Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Szóval igen, az ABS/TC vezérlőlogika közös biztin van a kormányszervóval, de ha kell, utána egyszerűen kiiktatható (mintha nem lenne benne a bizti). A szervó akkor marad, de nyilván egyúttal az ABS is hello, nemcsak a TC, úgy láttam külön sajnos nem lehet kapcsolni....

Link to comment
Megosztás:

rettentmód pögör itt a téma, kicsit beleszólnék :lol:

1. utólagosan kikapcsolható TC: én valahol valamilyen weboldalon láttam erre vonatkozó leírást, lehet kapni eredeti gombot meg eredetikis takarót a hamutartó alá, és be kell kötni, mindent leír a csávó hogyan kell... órákig túrtam a google-t, meg az msn-logokat, hátha ráakadok valahol, de azt eddig nem találtam meg. Egyelőre ennyi: http://home.arcor.de/mi.grosser/tc.htm

2. ABS: ennek végülis az a lényege hogy satuféknél is irányítható maradjon az autó, poros, csúszós úton hamarabb aktiválódik természetesen, mivel hamarabb blokkol a kerék...

azt, hogy a coupeban miértnem kikapcsolható a TC, csak egy dologra tudom visszavezetni:

szerintem a coupe-t nem "csapatásra", szóval nem játszósautónak tervezték, ez amolyan grand tourismo jellgű autó, így szerintem úgy gondolták hogy a user ne kapcsolgassa a TC-t, mert pl az OPC Astrában, ami tipikusan játszósautó, ott kikapcsolható... szerintem ez lehet az oka :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mantámban sohasem volt szervó, de nem is hiányzott soha. :lol:
Vedd ki azt a bizonyos biztosítékot és rájössz, hogy a Cabrioból bizony hiányozna, ha nem lenne benne! Iszonyat kemény a kormányzása!

A békebeli volgánk kormánya vajon csúszott ehhez képest! :lol:

Egyébként Agressor26-nak megvan az a bizonyos leírás, amit keresel Velo! :D

Egyszer már be is linkelte!

Ha valaki szeretne kapcsolható kipörgésgátlót paripájába az figyuzza ezt itt:

http://coupeclub.bbfunplus.com/coupeclub-about832.html

hétvégére lefordítom és lesz magyar nyelvű leírás is

Velo! Itt a leírás!

Ezt kéne megcsinálni! :D

Link to comment
Megosztás:

A mantámban sohasem volt szervó, de nem is hiányzott soha. :lol:

Azért van egy ici-pici különbség a gyárilag szervó nélküli és a szervósnak tervezett, de nem műkődő szervós autó között. Nyugodtan kipróbálhatod a kabrión. :lol:

Link to comment
Megosztás:

azt, hogy a coupeban miértnem kikapcsolható a TC, csak egy dologra tudom visszavezetni:

szerintem a coupe-t nem "csapatásra", szóval nem játszósautónak tervezték, ez amolyan grand tourismo jellgű autó, így szerintem úgy gondolták hogy a user ne kapcsolgassa a TC-t, mert pl az OPC Astrában, ami tipikusan játszósautó, ott kikapcsolható... szerintem ez lehet az oka :D

na igen, de mivel abban kikapcsolható, valahogy akkor megoldható kell legyen a Coupéban is nemde? esetleg elektronikacserével? :lol: :D :lol: ;) ;) jó ötlet volt, mi?

Link to comment
Megosztás:

na igen, de mivel abban kikapcsolható, valahogy akkor megoldható kell legyen a Coupéban is nemde? esetleg elektronikacserével? :lol: :D :lol: :D ;) jó ötlet volt, mi?

agressor már megmutatta a megoldást, Márk is épp ilyet szeretne:

Ha valaki szeretne kapcsolható kipörgésgátlót paripájába az figyuzza ezt itt:

http://coupeclub.bbfunplus.com/coupeclub-about832.html

hétvégére lefordítom és lesz magyar nyelvű leírás is

Link to comment
Megosztás:

Azért ez így egy picit sem igaz ám! A mantába is ott a helye a blokk oldalán a szervónak, csak fel kellett volna csavaroznom, amikor kibontottam az E Rekordból, meg még egy két dolgot a helyére rakni. :lol:

Mondjuk az, hogy a blokkon ott a helye a szervónak, nem feltétlenül determinálja a kormány áttételét. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Hazaértem egy kisebb túráról...

Mo-Ausztria-Németország-Ausztria-Großglockner (2600m magasra)-majd haza.

Az eredménye:

naviszum.jpg

Az össz átlagfogyi úgy 7.5-7.7 között volt.

Összesen 2330km megtett táv. :lol:

Megjegyzem a max sebességhez, hogy éjjel 11 körül volt a németeknél és a barátnőm határozottan feszült volt... picit ment volna még feljebb... (néhány km/h-t) de inkább lassítottam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt megosztom Veletek is!

Bécsben az elkerülőn autózva az alábbi autót láttam. Nem akartam hinni a szememnek:

kep028.jpg

Sajnos mivel a fényképezőm a csomitartóban volt, így a telefonommal készült!

Az "L" betű az a LERNER rövidítése (a magyar "T"-nek felel meg) a sárga cimkén pedig az állt, hogy "Fahrschule" :D :D ;)

Hogy ki az az állat, aki egy zsír új Ferrari F430 Spidert tanuló autónak beállít??? :lol: ;) :lol:

Döbbenetes!

Arra gondolok, hogy ez valami gazdagoknak alapított autósiskola lehet... De elég hihetetlen!

Link to comment
Megosztás:

ejjha, nemsemmi az átlagfogyid :D grat hozzá ;) (ps.: milyen kütyüd van? a talin nem láttam)

a coupe-ról, amivel találkoztál már tettem fel képet a fórumra, legalábbis egy nagyon hasonlóról. Nekem képennagyon tetszik az autó, lehet élőben már nem olyan megnyerő? :lol:

szerk: mégsem ugyanaz a coupe, csak a lökösük egyforma.

tanulóvezető ferrari: pofámleszakad kategória :lol: mondjuk arra tudok gondolni, hogy tényleg valami gazdagoknak van sportkocsivezetés-oktatás, nehogy a frissen beújított párszáz lóval nehogy leessenek az útról és meghaljanak... a németeknél meg az osztrákoknál vannak olyan emberek akik alátámasztják a tényt, hogy erre is van kereslet... mindenesetre tényleg hihetetlen :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt megosztom Veletek is!

Bécsben az elkerülőn autózva az alábbi autót láttam. Nem akartam hinni a szememnek:

http://www.freeweb.hu/myastra/images/glockner/kep028.jpg

Sajnos mivel a fényképezőm a csomitartóban volt, így a telefonommal készült!

Az "L" betű az a LERNER rövidítése (a magyar "T"-nek felel meg) a sárga cimkén pedig az állt, hogy "Fahrschule" :D :D ;)

Hogy ki az az állat, aki egy zsír új Ferrari F430 Spidert tanuló autónak beállít??? :lol: ;) :lol:

Döbbenetes!

Arra gondolok, hogy ez valami gazdagoknak alapított autósiskola lehet... De elég hihetetlen!

Innen nyugatabbra vannak direkt olyan autósiskolák ahol az alap jogsi után megtanítanak 500LE+ autót vezetni, hogy lehetőleg ne tekeredjen föl a szerencsétlen az első fára. Nálunk ez még nem aktuális...

Link to comment
Megosztás:

Innen nyugatabbra vannak direkt olyan autósiskolák ahol az alap jogsi után megtanítanak 500LE+ autót vezetni, hogy lehetőleg ne tekeredjen föl a szerencsétlen az első fára. Nálunk ez még nem aktuális...

"nálunk" az indexet kellene megtanítani használni, meg ismerni a piros lámpát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem csak az érdekelne, hogy hozott autóval dolgozik egy ilyen oktató cég, vagy beruháztak egy ilyen gépre. :lol:

Gondolom olyan drága 1 óra vele, hogy 1-2 éven belül visszajön a Ferrari ára! :lol:

Lehet menni itthon is vezetni Ferrarit. Asszem: 3 óra 400 ezer Ft+ benzin, na meg ha összetöröd fizeted az önrészt!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.