Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Ezen én is csodálkozom, pláne, hogy anno az 1.6-os (115LE) 130-nál már 3500-4000 körül forgott....215-nél már igen csak letiltás körül forog(na). :huh:

210et láttam már én is.a szomszéd ismerősének a másik szomszédjának a haverjának pont ilyenje van mint nekem :) ott ültem :D ,gps 199.

lehet volt még valami pár km /óra valahol de 215 az kb 225+ óra szerint.és 1.4. hááát?

Link to comment
Megosztás:

Szabad azt megkérdezni, hogy a GPS, az milyen GPS volt?

Mert ha a beépített, akkor oké, elhisszük, óra szerint ment ennyit.
Volt egy szép nagy lejtő kb 5km hosszan, szerencséjére rendőr nem volt sehol.

Óra szerint én is le tudom forgatni a 240-es órát, de 1,9 diesel és ültünk benne 2-en, azon kívül tök üres volt a kombi.

Mondjuk a valós az más, ment előttem egy Audi A7, (neki mint tudjuk 250-nél tilt az autó) na ő szépen távolodott :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk hívjuk inkább egy erőssebb modell frissítésnek.

Kívülről megkapja a jelen kor mindenki által használt formáját, lapos lámpák, nagy hűtőrács, nagy lukak elől, oldalt meg a meglévő ívet kicsit látványosabbá teszik.

Belül meg megkapja az insignia-ban már bemutatott belsőt.

Ezenkívül a platform változik valamennyit, ez kb 40-80 kg-t fog jelenti motortól és felszereltségtől függően.

Link to comment
Megosztás:

Látom lekaptad a kicsikémet :D

A kép alapján ránézésre ez egy Astra j + (mazda 3-as)design orr. Lehet kamu a kép.

A sebességre visszatérve: Nekem Az 1.8-as szívó astra H-m vitte a 208-at (gps szerint 199)-et 4-es fokozatban. Tovább nem mertem nézni, mivel 5-ösben már csak lassan kúszott feljebb a mutató. Szerintem nekem 220(@gps210) környékén lehet a vége, pedig tuning miatt 2* annyi lovam van, mint az 1.4-esnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék valami rögzítő rendszert szerelni a csomagtartóba. Néhány kampónak is már örülnék, hogy a szatyrokat fel lehessen akasztani, mert utálom, hogy mindig szétszóródik a motyó bevásárlás után.

Flex Ride nincs benne, nem tudom ez utólag beszrelhető-e és jól járok-e vele. Vagy milyen megoldást tudtok/javasoltok?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék valami rögzítő rendszert szerelni a csomagtartóba. Néhány kampónak is már örülnék, hogy a szatyrokat fel lehessen akasztani, mert utálom, hogy mindig szétszóródik a motyó bevásárlás után.

Flex Ride nincs benne, nem tudom ez utólag beszrelhető-e és jól járok-e vele. Vagy milyen megoldást tudtok/javasoltok?

Be kell tenni nehany kartondobozt :)

Link to comment
Megosztás:

Nalam van kampo is, halo is, megis a dobozokat hasznalom, sokkal praktikusabb.

A bajom az, hogy ha sok a csomag, vagy nagy a csomag, a doboz (kosár, stb) útban van. Ha kevés a doboz, akkor néha nem fér bele minden. Állandóan ki-be pakolászni a kosarakat, dobozokat meg nem akarom, emeletről fel-le rohangálni vele ki az utcára nem egy leányálom, maga a csomag is bőven elég (nincs garázsom). Azt gondoltam van valami használható megoldás.

A flex ride egyébként pontosan mit takar, hogy működik, milyen rögzítők vannak?

Link to comment
Megosztás:

A bajom az, hogy ha sok a csomag, vagy nagy a csomag, a doboz (kosár, stb) útban van. Ha kevés a doboz, akkor néha nem fér bele minden. Állandóan ki-be pakolászni a kosarakat, dobozokat meg nem akarom, emeletről fel-le rohangálni vele ki az utcára nem egy leányálom, maga a csomag is bőven elég (nincs garázsom). Azt gondoltam van valami használható megoldás.

A flex ride egyébként pontosan mit takar, hogy működik, milyen rögzítők vannak?

Hali!

Én összecsukható műanyag rekeszt használok. Nagyon praktikus.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én összecsukható műanyag rekeszt használok. Nagyon praktikus.

Az van nekem is, tényleg praktikus, de sokszor útban van, és nagy bevásárlásnál kicsi is. Ha kiveszem, akkor meg akkor nincs benne amikor kéne...

Azért köszi.

Itt találtam Magyarországon kapható Flex Organizer rendszert, kértem rá ajánlatot, de félek horror árat mondanak:

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_Kombi/Sz%C3%A1ll%C3%ADt%C3%B3-_%C3%A9s_rakod%C3%B3rendszerek/FlexOrganizer_Rendszerez%C5%91

Ha esetleg van valaki, aki nem használja és eladná, én vevő lennék rá... :)

Link to comment
Megosztás:

Itt találtam Magyarországon kapható Flex Organizer rendszert, kértem rá ajánlatot, de félek horror árat mondanak:

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_Kombi/Sz%C3%A1ll%C3%ADt%C3%B3-_%C3%A9s_rakod%C3%B3rendszerek/FlexOrganizer_Rendszerez%C5%91

Ha esetleg van valaki, aki nem használja és eladná, én vevő lennék rá... :)

:)

Azert hasznalom, telen pl. a halo mogott vannak elakadas esetere mindenfele tartalekok...

De napi hasznalatra nem praktikus szerintem, mondjuk ha egy par szatyrot akarsz moge tenni. A felso takaro rolo zavar a kozvetlenul az ules moge pakolasban, a halot mozgatni maceras, es olyan melyre nehezebb dolgokat emelgetni nem is kellemes.

Ez a "hu de klassz a kepen, ilyet en is akarok" kategoria, ami aztan a gyakorlatban nem lesz akkora poen, mint gondolna az ember.

De sineket pl. biztos lehet bontobol is szerezni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Remélem jó helyen kérdezem meg.

Szeretném lecserélni az autó első ablaktörlőit, az lenne a kérdésem, hogy a mostani két szélét le lehet valahogy szedni, hogy csak gumicsíkot cseréljek benne vagy kuka az egész és kompletten újat kell venni?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Köszi,ettől féltem.

Gm-et hol lehet venni és milyen árban van?

A bárdinál néztem ott a denso a legolcsóbb, de már az 9380.- szóval nagy rablás...

Kb annyiért már majdnem kapsz gyári GM-et. Cromax, Csergő, vagy keress rá a neten hol olcsóbb!

Enegem itt nemrég rábeszéltek a Boschra. Ez 6000Ft körül volt a pár.

Link to comment
Megosztás:

Kb annyiért már majdnem kapsz gyári GM-et. Cromax, Csergő, vagy keress rá a neten hol olcsóbb!

Enegem itt nemrég rábeszéltek a Boschra. Ez 6000Ft körül volt a pár.

Szia!

1 hónapja cseréltem Bosch aerotwinre 7,200 volt egy pár. Meg vagyok vele elégedve azt,hogy 5 évig bírja e az kérdőjel de majd 5 év múlva megírom :D

Bosch_Aerotwin_Front_Set.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1 hónapja cseréltem Bosch aerotwinre 7,200 volt egy pár. Meg vagyok vele elégedve azt,hogy 5 évig bírja e az kérdőjel de majd 5 év múlva megírom :D

Bosch_Aerotwin_Front_Set.jpg

Nekem két éve van meg ez és most már kuka érett. De nekem sz@r a szélvédőm, van rajta millió apró karc, kőfelverődés és az kikészíti. Kicsit csíkoz. Egyébként szét lehet szedni a gyárit is, de ha nem passzol bele a gumi, vagy egy kicsit keményebb akkor nem lesz jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.