Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Nekem is ez a gondom, 110 felett már érezhetően remeg a kormány, 120-130 körül meg már eléggé ráz, de érdekes módon ez nem folyamatos, hanem hol ráz, hol nem, természetesen pár másodperces kihagyásokkal. Az biztos, hogy futóműveshez fogom vinni, nézzék át az egészet így műszaki vizsga előtt. Arra emlékszem, hogy pár kisebb-nagyobb kátyúhoz volt már szerencsém ebben szezonban, nem kizárt, hogy van közül hozzá.

Egyébként a gumi szálszakadása is okozhatja, esetleg a felni sérülése, ami éppen belül van és nem látod. Érdemes átnézetni, lehet, hogy csak egy-két "filléres" alkatrész csere lesz. Sajnos ezek az utak eszik a futóművet.

A gumikat áprilisban vettük újonnan!

Link to comment
Megosztás:

Áprilisban vettük az új gumikat, azóta kétszer centíroztattam, futóművet beállíttattam, a lengéscsillapítók is jók elvileg, két hete cseréltettem féktárcsákat, betéteket, vezérműszíjat kompletten, váltóolajat, átnézettem a szerelővel, azt mondta minden oké rajta, tavaly padra is rakattam, minden rendben volt..

Kissé tanácstalan vagyok, hogy mihez kéne hozzányúlni. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gab93, így már értem a kettő közötti különbséget, akkor megnézem máshol ezt a pasztát, valahonnan beszerzem. Szerencsére durva karcok nincsenek a kasztnin, így valószínűleg elég lesz ez is. Ha nem, akkor max. kap majd egy gépi políroztatást, de bízok benne, hogy nem cseszem el annyira, hogy utána mester kelljen hozzá :D Ha már a fényszóró pasztázást említetted, a km óra plexije sokban tér el a fényszórótól? Azt nem lehet esetleg egy kicsit megpasztázni, mert akár mivel takarítom, elég csúnya már. Pedig próbáltam rá mindig vigyázni, nem tudom mi marta így össze. 7 éves a gép, újonnan vettem, mindig én takarítottam, de ezek szerint valamit csak nem csináltam jól. Szilvia papír és mikorszálas kendő + clin volt az amivel pucoltam eddig, nem tudom mi karistolta így össze. Köszi minden infót! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gab93, így már értem a kettő közötti különbséget, akkor megnézem máshol ezt a pasztát, valahonnan beszerzem. Szerencsére durva karcok nincsenek a kasztnin, így valószínűleg elég lesz ez is. Ha nem, akkor max. kap majd egy gépi políroztatást, de bízok benne, hogy nem cseszem el annyira, hogy utána mester kelljen hozzá :D Ha már a fényszóró pasztázást említetted, a km óra plexije sokban tér el a fényszórótól? Azt nem lehet esetleg egy kicsit megpasztázni, mert akár mivel takarítom, elég csúnya már. Pedig próbáltam rá mindig vigyázni, nem tudom mi marta így össze. 7 éves a gép, újonnan vettem, mindig én takarítottam, de ezek szerint valamit csak nem csináltam jól. Szilvia papír és mikorszálas kendő + clin volt az amivel pucoltam eddig, nem tudom mi karistolta így össze. Köszi minden infót! G.

Az nekem is karcos, pedig én is vigyáztam rá és én is takarítottam.

Szerintem az a plexi már attól karcosodik, hogy ha ránéz az ember. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Meg vagyok átkozva vagy én vagy a kocsim.Ma reggelre ellopták az egyik csúszkát a tető csomagtartó díszlecéről. Amikor elkezdtem olvasgatni a fórumot,mintha lett volna már szó ennek az alkatrésznek beszerzéséről talán. Sajnos azt sem tudom,ezt ki lehet-e csúsztatni,vagy kitörte valaki?Ha tudtok helyet ahol emberi árban kapható,kérjük szóljatok! Autó színe: óceánkék.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Meg vagyok átkozva vagy én vagy a kocsim.Ma reggelre ellopták az egyik csúszkát a tető csomagtartó díszlecéről. Amikor elkezdtem olvasgatni a fórumot,mintha lett volna már szó ennek az alkatrésznek beszerzéséről talán. Sajnos azt sem tudom,ezt ki lehet-e csúsztatni,vagy kitörte valaki?Ha tudtok helyet ahol emberi árban kapható,kérjük szóljatok! Autó színe: óceánkék.

Köszi

Cserenkovot keresd az ügyben, Ő vásárolt már ilyet, meg le is fújta, és elmondása alapján jó is lett. ;-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Meg vagyok átkozva vagy én vagy a kocsim.Ma reggelre ellopták az egyik csúszkát a tető csomagtartó díszlecéről. Amikor elkezdtem olvasgatni a fórumot,mintha lett volna már szó ennek az alkatrésznek beszerzéséről talán. Sajnos azt sem tudom,ezt ki lehet-e csúsztatni,vagy kitörte valaki?Ha tudtok helyet ahol emberi árban kapható,kérjük szóljatok! Autó színe: óceánkék.

Köszi

Bizony, nekem is pótolni kellett egy jó hónapja.

Gyárilag alapozott ajtót kell venned. (Talán eltér az első és a hátsó, úgy emlékszem, tehát a megfelelőt vedd!) Én Cromaxéknál vettem 5000 Ft körül. Máshol is nagyjából ez az ára. Bontottat nem találtam.

Ha elviszed fényezőhöz lefényezteteni, kb 12-15.000Ft-ot kérnek majd érte.

Én színkód alapján (a jobb oldali B oszlopon lévő adattáblán megtalálod) vettem hozzá eredeti GM festékspray-t és lakkot. Egy csomagban lehet kapni. Ez is kb 4-5000 Ft. De bőven marad belőle ha később esetleg kellene.

Ezzel lefújtam. Először a festékkel 2-3 rétegben, utána a lakkal ugyan így.

Ugyan olyan lett mint a gyári.

Ezután a beszereléséhez le kell pattintani a díszlécet. Hátulról érdemes kezdeni. Egy rongyba tekert széles csavarhúzóval nyúlj alá és pattintsd le. Ha megindul az egészet le lehet venni. A kis ajtó tartósa is ilyen bepattintós. Azt már látni fogod hogy jön le és hova kell felrakni.

Én a többi ajtó 4 sarkát egy kis F.BS-sel leragasztottam, mivel úgysem használok tetőcsomagtartót. Ha muszáj lesz, ki tudom kaparni, de legalább nem hagyom el, meg a lopósok dolgát is kicsit megnehezítem. Egyébként a műanyag zsanérok az UV-től pár év alatt elöregszenek és törékennyé válnak. Letörnek és egy nagyobb oldalszél simán leröpítheti menet közben.

Sok sikert a cseréhez!

Link to comment
Megosztás:

Bizony, nekem is pótolni kellett egy jó hónapja.

Gyárilag alapozott ajtót kell venned. (Talán eltér az első és a hátsó, úgy emlékszem, tehát a megfelelőt vedd!) Én Cromaxéknál vettem 5000 Ft körül. Máshol is nagyjából ez az ára. Bontottat nem találtam.

Ha elviszed fényezőhöz lefényezteteni, kb 12-15.000Ft-ot kérnek majd érte.

Én színkód alapján (a jobb oldali B oszlopon lévő adattáblán megtalálod) vettem hozzá eredeti GM festékspray-t és lakkot. Egy csomagban lehet kapni. Ez is kb 4-5000 Ft. De bőven marad belőle ha később esetleg kellene.

Ezzel lefújtam. Először a festékkel 2-3 rétegben, utána a lakkal ugyan így.

Ugyan olyan lett mint a gyári.

Ezután a beszereléséhez le kell pattintani a díszlécet. Hátulról érdemes kezdeni. Egy rongyba tekert széles csavarhúzóval nyúlj alá és pattintsd le. Ha megindul az egészet le lehet venni. A kis ajtó tartósa is ilyen bepattintós. Azt már látni fogod hogy jön le és hova kell felrakni.

Én a többi ajtó 4 sarkát egy kis F.BS-sel leragasztottam, mivel úgysem használok tetőcsomagtartót. Ha muszáj lesz, ki tudom kaparni, de legalább nem hagyom el, meg a lopósok dolgát is kicsit megnehezítem. Egyébként a műanyag zsanérok az UV-től pár év alatt elöregszenek és törékennyé válnak. Letörnek és egy nagyobb oldalszél simán leröpítheti menet közben.

Sok sikert a cseréhez!

Köszönöm a kimerítő és részletes leírást,még egy dologban kérnék segítséget,a csomagtér kárpitját kellene levennem,mert a nyitó mikrokapcsoló valószínűleg leesett a helyéről,ezt kellene vissza ragasztanom.Azt egyszerűen csak feszegetni kell,vagy van valami titka?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kimerítő és részletes leírást,még egy dologban kérnék segítséget,a csomagtér kárpitját kellene levennem,mert a nyitó mikrokapcsoló valószínűleg leesett a helyéről,ezt kellene vissza ragasztanom.Azt egyszerűen csak feszegetni kell,vagy van valami titka?

Köszi

Hát ezt sajnos nem tudom. Azzal nekem még nem volt dolgom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elektronikai védelem mellé gondolkodom egy Autolok 2000 kormányzáron. Mi a véleményetek, használja vki?

10 éve vettem még az F Astámhoz Autolok 2000-ret és a harmadik autómat szolgálja. Elég masszív szerkezet, viszont felrakni és levenni kulccsal kb. 5 másodperc(a kezdet kezdetén azért macerás egy kicsit, de meg lehet szokni) kulcs nélkül még nem próbáltam, neten találni mellette és ellene is. Hátránya hogy sok helyet foglal, de ezt a kényelmetlenséget el tudom viselni. Takarja a kormány nagy részét, így a légzsákot is védi. De ugye ha "kell" az autó valakinek, akkor azt elviszik, ha máshogy nem,hát trélerrel. :( De próbálom nehezíteni a dolgukat.
Link to comment
Megosztás:

10 éve vettem még az F Astámhoz Autolok 2000-ret és a harmadik autómat szolgálja. Elég masszív szerkezet, viszont felrakni és levenni kulccsal kb. 5 másodperc(a kezdet kezdetén azért macerás egy kicsit, de meg lehet szokni) kulcs nélkül még nem próbáltam, neten találni mellette és ellene is. Hátránya hogy sok helyet foglal, de ezt a kényelmetlenséget el tudom viselni. Takarja a kormány nagy részét, így a légzsákot is védi. De ugye ha "kell" az autó valakinek, akkor azt elviszik, ha máshogy nem,hát trélerrel. :( De próbálom nehezíteni a dolgukat.

Link to comment
Megosztás:

10 éve vettem még az F Astámhoz Autolok 2000-ret és a harmadik autómat szolgálja. Elég masszív szerkezet, viszont felrakni és levenni kulccsal kb. 5 másodperc(a kezdet kezdetén azért macerás egy kicsit, de meg lehet szokni) kulcs nélkül még nem próbáltam, neten találni mellette és ellene is. Hátránya hogy sok helyet foglal, de ezt a kényelmetlenséget el tudom viselni. Takarja a kormány nagy részét, így a légzsákot is védi. De ugye ha "kell" az autó valakinek, akkor azt elviszik, ha máshogy nem,hát trélerrel. :( De próbálom nehezíteni a dolgukat.

Link to comment
Megosztás:

Riaszto+transzponderes Inditasgatlo van bene+gyári Inditasgatlo. Lehet tulparazom, de első jobb sajat kocsi.

Persze-persze! Ártani biztos nem árt ha minél több védelmi cucc van benne.

Nekem gyári indításgátló + gyári riasztó van. Plusz garázsban van az autó, a munkahelyemen pedig zárt udvarban.

Azért még valószínű be fogok szereltetni egy váltózárat meg egy kártyás rablásgátló rendszert. Az egyik fórumtárssal erről már privátban értekeztünk.

Egyébként nekem abszolút ez az első saját kocsim, ami a saját nevemen van.

Link to comment
Megosztás:

Persze-persze! Ártani biztos nem árt ha minél több védelmi cucc van benne.

Nekem gyári indításgátló + gyári riasztó van. Plusz garázsban van az autó, a munkahelyemen pedig zárt udvarban.

Azért még valószínű be fogok szereltetni egy váltózárat meg egy kártyás rablásgátló rendszert. Az egyik fórumtárssal erről már privátban értekeztünk.

Egyébként nekem abszolút ez az első saját kocsim, ami a saját nevemen van.

Múltkor láttam egy elég jó dolgot, remélem értitek majd miről van szó. Szóval Androidos telefonok alkalmasak arra, hogy egy mail címmel jogot adj másnak, hogy lássa a pontos tartózkodási helyed. Innen pedig csak egy ugrás a rejtett telefon az autóba. Így pedig elég pontosan lehet látni a saját telefonról a másik telefon, vagyis az autó pozícióját, sokkal jobb mint a cellainfó.

Nekem sajna csak Nokiám van, az is már vagy 3 éves (bár amíg végleg nem adja be a kulcsot, nem cserélem le), így nálam ez nem játszik, meg annyira nem is figyeltem, amikor a srácok beállították egymásnak ezt az alkalmazást. Ha jól emlékszem a google térképnél kell állítani valamit, és talán gmail-es cím kell hozzá.

Ha valaki nem tudja mi ez és érdekli, utána kérdezek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.