, h előre nem "kér" CAN buszos izzot, csak hatra.

Link to comment
Megosztás:

Hatra, ha nem CAN buszos LED-et teszel, akkor nem fog égni az elsô sem.

Én is így jártam.

Visszatettem a simát, majd egyszer csak jo lett az első is.

Biztosíték lehet van es ki is ment, azt nezd meg a hasznalatiban.

Miutan hatra CAN buszosat tettem, nem volt ilyen hiban. Erdekes, h előre nem "kér" CAN buszos izzot, csak hatra.

Köszi a választ. Nem CAN buszos.. valóban.

A gond az, hogy minden más világítás működik a rendszámon kívül és a használatiban nem találom hogy melyik biztosítékhoz kellene nyúlni. Minden esetre visszateszem az eredeti égőt aztán valszeg megnézetem valakivel aki ért hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Nem CAN buszos.. valóban.

A gond az, hogy minden más világítás működik a rendszámon kívül és a használatiban nem találom hogy melyik biztosítékhoz kellene nyúlni. Minden esetre visszateszem az eredeti égőt aztán valszeg megnézetem valakivel aki ért hozzá.

Ha a gyújtást leveszed, kulcsot kiveszed, autót bezárod és utána próbálod, akkor sem jó?

Csak arra gondolok, hogy olyan lehet mint a csomagtér világítás: ott is ha kiveszed az izzót és visszarakod, nem világít, egészen a következő ajtó lecsukás, felnyitásig.

Link to comment
Megosztás:

Ha a gyújtást leveszed, kulcsot kiveszed, autót bezárod és utána próbálod, akkor sem jó?

Csak arra gondolok, hogy olyan lehet mint a csomagtér világítás: ott is ha kiveszed az izzót és visszarakod, nem világít, egészen a következő ajtó lecsukás, felnyitásig.

Igen, pontosan ez történt. visszatettem az eredetit, világításra semmi, majd egy csomagtartó ajtó be-ki és minden rendben. Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A hatramnet lampaba szerettem volna csipogos LED-et tenni. Beszereltem az izzo helyere, minden mukodik szepen, de amikor a motort beinditom akkor mar nem ad ki hangot, vagy maskor fulsiketitoen sipol.

Ha direkt az akkura kotom be a LED-et akkor mukodik jaro motorral is.

Van valakinek otlete, mi lehet a hiba es hogyan orvosolhato?

Elore is koszonom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A hatramnet lampaba szerettem volna csipogos LED-et tenni. Beszereltem az izzo helyere, minden mukodik szepen, de amikor a motort beinditom akkor mar nem ad ki hangot, vagy maskor fulsiketitoen sipol.

Ha direkt az akkura kotom be a LED-et akkor mukodik jaro motorral is.

Van valakinek otlete, mi lehet a hiba es hogyan orvosolhato?

Elore is koszonom

Szia!

Szerintem azért nem működik rendesen, mert nem CAN buszos autóhoz való.

Amúgy miért akarsz ilyet beletenni?

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem az uraknak !

Kicsit motorral kapcsolatos kicsit elektronikával kapcsolatos a kérdésem de azért remélem ebben a topicban is van aki tud érdemben segíteni nekem.


Volna nékem egy 1.7 Cdti ecoflex 81 kw 110 le és chipelve lesz. A mester azt mondta ,hogy 140 le ig nyugodtan lehet húzni az agyát ( nem ilyen power box meg egyéb garázs tuning hanem komputer ki chip felprogramoz szóval a hozzáértő fajtából csinálja a mester ) én arra gondoltam ,hogy 135 le ami 22% plusz a gyárihoz képest amire azt mondom ,hogy elég lesz nekem és ismét csak jelezném nem azért csinálom ,hogy telitalpal rajoskodva használjam és ,hogy nekem 135 le a kocsim hanem főként a nyomaték és a fogyasztás miatt szeretném.

A fő kérdésem az hogy van e a motorban és a turbóban ennyi tartalék és hosszútávon nem nyírom e ki ?

A másik pedig ,hogy a 140 LE az tényleg belefér még és "nyugodtan" lehet annyi ?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogyan tudom megváltoztatni a műszerfal világítás színét? láttam már több képet és videót ahol kék vagy akár piros volt. Mi szükséges ehhez és hogyan tudom megoldani? Válaszokat előre is megköszönöm!

Szükséges egy ügyes műszerész.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ez nagy segítség volt!

Szét kell szedni alaposan a műszerfalat (videó van a youtube-on tuti), kell hozzá LED (olyan, amilyen színűre váltanál), egy jó forrasztó állomás és kézügyesség. Nem árt, ha tudod is, hogy mi az a dióda és esetleg már forrasztottál is korábban. Kb. ennyi.

Ha konkrétabb válaszra lenne szükséged, konkrétabb kérdést kellene feltenni. A műszerfal szétszedésével van gond? Vagy ha az menne, akkor nem tudod hol szerezd be a LED-eket? Vagy hogy milyen kell? Az eszköz és a gyakorlat adott?

Volt egy rövid kérdésed: ,,...hogyan tudom megváltoztatni a műszerfal világítás színét?.." Kaptál rá egy rövid választ. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogyan tudom megváltoztatni a műszerfal világítás színét? láttam már több képet és videót ahol kék vagy akár piros volt. Mi szükséges ehhez és hogyan tudom megoldani? Válaszokat előre is megköszönöm!

Majdnem mindenhol smd ledek vannak benne gyárilag, ezeket kel lcserélni olyan színűre amilyet szeretnél! kb olyan 60-70 ledet kell cserélni ha jól emlékszem, múltkoriban csináltam egy H astrát!

Link to comment
Megosztás:

0-nál benyomni, nyomva tartani és elfordítani a bekapcsolás irányába, a gomb benyomva marad és ezzel a rögzítő fülek is behúzva. Így ki tudod venni a helyéről. Visszarakásnál csak 0-ba fordítani a gombot.

Köszi srácok, kijött!

Innen akarok levenni olyan 12V-ot, ami gyújtás ráadás után van jelen.

A kapcsolót megvilágító ledek gyújtás ráadás után világítanak.

Na ezt akarom megcsapolni.

Esetleg tudja valaki, hogy melyik vezetéken van ez a kapcsolt 12V?

A kapcsoló gyári száma: 60 40 369

Service manualt nem találtam. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok, kijött!

Innen akarok levenni olyan 12V-ot, ami gyújtás ráadás után van jelen.

A kapcsolót megvilágító ledek gyújtás ráadás után világítanak.

Na ezt akarom megcsapolni.

Esetleg tudja valaki, hogy melyik vezetéken van ez a kapcsolt 12V?

A kapcsoló gyári száma: 60 40 369

Service manualt nem találtam. :)

Én inkább a szivargyújtó körüli megvilágítást csapolnám meg.

Link to comment
Megosztás:

Leírom miért a világítás kapcsolóról akarom a +12V-ot levenni.

Még régebben be akartam kötni a hűtőfolyadék és az ablakmosó tartály szintérzékelőjét, de a neten talalható bekötési pontok a motortéri kapcsolótábla alatt nálam nem egyenek a leírásokkal.

Pl. az egyik ponton nekem az üzemanyag szintérzékelő van bekötve.

Így azt gondoltam ki, hogy egy-egy LED-del megoldom a szintjelzéseket.

A 2 ledet az "A" oszlopba gondoltam, de csak akkor vilagítsanak, ha van gyújtás. A kábelezés miatt jobb lenne a kormány bal oldala.

A szivargyújtót már "feltuningoltam" úgy, hogy gyújtás ráadás után 10mp-cel lesz csak fesz. az aljzatban. E-bayről rendeltem egy időzíthető relés áramkört. A szivargyújtó világítása húzza a relét, ami a beállított idő (talán 0 és 10mp között) utan kapcsol. Ehhez ugye az aljzat pozitívját elvágva kellett a relébe kötni. Gyújtás elvét után rögtön kikapcsol. Van hogy egy FM transmitter, vagy ülésfűtés van bedugva és untam már a ki-be dugdosgatast minden induláskor és leálláskor. :)

A relé 10$ volt ingyen postával.

De mégse akarok addig elhúzni egy kábelt a táp miatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.