Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Nem tud valaki véletlenül olyan bontót ahol jó felszereltségű angol, tehát jobb kormányos H Astrát bontanának?

Gerinctámaszos vezetőülés egyes részei kellenének belőle, ha olcsón odaadják akkor akár az egész ülés, bár csak 1-2 részére lenne szükségem!

Köszi a fúvókás hozzászólást. Már megrendeltem a két porlasztós fúvókát, elvileg jövő héten érkezik.

A racing-bazaron vagy valamelyik apróhirdetési oldalon mindha láttam volna jobb kormányost bontáson. Sajnos nem emlékszem pontosan hol, de mostanában láttam.

Link to comment
Megosztás:

Teljes kipufogórendszer, szívósor, vezérműtengely lesz cserélve rajta, csak még nem érkezett meg minden alkatrész...

Ezekhez nem árt egy kis optimalizálás szerintem :D

Az mondjuk valóban ne árthat. Van egy ismerősöm, neki egy F Astrája van. Eredetileg 125 ló volt az autó. Az első beavatkozás kb. 250-300 Ft-ba került kb. 5-6 éve. Azóta folyamatosan megy a projekt, a lényeg, hogy az autó most kb. 150 LE körüli, és nem kevés pénzben van. Nyilván jobb a menetteljesítménye, bár kérdés, hogy jobb megoldás lett volna e egy C20 LET motor az autóba( alapból 204 LE).

Viszont, ahol csináltatta: www.incontrol.hu

Jártam már náluk, Opellel foglalkoznak, kérdezz rá, hogy szükséges e az optimalizálás. Előre megmondják a tutit, nem a lehúzásra mennek.

Link to comment
Megosztás:

Az mondjuk valóban ne árthat. Van egy ismerősöm, neki egy F Astrája van. Eredetileg 125 ló volt az autó. Az első beavatkozás kb. 250-300 Ft-ba került kb. 5-6 éve. Azóta folyamatosan megy a projekt, a lényeg, hogy az autó most kb. 150 LE körüli, és nem kevés pénzben van. Nyilván jobb a menetteljesítménye, bár kérdés, hogy jobb megoldás lett volna e egy C20 LET motor az autóba( alapból 204 LE).

Viszont, ahol csináltatta: www.incontrol.hu

Jártam már náluk, Opellel foglalkoznak, kérdezz rá, hogy szükséges e az optimalizálás. Előre megmondják a tutit, nem a lehúzásra mennek.

Köszi az infót!

Megkeresem őket!

Link to comment
Megosztás:

Teljes kipufogórendszer, szívósor, vezérműtengely lesz cserélve rajta, csak még nem érkezett meg minden alkatrész...

Ezekhez nem árt egy kis optimalizálás szerintem :D

Nekem az autokorbel.hu-nál írták a chipet, ők tudnak eds motorsport (német, az egyik legjobb) phase1-phase3 chippet programozni. Nagyon jó. Az 1.8-as astra h vezérlőt csak ők tudták nekem írni.

Z18XE 140-142LE, Z18XER 152-155LE. Most az 1.8-as szívóbenzin Z18Xe astrám 170le (125le gyárilag) felett jár, és eléggé megyeget.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autokorbel.hu-nál írták a chipet, ők tudnak eds motorsport (német, az egyik legjobb) phase1-phase3 chippet programozni. Nagyon jó. Az 1.8-as astra h vezérlőt csak ők tudták nekem írni.

Z18XE 140-142LE, Z18XER 152-155LE. Most az 1.8-as szívóbenzin Z18Xe astrám 170le (125le gyárilag) felett jár, és eléggé megyeget.

Szia!

És mit csináltattál még rajta? A cég azt írja 125-ből 137LE-t (mint optimalizált) teljesítményt tudnak elérni. Hogy lett neked 170 (+)LE?

Tetettél fel egy turbót is? Hajtókarokat, főtengelyt esetleg dugattyúkat nem kellett cserélned....és vezérlést? Ezek azért nem a 170LE-re lettek kifejlesztve.

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem.

Valaki tudja, hogy lehet kiszerelni a kilincseket (mind a 4-et)?

Továbbá a tetősínt is le szeretném szerelni.

Ezekhez van valamilyen útmutató, vagy aki csinált már ilyet megosztaná a tapasztalatát :)

Az ajtó élében belülről a kilincs vonalában egy fekete takaró műanyag, azt kipattintod és egy torx csavart elkezdesz kifele tekerni, közben a másik kezeddel óvatosan húzod a kilincs mögötti kis műanyagot. Ahogy tekered kifele a csavart ezt a műanyagot ki tudod majd húzni a kilincs mögül, ezután a kilincset meghúzod hátrafelé és ki is akadt, ki tudod venni.

A tetőlécet patentok fogják, ha lehet akkor meleg helyen csináld, mert eltörnek a patentok. Egy csavarhúzóra tekerj egy kis ragasztó szalagot, hogy ne sértse fel a festést, és óvatosan kezd el felfele feszíteni a tetősínt, amíg ki nem pattan a helyéről. Kb. 4-5 patent fogja oldalanként.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

És mit csináltattál még rajta? A cég azt írja 125-ből 137LE-t (mint optimalizált) teljesítményt tudnak elérni. Hogy lett neked 170 (+)LE?

Tetettél fel egy turbót is? Hajtókarokat, főtengelyt esetleg dugattyúkat nem kellett cserélned....és vezérlést? Ezek azért nem a 170LE-re lettek kifejlesztve.

A neten található infók szerint a Z18XE gyári motor (dugattyú-hajtókar) jó 170-180LE-ig, a Z18XER elvileg jobb kialakítású (már "zsebes" dugó, erősebb hajtókar), de ezt a motort még nem tuningolják annyira (annyian).

Nekem van az autómban sportvezérműtengely, dbilas szívócső, EDS Motorsport Phase3 CHIP 7600-as fordulatig kitolt tiltással. Ekkor volt 162LE. Azóta kapott átdolgozott hengerfejet bővített csatornákkal és növelt kompresszióval, sportkatalizátort 4.1 leömlővel, nagyobb befecskendezőket. Valahol itt 170-180LE között a "vége" ennek a konstrukciónak utcai körülmények között.

Most 8sec a 0-100, 5 másodperc a 80-120, és 6 másodperc a 80-130km/h.

A Z18XER-ből előhozható az említett 152-155LE. http://www.eds-motorsport.de/shop/de/Opel/Astra-H/18L-Benzin-Z18XER/Opel-Astra-H-Z18XER-Phase1-Leistungssteigerung

Szerintem ezzel a 10.1-es 0-100 9.2-9.5 másodper környékére csökkenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.