Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok itt, és a kocsim se Astra hanem Antara 2013, de a forúmon itt találtam csak

engem érdeklő témát!

Az antarába szeretném bekapcsoltatni a speedlock -ot

továbbá nem tudom van e valaki ki eltudná mondani mit lehet még életre kelteni benne!

Pesti vagyok így minden megoldás érdekelne Budapest közelében ha Tech2 szükséges hozzá!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is szükségem lenne programozásra, mégpedig a következőket:

-fedélzeti számítógép

-vészfékvillogás

-automata ajtózárás

-alacsony üzemanyagszint (ezt nem tudom, hogy lehet-e programozni, de jó lenne, ha szólna)

Tudtok ajánlani olyan embert/műhelyt Budapesten és közelében, aki meg tudja csinálni és nem aranyáron?

---------------

Másik dolog:

Elektromos klíma vezérlés van a kocsiban, a lamellákat elektromosan állítja az autó, hogy hova fújjon. Viszont hiába állítom arra, hogy lábra fújja, a vezető oldalon nem nyit ki a lamella, az utas oldalon kinyit. Házilag javítható dolog, vagy vigyem szervizbe?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hol találom az autóban a tempomat biztosítékát mert a kezelési útmutatóban nincs benne!

1.7 CDTi 2006-os kombi!

A tempomat csak nehany gomb a CIM modulra kotve, es a vezerloben levo szoftver, igy kulon biztositeka nincs. Miert keresed?

Ha ugy veled, elromlott, akkor a probalgatasa elott fekezz egyet :)

Link to comment
Megosztás:

A tempomat csak nehany gomb a CIM modulra kotve, es a vezerloben levo szoftver, igy kulon biztositeka nincs. Miert keresed?

Ha ugy veled, elromlott, akkor a probalgatasa elott fekezz egyet :)

Sajnos nem működik. Ma tech2-vel meg néztük a kocsit és a tengely kapcsoló pedálnál valami kapcsolót írt ki hibának, gondoltam hátha valami biztosíték problémája van.

De akkor holnap meg nézem a fékpedált hátha látok ott valamit!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem működik. Ma tech2-vel meg néztük a kocsit és a tengely kapcsoló pedálnál valami kapcsolót írt ki hibának, gondoltam hátha valami biztosíték problémája van.

De akkor holnap meg nézem a fékpedált hátha látok ott valamit!

Erdekes gondolat, de ha azt irja, hogy hibas egy kapcsolo, akkor miert biztositekot keresel? :)

Van egy kapcsolo a kuplung folott (jelzi a kuplung kinyomasat, amire kikapcsol a tempomat), szoval o a hibas.

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a hátsó rendszámtábla világításom valamiért nem működik. ( izzót cseréltem, továbbá kábellal megnéztem van -e egyáltalán áram a szerkezetben, de akármilyen izzót próbáltam, nem világított - rézkábel egyik oldala a "dugaszban" masik az izzón, és a másik rézkábelnél is ugyanez, csak a másik a fém részén, ahogy azt kell - ) a biztosítékokat egyesével kivettem, leellenőriztem mindet, sem olvadva, sem "szakadva" nincs a szál. Vinném a kocsit műszakira, azért érdekelne a dolog, mert enélkül ahol lakok, nem engedik át műszakin, és amúgy sem árt, ha van rendsz. világítása az embernek.

Segítségeteket előre is köszönöm, illetve ha valaki tudja a választ erre, azt megkérném hogy részletesen írja már le nekem, mert nem vagyok sajnos egy nagy műszaki zseni :D

Tisztelettel: U. Tibor.

Tisztelt U. Tibor!

Én is hasonló problémával küzdöttem. Nekem a jobb oldali lámpa ázott be. Kicseréltem az izzót és ekkor a bal oldali is kialudt. Rámértem és nem kapott áramot. A megoldás az lett, hogy biztonság kedvéért mind a két izzófoglalatot kicserélte és teljesen új izzókat raktam bele. Akusaru le és vissza és most már világít.

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a hátsó rendszámtábla világításom valamiért nem működik. ( izzót cseréltem, továbbá kábellal megnéztem van -e egyáltalán áram a szerkezetben, de akármilyen izzót próbáltam, nem világított - rézkábel egyik oldala a "dugaszban" masik az izzón, és a másik rézkábelnél is ugyanez, csak a másik a fém részén, ahogy azt kell - ) a biztosítékokat egyesével kivettem, leellenőriztem mindet, sem olvadva, sem "szakadva" nincs a szál. Vinném a kocsit műszakira, azért érdekelne a dolog, mert enélkül ahol lakok, nem engedik át műszakin, és amúgy sem árt, ha van rendsz. világítása az embernek.

Segítségeteket előre is köszönöm, illetve ha valaki tudja a választ erre, azt megkérném hogy részletesen írja már le nekem, mert nem vagyok sajnos egy nagy műszaki zseni :D

Tisztelettel: U. Tibor.

Tisztelt U. Tibor!

Én is hasonló problémával küzdöttem. Nekem a jobb oldali lámpa ázott be. Kicseréltem az izzót és ekkor a bal oldali is kialudt. Rámértem és nem kapott áramot. A megoldás az lett, hogy mind a két izzófoglalatot kicseréltem és teljesen új izzókat raktam bele. Akusaru le és vissza és most már világít.

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a hátsó rendszámtábla világításom valamiért nem működik. ( izzót cseréltem, továbbá kábellal megnéztem van -e egyáltalán áram a szerkezetben, de akármilyen izzót próbáltam, nem világított - rézkábel egyik oldala a "dugaszban" masik az izzón, és a másik rézkábelnél is ugyanez, csak a másik a fém részén, ahogy azt kell - ) a biztosítékokat egyesével kivettem, leellenőriztem mindet, sem olvadva, sem "szakadva" nincs a szál. Vinném a kocsit műszakira, azért érdekelne a dolog, mert enélkül ahol lakok, nem engedik át műszakin, és amúgy sem árt, ha van rendsz. világítása az embernek.

Segítségeteket előre is köszönöm, illetve ha valaki tudja a választ erre, azt megkérném hogy részletesen írja már le nekem, mert nem vagyok sajnos egy nagy műszaki zseni :D

Tisztelettel: U. Tibor.

Tisztelt U. Tibor!

Én is hasonló problémával küzdöttem. Nekem a jobb oldali lámpa ázott be. Kicseréltem az izzót és ekkor a bal oldali is kialudt. Rámértem és nem kapott áramot. A megoldás az lett, hogy mind a két izzófoglalatot kicseréltem és teljesen új izzókat raktam bele. Akusaru le és vissza és most már világít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hátsó elektromos ablakemelőn gondolkozok

Első vezérlő két hátsó vezérlő meg a két mechanika kellene? Vezetékelés vajon benne van,ha igen csak bekötöm a kapcsolókat,rádugom és örülök???távirányító húzgálja azt is?

Vagy attól bonyolultabb mint gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma egy érdekes dologra lettem figyelmes, tesztmódban használom az autót,hogy lássam milyen a töltésem. Általában 14,1-14,2 ami normális, viszont állóhelyzetben tekertem a kormány,és azt vettem észre, hogy hirtelen leesik a töltésem 13,5 13,7-re.

Az lenne a kérdésem,hogy ez normális vagy megint meg fog halni a fesszabályzóm.?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma egy érdekes dologra lettem figyelmes, tesztmódban használom az autót,hogy lássam milyen a töltésem. Általában 14,1-14,2 ami normális, viszont állóhelyzetben tekertem a kormány,és azt vettem észre, hogy hirtelen leesik a töltésem 13,5 13,7-re.

Az lenne a kérdésem,hogy ez normális vagy megint meg fog halni a fesszabályzóm.?

Persze, hogy normális. A rásegítés elektro-hidraulikus. Azaz árammal működik a szervoszivattyú. Átamot vesz fel, ami a feszültség időleges esésével járhat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Új tag vagyok és sajnos nem találtam hasonló problémát, mint az enyém ezért szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 2004-es H astrám. A vonóhorog beszerelése után teljesen összeomlott, állítólag ha a futó 2 helyzetjelzője nem 2 külön szálon van kötve akkor beteszi nekem az Insp2 kódot. Ezt akkor sem törli ki, ha leveszem a futót a kocsiról. Ha így van kötve (tehát 6 szál van kötve a futóban), akkor semmi gond. Nem tudom ez normális-e vagy mivel majdnem minden régebbi kötésű utánfutó így van kötve fe kellene ismerni ezt.
A másik gondom: elment minden visszajelző hang (nem kattog az index, ha égve marad a lámpa nem jelez, ha menetközben nyitom az ajtót nem jelez, ha nincs bekötve az öv nem sípol) ezt mind tette és egyik napról a másikra elhagyta!
Remélem tud valaki segíteni mégis merre induljak.
Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok és sajnos nem találtam hasonló problémát, mint az enyém ezért szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 2004-es H astrám. A vonóhorog beszerelése után teljesen összeomlott, állítólag ha a futó 2 helyzetjelzője nem 2 külön szálon van kötve akkor beteszi nekem az Insp2 kódot. Ezt akkor sem törli ki, ha leveszem a futót a kocsiról. Ha így van kötve (tehát 6 szál van kötve a futóban), akkor semmi gond. Nem tudom ez normális-e vagy mivel majdnem minden régebbi kötésű utánfutó így van kötve fe kellene ismerni ezt.

A másik gondom: elment minden visszajelző hang (nem kattog az index, ha égve marad a lámpa nem jelez, ha menetközben nyitom az ajtót nem jelez, ha nincs bekötve az öv nem sípol) ezt mind tette és egyik napról a másikra elhagyta!

Remélem tud valaki segíteni mégis merre induljak.

Előre is köszi!

Hali!

Először próbáld meg, hogy leveszed az akkusarut, és kb fél perc múlva visszateszed.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Következő a problémám , 2008-as 1,7-s dízel astrám van, mikor ráadom a gyújtást csipogó hangot ad . Nem olyan mint az ajtó jelző "bim-bam" jellegű , konkrétan csipog kb 15-20 mp-ig . Az sem zavarja meg ha közben beindítom az autót. Mi lehet a gond ?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

5 ajtósnál a csomagtérben tudnék létesíteni egy szivargyújtó aljzatot? Honnan tudnék biztonságosan neki tápot adni? A REC modul környékéről valahonnan...?

Elméletileg lennie kellene gyári kábelezésnek a kárpit alatt és csak rá kell csatlakoztatni a szivargyújtó aljzatot. Neked nincs olyan?

2476-os hsz.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

Elméletileg lennie kellene gyári kábelezésnek a kárpit alatt és csak rá kell csatlakoztatni a szivargyújtó aljzatot. Neked nincs olyan?

2476-os hsz.

Kombinál én is hallottam ilyenről. Ezért kérdeztem hogy 5 ajtósnál hogy lehetne megoldani. Benézek majd a kárpit alá hátha mégis..., de sajnos azt gyanítom, hogy nem fogok találni semmit...

Azért köszi.

Szerk.: Benéztem, befotóztam a kárpit alá: semmi. :(

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.