Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

A H GTC-vel az a bajom hogy igazából csak egy karosszériaváltozat (tkp. a 3 ajtós), és gyakorlatilag bármelyik motorhoz meg lehetett rendelni, még a Z14XE-hez is. Ez a tény meg agyon is veri azt amit a sportos formával ki akartak fejezni... A G Coupé utódja ezért inkább a H TwinTop, de az meg nem tetszik, nincs igazán kupés formája.

Link to comment
Megosztás:

A H GTC-vel az a bajom hogy igazából csak egy karosszériaváltozat (tkp. a 3 ajtós), és gyakorlatilag bármelyik motorhoz meg lehetett rendelni, még a Z14XE-hez is. Ez a tény meg agyon is veri azt amit a sportos formával ki akartak fejezni... A G Coupé utódja ezért inkább a H TwinTop, de az meg nem tetszik, nincs igazán kupés formája.

Ez a szééép: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_cabrio_2.2_16v_opc_limited-6957051

Link to comment
Megosztás:

A H GTC-vel az a bajom hogy igazából csak egy karosszériaváltozat (tkp. a 3 ajtós), és gyakorlatilag bármelyik motorhoz meg lehetett rendelni, még a Z14XE-hez is. Ez a tény meg agyon is veri azt amit a sportos formával ki akartak fejezni... A G Coupé utódja ezért inkább a H TwinTop, de az meg nem tetszik, nincs igazán kupés formája.

Ebben mondjuk van valami, de nekem pont azért tetszik a G coupé is, szemben a G 3 ajtóssal, mint a H GTC, szebben ível hátrafelé, laposabban. A Twintop is tetszik, de azzal meg az a bajom, hogy a hátso része a keménytetős cabrio léte miatt kicsit túl nyújtott, ha rövidebb lenne, minimálisan más ivben lenne, tetszhetne is. Azért igy is elfogadnám, de abba pakolni már nem nagyon lehet, ha jól sejtem, meg minimum 2x, de talán 3x is annyiba kerül, mint amennyim van rá.

Edit: nem is feltétlen a csomag(tető)tartó hosszúsága, hanem inkább az ive nem tetszik. Mondjuk ezt igy elfogadnám http://tinyurl.com/p9vs6fu de hát... :)

Link to comment
Megosztás:

Nem hiába, mondjuk formára örök kedvencem lesz a Ford GT... Ha megveszem 40M-ért már csak +2 milla és a gyári 550ből 1000+ló lesz, nem mintha azt az 550et bárhol ki tudnám használni, de.. Na jó, nem ofFolok itt az astra coupé topicban. :D

Link to comment
Megosztás:

Az mi hogy "OPC full extra"?

Cabrioból először is nem volt OPC (ennek is csak az első lököse származik arról), másodszor meg nem is full extrás, hiszen a gyári navi nagy kijelzője és a digit klíma is hiányzik (valamint ezzel együtt az autokróm szélvédő is gondolom) így első blikkre. Az elektromos tolótető meg elég vicces egy cabrionál... ezen kívül már csak az a bajom vele hogy drága. De amúgy szép. ;)

Link to comment
Megosztás:

Erre nagyon kiváncsi vagyok mi lesz belőle...vajon meg merik-e lépni hogy csinálnak egy élményautót ami valószínűleg bukta lesz nekik mert nincs presztizse vagy a "biztosra" mennek....

Remélem az első verzió fog nyerni :)

Azért ha akarnak tudnának összerakni egy ütős kocsit. GT helyett kell valami. :)

22793d1205096676-true-opel-gt-conversion

Link to comment
Megosztás:

Az mi hogy "OPC full extra"?

Cabrioból először is nem volt OPC (ennek is csak az első lököse származik arról), másodszor meg nem is full extrás, hiszen a gyári navi nagy kijelzője és a digit klíma is hiányzik (valamint ezzel együtt az autokróm szélvédő is gondolom) így első blikkre. Az elektromos tolótető meg elég vicces egy cabrionál... ezen kívül már csak az a bajom vele hogy drága. De amúgy szép. ;)

Meg azok a fogyasztási adatok! 7-7,5 liter! :omg: Van olyan laikus aki bekajálja?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes... azt írja nincs átfújva, pedig a Coupé/Cabrio gyári színkódjai között sehol nem szerepel a fehér, szériagyártásban tudtommal nem jött ki ilyen színű autó (prototípusok között volt ilyen, van is róla egy kép valahol a neten sarkvidéki tesztelés közben). Jó lenne látni az adattábláját a gyári színkóddal.

Az egyébként a leírásból is kiderül hogy vigyáztak rá (hosszú távokra használt autó, csak szép időben, esőt és gépi mosót soha nem látott), de azért az ára tényleg nem kevés...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nagy a csend...

nekem megadta magát a hátsó dobom (remélem tényleg az) és most olyan hangja van mint amiért mások fizetnek :)

12.-én meg megy vissza a fényezőhöz a kocsi...csomagtérajtó belseje, jobb oldalán összeesett a gitt, beesett a tankbetöltő csövem, leesett egy díszlécem szóval van baj :)

Aki régebb óta figyeli autós pályafutásom az most nagyon röhög...nincs szerencsém :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

erről vélemény:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_coupe_1.8_16v_makulatlan_bezs_belsovel__-7147127

bár ez a szín nekem annyira nem jön be, olyan semmilyen ehhez az autóhoz, olyan átlagossá válik tőle.

mobile.de-n sincs most annyira sok autó, ha csak a 125 lovasokat nézem... :-/

Ha coupét akarnék megnézném, jó árban van. A helyszínen meg kiderül, mi igaz a leírásból.

A szín szerintem megszokható, én sem szerettem a sötétzöldet (amilyen az enyém), de ha karban van tartva, néha kap egy kis polírt, bizony szép!

Link to comment
Megosztás:

Így van, a Coupét sztem nem a színe adja el hanem inkább a formája, bár kétségtelen hogy a legnépszerűbb szín belőle a capri sárga, olyan színre pedig a Coupén és a Cabrion kívül más karosszériaváltozatot nem gyártottak. Azt is észrevettem hogy szemből kevesen tudják megkülönböztetni a sima Astrától (csak a lökhárító és a hűtőrács különbözik), hátulról meg sokan 4 ajtósnak nézik és elcsodálkoznak a csomagtérfedélben levő pótféklámpán...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.