Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Szia,

Az miért nem játszik, hogy megrendeled eBay-ről, és majd 3 hét múlva hozza a póstás'?

zsambek`

Hát, őőő... Mert én ilyen maradi vagyok és jobban szeretek besétálni a boltba, ahol leveszik nekem a polcról ami kell, meg tudom nézni,meg tudom fogdosni és ha kell akkor megveszem, kapok számlát, blokkot, gari jegyet Ha pedig valami gond lenne vele, akkor visszaviszem oda ahol vettem. :)

A másik: még soha nem vettem semmit e-bayről, nem tudom hogy kell... :blush:

Bár ez amit mutattál elég csábító ennyiért, még kvázi gari nélkül is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Udv !

Most cseréltem le az első ablakmosó fúvókát Insigniásra, de valahogy igen felfelé fúj. Néztem hozzá hogy lehet csinálni egy ilyen állítható eszközt

IMG_4315_zps707cb5a7.jpg

De ezzel hogy tudnám majd állítani, csak simán mozdítani vagy forgatni kell? Van valakinek ebben tapasztalata?

thx

Módosítva : Robee
Link to comment
Megosztás:

Udv !

Most cseréltem le az első ablakmosó fúvókát Insigniásra, de valahogy igen felfelé fúj. Néztem hozzá hogy lehet csinálni egy ilyen állítható eszközt

De ezzel hogy tudnám majd állítani, csak simán mozdítani vagy forgatni kell? Van valakinek ebben tapasztalata?

thx

Annak idején én is reszeltem magamnak egy ilyen szerszámot. De teljesen felesleges. Egy kis műszerész lapos csavarhúzóval is tökéletesen állítható.

A fúvóka belső része gömbcsukló szerűen illeszkedik magába a fúvóka házába. Tehát amerre nyomod, arra fordul. Ha felfelé fúj, akkor értelem szerűen az alsó részén kell egy kicsit nyomni.

Lehet forgatni is, akkor meg a porlasztási síkon lehet állítani, hogy épp a szélvédővel párhuzamosan fújjon, vagy ferdén.

Próbáld ki, és egyből látszik hogy működik!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát, őőő... Mert én ilyen maradi vagyok és jobban szeretek besétálni a boltba, ahol leveszik nekem a polcról ami kell, meg tudom nézni,meg tudom fogdosni és ha kell akkor megveszem, kapok számlát, blokkot, gari jegyet Ha pedig valami gond lenne vele, akkor visszaviszem oda ahol vettem. :)

Akkor már ketten vagyunk. :)

Link to comment
Megosztás:

Autós kamera: én is használok egy ilyet: http://www.ebay.com/itm/HD1080P-2014y-G1W-Car-Dash-Camera-DVR-Novatek-NT96650-AR0330-Lens-320mah-Battery-/310891426086?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item486292b126

Ha csak 1x kell is használnom az igazam mellett, már megérte. Szép felvételt készít, sötétedés után és éjjel nem egy profi kamera, de nappal, esőben,stb. a szembejövő rendszáma is olvasható. Ha megtelik a kártya, a legrégebbit felülírja, kivéve, a védett fájlt, ezt hirtelen (vész)fékezéskor menti, csak feloldás után lehet törölni.

A vezetékelés a napellenző és az A oszlop takarója alatt fut, ezt kéne valami módon fixre kötni- hasonló módon szeretném, mint ahogy itt is írtátok, a középső lámpáról véve áramot. Kérdés, hogy ami a szivargyújtónál fennáll, hogy indításkor kap egy nagyobb feszültséget (áramot,löketet) a kamera, ez ebben az esetben nem állna fenn? Ezért nem tanácsos bedugva hagyni a sziv.gy.-ban a töltőt, (telefont, navit sem). Szóval ha fixre van kötve, akkor nincs ilyen gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Rögtön két kérdéssel is fordulnék hozzátok.

Nem tudom, hogy van pontosan, de ha kimegyek a városból, felmegyek az autópályára, akkor fel kell kapcsolni a lámpát. A kérdésem az, hogy van-e olyan opció az Enjoy-os Astra H-ban, hogy olyan állásba kapcsoljam a lámpát, vagy olyan gombot nyomjam meg, hogy a GID ne váltson éjszakai üzemmódba?

A második, amiről nem rég beszéltünk, hogy a hátsó ablaknál a szélvédőmosó-folyadékfuvóka (ezt hogy kell írni? :DD)-nak a beállítása mikor helyes? Nekem lefele fúj, egy nagyon vékony sávban, és azt törli el a lapát, vagy ennek az egész törlendő felületre szét kellene mennie? Esetleg, ha képpel prezentálnátok a megfelelőt, annak nagyon örülnék! :)

Ui.: Cserenkov, ha kell eBay-vel kapcsolatban valami segítség, akkor írj nyugodtan, és segítek! :)

Köszi,

zsambek`

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Rögtön két kérdéssel is fordulnék hozzátok.

Nem tudom, hogy van pontosan, de ha kimegyek a városból, felmegyek az autópályára, akkor fel kell kapcsolni a lámpát. A kérdésem az, hogy van-e olyan opció az Enjoy-os Astra H-ban, hogy olyan állásba kapcsoljam a lámpát, vagy olyan gombot nyomjam meg, hogy a GID ne váltson éjszakai üzemmódba?

A második, amiről nem rég beszéltünk, hogy a hátsó ablaknál a szélvédőmosó-folyadékfuvóka (ezt hogy kell írni? :DD)-nak a beállítása mikor helyes? Nekem lefele fúj, egy nagyon vékony sávban, és azt törli el a lapát, vagy ennek az egész törlendő felületre szét kellene mennie? Esetleg, ha képpel prezentálnátok a megfelelőt, annak nagyon örülnék! :)

Ui.: Cserenkov, ha kell eBay-vel kapcsolatban valami segítség, akkor írj nyugodtan, és segítek! :)

Köszi,

zsambek`

Szia!

Kijelző: a menüben beállítható, hogy csak nappali, csak éjszakai, vagy automatikus (lámpa felkapcsoláskor átváltson éjszakaiba) legyen.

Fúvóka: csak egy vékony sugárban jön belőle a folyadék. Ahhoz, hogy szétterüljön, Insignia fúvóka kellene, de ilyen tudomásom szerint nincs (sajnos).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Rögtön két kérdéssel is fordulnék hozzátok.

Nem tudom, hogy van pontosan, de ha kimegyek a városból, felmegyek az autópályára, akkor fel kell kapcsolni a lámpát. A kérdésem az, hogy van-e olyan opció az Enjoy-os Astra H-ban, hogy olyan állásba kapcsoljam a lámpát, vagy olyan gombot nyomjam meg, hogy a GID ne váltson éjszakai üzemmódba?

A második, amiről nem rég beszéltünk, hogy a hátsó ablaknál a szélvédőmosó-folyadékfuvóka (ezt hogy kell írni? :DD)-nak a beállítása mikor helyes? Nekem lefele fúj, egy nagyon vékony sávban, és azt törli el a lapát, vagy ennek az egész törlendő felületre szét kellene mennie? Esetleg, ha képpel prezentálnátok a megfelelőt, annak nagyon örülnék! :)

Ui.: Cserenkov, ha kell eBay-vel kapcsolatban valami segítség, akkor írj nyugodtan, és segítek! :)

Köszi,

zsambek`

A világítás üzemmódot én átállítottam 5-re opcommal. Ilyenkor mindig világít ha jár a motor és kész. A gid nappalin marad addíg amíg a kapcsolót te magad el nem fordítod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Ha kell valamiben segítség, akkor szívesen segítek! :)˙Gondolok itt arra, hogy megmondod mit szeretnél, rákeresünk, megnézzük, megvesszük, etc.

zsambek`

Szia. ugyan zsambek cartárs megelőzött, de természetesen ha tudok, segítek.

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a felajánlást ill. a segítséget,fogok élni a lehetőséggel,ha netán arra kerül a sor. :)

Természetesen amiben tudok Én is szívesen segítek,bár sajna a motorikus és az elektromos részhez nem konyítok.

Köszönöm még egyszer ! :)

Link to comment
Megosztás:

A második, amiről nem rég beszéltünk, hogy a hátsó ablaknál a szélvédőmosó-folyadékfuvóka (ezt hogy kell írni? :DD)-nak a beállítása mikor helyes? Nekem lefele fúj, egy nagyon vékony sávban, és azt törli el a lapát, vagy ennek az egész törlendő felületre szét kellene mennie? Esetleg, ha képpel prezentálnátok a megfelelőt, annak nagyon örülnék! :)

Ui.: Cserenkov, ha kell eBay-vel kapcsolatban valami segítség, akkor írj nyugodtan, és segítek! :)

Köszi,

zsambek`

Én is köszönöm szépen, kereslek majd ha aktuális lesz. Nekem inkább majd technikai jellegű kérdésim lesznek...

A kérdésed nagyon jó. Nekem is csak egy csíkba nyomja a folyadékot. Illetve kezdetben úgy nyomta, hogy a fele ment az üvegre, a fele meg le a földre az autó mögé. Mivel állítási lehetőséget nem nagyon láttam rajta (Lehet valahogy állítani?) szükségmegoldásképp egy kis szilikon csövecskét toltam bele a fúvókába. A mérete pont passzol, belenyomtam és ott is maradt, nem jön ki. Ezzel tudtam az üvegre irányítani a lét és egy picit jobban szét is oszlatja. Elég sufni megoldás, de a célnak megfelel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép reggelt Mindenkinek.

Tegnap cseréltem stabilizátor kart, mivel 1 leírásban nagyon egyszerűnek tünt. Bevallom nem volt olyan egyszerű akna nélkül. A másik nehézség amit nem írtak le, hogy amikor kiszeded a csavarokat akkor a 2 luk távolság elmegy...

Nagy nehezen rájöttem hogy hogyan lehet megoldani, de sikerült, és azóta nem kopog az eleje.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélt / cseréltetett már valaki antennatalpat?

Az enyém most így néz ki:

ANTENNA TALP

Lehet ki kellene cserélnem, mielőtt teljesen elfoszlik és esetleg beázik.

Az opelcentrumon nézegettem az árakat, de 16000 alatt nem láttam.

Üdv!

O

Szia!

Ez tényleg elég gázul néz ki... Már én is kezdtem aggódni mert a talp alatti tömítés széle nekem is kicsit rojtos, na de közel sem ennyire!

Bontóban nézted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélt / cseréltetett már valaki antennatalpat?

Az enyém most így néz ki:

ANTENNA TALP

Lehet ki kellene cserélnem, mielőtt teljesen elfoszlik és esetleg beázik.

Az opelcentrumon nézegettem az árakat, de 16000 alatt nem láttam.

Üdv!

O

Párat szedtem már le de nem a kedvencem :) Nekem nem ilyen antennám van, hanem kicsit nagyobb a talpa, de a leszedése megegyezik.

Le kell hozzá szedni hátulról a tetőkárpitot hogy beérj rendesen, ehhez pedig a C oszlop borítását is le szoktam venni.

Nagyon óvatosan kell mozgatni a kárpitot mert könnyen megtörik.

Utána lecsavarod az anyát, majd széthúzod a kék kapcsolót ami a tetőhöz van rögzítve belülről...

Kb. ennyi a leszerelés, remélem segítettem valamit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.