Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Jó nagy a csend :)

Én hírzárlatot rendeltem el (ami az autó kinézetét illeti) amíg el nem nyeri a Coupé az idei évre eltervezett végleges formáját. És az most idő hiányában némileg késni fog, de félmunkáról meg nem rántom le a leplet. Amúgy hétvégén (már ha lesz rá időm persze) olaj, gyertyák, és szűrőcserék vannak soron.

Link to comment
Megosztás:

"Végleges formáját" , kikalapáltatod kúpésaabbnak valahol :)

Nekem most megy vizsgára. Holnap kap új torony gumikat elöl, meg kormányösszekötőt. Sebességet kicsit nehezen veszi. Lehet csak a váltóolaj szint. Kinyomócsapágy pi a ráktól kerül ebbe 42eFt ba?

Mondjuk ebayen néztem 24-ből házhoz jön, csak jó is legyen. Bár tárcsát és csapágyat kétlem hogy cserélni kellene, annyi km még nincs benne.

Link to comment
Megosztás:

számítunk rád is ;)

Attól tartok hiába... :(

Szerettem volna menni (tavaly is voltam), de idén sajnos egybeesik Soltvadkerttel, ahol viszont még sosem voltam, ellenben már 8 éve készülök, úgyhogy idén oda megyek inkább. Sajnálom én is, mert a ringre is mentem volna szívesen, de nincs mit tenni... Ha nem egy hétvégén lenne... :(

Link to comment
Megosztás:

Olaj, gyertyák és szűrőcserék megvoltak, nem kis szívás árán.

Aki előzőleg csinálta (nem én voltam) úgy meghúzta mind a gyertyákat, mind a szűrőház fedelét, hogy csak úgy sikerült kilazítani hogy egy csövet tettünk a kulcsra hosszabbítónak (ezúton is köszi Alex75 a segítséget). Egy gyertyakulcs bele is görbült a műveletbe, és komolyan féltem hogy kihúzza a menetet a hengerfejből... :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olaj, gyertyák és szűrőcserék megvoltak, nem kis szívás árán.

Aki előzőleg csinálta (nem én voltam) úgy meghúzta mind a gyertyákat, mind a szűrőház fedelét, hogy csak úgy sikerült kilazítani hogy egy csövet tettünk a kulcsra hosszabbítónak (ezúton is köszi Alex75 a segítséget). Egy gyertyakulcs bele is görbült a műveletbe, és komolyan féltem hogy kihúzza a menetet a hengerfejből... :(

Az derek. z22senel ez a muvelet repedt hfhez vezet.
Link to comment
Megosztás:

Biztos valami gumis csinálta a kulcsával. Na azok igazi barbárok. Van aki már látott nyomaték állítót, vagy nyomatékot állítani gumisnál a kompresszor kulcson (pl ellenőrzés képpen hogy tuti jó e)? Én még soha. És utána kézi erővel lelazítani külön kínszenvedés, pedig nem vagyok egy gyenge gyerek. Pár kulcs már bánta sajna.

Vettem egy elektromos nyomatékkulcsot, külön szabályozható nyomaték állítóval. Beállítottam legnagyobbra és csak racsnizott ott nekem. Nem bírta vazee kitekerni a gumis által behúzott csavart. Jóhogy az övé légkulcs debazee, akkor is, miért kell levehetetlenné tenni egy kereket? Fogják már föl! Vagy mindenki gumisnak születik, csak van a ki továbbtanul?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Huhh, remélem itt nem. Majd figyelgetem a vizet meg az olajat...

Asszem megnyugodhatok, azóta megkergettem az autót picit, és se nem fogy a víz, se nem kerül bele olaj, szóval ezt megúsztam. Viszont addig is csináltam pár képet az autó jelenlegi állapotáról, ez már majdnem a 2014-re tervezett végleges kinézet, már csak pár apróbb módosítás lesz:

1446470-20140501-XEGxm6.jpg

1446471-20140501-Jyx6Uz.jpg

1446472-20140501-WGPdiI.jpg

1446473-20140501-WwAWR8.jpg

1446474-20140501-LKAOXG.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek ez a kupak-dolog az első ami feltűnik... amúgy igen, az csak egy kupak (pontosabban matrica a kupakon), én rendeltem ilyet, két okból: 1., a felnimet eredetileg egy Saab-ról vettem, valamint 2., úgy gondoltam hogy a Saab logója talán kicsit elegánsabb mint az Opel egyszerű körbezárt villáma. Mondjuk ha most rendelném akkor valószínűleg Vauxhall-os griffmadár lenne, de valami mindenképp kellett, mert az egyszerű fekete műanyag kupak elég hülyén mutat a polírfelnivel...

@Gelko: az a piros valami a jobb elején (ami amúgy rózsaszín :icon1: ) egy cipőfűző. Ez is hirtelen jött ötlet volt, de ha megunom, kábé 2 perc alatt uninstallálni lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.