Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

hány km van benne?

mennyire nyomod neki?

a város neked mit jelent? mekkora a forgalom mennyi a lámpa? milyen hosszúak a távok amiket mész? mekkora milyen kerék van a kocsin? mennyi cuccot szállítasz vele? klimázol?

nincs több kérdésem :rolleyes: ha ezekről tudok valamit akkor merek véleményt nyilvánítani

Most van 15 ezer km-ben, nem cipőzöm nagyon, max 2500 de csak ha üzemmeleg. Aránylag keveset járok, a forgalom az nem vészes de általában felmelegítem a motort mindig üzemmelegre mielött megállítanám. 205/55 R16, legtöbbször egyedül megyek vagy max még 1 személy, klímát nem használok.

Link to comment
Megosztás:

Most van 15 ezer km-ben, nem cipőzöm nagyon, max 2500 de csak ha üzemmeleg. Aránylag keveset járok, a forgalom az nem vészes de általában felmelegítem a motort mindig üzemmelegre mielött megállítanám. 205/55 R16, legtöbbször egyedül megyek vagy max még 1 személy, klímát nem használok.

ezzel a motorral nem vezettem még astra-t így nincsenek vele tapasztalataim, de

még előfordulhat, hogy valami keveset alakul a fogyasztásod mert 15-20ezer km re áll teljesen össze a motor bizonyos szerelők szerint.

Egy olajcserét ha eddig nem volt megejtenék, egyik kocsimnál utána mérhető (2-3deci) fogyasztáscsökkenés volt.

Lassan a levegőszűrőt is kicserélném az sem nagy összeg de csökkentheti a fogyit.

Keréknyomásra ügyelj ne legyen kevés mert növeli a fogyasztást. (sok esetén meg pattog a kocsi)

üdv.

Link to comment
Megosztás:

ezzel a motorral nem vezettem még astra-t így nincsenek vele tapasztalataim, de

még előfordulhat, hogy valami keveset alakul a fogyasztásod mert 15-20ezer km re áll teljesen össze a motor bizonyos szerelők szerint.

Egy olajcserét ha eddig nem volt megejtenék, egyik kocsimnál utána mérhető (2-3deci) fogyasztáscsökkenés volt.

Lassan a levegőszűrőt is kicserélném az sem nagy összeg de csökkentheti a fogyit.

Keréknyomásra ügyelj ne legyen kevés mert növeli a fogyasztást. (sok esetén meg pattog a kocsi)

üdv.

Most volt 600 km-el ezelött friss olaj meg miegymás belepakolva. A gumikat próbáltam túlfújni de nem volt biztonságos az autó ezért marad az E 2.3 H 2.1

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem Zafirában van ez a motor (39000 km), és hihetetlenül keveset tud fogyasztani. De! Utálja a várost! Amig autópályán 130 körül autózva hat személlyel 5,5 liter kell neki (nyáron pl. Bp-Balcsi 4,7 l/100 km, klímával, péntek délutánnal, 97 km/h átlagsebeséggel) , addig városban 6,8-ra is felmegy, és úgy, hogy nem pattogok a sorok között, nem forgatom 2000 fölé. Mondjuk azt jól lehet érezni, hogy a Zafira bő 1600 kg, mert ha nem kell megállni, csak lassítani, akkor sokkal jobb fogyasztást lehet elérni.

Szóval a 7,88 szerintem még bőven fog csökkenni. Részecskeszűrős az autód? Mert nekem úgy 1000 km-enként tisztít, és plusz 1 decit ront a fogyasztáson (tisztítás alatt elég rémisztő látni a pillanatnyi fogyit: 8-16 liter/100km között).

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szóval a 7,88 szerintem még bőven fog csökkenni. Részecskeszűrős az autód? Mert nekem úgy 1000 km-enként tisztít, és plusz 1 decit ront a fogyasztáson (tisztítás alatt elég rémisztő látni a pillanatnyi fogyit: 8-16 liter/100km között).

Üdv: Laci

Szia Laci!

Tudomásom szerint nem részecske szűrős aminek egyrészt örvendek is. A 7.88-at úgy néz ki picit lennebb tudtam hozni (úgy érzem az én hibám is a 7.88) most 2000-nél már felváltok. Most kezdtem ráérezni az autóra, na meg az ezelőtti volt az első tank üzemanyagom és az autó is új volt közben kóstolgattam az erejét. Mostmár egymáshoz kezdtünk alakulni de a következő telitank majd igazságot szolgáltat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az első fogyasztás nekem is hét liter felett volt! Kell 2-3 ezer km, amíg összeszokik az ember a technikával. Ami szerintem fontos: a legnagyobb sietés esetén sem érdemes 4000 fölé forgatni, mert ha 4000-nél váltod a következő fokozatot, akkor nyomatékból jobban gyorsul, mintha pörgetnéd leszabályozás közelébe. Nekem előtte benzines Opelem volt, és hát nagyon más a két motor. A benzines 1000-6000-ig szépen forgott (1000-ről csak 1-2-3.-ban, és csak finom gázpedállal), ez a dízel inkább az 1500-3500 között érzi jól magát, bár én magam 1500-2500 használom (a benzinest 1000-4000 között használtam). Alapjárat környékén csak 1. és 2. fokozat, ami ellen nem berzenkedik. Többek között ez is a különbség a két motortípus között. Aki ezt elfogadja, annak sokáig szépen fog ketyegni a dízel.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Az első fogyasztás nekem is hét liter felett volt! Kell 2-3 ezer km, amíg összeszokik az ember a technikával. Ami szerintem fontos: a legnagyobb sietés esetén sem érdemes 4000 fölé forgatni, mert ha 4000-nél váltod a következő fokozatot, akkor nyomatékból jobban gyorsul, mintha pörgetnéd leszabályozás közelébe. Nekem előtte benzines Opelem volt, és hát nagyon más a két motor. A benzines 1000-6000-ig szépen forgott (1000-ről csak 1-2-3.-ban, és csak finom gázpedállal), ez a dízel inkább az 1500-3500 között érzi jól magát, bár én magam 1500-2500 használom (a benzinest 1000-4000 között használtam). Alapjárat környékén csak 1. és 2. fokozat, ami ellen nem berzenkedik. Többek között ez is a különbség a két motortípus között. Aki ezt elfogadja, annak sokáig szépen fog ketyegni a dízel.

Üdv: Laci

Az előző autóm (F Astra) is dízel volt de azt min 2500-ig kellett nyomni. Ezt 2000-ig bőven elégséges pl városi használatban.

Link to comment
Megosztás:

ezeket én sem tudom, próbálgasd azt is, hogy a klimát ki-be kacsolod, hogy van e valamelyikre hatással meg figyeld meg kint hány fok van ami esetleg változást okoz.

Ezeket nem szoktam figyelni igazán.

ZoPa!

Most figyeltem a BC-t és feltűnt, hogy mikor a képeket készítettem az Ice-Enable ON volt, az Ice-Active és az Ice-Ack OFF. Most, hogy havazik meg minusz fokok vannak mind3 ON-on van. Ezek az ESP cuccai vagy miben segítenek engem?

Köszönöm,

Üdv Barni

Link to comment
Megosztás:

Le szeretném venni a hátsó gigantikus Opel jelvényt a csomitartóról. Van valakinek infója a rögzítésrôl? (ragasztva van vagy marad lyuk a helyén?)

elég rusnya, én is levettem... :D nincsen alatta lyuk, csak egy rugalmas 2 oldalas ragasztóval rakták oda, finoman feszegetve lejön. lehet picit hideg van hozzá, egy hajszárító tuti kilágyítja a ragasztóját, ha nem akar lejönni... a ragasztó nyomokat meg alkohollal nyomtalanul el lehet tüntetni. én azért elraktam, hogy eladásnál tudjam majd mutatni hogy nem összetörték az autót és arra már nem volt pénz... :)

Link to comment
Megosztás:

elég rusnya, én is levettem... :D nincsen alatta lyuk, csak egy rugalmas 2 oldalas ragasztóval rakták oda, finoman feszegetve lejön. lehet picit hideg van hozzá, egy hajszárító tuti kilágyítja a ragasztóját, ha nem akar lejönni... a ragasztó nyomokat meg alkohollal nyomtalanul el lehet tüntetni. én azért elraktam, hogy eladásnál tudjam majd mutatni hogy nem összetörték az autót és arra már nem volt pénz... :)

Köszi.

Hogy piszkáljam, hogy ne karistoljam össze és a jelvény se törjön el?

Link to comment
Megosztás:

Nagy helló mindenkinek!

Rendeltem Insigniába való spray szerü ablakmosó szórófelyeket és bele szeretném applikálni az enyémbe. Kérdésem az volna, hogy a müanyag elemet hogyan tudom kivenni? Csak a motortérbeli gumigédert kell levenni csak? Ja és esetleg ha tudjátok, hogyan lehet kivenni a régi fúvókákat?

Szerk: Sikerült.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
udv

Az bal első ködlámpám bepárásodott, lehetséges az hogy valahonnan vizet kapott? szerelése könnyen megyen? Volt már valakinek ilyen problémája ?

Nincs semmi baja. Hideg-meleg hatás. Nekem akkor párásodott be mikor kivűl jég fedte de használnom kellett. Aztán szép lassan helyrejött.

Link to comment
Megosztás:

Nincs semmi baja. Hideg-meleg hatás. Nekem akkor párásodott be mikor kivűl jég fedte de használnom kellett. Aztán szép lassan helyrejött.

jo tudom hogy hideg-meleg hatás, de akkor a többinek is be kéne hogy legyen párásodva, meg a jobb oldalsó nem párásodott be még soha csak ez! Mintha nem lenne jól elszigetelve.

Link to comment
Megosztás:

jo tudom hogy hideg-meleg hatás, de akkor a többinek is be kéne hogy legyen párásodva, meg a jobb oldalsó nem párásodott be még soha csak ez! Mintha nem lenne jól elszigetelve.

Nekem mind2 párásodott 1 alkalommal...egyformán. Többet nem fordult elő. Sztem ne aggódj csak ha megismétlődik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.