Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

dede, nekem is QH van.

Nekem csak az volt fura vele, hogy sok rövid táv után 2 nap pihi és utána alig akar indulni, de aztán opelék mondták, hogy ha nem muszáj rövid távon ne fűtsek.

Mondjuk ülésfűtéssel megoldom akkor is ha nagyon hideg van, de így most tényleg jobb.

Mondhattad volna előbb is! :D

Korábban itt hetek óta találgattuk, méregettük, hogy hidegindítás után mi a fenétől esik le az akkufeszültségem 12V alá járó motornál.

Aztán leesett, átvitt értelemben is, nem csak a feszültség. :)

Azóta én is úgy csinálom, hogy ha 6-8km-nél nem megyek egyszerre messzebbre, akkor inkább letekerem a fűtést. Szerencsére nem vagyok fázós. Még az ülésfűtést se nagyon szoktam benyomni, csak ha tényleg nagyon hideg van.

Csak az a szomorú, hogy az Opelnél se jöttek erre rá. Mindenféle plusz vezeték behúzásával bohóckodtak a generátor és az akkusaru közé... :S

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek!

Csak nem neked is QH-hoz van szerencséd? ;) Mint kitapasztaltam, ha leveszed minimumra a hőmérsékletet, nem kapcsol be a QH.

Pollenszűrőt akkor én is cserélem. Lassan 1,5 év éves lesz. Bár én még szagát nem érzek. Csak az zavar, hogy a külső szagok nagyon bejönnek,mert ez nem szenes, ami most benne van.

A fertőtlenítést megoldanám magam. A habtól félek, így spray-t vagy azt a bombás változatot használnám.

Egyébként most nézem, hogy szerviz 4+-ban 5990Ft a pollenszűrő csere. Csak az a kérdés, hogy milyet raknak bele. HA gyári szenest, akkor nagyon megérné.

Azt azért érdemes tudni, hogy BEHR, vagy DELPHI klímád van. Ugyanis méretben van különbség, ráadásul az egyikben az UNIX-nál nem volt aktívszenes.

Állítólag motorszám, alvázszám alapján sem tudni, hogy melyik van benne.

Link to comment
Megosztás:

Azt azért érdemes tudni, hogy BEHR, vagy DELPHI klímád van. Ugyanis méretben van különbség, ráadásul az egyikben az UNIX-nál nem volt aktívszenes.

Állítólag motorszám, alvázszám alapján sem tudni, hogy melyik van benne.

Egyszer már cseréltem benne, fogalmam sincs mi az elnevezése, de a hosszabb 30 centis megy bele.

Link to comment
Megosztás:

üdv

tudna adni linket valaki hogy hol tudok olcsón ablaktörlöket venni ??, 2006-OS H ASTRA

THX

Vegyél az UNIX-nál UNIX-osat!

Én most ott vettem. A két első 4000Ft. (Ebből még volt kedvezményem :P )

Most már én is olcsót veszek, mert vagy lelopják, mivel az utcán parkolok, vagy a szélvédő eszi meg, mert sok kicsi kavicsfelverődésem van, ami csak szélvédő cserével javítható.

Link to comment
Megosztás:

Vegyél az UNIX-nál UNIX-osat!

Én most ott vettem. A két első 4000Ft. (Ebből még volt kedvezményem :P )

Most már én is olcsót veszek, mert vagy lelopják, mivel az utcán parkolok, vagy a szélvédő eszi meg, mert sok kicsi kavicsfelverődésem van, ami csak szélvédő cserével javítható.

Van közel olyan jó mint a valeo, vagy a bosch?

Link to comment
Megosztás:

Van közel olyan jó mint a valeo, vagy a bosch?

Utóbbit vettem még ősszel, mert itt többen ezt javasoltátok. Nekem annyira nem jött be. Azóta is azt csinálja, hogy kb fél-egy óra használatig teljesen jó. Aztán elkezd először a holtponti átfordulásokkor klattyogni, aztán egyre hangosabban nyikorogni az üvegen. Elég idegesítő. Ha spriccelek egy kis ablakmosó folyadékot, akkor abbahagyja, majd fél perc múlva kezdődik elölről.

Törölni szépen töröl, de ez a hang...

Más:

Kicseréltem a pollenszűrőt. 1500Ft volt az aktívszenes valami SCT-Germany márkából. Ránézésre, összerakását tekintve nem rosszabb minőségű, mint a Bosch ami nekem ez előtt volt. Sőt!

De az a szűrő, amit kivettem... nagyon durván nézett ki! Irtó mocskos volt, nagyon ráfért már a csere. 1 év 3 hónap és 26.000km alatt nagyon összeszedte a koszt.

A csere viszont nem volt olyan gáz, mint amire legutóbb emlékeztem. Kihúztam a régi szűrőt és simán betettem a helyére a másikat. A gyakorlat sokat számít. Mikor először csináltam egy kínszenvedés volt rendesen a helyére rakni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az idén tervezek pár okosítást az Astrán, néhánnyal kapcsolatban még kicsit kóválygok, szeretnék tanácsot kérni. Van valakinek az alábbiakkal tapasztalata?

1. Ülésfűtés

/a. Itthon beszerelve 40-60e Ft a két első ülés. Sokallom és ki tudja hogy boldogulnak a gyári huzattal?

/b. Német ebayen 40-50 Eur két ülésre való karbonszálas fűtőszett kapcsolóval. Ezt kétoldalú ragasztóval rögzítem simán az ülésre és kap valami minőségi üléshuzatot. Ugyan kerülhet többe egy drága, minőségi, méretpontos huzattal az /a verziónál, de két légy egycsapásra.

2. Tolatókamera vagy radar?

/a. radar szintén nem drága, csak szét kell furkálni miatta a lököst és színben tuti nem fog egyezni a 4 kis gomb :(

/b. még nem dőlt el, hogy akarok-e berakni 2 dines fejegységet, abban az esetben talán jobb lenne egy kamerát beszerelni, de a dupla fejegységek szvsz még beépítőkerettel is elég butának tűnnek :(, no meg akkor végig kell kábelezni hátulról előre.

/c. kamera kicsi saját kijelzővel az A oszlop tövében vagy a tükör mellett, esetleg egy tükörbe integrált kijelzővel.

Valaki túl van már ezek valamelyikén? Hogy vált be?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

/a. radar szintén nem drága, csak szét kell furkálni miatta a lököst és színben tuti nem fog egyezni a 4 kis gomb :(

Színkód alapján vegyél gyári festéket és azzal fújkáld le! Akkor ugyan olyan színűnek kell lennie. Legalábbis mikor a tetőcsomagtartó helyét takaró kis műanyag ajtócskát lefújtam, tökéletesen egyezik a színe a gyárival.

A többivel nincs tapasztalatom, nekem gyárilag benne volt az autóban. :P :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az idén tervezek pár okosítást az Astrán, .........

.......de a dupla fejegységek szvsz még beépítőkerettel is elég butának tűnnek :(, no meg akkor végig kell kábelezni hátulról előre.

/c. kamera kicsi saját kijelzővel az A oszlop tövében vagy a tükör mellett, esetleg egy tükörbe integrált kijelzővel.

Beépítő keret nélkül pláne az lehet, nem is láttam még úgy! :D 2 DIN-es beépítő kerettel.....ízlés dolga.

Nem kell végighúzni vezetéket, lehet vezeték nélküli kamerát is venni.

A c)-megoldásod meg aztán pláne buta lenne...A-oszlop mellett. :) Bár lehet ez is csak ízlés dolga és csak nekem nem jönne be.

Link to comment
Megosztás:

Tolatókamerát én a CID kijelzőn gondoltam megjeleníteni. Kamerából is típusspecifikusat raknék, ami a hátsó rendszámtábla világítás mellé bepattintható.

De állítólag az interface hogy videó jelet is meg tudjon jeleníteni a CID valami 100.000Ft Úgyhogy egy darabig shiftelem a témát.

Mindenesetre kinézetre ez lenne a legkulturáltabb megoldás.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Tolatókamerát én a CID kijelzőn gondoltam megjeleníteni. Kamerából is típusspecifikusat raknék, ami a hátsó rendszámtábla világítás mellé bepattintható.

De állítólag az interface hogy videó jelet is meg tudjon jeleníteni a CID valami 100.000Ft Úgyhogy egy darabig shiftelem a témát.

Mindenesetre kinézetre ez lenne a legkulturáltabb megoldás.

Hupsz..

Annyiból bőven kijönne a 2din fejegység minden sallanggal. Egyébként csak az tart vissza igazából, hogy amellett hogy szerintem ronda lenne, a szerencsétlen elhelyezése miatt tuti hogy nem is használnám navinak sem, mert kényelmesebb a telefont vagy a tabletet bámulni, ott ahol jólesik. De kétségkívül ez lenne a legelegánsabb megoldás (sajna még CIDem sincs :( )

Ezért jött elő a szimpla radar és szerintem maradok annál a megoldásnál (+ az otthoni festés)

Link to comment
Megosztás:

"Én a H faceliftről tudnék mesélni, a negyediket hajtom két év alatt, hát finoman szólva nem nyűgözött le. Életem eddigi legrosszabb, legmegbízhatatlanabb járműve, és ebben benne vannak trabantok, ladák, polski fiatok... Azt aláírom, hogy a G Astra SOKKAL jobb (praktikusabb, minőségibb) mint a H, különösen a facelift után. A H valami tragédia... :/ (Nem vicc, nem túlzok, két évesen az ára még egyszer benne van szervizelésben. Csak pálya, 130 km/h, napi 3-500 km. Már túl van egy motorgenerálon, most jön a második, darabja egy milla. 150.000 autópálya km... a 200-at remélem nem, vagy nem nálam éri meg! De az még négy hónap...)"

Egy hsz. a belsőség blogból. 1.4 benzinről van szó, amit ugye tipikusan pályázásra terveztek céges autónak. :D

Meg aztán a motorgenerál darabja 1 milláért.... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Jóestét sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni ültetőrugóval kapcsolatban.Van nekem egy kombi Astrám ids+ futóművel,és már több helyen olvastam hogy nekem a sima ültetőrugó nem jó.Valaki esetleg aki cserélt már ilyen futóműnél rugókat van itt??Vagy ha valaki eltudná magyarázni hogy miért kell másik rugó,minden segitségnek örülnék.Amúgy 30-30mm - ben gondolkodom.És a lengéscsillapitók azok maradnának. Somi már megint elfelejtettél,de np.:)

Link to comment
Megosztás:

Jóestét sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni ültetőrugóval kapcsolatban.Van nekem egy kombi Astrám ids+ futóművel,és már több helyen olvastam hogy nekem a sima ültetőrugó nem jó.Valaki esetleg aki cserélt már ilyen futóműnél rugókat van itt??Vagy ha valaki eltudná magyarázni hogy miért kell másik rugó,minden segitségnek örülnék.Amúgy 30-30mm - ben gondolkodom.És a lengéscsillapitók azok maradnának. Somi már megint elfelejtettél,de np. :)

Nekem volt már cserélve a két hátsó rugóm. De nem ültetettre, hanem normál gyári méretűre. Nekem így is úgy tűnik, mintha az IDS+-osnak kicsit lejjebb lenne az alja.

Szóval nekem is IDS+-ost kellett vennem. Mondták, hogy a sima nem jó hozzá. Igazából nem tudom miben tér el, mert simát még nem láttam kiszerelve. Talán a méret, vagy a keménységben tér el valamennyire.

Nekem a hátsó IDS+ pár 40.000Ft volt, jó minőségű utángyártottból.

Link to comment
Megosztás:

Ti milyen fordulatszám tartományban használjátok az autót?

Elsősorban Z17DTH motor + F23 váltó csomaggal rendelkezőktől kérdezem. Szerintem vagyunk itt egy páran ilyennel. De írhat más is.

Nemrég olvastam egy cikket, "hogyan csökkentsük a fogyasztásunkat" címmel. És ott azt írták, hogy a dízelmotorok optimális fordulata 1300-2000 között van és ebben a tartományban érdemes használni.

Én ennél egy picit magasabb fordulaton használom. Általában 1500-nál visszaváltok. Föl meg ilyen 2200-2300 környékén. Persze néha jobban kihúzatom. Pályán muszáj 3000 környékén használnom. Általában 3000-3200 fölé sosem pörgetem.

Azt is írták, hogy városban 50-nél nyugodtan váltsunk 5.-et. Nem tudom de nekem 4.-ben még az 1500-at sem éri el a fordulat.

Ti hogy szoktátok?

Link to comment
Megosztás:

Ti milyen fordulatszám tartományban használjátok az autót?

Elsősorban Z17DTH motor + F23 váltó csomaggal rendelkezőktől kérdezem. Szerintem vagyunk itt egy páran ilyennel. De írhat más is.

Nemrég olvastam egy cikket, "hogyan csökkentsük a fogyasztásunkat" címmel. És ott azt írták, hogy a dízelmotorok optimális fordulata 1300-2000 között van és ebben a tartományban érdemes használni.

Én ennél egy picit magasabb fordulaton használom. Általában 1500-nál visszaváltok. Föl meg ilyen 2200-2300 környékén. Persze néha jobban kihúzatom. Pályán muszáj 3000 környékén használnom. Általában 3000-3200 fölé sosem pörgetem.

Azt is írták, hogy városban 50-nél nyugodtan váltsunk 5.-et. Nem tudom de nekem 4.-ben még az 1500-at sem éri el a fordulat.

Ti hogy szoktátok?

Nekem ilyen gondom nincs az automata miatt, de olvastam, hogy a kettőstömegű egyik ellensége a 2000 alatti fordulatszám.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ti milyen fordulatszám tartományban használjátok az autót?

Elsősorban Z17DTH motor + F23 váltó csomaggal rendelkezőktől kérdezem. Szerintem vagyunk itt egy páran ilyennel. De írhat más is.

Nemrég olvastam egy cikket, "hogyan csökkentsük a fogyasztásunkat" címmel. És ott azt írták, hogy a dízelmotorok optimális fordulata 1300-2000 között van és ebben a tartományban érdemes használni.

Én ennél egy picit magasabb fordulaton használom. Általában 1500-nál visszaváltok. Föl meg ilyen 2200-2300 környékén. Persze néha jobban kihúzatom. Pályán muszáj 3000 környékén használnom. Általában 3000-3200 fölé sosem pörgetem.

Azt is írták, hogy városban 50-nél nyugodtan váltsunk 5.-et. Nem tudom de nekem 4.-ben még az 1500-at sem éri el a fordulat.

Ti hogy szoktátok?

Nekem ilyen gondom nincs az automata miatt, de olvastam, hogy a kettőstömegű egyik ellensége a 2000 alatti fordulatszám.

Engem ez nem fenyeget asszem, az 1.3-at azért azt kell pörgetni, csak 2000-től húz rendesen. Én olyan 2-3000 között váltok el, ha nem gyorsítok, csak haladok, akkor 1500felett, de 2000 alatt. Az 1.3 nem egy erőgép - egyébként tulajdonképp megy rendesen - csak 1500 alatt elég halott.

50-nél én inkább a 3. 4. fokozatok között cserélgetek, az 5. az 1.6 F Astra óta városban felejtős nálam :)

Módosítva : dsteel
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ti milyen fordulatszám tartományban használjátok az autót?

Elsősorban Z17DTH motor + F23 váltó csomaggal rendelkezőktől kérdezem. Szerintem vagyunk itt egy páran ilyennel. De írhat más is.

Nemrég olvastam egy cikket, "hogyan csökkentsük a fogyasztásunkat" címmel. És ott azt írták, hogy a dízelmotorok optimális fordulata 1300-2000 között van és ebben a tartományban érdemes használni.

Én ennél egy picit magasabb fordulaton használom. Általában 1500-nál visszaváltok. Föl meg ilyen 2200-2300 környékén. Persze néha jobban kihúzatom. Pályán muszáj 3000 környékén használnom. Általában 3000-3200 fölé sosem pörgetem.

Azt is írták, hogy városban 50-nél nyugodtan váltsunk 5.-et. Nem tudom de nekem 4.-ben még az 1500-at sem éri el a fordulat.

Ti hogy szoktátok?

http://www.youtube.com/watch?v=bT7KndZ1Z0g

:ninja: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.